Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy jest jakiś ksiądz, który może na to odpowiedzieć??
 |  Wersja do druku
Klapaucius
 kwiecień 21 2005 18:55  (Czytany 981 razy)  
Forum

Status: offline

Witam! Zastanawiam się troszkę nad spowiedzią. Jestem osobą, która nie ma grzechów ciężkich (nikogo nie zabiłam i raczej nie wykraczam poza przykazania) ale chodzę do spowiedzi co miesiac. Problem polega na tym, ze bardzo czesto moje grzechy sie powtarzaja....znaczy zauwazylam ze juz sie kilku prawie zupelnie wyzbylam, ale jednak sa takie ktore sie powtarzaja, np. brak rannej modlitwy. Czy w takim razie moje chodzenie do komunii nie jest złe?? Zapominam o rannej modlitwie, ide do komuni i tak np. przez 3 tygodnie,a poniej ide do spowiedzi i sie z tego spowiadam. Z tego co wiem grzechy lekkie zmywane sa przez spowiedz powszednia, znaczy sie ta w czasie mszy.... Czy to znaczy, ze niepotrzebnie chodze do spowiedzi...no bo moje grzechy sa zawsze zmywane(na kazdej mszy), a moze zle jest to ze chodze do komunii?? Ile grzechow lekkich sie kumuluje w ciezki?? Czy mozna na to tak patrzec?? Pomozcie...bo zastanawiam sie nad tym od jakiegos czasu...

===

Profil   Email 
 Cytat 
galileusz
 kwiecień 21 2005 22:59   
Forum

Status: offline

Kongregacja Kultu Bożego w "Ordo Paenitentiae" uzasadnia konieczność przyjmowania sakramentu pokuty następująco: "Ci, którzy wpadają w grzechy powszednie, codziennie doświadczając swojej słabości, przez częste przyjmowanie sakramentu pokuty nabierają sił, aby dojść do pełnej wolności dzieci Bożych". Tyle Kongregacja.
Ze swej strony chciałbym dodać, że Kościół zaleca spowiadanie się także z grzechów powszednich, bo człowiek sam w wielu wypadkach nie ocenia należycie stanu swego sumienia. Czy tak nie jest w przypadku Pani problemów z modlitwą poranną? Gdy stan taki trwa przez dłuższy okres może mieć negatywne skutki na całe życie duchowe. Właśnie dlatego, że niektóre z Pani grzechów się powtarzają należy korzystać z sakr. pokuty. Grzech zostaje rzeczywiście wyrzucony na zewnątrz dopiero wtedy gdy został wypowiedziany. Grzech nawet powszedni wypowiedziany, wyznany, traci swoją moc!
Pozdrawiam
Galileusz

===

Galileusz

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post