Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 Dziwna cenzura
 |  Wersja do druku
kubus_poe
 sierpień 23 2004 00:27  (Czytany 4387 razy)  
Forum

Status: offline

Przepraszam bardzo ale myślałem że słowo "otwarty" jest cenzuralne, nie rozumiem czemu zostało ocenzurowane w poscie dotyczącym ekumenizmowi? Prosze o wyjaśnienie tej sprawy. Pozdrawiam i dziekuje z góry!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 sierpień 23 2004 09:27   
Forum Admin
Admin

Sprawdziłem problem i już wyjaśniam w czym rzecz :-))

W GeekLog, na którym to systemie pracuje serwis Kosciol.pl, wbudowany jest system "automatycznej" cenzury. System ten ma zdefiniowaną listę "zakazanych" słów - wulgaryzmów. Są to słowa polskie i angielskie. Szanowny Pan, chcąc napisać "otwarty", popełnił maleńką literówkę - napisał Pan mianowicie "o t w a t y" (bez literki "r"). Ponieważ słówko "t w a t" jest w języku angielskim wulgaryzmem (znalazło się na tej liście), więc automat je po prostu wyciął, zastępując łańcuchem "piii" :-)).

Czyli podsumowując - zadziałanie automatu cenzorskiego jest efektem popełnienia przez Pana małego błędu - literówki.

pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gacki

PS
Poprawię Pana wypowiedź bezpośrednio w bazie danych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 sierpień 23 2004 18:57   
Forum Moderator
Moderator

Nawet nie wiedziałem, że jest taki automat w serwisie Kosciol.pl.

Nigdy nie chciałem używać słów niecenzuralnych, więc pewnie dlatego się nie przekonałem. A nawet jak robiłem błędy literowe to takie które nie prowokują "Kosiarza Umysłów" ;-).

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
robaczek2
 luty 17 2007 18:08   
Forum

Mam pytanie czy wykazanie tego, ze ktos klamie i nazwanie jakiegos uczestnika forum klamca jest podstawa do skasowania postu?
Osobiscie nie jestem zwolennikiem poprawnosci politycznej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 luty 19 2007 12:13   
Forum

Quote by robaczek2: Mam pytanie czy wykazanie tego, ze ktos klamie i nazwanie jakiegos uczestnika forum klamca jest podstawa do skasowania postu?

bo tutaj nie pisze się "kłamie" tylko "mówi prawie prawdę". Mnie bardziej martwi że tolerowane są personalne oszczerstwa i kłamstwa chrześcijan popierających SLD. linki to prześmiewczych fotomontaży i żartów z PS są najwyżej usunięte. Ale ktoś kto pisze o homofilach nazywając ich zboczeniach po imieniu. Albo używa poprawnej nomenklatury odnośnie przewodniczących zborów to jest ostrzegany , blokowany i szykanowany.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 luty 19 2007 12:51   
Forum

Nie jestem za SLD ale też nie widzę powodu do usuwania żartów na temat Kaczyńskich. Osoba publiczna musi liczyć się z tym, że będzie obiektem krytyki i żartów, tak było jest i będzie. Jak im się nie podoba to po co się pchali do władzy.

Nie lubisz komuny a sam cenzurujesz tak jak ona,kto podnosi rękę na władzę ludową temu ta władza rękę odrąbie w imię demokracji. Jak bardzo prawdziwe w dzisiejszych czasach....

Żarty oczywiście muszą być w granicach dobrego smaku i nikogo nie obrażać, chociaż u Ciebie jak u Orwella są równi i równiejsi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 luty 19 2007 13:29   
Forum

Quote by Pius:
Quote by robaczek2: Mam pytanie czy wykazanie tego, ze ktos klamie i nazwanie jakiegos uczestnika forum klamca jest podstawa do skasowania postu?

bo tutaj nie pisze się "kłamie" tylko "mówi prawie prawdę". Mnie bardziej martwi że tolerowane są personalne oszczerstwa i kłamstwa chrześcijan popierających SLD. linki to prześmiewczych fotomontaży i żartów z PS są najwyżej usunięte. Ale ktoś kto pisze o homofilach nazywając ich zboczeniach po imieniu. Albo używa poprawnej nomenklatury odnośnie przewodniczących zborów to jest ostrzegany , blokowany i szykanowany.

Acha rozumiem - czyli nalezalo powiedziec :Hermes mowi prawie prawde"
Na przewodnictwo zboru trzeba sobie zasluzyc. Na onet.pl pisal czasami seweryn (nie wiem czy nie ten od Baptystow). Nie klamal, odpowiadal na pytania rzeczowo i po prostu nie bylo zadnych podstaw aby mu odpowiadac w formie powodujacej ostrzeganie, blokowanie i szykanowanie. Sa artysci i wyrobnicy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 luty 19 2007 15:16   
Forum

Quote by Belle Star: Nie jestem za SLD ale też nie widzę powodu do usuwania żartów na temat Kaczyńskich. Osoba publiczna musi liczyć się z tym, że będzie obiektem krytyki i żartów, tak było jest i będzie. Jak im się nie podoba to po co się pchali do władzy.

Nie lubisz komuny a sam cenzurujesz tak jak ona,kto podnosi rękę na władzę ludową temu ta władza rękę odrąbie w imię demokracji. Jak bardzo prawdziwe w dzisiejszych czasach....

Żarty oczywiście muszą być w granicach dobrego smaku i nikogo nie obrażać, chociaż u Ciebie jak u Orwella są równi i równiejsi.

eeeeeee chodzilo mi o zarty na temat mateuszawroc o których pisałem w innym temacie.

Quote by robaczek2:

Acha rozumiem - czyli nalezalo powiedziec :Hermes mowi prawie prawde"
Na przewodnictwo zboru trzeba sobie zasluzyc. Na onet.pl pisal czasami seweryn (nie wiem czy nie ten od Baptystow). Nie klamal, odpowiadal na pytania rzeczowo i po prostu nie bylo zadnych podstaw aby mu odpowiadac w formie powodujacej ostrzeganie, blokowanie i szykanowanie. Sa artysci i wyrobnicy.

moj post mial za zadanie przyznać Panu racje i wykpić panujące tu zasady owijania wszystkie w bawełnę. Nie wiem czy sie zrozumieliśmy ....

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 luty 19 2007 16:08   
Forum Moderator
Moderator

Panie Mateuszu (Pius) ta dyskusja zdecydowania wkracza na teren punktu 2.rozdz. II. regulaminu Kosciol.pl:

...Bardziej ogólne uwagi dotyczące serwisu czy pracy Redakcji, należy wysyłać na adres redakcja@kosciol.pl lub przesyłać, jako oddzielne artykuły do działu "Listy od czytelników" lub "Polemiki"...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
robaczek2
 luty 19 2007 17:32   
Forum

Quote by Jakub: Panie Mateuszu (Pius) ta dyskusja zdecydowania wkracza na teren punktu 2.rozdz. II. regulaminu Kosciol.pl:

...Bardziej ogólne uwagi dotyczące serwisu czy pracy Redakcji, należy wysyłać na adres redakcja@kosciol.pl lub przesyłać, jako oddzielne artykuły do działu "Listy od czytelników" lub "Polemiki"...

Przepraszam bo to ja zaczalem - po prostu myslalem ze tytul "dziwna cenzura" pasuje do mojego pytania.

Oczywiscie zrozumialem dokladnie.

Przepraszam za tykanie ale ciezko mi sie przestawic wiec prosze do mnie uzyc "ignore"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 luty 19 2007 18:28   
Forum Moderator
Moderator

Tykanie w sieci jest czymś powszechnym.
Co do wątku z przyczyn opisanych przez GGackiego temat jest jak najbardziej poprawny, albowiem mógł dotyczyć działania serwisu w ogóle. Natomiast posty Piusa to już standardowe utyskiwanie uciśnionego i oblężonego w twierdzy "trydentyzmu".

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
robaczek2
 luty 17 2008 23:38   
Forum

W zwiazku z zamknieciem mojego watku "zarty czy co..."
mam pytanie ktore zadalem tam wczesniej i nie uzyskalem odpowiedzi: Nie zwrocilem uwagi czy jest gdzies watek "jedynie slusznych wypowiedzi".
Otoz na wielu forach jest jeden watek na ktorych gromadzi sie ciekawe, oryginalne, glupie, smieszne itd wypowiedzi. Czy jest tego typu watek tutaj?
Jezeli nie proponuje jego zalozenie lub odblokowanie mojego "zarty czy co..." aby pelnil taka role.
Na katolik.pl tego typu watek nie jest zbyt popularny poniewaz w stosunku do roznych wypowiedzi pojawiaja sie komentarze i dyskusje zamiast stricte cytat z komentarzem i koniec.

Druga uwaga to (jezeli moja propozycja przejdzie)zachecam innych do cytowania "odkrywczych" sformulowan innych uczestnikow np. mnie.

I trzecia uwaga to fragment regulaminu
" Zabrania się umieszczania na forum:
* wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym"

a takim jest moim zdaniem np: "dodawanie wymyślonych baśni do Objawienia"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 luty 18 2008 00:58   
Forum

Dziwna cenzura to mało powiedziane lepsze określenie to nadużycie, chyba moderatorstwo ma gorsze dni. Swoją drogą czy ten wasz "system" wyrzuca za wulgaryzmy we wszystkich językach świata???

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 luty 22 2008 02:59   
Forum

"chrześcijaństwo przestało być religią świętych i wybranych a stało się religią powszechną i państwową" - zdaniem Dezertera.

Taaak, kilku tchorzy, jeden co sie zaparl i jeden co zdradzil - rzeczywiscie swieci i wybrani. Oryginalna wypowiedz tylko nie wiem na ile zgodna z Prawda. Pewnie sa rozne prawdy.

Na moje pytanie o istnienie watku z ciekawymi wypowiedziami typu :zarty czy co???" pewnie sie nie doczekam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 25 2008 21:58   
Forum

Rybaczku - nie jest to moje zdanie ale większości historyków, powiem więcej jest to najoczywistsza oczywistość dla ludzi którzy znają starożytne chrześcijaństwo - jest tu paru na tym forum, więc uważaj co piszesz - załóż wątek i zapytaj ich o to a sam się przekonasz, albo... po prostu poczytaj na ten temat...., albo przyjmij do wiadomości prawo, że ilość, b. rzadko idzie w parze z jakością, a już na pewno tak nie było w V i późniejszych wiekach.
I tego będę bronił
ale
jako Dezerter cenzury i nadgorliwości jak i ścisłego przestrzegania przepisów
- nie popieram

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
robaczek2
 luty 26 2008 01:03   
Forum

Quote by Dezerter:jest to najoczywistsza oczywistość

Dlaczego nie odniosles sie do mojego argumentu o "swietosci" tych wybranych? Znamy doskonale wiecej przypadkow z Kanonu i nawet nie musimy sie odwolywac do zrodel pozabiblijnych.
Ale nie przejmuj sie - schemat "ja to zrobie lepiej" wynalezli juz pierwsi rodzice. I wciaz maja nasladowcow.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 26 2008 19:57   
Forum

Quote by robaczek2:
Quote by Dezerter:jest to najoczywistsza oczywistość

Dlaczego nie odniosles sie do mojego argumentu o "swietosci" tych wybranych? Znamy doskonale wiecej przypadkow z Kanonu i nawet nie musimy sie odwolywac do zrodel pozabiblijnych.

A co to za argument!
chcesz porównywać Piotra i innych pierwszych judeochrześcijan, których karano śmiercią za wyznawanie Chrystusa
z
masami pogańskiego pospólstwa Cesarstwa z V wieku , którym Cesarz nakazał wyznawanie chrześcijaństwa jako religii państwowej, których karano śmiercią za nie wyznawanie Chrystusa

no nie osłabiaj mnie

Ale nie przejmuj sie - schemat "ja to zrobie lepiej" wynalezli juz pierwsi rodzice. I wciaz maja nasladowcow.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,45 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty