Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 sacrum i profanum
 |  Wersja do druku
wszechmocny
 marzec 10 2005 12:24  (Czytany 1817 razy)  
Forum

Status: offline

tej nocy (9./10. marca 2005. roku) miałem sen!!

siedziałem nagi/goły w kościelnej ławce, a moje majtki znajdowały się w innym rzędzie ławek; ja bałem się iść po nie, bo gdybym to zrobił, to przeparadowałbym przez kościół nagi, zauważony przez wszystkich

czy ktoś umie wyjaśniać sny, tak jak Józef, syn Jakuba i Racheli, który objaśnił sny współwięźniom oraz samemu faraonowi?? czy w ogóle ten sen ma jakieś znaczenie?? choć jest on pozornie głupkowaty, to jednak uważam, że może mieć bardzo symboliczne znaczenie

jeśli to konieczne, to moderatorzy mogą usunąć tego posta jako naruszjącego powagę forum; o ostrzeżenie się nie dopominam; jednak mi się on podoba (dość mocno), a na dodatek opowieść wcale nie jest zmyślona

===

Bóg podał rękę Ci, otworzył piekła drzwi, stół zastawiony jest już

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 marzec 10 2005 12:49   
Forum

Quote by dysydent: tej nocy (9./10. marca 2005. roku) miałem sen!!

siedziałem nagi/goły w kościelnej ławce, a moje majtki znajdowały się w innym rzędzie ławek; ja bałem się iść po nie, bo gdybym to zrobił, to przeparadowałbym przez kościół nagi, zauważony przez wszystkich

czy ktoś umie wyjaśniać sny, tak jak Józef, syn Jakuba i Racheli, który objaśnił sny współwięźniom oraz samemu faraonowi?? czy w ogóle ten sen ma jakieś znaczenie?? choć jest on pozornie głupkowaty, to jednak uważam, że może mieć bardzo symboliczne zdarzenie

jeśli to konieczne, to moderatorzy mogą usunąć tego posta jako naruszjącego powagę forum; o ostrzeżenie się nie dopominam; jednak mi się on podoba (dość mocno), a na dodatek opowieść wcale nie jest zmyślona

czy sen ma jakieś znaczenie? czasem miewa, czasem nie miewa...

...jeśli bym trzymała się tylko snów, to... wierz mi, przepadłabym z kretesem
...jeśli bym jednak je ignorowała, także nie byłoby to najlepszym rozwiązaniem

Mi różne rzeczy mi się śnią. Ale mnie niepokoi raczej to, że miewam obrazy na jawie. Ot, tak... Byłam na koncercie, słuchałam muzyki, a przed oczami miałam twarz młodego chłopaka, którego ani na scenie nie było, ani w życiu nie widziłam. Chyba. Bo aż takiej superanckiej pamięci to ja nie mam.

...pojawiają się, znikają...

a co do twojego snu... czy nie wystarczy, że idzie wiosna?

i że w poprostu chciałbyś żyć całym sobą

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
wszechmocny
 marzec 10 2005 18:15   
Forum

przypomniał się mi Franciszek z Asyżu, który podobno przychodził nagi do kościoła i stawał przed rzeszami ludzi (tak bodaj było na filmie); nie wiem, co chciał przez to osiągnąć; ale w jego wypadku to nie był sen, ale jawa

===

Cytat 
milka
 marzec 11 2005 18:31   
Forum

a mi sie ciagle w kolko sni ze umiem stac na pietach uchyliwszy sie do tylu na 45 stopni, czasem nawet wydaje mi sie naprawde tak umiem :-)
kiedys mezowi sie snilo ze jego przyjaciele pojechali zagranica i zmarli w wypadku drogowym. po kilku dniach dowiedzielismy sie ze akurat zbieraja sie do anglii na odwiedziny. opowiedzielismy im, oczywiscie nic nie sugerowalismy, a pozniej okazalo sie i tak z tego wyjazdu nic nie wyszlo. ze snami roznie bywa.
mysle ze juz nie ma takich jak Jozef? nie wiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 11 2005 18:36   
Forum

Quote by dysydent: przypomniał się mi Franciszek z Asyżu, który podobno przychodził nagi do kościoła i stawał przed rzeszami ludzi (tak bodaj było na filmie); nie wiem, co chciał przez to osiągnąć; ale w jego wypadku to nie był sen, ale jawa

chcial moze pokazac ze oddal wszystko nawet ostatnia szate. to byly takie czasy. taki sposob komunikowania swego meczenictwa, oddania sie, poswiecenia. na pewno nie byl to love parade czy nurt nuddystow. tak sadze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 13 2005 06:42   
Forum

A tak w sumie to co to ma do działu "Na wesoło"???

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 13 2005 06:43   
Forum

Quote by dysydent: przypomniał się mi Franciszek z Asyżu, który podobno przychodził nagi do kościoła i stawał przed rzeszami ludzi (tak bodaj było na filmie); nie wiem, co chciał przez to osiągnąć; ale w jego wypadku to nie był sen, ale jawa

O ile wiem to on tylko demonstracyjnie wyszedł nago z Asyżu.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 marzec 13 2005 10:09   
Forum Admin
Admin

No jak to co? A ten sen nie był wesoły?

===

Cytat 
wszechmocny
 marzec 13 2005 11:59   
Forum

doszedłem do wniosku, że to, co chciałem napisać najbardziej pasuje do działu "na wesoło"; z pewnością nie jest to "problem ekumeniczny";

a dziś miałem kolejny sen o kościele (dziwi mnie to, bo już dawno nie byłem na mszy) - ludzie (bodaj nawet moi znajomi) przychodzili do kościoła, wchodzili na chór i skakali próbując popełnić samobójstwo; lecz nic to nie dawało, podnosili się żywi

dziękuję moderatorce Joannie za wsparcie mnie, ponieważ Marcin W co rusz "ściga" mnie z różnych powodów, jakbym był wyjęty spod prawa lub conajmniej podejrzany

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 13 2005 15:41   
Forum

Ja, ścigam? Widzę, ża masz jakąś dziwną fobię wobec mojej osoby. Ale nie martw się dysydencie - dobry psycholog z pewnością Ci pomoże!

===

Profil   Email 
 Cytat 
wszechmocny
 marzec 13 2005 22:01   
Forum

oj, Marcinie, to chyba był sarkazm; zadecyduj we własnej sprawie w kwestii psychologa, to powinno cię zajmować jeśli już, bo ja jestem pod stałą opieką; zwróciłem na ciebie uwagę jako notorycznego oponenta względem mnie, ot, tyle

zapraszam chętnych do przeczytania artykułu znanego mi lekarza-psychiatry
http://drpankiewicz.republika.pl/fenomen.doc
pod tytułem: "fenomen snu"

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat