Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 przed ślubem
 |  Wersja do druku
Sofia
 kwiecień 05 2005 20:11  (Czytany 1280 razy)  
Forum

Status: offline

Hej a ja chcialabym sie zapytac czy ktokolwiek byl w sytuacji chodzenia ze soba 3 lat i caly czas czekania... z perspektywa dalszych 4, 5 lat na EWENTUALNY slub (bo wlasnie studia, bo praca itd.). To powoli staje sie nie do zniesienia, szczegolnie psychicznie dobija. Ale skoro czuje, ze jestem niedojrzala do malzenstwa do wiadomo, ze slubu nie wezme, ale jak to wytrzymac? Czy ktokolwiek mial taki dylemat, jak sobie poradzil?? Co robic, jak razem byc, na jakich zasadach, jak nie "przechodzic" zwiazku, jak sie nie frustrowac....?

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 kwiecień 05 2005 22:10   
Forum

Status: offline

Sofia,

znalazłem kilka wierszy w Bibli których sam jeszcze nie rozgryzłem, ale warto conajmniej przeczytać... pozdrawiam

1 Koryntian 7: 35- 38 Mówię to dla waszego pożytku, nie zaś, by zastawiać na was pułapkę; po to, byście godnie i z upodobaniem trwali przy Panu. Jeżeli ktoś jednak uważa, że nieuczciwość popełnia wobec swej dziewicy, jako że przeszły już jej lata i jest przekonany, że tak powinien postąpić, niech czyni, co chce: nie grzeszy; niech się pobiorą. Lecz jeśli ktoś, bez jakiegokolwiek przymusu, w pełni panując nad swoją wolą, postanowił sobie mocno w sercu zachować nietkniętą swoją dziewicę, dobrze czyni. Tak więc dobrze czyni, kto poślubia swoją dziewicę, a jeszcze lepiej ten, kto jej nie poślubia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości