Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 umiłowany uczeń wg św.Jana
 |  Wersja do druku
INGA@
 marzec 27 2005 18:14  (Czytany 1359 razy)  
Forum

Status: offline

ostatnio podczas dyskusji na temat ewangelii św.Jana zwrócono mi uwage na: (Jan 19, 25-26)"... a stały pod krzyżem Jezusa matka jego i siostra matki jego, Maria, żona Kleofasa i Maria Magdalena." czyli 3 kobiety.
26. A gdy Jezus ujrzał matke i ucznia, którego miłował stojacego przy niej, rzekł do matki: Niewiasto oto syn twój!"
i teraz jeżeli pod krzyżem stały 3 kobiety (tylko) to skad się mowa o umiłowanym uczniu (mężczyżnie) . Teoria której nie potrafiłem obalić zakłada że:
1, Jeżeli pod krzyżem stały 3 kobiety i nikogo więcej to czy kwestia o umiłowanym synu nie dotyczy jednej z kobiet? a nie jak powszechnie się zakłada mężczyzny (św.Jana - 21,24).
2,Czy tą kobietą (umiłowanym uczeniem) nie była Mariia Magdalena towarzyszka Jezusa, na poparcie tego mozna choćby przytoczyć że apostołowie byli w rozproszeniu i nie było ich pod krzyżem (dotyczy to także św.Jana który w (21,24) pisze że jest umiłowanym uczniem) a Maria Magdalena nie była apostołem więc nie kryła się a jednocześnie z pewnoscią była jednym z uczniów Jezusa choćby przez fakt że słuchała Jego nauk.
Kwestia słów Jezusa dotyczące "...rzekł do matki: Niewiasto oto syn twój!" wymagały tylko jednej zmiany prze biblistów z "córki" na "syna", co przez tyle lat było niezwykle łatwe do zrobienia .
Prosze o opinie na ten temat ponieważ sam nie potrafię tego zgłębić i rozstrzygnąć ani przedstawić sensownych kontrargumentów. Marcel mąż Ingi. Wesołych Świąt

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty