Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 John Constantine
 |  Wersja do druku
wszechmocny
 marzec 22 2005 07:37  (Czytany 1408 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/18/05
Postów:: 67

byłem kilka dni temu na filmie pt. "Constantine"; tytuł kojarzy mi się z cesarzem Konstantynem, który bodaj wydał edykt uniewinniający chrześcijan (po wielu latach prześladowań za innych cesarzy)

oto, co zwróciło moją uwagę:
(17) raz w całym filmie padło słowo STWÓRCA (biorąc pod uwagę polskie tłumaczenie) - z ust GABRJELa
(22) Lucyfer (przez Johna Constantina nazywany: Lu) - wystąpił raz w filmie; zauważyłem, że o dziwo nie wyłonił się spod ziemi, ale zstąpił z wysokości (z nieba??); najpierw pokazano jego stopy - były ubłocone; przyczynił się też do wyleczenia Johna Constantina z raka płuc (dosłownie wyrwał chorobę z jego wnętrza, jak zrozumiałem); skojarzył mi się z ... papieżem, bo był ubrany na biało (nie obraźcie się, chyba nie ma wątpliwości, że papież ubiera się na biało??)

ktoś już zauważył wcześniej dziwne stwierdzenie w trakcie filmu, że "list do Koryntian" ma w piekle 21 rozdziałów (czy to ma być śmieszne??)

John Constantine uwięził pająka przykrywając go szklanką, ale pojawiła się kobieta (Angela/Rachel Weisz), która uwolniła pająka (z przekory); ja tak samo uczyniłem z pająkiem (dużo mniejszym) w moim pokoju, ale dotychczas nie zjawiła się kobieta, która by go uwolniła; myślałem, że już po nim, ale jednak chyba jeszcze żyje

film być może jest heretycki dla ludzi zapatrzonych w doktryny katolickie lub chrześcijańskie; dla mnie wstępnie był ciekawy i symboliczny; bardzo interesujący pomysł na "całokształt" głównego bohatera (Johna Constantina) - pomimo, że zwalczał złych (znał się na tym jak mało kto) było przesądzone, że po śmierci pójdzie do piekła, gdyż w przeszłości próbował popełnić samobójstwo (kojarzy mi się z bohaterem tragedii greckiej); to nieco sprzecza się z teraźniejszym stanowiskiem katolickim, że również samobójcy mają szansę na zbawienie; w tym samym filmie podobna sprawa wystąpiła dwukrotnie - pewien ksiądz odmówił chrześcijańskiego pogrzebu domniemanej samobójczyni (Isabel/również Rachel Weisz)

na plakacie z filmu w słowie "Constantine" litera "te" ma postać świetlistego krzyża

P.S. obecnie wyświetlany jest w kinach film pt. "opowieść o Zbawicielu" ("the gospel of John") - ten film może zadowoli również ludzi rozmiłowanych w doktrynach, bo jest oparty ściśle na ewangelii Jana; niedługo ukaże się też film "wszyscy święci" - według opisu na plakacie: JEZUS w życiu pewnej grupy ludzi (obrazek na plakacie nieco kontrowersyjny, np. osoby z różkami); ja dziś idę zobaczyć "egzorcystę - początek", a niedługo pojawi się jeszcze film "GENESIS", w dowolnej interpretacji kojarzący się z księga Rodzaju
(koniec pseudoreklamy)

===

Bóg podał rękę Ci, otworzył piekła drzwi, stół zastawiony jest już
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Izrael
 marzec 22 2005 19:56   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 11/23/04
Postów:: 267

Constantine'a obejrzę do soboty, jak dam radę. I nie wiem, czy wiecie, ale film jest na podstawie komiksu pt. "Jonh Constantine" .

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana