Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kto może byc swiadkiem chrztu
 |  Wersja do druku
Agnieszka13
 maj 11 2005 21:49  (Czytany 9065 razy)  
Forum

Status: offline

Nie mogę zostac chrzestnym dziecka mojego brata. Ale czy osoba rozwiedziona może zostać świadkiem chrztu?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Remigiusz P. Garbiec
 maj 12 2005 18:13   
Forum

===

"A ja odnioslem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyscie na nas sie nauczyli nie rozumieć wiecej ponad to, co napisano". (Paweł z

Profil   Email 
 Cytat 
Małgorzata Bryła
 maj 12 2005 20:20   
Forum

Pana wypowiedz pełna jest nieprawdziwych stwierdzen, sprzecznych z przepisami prawa Kościoła Katolickiego i wprowadza w błąd osoby zainteresowane. Przede wszystkim osoba rozwiedziona nie popada w ekskomunike. Ekskomunika nalezy do kar kanonicznych za popełnione przestępstwa. Rozwod nie jest absolutnie przestępstwem. Osoba rozwiedziona jesli zyje samotnie ma pełne prawo uczestniczenia w Kościele Katolickim i nikt przez fakt rozwodu nie jest z niej wykluczony. To co Pan pisze winno być przez admina usunięte, gdyż jest pełne nieprawdy i stoi w sprzeczności z nauka kościoła co do osób rozwiedzionych.

===

Małgorzata Bryła

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
o. Sebastian Bielski
 maj 12 2005 21:43   
Forum

Zgadzam si w pelni z poprzednim postem. Jesli osoba rozwiedziona nie zawarla zadnego zwiazku ma pelne prawo do bycia chrzestna w Kosciele rzymskokatolickim. Bo moze bez zadnych przszkod przyjmowac sakramenty.
o. Sebastian

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 maj 12 2005 22:30   
Forum Admin
Admin

No a ja nie moge (jako ekskomunkowany) i cale szczescie - przynajmniej rodzina mnie nie bedzie meczyc. Zawsze dobra wymowka . Zadnego dziecika ktory bedze ode mnie kase wyciagal (wiem bo sam bylem takim dzieciakiem) ;-)

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
macli
 maj 12 2005 22:58   
Forum

Quote by Brat Mniejszy: Zgadzam si w pelni z poprzednim postem. Jesli osoba rozwiedziona nie zawarla zadnego zwiazku ma pelne prawo do bycia chrzestna w Kosciele rzymskokatolickim. Bo moze bez zadnych przszkod przyjmowac sakramenty.
o. Sebastian

Zdaje sie, ze wsrod katolickich sakramentow nie ma "Bycie Chrzestnym"?

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty