Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Ślub gejów
 |  Wersja do druku
Edmund Belter
 kwiecień 22 2005 12:39  (Czytany 1829 razy)  
Forum

Status: offline

Nie rozumiem czemu prawne uznanie związków partnerskich homoseksualistów uważane jest za postępowe. Przyznawanie gejom i lisbijkom prawa do adopcji, praw spadkowych.... To jakaś paranoja.
Często w ocenach kandydatów np. na papieża pojawiał się wątek nieprzychylności dla homoseksualistów. Zły stosunek do tej grupy nieszczęśników miał, niby dyskredytować kandydata!
Zamiasta opowiadać się za rozsądną polityką prorodzinną co jakiś czas wznieca się "problem homoseksualistów" domagając się praw dla nich.
Nie uważam, żeby Hiszpania i inne kraje uznające prawo do slubów homoseksualnych były postępowe. Raczej chore!!!!!
Irytuje mnie samo określenie "małżeństwo homoseksualistów". Co to ma wspólnego z małżeństwem.

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 kwiecień 22 2005 15:39   
Forum Moderator
Moderator

Irytuje mnie samo określenie "małżeństwo homoseksualistów". Co to ma wspólnego z małżeństwem.

Podejrzewam, że dużo. Mieszkają razem, myją naczyna, odkurzają, kochają się, razem chodzą na zakupy, etc. Nie bez powodu użyte jest słowo "małżeństwo".

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 22 2005 15:41   
Forum

Podejrzewam, że dużo. Mieszkają razem, myją naczyna, odkurzają, kochają się, razem chodzą na zakupy, etc. Nie bez powodu użyte jest słowo "małżeństwo".

Żartujesz, czy poważnie tak uważasz!?

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 kwiecień 22 2005 15:58   
Forum Moderator
Moderator

A co ja mam uważać? Przedstawiłem fakty. Nigdzie nie napisałem, że popieram homoseksualne małżeństwa.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
pawel949
 kwiecień 22 2005 18:25   
Forum

Problem "małżeństw homoseksualnych" to typowy przykład rozwiązywania przez lewicę problemów które sama stworzyła.
Bo powiedzmy sobie - po co takie małżeństwa? Ano, żeby korzystać z ulg i ułatwień, jakie państwo daje małżonkom. Wspólne opodatkowanie to pół biedy, ale np dziedziczenie - zapisanie spadku osobie obcej powoduje duży podatek, a małżonek dziedziczy bez kosztów. To tego prawa do własności wspólnej itp itd.
W sumie małzeństwo częściowo "obchodzi" różne biurokratyczne udogodnienia wymyślone głównie przez lewicę.

I dlatego w tej całej dyskusji wkurza mnie nie całowanie się przez facetów, ale sprowadzanie przez lewicowe ugrupowania dyskusji czysto ekonomicznej na płaszczyznę "moralną".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mebachel
 czerwiec 13 2005 17:33   
Forum

Zamiasta opowiadać się za rozsądną polityką prorodzinną co jakiś czas wznieca się "problem homoseksualistów" domagając się praw dla nich.
Nie uważam, żeby Hiszpania i inne kraje uznające prawo do slubów homoseksualnych były postępowe. Raczej chore!!!!!
Irytuje mnie samo określenie "małżeństwo homoseksualistów". Co to ma wspólnego z małżeństwem.[/QUOTE]nie tylko ciebie ale nabierz trochę dystansu jedyne co można zrobić to prosić Boga o Światło Ducha Świętego, tylko modlitwą mozna, naprowadzić ich na drogę Boga, a oni niech robią co chcą, niech organizują marsze, niech nasze posły im wtórują w ich bolączkach, związek partnerski oparty na miłości fizycznej nigdy nie przetrwa, a bądź co bądź oni są facetami i żaden facet nie zastąpi im żony, na starość przyjdzie refleksja i myślisz, że Bóg ich nie przyjmie?
a roztrzepywać to wszystko, nasze gadanie nic nie zmieni nasz sprzeciw nazywany będzie homofobią i nietolerancją, walczyć jak gnojki z młodzieży wszechpolskiej nie zamierzam bo to dopiero jest uwłaczające godności człowieka inteligentnego, nie wyjście na ulice z okrzykami lubie chłopców świadczy o odwadze ale powiedzenie sobie Pan jest moim Pasterzem nie brak mi niczego...pozdrawiam, Pokój!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mebachel
 czerwiec 13 2005 17:35   
Forum

Quote by
Irytuje mnie samo określenie "małżeństwo homoseksualistów". Co to ma wspólnego z małżeństwem.[/QUOTE:nie tylko ciebie ale nabierz trochę dystansu jedyne co można zrobić to prosić Boga o Światło Ducha Świętego, tylko modlitwą mozna, naprowadzić ich na drogę Boga, a oni niech robią co chcą, niech organizują marsze, niech nasze posły im wtórują w ich bolączkach, związek partnerski oparty na miłości fizycznej nigdy nie przetrwa, a bądź co bądź oni są facetami i żaden facet nie zastąpi im żony, na starość przyjdzie refleksja i myślisz, że Bóg ich nie przyjmie?
a roztrzepywać to wszystko, nasze gadanie nic nie zmieni nasz sprzeciw nazywany będzie homofobią i nietolerancją, walczyć jak gnojki z młodzieży wszechpolskiej nie zamierzam bo to dopiero jest uwłaczające godności człowieka inteligentnego, nie wyjście na ulice z okrzykami lubie chłopców świadczy o odwadze ale powiedzenie sobie Pan jest moim Pasterzem nie brak mi niczego...pozdrawiam, Pokój![/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości