Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 GOD TV
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 maj 16 2005 19:34  (Czytany 2682 razy)  
Forum

Status: offline

Spędziłem ostatnio kilka dni u przyjaciółki, która własnie zainstalowała sobie Cyfrę +. Wśród ok. 300 kanałów, które odbiera (w tym jakieś 50 arabskich, chińskie, srilankańskie, i czort jeszcze wie jakie i po co ) jest też stacja, która się nazywa "GOD TV". Mam pytanie, jeśli ktoś z Was ma Cyfrę: co myślicie o tej stacji?

Mi pod pewnymi względami się podoba:
- głoszenie Ewangelii.
- porywające kazania.
- dużo dobrej chrześcijańskiej muzyki.

Ale mam też zastrzeżenia:
- nazwa. Nie no kurcze! Skomercjalizowali Boga.
- nabożeństwa przypominające show.
- nabożeństwa charyzmatyczne, w których (widać to!) pstor pcha ludzi, że padają, a potem się twierdzi, że to działanie Ducha Św. ich powaliło.
- cału czas kazania, kazania, kazania i nabożeństwa, jakby się do tego tylko chrześcijaństwo ograniczało. Mało natomiast reportaży o życiu chrześcijan na świecie. To taki "telewizyjny mego-kościół".

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 maj 16 2005 20:25   
Forum

Ogladaj to co lubisz. God TV ma swoja misje i nie jest to wcale odzwierciedlanie chrzescijanstwa, tylko gloszenie Dobrej Nowiny. Tak sie sklada ze najlepiej do tego sie nadaja kazania i uwielbienia.
Nie wiem czy GodTV ma program 700Club. To program informacyjny z USA wydawany przez Pata Robertsona - mniam, prawdziwa konserwa.

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 16 2005 21:20   
Forum

Chodzi mi o to, że trochę jestem zdegustowany przebłuskującą komercyjnością.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 maj 16 2005 22:08   
Forum

Kiedyś u kuzynki oglądałem jakiś protestancki program. Pastor strasznie gestykulował i podnośił głos. Ale najbardziej co mi się spodobało (jedyne, co się spodobało) była piosenka "Let's bless the Lord".

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 maj 16 2005 22:10   
Forum Admin
Admin

Z tego co napisales to mi sie bardzo nie podoba. Natomiast obietktywnie nie moge ci powiedziec bo nie mam tego kanalu w Tv.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
lech.rp
 maj 16 2005 22:22   
Forum

Quote by Marcin W: Chodzi mi o to, że trochę jestem zdegustowany przebłuskującą komercyjnością.

I masz zupelna racje.
Ten program ma tyle wspolnego z Kosciolem, co supermarket z klasztorem !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 16 2005 22:29   
Forum

Quote by lech.rp:
Quote by Marcin W: Chodzi mi o to, że trochę jestem zdegustowany przebłuskującą komercyjnością.

I masz zupelna racje.
Ten program ma tyle wspolnego z Kosciolem, co supermarket z klasztorem !

No, nie do końca chyba... Bow ierzę w rzetelność przesłania - tylko forma mi "nie leży".

===

Profil   Email 
 Cytat 
lech.rp
 maj 16 2005 22:42   
Forum

Quote by Marcin W:
No, nie do końca chyba... Bow ierzę w rzetelność przesłania - tylko forma mi "nie leży".

Masz moze troche racji, to porownanie nie bylo najlepsze, kabaret lub cyrk tu bardziej pasuje, a co do religii, to nie bardzo wiem, mimo prob zrozumienia, a jezyk angielski znam nienajgorzej, co oni tam pokazuja i przekazuja.

A i zapomnialbym: z "wiara" w przekaz telewizyjny bylbym ostrozny...

Jesli chodzi natomiast o strone muzyczna - przyznaje Ci racje, rzeczywiscie niektore "kawalki" sa niezle.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 16 2005 23:09   
Forum

Chodzi o renomę pastorów. Pojawiają się tam znani kaznodzieje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 maj 16 2005 23:18   
Forum

Panowie sprobujcie zrozumiec, ze mruczeniem pod nosem i kadzidlem to Kosciolem zainteresujecie starsze panie albo buddystow. Ci stanowia znikomy procent zachodniego spoleczenstwa i wiec nalezy forme dobrac odpowiednia. Lasery, multimedia, glosny RAP, podskoki i surviwal - to mi sie podoba. Inaczej mlodziez ucieknie w doznania destrukcyjne. Posrod tego wszystkiego na pewno bedzie Bog, a czlowiek to istota spoleczna i potrzebuje doswiadczac ludzi, czyli kosciola stosownie do swojego temperamentu. Diable nakradl i podrobil, a wy sie burzycie, gdy wierzacy odbieraja powoli jego przyczulki.
Komercja jest spoko, oby chrzesicijanstwo odnioslo masowy sukces. 2Tm2,3 Armia, Arka Noego, to wszystko komercja i oby wiecej!!! Aby pokonac swiat, trzeba byc najpierw conajmniej tak dobry jak on. Dopiero potem mozemy byc lepsi od swiata.
God is a DJ!

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 16 2005 23:33   
Forum

Komercja = spłycenie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 maj 17 2005 12:56   
Forum Admin
Admin

Okej. To teraz mi wytlumaczycie na czym polega splycenie (komrecja) 2tm2,3 armii ?? bo tak by wynikalo z waszych wypowiedzi.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 maj 17 2005 13:55   
Forum

To Marcin stawia znak rownosci miedzy komercja, a splyceniem, nie ja. Dla mnie komrecja to cos, co osignelo uznanie masowego odbiorcy i w efekcie sukces finansowy - "glebokosc" czy "splycenie" to juz odczucia niemierzalne.
Komercja nie jest pojeciem pejoratywnym (dla mnie).

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 17 2005 19:57   
Forum

KOmercja to jest działanie pod publikę, żeby zyskać odbiór... Z całą pewnością Armia, 2 Tm 2,3 czy Arka Noego nie są komercyjne - to są zespoły, które z nastawieniem niekomercyjnym mimo wszystko osiągnęły sukces.

===

Profil   Email 
 Cytat 
lech.rp
 maj 17 2005 22:51   
Forum

Quote by Marcin W: KOmercja to jest działanie pod publikę, żeby zyskać odbiór...
...

Wlasnie, a to implikuje dzialanie ZGODNE z "wola" tlumu: chcecie "zlotego cielca" - prosze bardzo !

Tak zreszta postepuja niektore "koscioly" - chcecie "reformy" bo was od razu uwolni od problemow moralnych, etycznych i innych - prosze bardzo, my jestesmy postepowi i idziemy "z duchem czasu".

Aktywny homoseksualista pastorem - nie ma sprawy, problem z aborcja - nie istnieje, a najlepiej: "Kali ukrasc krowe to dobrze, Kalemu ukrasc krowe to zle" - no nie ?

Macie problemy z sumieniem ? Nie ma sprawy, my was uwolnimy od takowych, w "naszym kosciele" to nie sa zadne problemy - idzcie w pokoju...

Kosciol, ktory czegos zabrania ? To nie te czasy... "My" wam damy "prawdziwy kosciol", "my" wiemy, co naprawde mowi Biblia, a jesli nie wiemy, to znajdzcie sobie tam to, co wam pasuje, a zobaczycie PRAWDE, a nie Kosciol, bo w Kosciele nie ma prawdy, jest za to KONSERWATYZM, a ten z natury jest przeciw "prawdziwemu postepowi" i "prawdziwej wierze", no nie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 maj 17 2005 23:26   
Forum

Ktoś po prostu żeruje na głodzie duchowym wśród ludzi. Jeszcze jedna forma "talkshowu".
Sacrum to jest sacrum. Należy szukać Go w Kościele. Ludzie będą czuli się wzorowymi chrześcijanami, nie wstając od telewizora.
Program telewizyjny nie zastąpi realnego działania. A żywy kontakt i dialog gdzie? No i nazwa fatalna. Jakby Bóg był jednym z wielu "pomysłów na życie".

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 maj 17 2005 23:47   
Forum Admin
Admin

Quote by lech.rp:
Quote by Marcin W: KOmercja to jest działanie pod publikę, żeby zyskać odbiór...
...

Wlasnie, a to implikuje dzialanie ZGODNE z "wola" tlumu: chcecie "zlotego cielca" - prosze bardzo !

Tak zreszta postepuja niektore "koscioly" - chcecie "reformy" bo was od razu uwolni od problemow moralnych, etycznych i innych - prosze bardzo, my jestesmy postepowi i idziemy "z duchem czasu".

Aktywny homoseksualista pastorem - nie ma sprawy, problem z aborcja - nie istnieje, a najlepiej: "Kali ukrasc krowe to dobrze, Kalemu ukrasc krowe to zle" - no nie ?

Macie problemy z sumieniem ? Nie ma sprawy, my was uwolnimy od takowych, w "naszym kosciele" to nie sa zadne problemy - idzcie w pokoju...

Kosciol, ktory czegos zabrania ? To nie te czasy... "My" wam damy "prawdziwy kosciol", "my" wiemy, co naprawde mowi Biblia, a jesli nie wiemy, to znajdzcie sobie tam to, co wam pasuje, a zobaczycie PRAWDE, a nie Kosciol, bo w Kosciele nie ma prawdy, jest za to KONSERWATYZM, a ten z natury jest przeciw "prawdziwemu postepowi" i "prawdziwej wierze", no nie ?

Ekhm, wyjatkowo sie zgodze z toba. Tylko na pocieszenie powiem, ze z tego co mi wiadomo to liberalne koscioly na ogol sie kurcza a konserwatywne rozwijaja (mowie o protestatyzmie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 maj 17 2005 23:55   
Forum Admin
Admin

Quote by Marcin W: KOmercja to jest działanie pod publikę, żeby zyskać odbiór... Z całą pewnością Armia, 2 Tm 2,3 czy Arka Noego nie są komercyjne - to są zespoły, które z nastawieniem niekomercyjnym mimo wszystko osiągnęły sukces.

Co do ostatniego zespołu bym polemizowała... komercyjni są od dobrych paru lat (i to mi nie przeszkadza) a ostatnio zaczęli nawet coś reklamować (to mi też nie przeszkadza) wykorzystując swoją popularność (OK) oraz skojarzenia z cytatem z Biblii (a to mi BARDZO przeszkadza, zwłaszcza że cytat dotyczy w naturze zupełnie czegoś innego i reklama go spłyca straszliwie)

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 18 2005 02:24   
Forum

Quote by Admin:
Quote by Marcin W: KOmercja to jest działanie pod publikę, żeby zyskać odbiór... Z całą pewnością Armia, 2 Tm 2,3 czy Arka Noego nie są komercyjne - to są zespoły, które z nastawieniem niekomercyjnym mimo wszystko osiągnęły sukces.

Co do ostatniego zespołu bym polemizowała... komercyjni są od dobrych paru lat (i to mi nie przeszkadza) a ostatnio zaczęli nawet coś reklamować (to mi też nie przeszkadza) wykorzystując swoją popularność (OK) oraz skojarzenia z cytatem z Biblii (a to mi BARDZO przeszkadza, zwłaszcza że cytat dotyczy w naturze zupełnie czegoś innego i reklama go spłyca straszliwie)

Arka Noego zrodziła się dzięki telewizji, z popularności programu "Ziarno". Z założenia jednak nigdy nie była komercyjna. Faktem jest jednak, że w reklamie, o której piszesz ktoś przesadził i to zdrowo. Za miesiąc się spotkam pewnie z Litzą, to mu o to wygarnę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,39 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty