Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Protestant o papieżu
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 kwiecień 04 2005 14:51  (Czytany 12312 razy)  
Forum

Status: offline

Na www.jezus.pl znalazłęm coś pięknego - wspaniały, poruszający tekst. Pozwoliłem sobie go przekopiować:

Slyszalem o Tobie - od dziecinstwa po moja dojrzalosc.

Widzialem Ciebie czesto - lecz tylko przez szklo telewizora.

Przystawalem na chwile - zastanawiajac sie nad madroscia Twych mysli, mogacych pochodzic tylko od Najwyzszego, ktory pragnie zbawic czlowieka i caly swiat.

Chcialem Cie spotkac w Watykanie - lecz gdy pojechalem, by Cie odwiedzic, Ty spacerowales z naszym Panem gdzies w gorach.

Mialem sen o Tobie - spotkaly sie nasze spojrzenia i widzialem w Twych oczach to samo, co mieli ludzie, ktorzy przekonali mnie o jedynej prawdziwej drodze do uleczenia duszy

Uronilem nie jedna lze - gdy opusciles Swiat, pozostawiajac Twoje prawdy milosci do Boga i do czlowieka

Prosba - jesli kiedys przekrocze bramy niebios i stane twarza w twarz z naszym Panem, badz w gronie moich bliskich, ktorzy beda tam na mnie czekali. Moze znajdziemy chwilke, na krotka wspolna modlitwe o tych, ktorzy jeszcze nie wiedza jak odnalezc jedyna "Droge, Prawde i Zywot"

Andrzej
(brat protestant)

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 04 2005 18:16   
Forum Admin
Admin

Bardzo piękne

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 04 2005 18:34   
Forum

Nooo... Mnie to powaliło. Naprawdę powaliło. To jest właśnie to, co ja bym określił prawdziwą miłością do papieża. Nie pomniki, nie czcza gadanina, ale własnie coś takiego - po prostu ludzkie, serdeczne uczucie. Dlatego to tu wstawiłem.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Isia
 kwiecień 04 2005 18:55   

font color=yellow>Witajcie.Jestem tu pierwszy raz
i pozwole sobie wyrazic opinie o papiezu.Naturalnie
jest mi przykro,ze umarl Czlowiek.Stary, bardzo chory i cierpiacy.Modlilam sie o Jego upamietanie i skrocenie
cierpien do naszego Jedynego Ojca Swietego -Boga Ojca
i Syna Jego Jednorodzonego. Wybaczcie, ale od kilku dni mam wrazenie, ze teraz niebem i ziemia rzadzi Maryja i
Jan Pawel II. Czy nie dostrzegacie bluznierstw jakie dopuszczaja sie bombardujace na na okraglo media?!
Gdzie jest Bog i Jego wola, gdzie Chrystus? Czy od teraz
zbawicielem jest papiez!???
Wstydze sie takiego podejscia i to ludzi, ktorzy zawierzyli cale swe zycie Jezusowi.
Po co Golgota i Zmartwychwstanie!
Przeciez papiez zyje !!!!! A co z katolickim czysccem?
Wszyscy zgrzeszyli i brak in chwaly Bozej.
Wszyscy.

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 kwiecień 04 2005 19:13   
Forum Moderator
Moderator

Idź się przespać. Ewidentnie nie wiesz co piszesz. To co się dzieje to po prostu zwykły ludzki smutek po stracie kogoś bliskiego. I Jezus zapłakał za Łazarzem...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
milka
 kwiecień 04 2005 21:42   
Forum

Quote by Jakub: Idź się przespać. Ewidentnie nie wiesz co piszesz. To co się dzieje to po prostu zwykły ludzki smutek po stracie kogoś bliskiego. I Jezus zapłakał za Łazarzem...

witaj jakubie, a czy ja tez moge cos ci napisac? np. cos takiego: go to hell, jakies tam draniu?
zanim kogos wyslesz do snu czy do piekla mozebys troche ruszyl glowka?
pozdrawiam cie, nie gniewaj sie na mnie, to sa moje takie refleksje na agresje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 04 2005 21:46   
Forum

Quote by Jakub: Idź się przespać. Ewidentnie nie wiesz co piszesz. To co się dzieje to po prostu zwykły ludzki smutek po stracie kogoś bliskiego. I Jezus zapłakał za Łazarzem...

Wiesz, zdjęcie papieża z tekstem: "Ojcze nasz, któryś jest w Niebie..." można interpretować jak bluźnierstwo.
Ale jedna ważna rzecz: trzeba odróżniać to, co robi i glosi Kościół od bełkotu dziennikarzy, z których większość katolikami nie jest, tylko bywa (jak ma to wpływ na zwiększenie nakładu lub oglądalności). Byłem dziennikarzem lat 6, więc wiem.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
milka
 kwiecień 04 2005 22:00   
Forum

Odpisuje na twój komentarz choć właściwie znalazłem więcej tego typu wypowiedzi. Po pierwsze dziwi mnie fakt tak jednoznacznego osądu "niepopularnej wypowiedzi". Każdy z nas ma prawo aby wypowiedzieć swoje zdanie nawet sprzeczne z ogólnie przyjętą polityką. dziś świat oddaje chołd papiezowi a jutro wszyscy wróca do "swoich grzechów" i będzie im z tym dobrze. Dziś są emocje i egzaltacja, a jutro papież przestanie być na ustach ludzi, bo tak naprawdę kierują się jedynie nietrwałym emocjonalnym odczuciem, które ogarnia cały świat. Apropos Jezusa to nie byłbym taki pewny dlaczego płakał. Może płakał nad niewiarą ludzi, którzy byli mu bliscy. Wiemy, że miłował Łazarza, ale powiedział też o innym życiu ktore ma prawdziwą wartość i które ukryte jest W NIM SAMYM. Miłość bez Jezusa jest fałszywa, PRAWDA bez Jezusa jest Fałszywa. Tylko z Jezusem można żyć wiecznie. Mam nadzieje, że papież odszedł z tego świata tylko w zaufaniu do Jezusa bo nikt nie może być na tyle dobry aby zasłużyć na niebo. Jeśli jest inaczej to Jezus umarł na daremnie. Ceńmy papieża, wierzmy w Jezusa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 kwiecień 04 2005 22:38   
Forum

Isia,

skoro jesteś tu pierwszy raz to weź pod uwage iż jest to portal ekumeniczny i ci którzy tu bywają pozostawili za sobą rzeczy jak przezywanie inne wyznania 'bluźnierstwem' itp...
Martwychstanie i golgota, tak, ale być Chrześcijaninem jest więcej niż tylko puścić dwa trzy hasła,
ponadto Katolicka wiara nie jest taka łatwa jak Maryja i koniec... poprostu potrzeba więcej czasu aby zrozumnieć pewne rzeczy.
Pozatem trwa żałoba narodowa, i jak masz jakieś negatywne opinie z którymi chciałabyś się z nami podzielić to proszę Cię poczekaj z tym do Soboty, bo jeśli przeczytasz i moje posty to znajdziesz również krytyke nt KK i papieża, ale teraz nie na to pora, tu chodzi o Chrześcijańską szlachetność i rządzą pewne zasady, i nawet ja jako Ewangelik mam prawo się pożegnać od Jana Pawła Wielkiego. Przykro mi osobiście że dopiero teraz po jego śmierci rozumnię jak bardzo mi na nim zawsze zależało.
A odnosząc się do Ewangelji, Jan Paweł pokazał że czysta teoria doktrynalna nie wystarczy ludziom. Ludzie potrzebują innych ludzi aby mogli zobaczyć Jezusa. Tak już postanowił sam Pan Jezus innaczej nie pozostał by po zmartwychwstaniu tylko 40 dni ale całe 2000 lata. Dlatego prawdziwe są słowa Jana Pawła który zawsze mówił iż droga Boga to droga ludzka.

Pozdrawiam

Dawid [']

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 04 2005 22:49   
Forum

Quote by Maciek:

Wiesz, zdjęcie papieża z tekstem: "Ojcze nasz, któryś jest w Niebie..." można interpretować jak bluźnierstwo.
Ale jedna ważna rzecz: trzeba odróżniać to, co robi i glosi Kościół od bełkotu dziennikarzy, z których większość katolikami nie jest, tylko bywa (jak ma to wpływ na zwiększenie nakładu lub oglądalności). Byłem dziennikarzem lat 6, więc wiem.

"Nasz Dziennik" nie pozostał dużo w tyle za "Angorą". Tytuł na pierwszej stronie: "DOKONAŁO SIĘ"... No comments!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 04 2005 23:15   
Forum Admin
Admin

Quote by milka:
Odpisuje na twój komentarz choć właściwie znalazłem więcej tego typu wypowiedzi.

Znalazłem? zawsze byłam przekonana że milka to kobieta...

===

Cytat 
dawid1976
 kwiecień 05 2005 00:25   
Forum

"Nasz Dziennik" nie pozostał dużo w tyle za "Angorą". Tytuł na pierwszej stronie: "DOKONAŁO SIĘ"... No comments!

ludzie nie dramatujcie! od trzech dni miliony Polaków którzy tylko raz na rok sie pojawiali w kościele naraz biorą duchowne słowa w usta dzięki świadectwa Jana Pawła i poprostu nie mają wszystko tak jasne jak wy wspaniali teolodzy czy nie cieszy was że teraz cały naród myśli o rzeczach duchownych? to jest szansa na duchowne przebudzenie w kraju a wy histerujecie bo grzesznicy mówią o Bogu

pozdrawiam

Dawid [']

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 05 2005 00:31   
Forum

Quote by dawid1976:

ludzie nie dramatujcie! od trzech dni miliony Polaków którzy tylko raz na rok sie pojawiali w kościele naraz biorą duchowne słowa w usta dzięki świadectwa Jana Pawła i poprostu nie mają wszystko tak jasne jak wy wspaniali teolodzy czy nie cieszy was że teraz cały naród myśli o rzeczach duchownych? to jest szansa na duchowne przebudzenie w kraju a wy histerujecie bo grzesznicy mówią o Bogu

pozdrawiam

Dawid [']

Dawidzie, mnie nie przeszkadza, że grzesznik mówi o Bogu, ale to, że gość koniunkturalny chrzani głupoty mogące grzesznikom namieszać w głowach. A co do reszty twojej wypowiedzi się zgadzam.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 05 2005 00:49   
Forum

Mnie wkyrza to, że (ultrakatolicki!) "Nasz Dziennik" podmienia Chrystusa na papieża, a "Angora" detronizuje Boga na rzecz "biełego papy". Żeby od razu wyjaśnić - bo ktoś mógłby mieć wątpliwości - słów "biały papa" nie wypisuję, żeby kogoś irazić. Uważam to sformułowanie za bardzo sympatyczne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 kwiecień 05 2005 02:21   
Forum

Czy w trakcie całej dyskusji niekt nie zwrócił uwagi na fakt iż śmierć papieża jednak (nie wiem na jak długo) zmieniła ludzi, zmieniła ich serca? (i absolutnie nie robię tu analogi do Jezusa). Ludzie często nie słuchali albo szybko zapominali prawdy płynącyce z nauk papieża, sam wielokrotnie ignorowałem pewne przesłania z którymi się zwracał do ludzi, dopiero po śmieci nagle nie wiadomo dlaczego dopiero teraz odkrywam te przesłania na nowo, jednocześnie jakżę niewytłumaczalny jest fakt iż śmierc papieża tak jednoczy ludzi, nie przypominam sobie aby kiedykolwiek tak wiele osób dostrzegło że ludzie są braćmi a nie wrogami. Jestem protestantem i byłem i jestem w opozycji do instytucji papiestwa ale dopiero teraz dostrzegłem w Karolu Wojtyle człowieka, jakże mądrego człowieka (pomimo tego że w dalszym ciągu nie zgadzam się z cześcią jego nauk). Pozdrowienia Marcinie W. Marcel mąż Ingi

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 kwiecień 05 2005 02:38   
Forum

A co myślicie o następujących słowach Jezusa:

"Biada wam, gdy wszyscy ludzie dobrze o was mówić będą; tak samo bowiem czynili fałszywym prorokom ojcowie ich."
Łuk. 6:26 ?

Paweł Chojecki

===

Cytat 
milka
 kwiecień 05 2005 08:04   
Forum

Quote by Admin:
Quote by milka:
Odpisuje na twój komentarz choć właściwie znalazłem więcej tego typu wypowiedzi.

Znalazłem? zawsze byłam przekonana że milka to kobieta...

no wlasnie, asiu, powiedz mi jak to jest, bo ja sie wylogowalam, bo maz tez chcial cos skomentowac ale i tak jego komentarz wyskoczyl jako komentarz milki?

i co ty na to?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 kwiecień 05 2005 09:48   
Forum Admin
Admin

Ociasteczkowana mocno jestes. Najlepiej jeśli mąż zarejestruje się pod oddzielnym loginem )

===

Cytat 
 kwiecień 05 2005 11:00   

Z pokora i szacunkie przyjelam krytyczne opinie o mojej
/malo popularnej - wiem/ wypowiedzi. Dziekuje tez za zrozumienie. Przespalam sie i zdania nie zmienilam.
To pieknie, ze ludzie "chociaz raz w roku ida do kosciola"!? Ale czy zyja wiara i maja swiadomosc,"ze laska jestesmy zbawieni". Nie modleniem sie przed obrazem czy pomnikiem nawet najmilszej osoby. Naprawde wiem, co to zaloba.W ciagu kilku lat -trzech- stracilam
kolejno;ojca, meza, dwie ciocie, czworke kuzynostwa,
matke, szwagra, jedyna siostre, a takze przyjaciolke.
I to na przestrzeni tak krotkiego czasu, umieralo kilka
osob mi najblizszych prawie "gromadnie".Pozostalam
z corka nastoletnia i malenkim synem. Tak jest do dzis.
Corka jest dorosla i daleko od kraju,a syn jest nastolatkiem od dwoch lat ciezko chorym na nieuleczalna
chorobe. Sama tez jestem chora.Nie pisze tego,aby wzbudzic czyjes wspolczucie. Jestem bardzo samotna,ale
mam swiadomosc, ze kto zna Jezusa tak naprawde negdy nie jest samotny.Bylam wychowana w KRK lecz nie mam dobrych
wspomnien /ale to zupelnie inny temat/. Zylam bez Boga
chociaz modlitwa towarzyszyla mi zawsze. Tylko coz to byla za modlitwa...Troche ponad 3 lata temu Jezus mnie odnalazl i ulitowal sie. Jezusa i Biblie odkrylam prawdziwie dzieki protestantom. Wiecej tu o mnie ?wybaczcie/,ale chcialam sie tym podzielic z Wami.
Prosze o zrozumienie i wybaczenie ,jesli urazilam czyjes uczucia.
Zyje od dawna w skarjnie ciezkich warunkach , ale wiem
tez iz sa ludzie gleboko bardziej poranieni przez zycie.
Umarl wielki Polak.
Kazdego dnia umiera Czlowiek, czesto w samotnosci,w cierpieniu, a tez dlatego , bo nie mial pieniedzy na wykupienie lekow, ktore mogly uratowac mu zycie.
Nie mogl w pore dostac sie do lekarza,zaproponowano mu
platne badania. Odszedl pogodzony i zrezygnowany.
Kto za nim zaplacze?
Jezus.
Serdecznosci dla Was wszystkich.

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 05 2005 11:06   
Forum

Quote by a1a1a1:

"Biada wam, gdy wszyscy ludzie dobrze o was mówić będą; tak samo bowiem czynili fałszywym prorokom ojcowie ich."

To czemu się wściekasz, jak o tobie mówi się źle?

===

Cytat 
milka
 kwiecień 05 2005 11:16   
Forum

isia
jestes naprawde madra i dzielna kobieta. Niech Pan czuwa nad toba i nad twymi dziecmi! nie przejmuj sie tym co ludzi odpisali tobie. po owocach ich poznasz! pamietasz to? wiec niektorzy z nas pokazali swe owoce.

pozdrawiam, trzymaj sie,
maral

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 kwiecień 05 2005 11:18   
Forum Admin
Admin

Quote by Maciek:
Quote by a1a1a1:

Maciek!! Założę chyba Twój fan-club

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 05 2005 13:23   
Forum

Quote by Maciek:
Quote by a1a1a1:

===

Profil   Email 
 Cytat 
 kwiecień 05 2005 15:25   

Milka!
Serdeczne dzieki za slowa otuchy w Panu.
Jestem przyzwyczajona do kopniakow.To,co nas nie zniszczy - umocni nas.
Cytat oczywiscie znam.
Wszyscy jestescie kochani.
Pozdrawiam.

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 05 2005 23:10   
Forum

Quote by milka:

Odpisuje na twój komentarz choć właściwie znalazłem więcej tego typu wypowiedzi. Po pierwsze dziwi mnie fakt tak jednoznacznego osądu "niepopularnej wypowiedzi".

Czyli świat według Milki wygląda tak: Isia może najechać arogancko na pogrążonych w żałobie katolików, ale dotknięty katolik nie może się zirytować i niegrzecznie odpysknąć. A to wszystko pod hasłem zwalczania agresji i tolerancji.
Zero delikatności, zero współczucia, zero klasy. I właśnie dlatego Paweł napisał: "kobieta niechaj milczy".

Taaaaaa, nie pierwszy zresztą raz dajesz, Milko, pokaz antykatolickiego fanatyzmu. I piszę to jako protestant. Tacy jak ty przynoszą nam wstyd.

I nie powołujcie się na Pana, kiedy wasza mowa jest zaprawiona nienawiścią i fanatyzmem. Chyba, że Panem nie jest Jezus, tylko ktoś inny.

===

Cytat 
milka
 kwiecień 06 2005 08:12   
Forum

dziekuje macku, za delikatnosc!
nie wiedzialam ze jestem fanatyczka w dodatku antykatolicka?
macku, zasmucony czlowiek siedzi cicho! widocznie nie wszyscy katolicy nie sa tak naprawde w zalobie! interesuje ich ta cala nagonka medialna, licytacja kto najwiecej placze (a jak nie placze to taki "sku..."), kto bedzie nastepnym papiezem, nie zdazyli pochawac ostatniego. wlasnie tym jestem zirytowana! isia wcale nikogo nie oplula. tylko wolala o odrobine rozsadku.
twoje komentarze wzgledem mnie naprawde budujace!

jeszcze raz dziekuje ci, wierny fanatyczny obronca katolikow!
pozdro

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 06 2005 08:57   
Forum

przepraszam ze ja wam wielkim protestantom przynosze wstyd. wam wielkim madrym wygadanym intelektualistom pewnym swych sil przynosze wstyd! wybaczcie mi biednej glupiej babie! mozecie mnie natychmiast wyrzucic z waszego grona wielkich! tacy jak ja nie przystaja do takich jak wy! nie jestem godna dotknac nawet waszych sznurowadel!
jestem kobieta, aze to ty chcesz mi zakneblowac usta uzywajac wersety z PS pieknie o tobie swiadcza!

szkoda bylo odzywac sie do takiej smieci jak ja, ale coz jest ktos kto mnie bardzo kocha, i nie musze zaslugiwac zeby mnie dalej kochal.

===

Profil   Email 
 Cytat 
 kwiecień 06 2005 09:32   

Milka! Bardzo zawiodlam sie na tej stronie www.Sadzilam,ze mozna bedzie kulturalnie podyskutowac, ale nie pozwole sie obrazac i obrazac moich przekonan.
Jak kazdy mam prawo ufac jedynie w Pismo sw.
A Jezus byl bliski kobietom /przepraszam-babom/.Ukazywal
im sie i wyroznial ich wiele razy. Ale trzeba znac biblie,zeby o tym wiedziec.O ile wiem rzadko ktory katolik ma jakikolwiek z nia kontakt.
Kiedy Bog ze mna, coz moze mi uczynic czlowiek.
Bawcie sie dalej w swoim poganskim piekielku.
Niech Bog wskaze wam droge. Dziekuje, ze moglam tu na troche zagoscic.

===

Cytat 
Gość forum: julka
 kwiecień 06 2005 09:41   

Quote by Isia: Milka! Bardzo zawiodlam sie na tej stronie www.Sadzilam,ze mozna bedzie kulturalnie podyskutowac, ale nie pozwole sie obrazac i obrazac moich przekonan.
Jak kazdy mam prawo ufac jedynie w Pismo sw.
A Jezus byl bliski kobietom /przepraszam-babom/.Ukazywal
im sie i wyroznial ich wiele razy. Ale trzeba znac biblie,zeby o tym wiedziec.O ile wiem rzadko ktory katolik ma jakikolwiek z nia kontakt.
Kiedy Bog ze mna, coz moze mi uczynic czlowiek.
Bawcie sie dalej w swoim poganskim piekielku.
Niech Bog wskaze wam droge. Dziekuje, ze moglam tu na troche zagoscic.

isia, nie przejmuj sie durnymi szowinistami co chca wyslac baby tylko do garow

maciek wstydz sie tak odzywac do kobiety kturej jest tak cieszko

===

Cytat 
Łukasz Gawryś
 kwiecień 06 2005 10:46   
Forum Admin
Admin

Ja wam powiem tyle
"Lepjej jest mieszkac katem na poddaszu niz z kobieta swarliwa we wspolnym domu" (Przyp 21,9)
"Lepjej mieszkac na pustyni niz z kobieta swarliwa i zrzedna"(Przyp 21,19)
i moj ulubiony :
"Stale cieknaca rynna na dachu w dzien sloty i kobieta klotliwa sa jednakowe" (Przyp 27,15)

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,61 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty