Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Ambasador Republiki Francji w Rzeczypospolitej Polskiej
 |  Wersja do druku
Dariusz Benedykt Ciesielski
 maj 27 2005 15:06  (Czytany 10348 razy)  
Forum

Status: offline

Oto treść listu, który 27 maja 2005 przekazałem Ambasadorowi Francji(Polskie lobby przeciwko integracji Polski z "Unią Europejską" ) :

Warszawa, dn. 26 maja 2005

Jego Ekscelencja
Ambasador Republiki Francji w Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie

Niniejszym informujemy, że osoby mające obywatelstwo polskie, pełniące prominentne funkcje w polskim życiu publicznym i w imieniu ogółu Polaków namawiające obywateli Francji do przyjęcia Konstytucji Unii Europejskiej, nie mają na to naszej zgody.

Koncepcja UE promowana przez masonerię w Pańskim Kraju wpisuje się we francuską tradycję współpracy z Niemcami, znaną Polakom z lat 40-tych ubiegłego wieku - tradycję budowy niemieckiej Europy z vichystowskim poparciem.
My - Polacy, będąc zdradzani przez Francję tak wiele razy, bez większego zdziwienia obserwujemy grę grupy trzymającej władzę, którą Pan reprezentuje, zmierzającą do kolejnego ogrania Słowian Europy Środkowej.
Jednak pragniemy uprzytomnić Panu i Pańskim Kolegom, że procesy uruchomione przez rządzących ostatnio polityków francuskich we współdziałaniu z najsilniejszą na naszym kontynencie grupą polityków niemieckich i rosyjskich wiodą do samozniszczenia Europy, w tym i Francji.

Nie czujcie się bezpiecznie między Renem a Pirenejami! Nie łudźcie się, że biedni Polacy zmuszani do masowej emigracji zarobkowej, poniżani przez ekonomiczne procesy, za którymi stoją Wasze grupy biznesu – rozwiążą francuskie problemy demograficzne.
Nie będzie skutecznego antymuzułmańskiego sojuszu katolickiej biedoty polskiej z masońskimi patrycjuszami francuskimi.
Socjalistyczna i antynarodowa UE skrzywdzi najpierw nas, ale później i Was. A potem kultura europejska zostanie wyparta przez inną. Tak już było w Azji Mniejszej, której przypadek powinien być przez analityków znad Sekwany starannie p r z e s t u d i o w a n y , jako bolesne memento...

W Polsce daje się ostatnio słyszeć, że bracia masońscy z Pańskiej słonecznej i kulturalnej Ojczyzny wspierali masową propagandę niekorzystnego dla Polski przyłączenia do UE.
Na owym przyłączeniu – jak się to już staje ewidentne – zarabiają ludzie władzy, angażujący się w dzielenie pieniędzy polskich podatników pobieranych na okoliczność przynależności do struktur unijnych.
Ostatnie wystąpienie części polskich tzw. elit zachęcające Francuzów do wprowadzenia Konstytucji UE zmusza do analizy ich wszystkich finansowych kontekstów i powiązań. Owi popierający przyjęcie przez Was unijnej konstytucji są zamieszani nad Wisłą w liczne afery, dziwnie „nic nie wiedzieli” o gigantycznych wyciekach pieniędzy z budżetu Polski, nie reagowali na powszechne złodziejstwo, które stało się elementem rządów pookrągłostołowych w Polsce lat 1989-2005.
I tacy „przyjaciele Francji” dzisiaj, niby w naszym imieniu zwracają się do francuskich wyborców o przyjęcie eurokonstytucji!

Budzi to zażenowanie i pusty śmiech wielu osób, również tych Francji życzliwych. Dlatego też wyrażamy stanowczy protest, który niech Pan będzie łaskaw, Ekscelencjo, przyjąć i przekazać swojemu Krajowi.

Życzliwie informujemy ponadto, że niektóre zbyt serdeczne kontakty dyplomacji francuskiej ze skompromitowaną złodziejstwem częścią elit Trzeciej RP budzą niekorzystne komentarze i obniżają prestiż Francji, pozostającej dla wielu Polaków sympatycznym, stabilnym partnerem europejskim.
Oczywiście jesteśmy przekonani, że dyplomacja francuska poradzi sobie z problemem kontaktów ze złodziejami w Europie Środkowej tak dobrze jak radziła sobie niegdyś z podobnymi kontaktami w swoich koloniach, jednak ostrzegamy i doradzamy ostrożność.

Wracając do wątku wspierania propagandy prounijnej – stają nam przed oczyma naciski grup polityczno-medialnych przed polskim referendum w/s przyłączenia do Unii w roku 2003. Niektórzy z nas padli wtedy ofiarą służb mundurowych przymuszanych do usuwania przeciwników UE.
Ze współczuciem przyjęlibyśmy informacje, że podobne szykany spotykać mogą i Francuzów sprzeciwiających się eurokonstytucji.

My tu w Polsce pamiętamy, ze masońscy bracia francuscy nie zawahali się otworzyć nowożytnych kart ludobójstwa, okrucieństwa i walki z chrześcijaństwem, mordując katolików we francuskiej prowincji Wandei za sprzeciw wobec antyfrancuskiej rewolucji w wieku XVIII-tym. Niech tak jednak nie będzie tym razem (– zwracamy się tu do masonów francuskich, niewątpliwie Ekscelencji znanych).
Krew tamtych męczenników, sprzeciwiających się nowym europejskim porządkom, jakże podobnych do tych proponowanych obecnie przez unionistów, jest posiewem chrześcijaństwa i nakłada obowiązek rozwagi na wszystkich ludzi dobrej woli, w tym i na rządzących Francją, i na jej obywateli głosujących w referendach...

I dzisiaj pragniemy tamtych Francuzów, zabitych przez braci owładniętych masońskimi pomysłami przypomnieć narodowi, który Ekscelencja w Polsce reprezentuje.
Gdy kolejny raz urządza się nam Europę „po nowemu” i już widać antychrześcijańskie tendencje owych nowych mód – pragniemy przypomnieć Ambasadorowi Francji łacińskie powiedzenie „cokolwiek czynisz, mądrze czyń i zważaj na koniec dzieła”. Pragniemy wyrazić nadzieję, że znani ze swojego sprytu Obywatele Kraju Ekscelencji spostrzega się w porę i odrzuca unijną konstytucję.

Szczęść Boże.

Eugeniusz Sendecki
Sławomir Zakrzewski
Wiesław Kruczała
here

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 27 2005 20:53   
Forum

popieram Panskie dzialania i dziekuje za nie

===

Profil   Email 
 Cytat 
 maj 27 2005 22:12   
Forum

Bardzo Panu dziękuję.
Wszelkie reakcje przekażę w naszym środowisku.
Jest mi szczególnie miło, że to działanie okazało się być dośc skutecznym. Otrzymałem sporo listów.
Ciekawe jest to, że ten temat poruszył skrajne emocje.
Te pejoratywne w swej wymowie , są pełne niemiłych przytyków ocierają się o histerię.

Z szacunkiem

===

Cytat 
Natalia Róża
 maj 27 2005 22:14   
Forum

Władku, nie wiem jakiej jesteś "orientacji chrześcijańskiej", ale jeżeli należysz do Kościoła Rzymsko-Katolickiego, to w jaki sposób wytłumaczysz fakt, że Papież JPII poparł nasze starania o wejście do Unii Europejskiej? Czyżby nie wiedział nic o tajnych masońskich planach zachodniej elyty masońskiej i polskich zdrajcow? Czyżby młodzież wszechpolska???

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 27 2005 22:51   
Forum

Natalio oto przedstawiam swoj rysopis (w kontekscie twojego pytania):
21-letni student III roku informatyki, nalezacy do Kosciola Rzymsko-Katolickiego, z Mlodzieza Wszechpolska sie nie identyfikuje, ani do niej nie naleze...

Wg mnie to co kierowalo JP II, gdy wyrazal sie pozytywnie o przystapieniu Polski do UE to m.in. to, ze mamy duzo do zaoferowania zachodniej Europie, jesli chodzi o kulture i o religijnosc. Na pewno nie chodzilo mu o to zebysmy poszli tam potulnie jak baranki i nie reagowali jesli cos nie zgadza sie z naszymi pogladami, ale abysmy otwarcie o tym powiedzieli. Chociazby dla przykladu, abysmy wyrazali sprzeciw jesli te bardziej wplywowe panstwa chcialy nas wykorzystywac, podobnie jak sprzeciw wobec braku odwolania w Konstytucji Unii do Boga. Bedzie to zapewne trudne... ale w koncu co to za chrzescijanin, ktory nie poswieca sie dla blizniego?

A to co przedstawil Pan Benedykt uwazam za wlasnie wyraz takiego sprzeciwu, moze troche mocny w slowach, ale lepiej powiedziec tak niz przemilczec i udawac, ze tak jest dobrze, a tym bardziej jesli polskie wladze wypowiadaja sie za wszystkich Polakow, co w rzeczywistosci jest klamstwem, bo chociazby podpisani pod listem i ja maja odmienna opinie na ten temat.

Chrzescijanin, ma chyba prawo powiedziec, ze cos mu sie nie zgadza w tych przemianach spolecznych, ktore maja go dotyczyc?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 27 2005 23:15   
Forum

Sądząc z charakteru wpisu i zdjęcia (!) ro jakiś antyglobalista, który we wszystkim widzi spisek. :-( Ja wiele razy byłem w krajach Unii Europejskiej i dlatego głosowałem na "tak" w pamiętnym referendum.

Osobiście wolałbym, żeby tu nie było żadnej polityki. Psuje klimat...

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
 maj 27 2005 23:38   
Forum

W sprawie "oriętacji chrześcijańskiej".
Pani Różo.
Jeśli chrześcijanin jest za integracją z UE, czy to znaczy że jest z KAI, Tygodnika Powszechnego, Znaku, Gościa Niedzielnego, Akcji Katolickiej....., a może to neokatechumenat, lub Odnowa w "Dduchu Świętym"?

Z praktyki wiem, że tak właśnie jest. Te środowiska dały się nam jednoznacznie rozpoznać.

Z góry oświadczam, że osobiście nie mam nic wspólnego z RM, NOP, LPR, RKN, MW,Tygodnikiem Niedziela, choć mam przyjaciół i w tych środowiskach.

Dlaczego pyta Pani o to co mówił Papież???
Pani Różo - Papież miał prawo mieć w tej sprawie swoje zdanie. Państwo Watykan swoje, a my Polacy tak jak w 1410 powinniśmy realizować politykę polską.
Jeśli odniesiemy sukces to Państwo Watykan go uzna.
Zapewniam Panią.
Pamiętam jak Papież sprzeciwiał się wojnie w Iraku, ja też się sprzeciwiałem.
Prosze przypomnieć sobie ilu biskupów sprzeciwiło się mu w tej sprawie. Sprawa tamtej wojny to sprawa moralności!
Myślę, że Pani to pamięta i pewnie u samego Papieża wskazałaby Pani cytaty, przeczące Pani wypowiedzi.
Ja nie wiem czemu to miało służyć. To że można na kilka sprzecznych z sobą sposobów rozumieć stanowisko tej samej osoby.

Jeśli tak jednak się stało, to ubolewam, iż sprawczymi stały się te słowa, o których Pani pisze.

Aby zmieniła się Ukraina, Białoruś, Polska....
na nasze rynki w 2003 roku tylko "Fundacja Batorego"
wyspłała 0.5 biliona złotych.
Czy w tym, też Pani dopatrzy się jakiegoś moralnego posłannictwa.
Jeśli tak, to śniąc o interesach robionych w okupowanym Iraku, a w przedreferendalnym bezmyślnym zamodleniu sprzedajemy bliskich i przyszłość naszych dzieci. Może liczymy tylko chwilowe, tylko obiecane pieniądze.
Pod młotek wynosimy całe nasze dziedzictwo. Idzie za bezcen, za narkotyk, aby sie w chocholim tańcu zatracić.

Wielu ludzi przed referendum poszło do spowiedzi.
Pytali spowiedników - jak samego Jezusa.
"Co mam uczynić?"
Odpowiedź, w tym temacie, była tylko ludzka.
Z relacji wiem, że wielu z nich miało koniecznie zagłosować "TAK" , a wielu koniecznie zagłosować "NIE"

Pan Bóg dał nam wszystko i wszystko to jest nam potrzebne, a starczyć tego powinno , aby rozeznać się i postąpić mądrze.

Z Panem Bogiem.

===

Cytat 
 maj 28 2005 00:12   
Forum

"Osobiście wolałbym, żeby tu nie było żadnej polityki. Psuje klimat..."

Wiem, że zepsułem Panu klimat! Jednak nie rozumiem tego zapisu, osoby która ma już na tym forum 409 postów.
No bo jaK TO ROZUMIEĆ , ŻE WYBIERA PAN DZIAŁ
"Polityka i społeczeństwo" I CZYTA WPISY I TWIERDZI JAK
ZACYTOWAŁEM.

JA TWIERDZĘ, ŻE NIE CHODZI PANU O POLITYKĘ.
PANU CHODZI O TO , ŻE TO NIE JEST PAŃSKA POLITYKA.

"Nie jest ważne do jakiego Kościoła się należy, ale czy miłuje się Boga i podąża śladem jego słów."

Ja tego też nie pojmuję, a sprawa też jest polityczna.
Bo proszę Pana wiem, że jest jeden prawdziwy Bóg i wiem, że jest jedna prawdziwa prawda. I mylimy się i nie całkiem ją poznajemy i jej szukamy, ale to nie znaczy, że jest kilku różnych prawdziwych Bogów i kilka różnych, nawet sprzecznych prawdziwych prawd.
Dlatego jest ważne to w co wierzymy.
Sataniści też mają swoją wiarę i swojego nauczyciela.
Ja przepraszam bardzo, wiem, że to straszne porównanie.
Ale ja to muszę powiedzieć , bo tak jest.
Synkretyzm prowadzi do nicości, a więc w to samo miejsce gdzie i satanizm.
Szczątki Prawdy dodają się i zbiżają do celu.
Prawda z fałszem przez zjednanie stają się fałszem.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 28 2005 00:29   
Forum

Po pierwsze nie rozumiem dlaczego pan krzyczy... A poza tym chodzi mi o politykę wogóle. Uważam, że Kościoła i spraw chrześcijańskich nie powinno się z polityką mieszać.

Co się zaś tyczy mojego hasła chodzi jedynie o chrześcijaństwo. Nie jest ważne czy jest się katolikiem, baptystą, zielonoświątkowcem, luteraninem, ewangelicznym, prawosławnym... Mówię o Kościołach a nie o religiach, bo tylko w chrześcijaństwoe mamy do czynienia z Kościołami (choć są grupy niechrześcijańskie, czy pseudochrześcijańskie, które tego określenia iżywają, by zwodzić ludzi). Nie ma tu więc mowy o synkretyzmie, ale o ekumenizmie. Ja np. jestem teoretycznie katolikiem, a w praktyce bardzo blisko baptyzmu (nie wykluczam konwersji). W swoim haśle sprzeciwiam się np. sformułowaniu mówiącym o "prawdzie katolickiej, prawdzie jedunej" (że zacytuję zwolenników lefebvryzmu).

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
 maj 28 2005 01:33   
Forum

Ja się uniosłem. Przepraszam.
""""""Uważam, że Kościoła i spraw chrześcijańskich nie powinno się z polityką mieszać.""""""'
Rozumiem Pana, ale tego rozdzielić nie można. Niewykonalne. A mimo to powinny być takie sfery gdzie w polityce realizujemy np: politykę polską, bez względu na stanowisko Watykanu, a w religii nie zmienimy np: ni jednego dogmatu bez względu na finansowe, i polityczne naciski.

"""Nie jest ważne do jakiego Kościoła się należy, ale czy miłuje się Boga i podąża śladem jego słów.""""

Ja myślałem, że to hasło może mieć wydźwięk dobry dla ekumenizmu i to by mnie bardzo nie poruszyło.
Zareagowałem dlatego, że zgodziła mi się jego wymowa z wszystkim o czym napisałem.

Tak już na spokojnie.
Rozumiem , że należy prowadzić dialog, że należy szukać prawdy. Jednak nawet w szeroko rozumianym chrześcijaństwie są rzeczy, które łączą i te, które dzielą. Ba są takie które są z sobą sprzeczne i jednocześnienie nie mogą być prawdziwe.
Np. Jezus w Najświętszym Sakramencie, Sakrament Pokuty,
rozumienie osądzania......, kult Matki Bożej i świętych Zdaje się, że dotyczą spraw ważnych i bardzo ważnych.
Dlatego poszukiwanie prawdy i czerpanie jej ze wszystkich źródeł jest zasadne. Natomiast niezasadne i fałszywe byłoby twierdzenie, że wszystkie te źródła są jednakie,a płynąca z nich nauka tak samo dobra.

Jezus nie zmienił swej wypowiedzi, choć z tego względu opuszczały Go tysiące, a zostawało tak niewielu.

Czy to ma znaczyć, że niepotrzebnie był tak twardy?

Jeżeli się Pan zastanawia nad:
"jestem teoretycznie katolikiem,
a w praktyce bardzo blisko baptyzmu""
to chyba nie postrzega Pan ich jako jednakie o nieistotnych różnicach.
Gdyby ważne różnice były bagatelizowane, to trzeba postawić tezę , że cała nauka nie jest brana całkiem serio. Jeśli zaś nauka jest ważna to i jej drobne elementy są istotnymi.

===

Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 28 2005 02:20   
Forum

ja dam tylko troche do myslenia: czy to jest pierwszy moment w historii, kiedy silniejszy probuje wykorzystywac slabszego?, wystarczy spojrzec w nasza historie, bylismy silni - nikt nas nie tykal, bylismy slabsi - zabor, II wojna swiatowa itp.
Dzisiejsze mocarstwa europejskie daly juz wiele dowodow na to ze nie zalezy im na wspolpracy, a na tym zeby swoja gospodarke, problemy ekonomiczne i spoleczne latac srodkami slabszych panstw. Tak wiec chyba mamy prawo wyrazic sprzeciw?

Mnie i tak najbardziej smieszyl nastepujacy argument, ktory mial rzekomo promowac wejscie Polski do UE, ze bedziemy mieli latwiejsza mozliwosc pracy poza granicami kraju. Szczegolnie ironiczne to sie stalo wypowiadane przez polskich politykow. Bo zapytam w taki sposob: Czy Polsce (o ktorej dobro rzekomo dbaja politycy stojacy na jej czele) powinno zalezec, zeby mlode pokolenie uciekalo za granice? To najdynamiczniejsza i inteligentna czesc Polakow byla wrecz zapraszana do wyjazdu... cos mi tu nie gra....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 28 2005 02:26   
Forum

Quote by Benedykt:
Jednak nawet w szeroko rozumianym chrześcijaństwie są rzeczy, które łączą i te, które dzielą. Ba są takie które są z sobą sprzeczne i jednocześnienie nie mogą być prawdziwe.
Np. Jezus w Najświętszym Sakramencie, Sakrament Pokuty,
rozumienie osądzania......, kult Matki Bożej i świętych Zdaje się, że dotyczą spraw ważnych i bardzo ważnych.

Jest tak. Dzielą przede wszystkim błedy doktrynalne Krk. Ja problemy dostrzegam i dlatego myślę czasem, żeby się przenieść. Ale z drugiej strony uważam, że nawet katolik czy prawosławny może być zbawiony, choć na innej zasadzie niż wierzący, ewangeliczny chrześcijanin.

Quote by Benedykt:
Dlatego poszukiwanie prawdy i czerpanie jej ze wszystkich źródeł jest zasadne. Natomiast niezasadne i fałszywe byłoby twierdzenie, że wszystkie te źródła są jednakie,a płynąca z nich nauka tak samo dobra.

Zgadzam się w 100%

===

Profil   Email 
 Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 28 2005 02:48   
Forum

Quote by Marcin W:
Jest tak. Dzielą przede wszystkim błedy doktrynalne Krk. Ja problemy dostrzegam i dlatego myślę czasem, żeby się przenieść. [...]

Jakie to bledy doktrynalne ma KRK, czy moze mi Pan cos ten temat powiedziec?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 28 2005 03:24   
Forum

Za dużo, by wymieniać. Nie będę tu tworzył encyklopedii, a poza tym nie mam - przynajmniej nie teraz - ochoty z nikim drzeć kotów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 28 2005 13:48   
Forum

to moze jakiegos linka gdize bym mogl poczytac o tym?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 maj 28 2005 14:08   
Forum

Drogi Władku, cieszę się, że nie jesteś z młodzieży wszechpolskiej (aczkolwiek oczywiście każdy ma prawo do poglądów, itp.)
Panie Benedykcie,
Nie podzielam pańskich lęków i obaw przed Unią Europejską. Z obserwacji tego, co dzieje się ze zwykłymi ludźmi w Polsce, do których szarej rzeszy należę, nie zaobserwowałam jakiegoś kataklizmu, a wręcz przeciwnie.
Ma Pan oczywiście inne zdanie i na tym świat i demokracja polega, no problem. Ja jestem z natury ufną optymistką, wierzę w możliwość zarażania reszty świata pozytywnymi wartościami, jakie płynie z chrześcijaństwa. Poza tym bardzo wierzą w Naród Polski, który nie zginie, nawet jeśli przeminie Europa z jej mocarstwami. To moja prywatna wiara, ale będę się jej trzymać. Moje poglądy nie zalezą od JPII, ale cieszę się, że Papież się z nimi zgodził. Właśnie, On był najlepszym przykładem, że Polak może być wielkim człowiekiem, nie żebrakiem, i świat przed nim przyklęknie.

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
lech.rp
 maj 28 2005 14:54   
Forum

Quote by Natalia Róża:
...
Panie Benedykcie,
Nie podzielam pańskich lęków i obaw przed Unią Europejską....
...

Czy aby Pani czytala dokladnie, co sie nie podoba Panu Benedyktowi ?

Pozwole sobie przypomniec: EU to nie jest skrot od Konstytucja Europejska droga Pani, i EU bez tej konstytucji nie zaginie - bedzie inna, lepsza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 28 2005 15:20   
Forum

Quote by Natalia Róża:
Ma Pan oczywiście inne zdanie i na tym świat i demokracja polega, no problem. Ja jestem z natury ufną optymistką, wierzę w możliwość zarażania reszty świata pozytywnymi wartościami, jakie płynie z chrześcijaństwa. Poza tym bardzo wierzą w Naród Polski, który nie zginie, nawet jeśli przeminie Europa z jej mocarstwami.

A ja Pania zaskocze i powiem, ze takze wierze w Narod Polski, tylko nie dlatego ze na najnowszej mapie swiata napis "Polska" jest anpisane piorem a nie olowkiem, i ze to wystarczy. Wrecz przeciwnie, wierze w to ze Polska nie zginie, bo Polacy beda na tyle madrzy, ze sie nie dadza zgladzic i nie bede dawac sie prowadzic jak baranki na rzez...
Konstytucja ta (znam niestety tylko ogolniki, brak mi szczegolow, wiec jesli ktos ma lepsza wiedze to niech mnie uzupelni/poprawi) zapewnia obecnym europejskim mocarstwom wieksze wplywy w Unii niz w tej chwili. A to dla mnie jest niepokojace, gdyz grozi tym ze w przyszlosci (niedalekiej) polskie "Nie" gloszone na forum Unii bdzie mogl byc latwiej zignorowane.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 maj 28 2005 15:35   
Forum

Jak miło wiedzieć, że są jeszcze osoby, które "Wielką Rewolucję Francuską" nazywają po imieniu rewolucją antyfrancuską. Mam pytanie. Czy Pan jest monarchistą?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 maj 28 2005 16:19   
Forum

drogi Panie Lechu (brzmi komicznie, ale niech i tak będzie)
W swoim liście pan Benedykt zamieścił następujące zdanie:

"W Polsce daje się ostatnio słyszeć, że bracia masońscy z Pańskiej słonecznej i kulturalnej Ojczyzny wspierali masową propagandę niekorzystnego dla Polski przyłączenia do UE."

Stąd moja odpowiedź. Niech więc Pan pożuci z łaski swojej kpiarski ton, bo wiem na temat czego piszę.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
 maj 28 2005 16:19   
Forum

Jestem narodowcem. (monarchiści - OMP ogłosili "liberalny" - antynarodowy program gospodarczy, co wszelkie moje sympatie bardzo ostudziło)
Uznaję, że mamy Królową. Wiem, że taki ktoś kto mógłby być KRÓLEM POLSKIEGO NARODU jest nam potrzebny.Jakiś czas tę funkcję pełnił PRYMAS(INTERREX)Wyszyński(tej instytucji już oficjalnie nie mamy) Śpieszę donieść, że jak do dnia dzisiejszego i pewnie jeszcze długo fotel - "tron" po Romanie Dmowskim będzie pusty.

Pani Różo

Ta ostatnia rewolucja w Polsce miała te same mechanizmy
co frncuska i bolszewicka. Do dziś się powołują na puste sklepy.Ja byłem w tamtych latach w Bydgoszczy i mieszkałem koło takiego magazynu,gdzie było dużo wszelkiego dobra.
Wchodziłem do środka. Nawet za parę złoty mogłem kupić sobie karton papierosów, których przecie "nie było".
Tak więc "nie było" wielu towarów , które produkowaliśmy.
Diś limitowanie wszelkich dóbr postępuje. O zgrozo wielu młodych ludzi żyje z zasiłków i rent swoich ojców i matek.Z tego jedzą , robią opłaty , utrzymują
gospodarstwa... Z czego będą żyli za 10 lat.
Wielu młodych silnych paracuje w unii jakby swego domu nie mieli. (a Pani jest zadowolona i ufna)
Czas najwyższy aby zatrzymać procesy rozkładu naszych instytucji. Nie jesteśmy gotowi na krótką bitwę o duże zwycięstwo. Proces repolonizacji nie ziści się w kilkudniowej rewolucji.On trwa i trwał będzie długo . Idzie kampania o świadomość narodową.
O to , aby nauczyciel, lekarz, sędzia, policjant, urzędnik.......,rozumiał i reprezentował polską sprawę.
Tak w wielu przypadkach i dziś się dzieje co cieszy i niesie z sobą nadzieję.
Ten proces trwa.

Pozdrawiam

===

Cytat 
Natalia Róża
 maj 28 2005 16:34   
Forum

Panie Benedykcie,
Jestem jak najbardziej za kampanią na rzecz polsiej sprawy. Ale powiem ze swego podwórka: jestem młodym artystą, a w naszej sytuacji w kraju taki ktoś jest na zupełnie "szarym końcu". W moim środowisku powszechnie pokutuje opinia, że z tego kraju trzeba wyjechać, co niestety zgodne jest z prawdą, bo tutaj pracy dla artystów nie ma, a na zachodzie praca jest. Polscy muzycy są na zachodzie cenieni i szanowani, mają też godziwe zarobki, w przeciwieństwie do sytuacji tutaj (po żmudnej 17-letniej edukacji na koszt państwa!).
Jeśli myślimy o budowaniu naszego narodu, to weźmy pod uwagę chociaż stopień świadomości dorobku kulturowego naszego kraju. Znów powiem ze swojego podwórka: kto w Polsce słucha Chopina? Kto potrzebuje? Sorry, ale Japończycy bardziej cenią naszego najwybitniejszego artystę i największego ambasadora (procz JPII) na świecie...
Tu jest pole do pracy, ktore dostrzegam, aby ten stan zmienić. a nie walczyć z "masonerią europejską", ktora mniej nam zagrozi niż brak świadomości i szacunku dla własnej tozsamości.
A konstytucja europejska nie wyrzuci nam Boga z serca, tak jak zabory nie zniszczyły Polski.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: j0sh
 maj 29 2005 14:31   

Niniejszym informuję, że osoby mające obywatelstwo polskie, należące do polskiego lobby przeciwko integracji Polski z "Unią Europejską" i w imieniu ogółu Polaków namawiające do odrzucenia Konstytucji Unii Europejskiej, nie mają na to naszej zgody.

===

Cytat 
 maj 29 2005 16:40   
Forum

Quote by j0sh: Niniejszym informuję, że osoby mające obywatelstwo polskie, należące do polskiego lobby przeciwko integracji Polski z "Unią Europejską" i w imieniu ogółu Polaków namawiające do odrzucenia Konstytucji Unii Europejskiej, nie mają na to naszej zgody.

Waga Pana Pani(nie wiem) wypowiedzi byłaby większa gdyby podpisał sie Pan/ Pani swoim nazwiskiem i imieniem, ba mógłby Pan Pani podać też narodowość i obywatelstwo. Zainteresowałem się i przeczytałem inne Pana Pani teksty - dotyczą tranwestytów , homoseksualistów, "nietolerancji" , pedofilów...
Szukałem jakiejś korelacji, uzasadnienia - motywu Pana Pani działania.

===

Cytat 
Gość forum: j0sh
 maj 29 2005 21:58   

Narodowość POLSKA, obywatelstwo POLSKIE to chyba wystarczy, żeby kotoś nie mówił w moim imieniu MY POLACY... Wystarczyło powiedzieć: my członkowie polskiego lobby przeciwko integracji Polski z "Unią Europejską"... No chyba, że nie uważa mnie Pan za Polaka, bo przecież powinienem byc Katolikiem, a teksty teksty - dotyczące tranwestytów , homoseksualistów, "nietolerancji" , pedofilów powinny mieć wyraźnie negatywny wydźwięk? A o wagę wypowiedzi nie dbam, Pan się podpisał a waga i tak jest dla mnie żadna, bo uzurpuje sobie Pan prawo do wypowiedania się w imieniu osób, które tego sobie nie życzą. Może Pan mieć swoje poglądy tylko niech Pan pisze są są to Pana poglądy a nie moje.

===

Cytat 
lech.rp
 maj 29 2005 22:24   
Forum

Quote by j0sh:
... Może Pan mieć swoje poglądy tylko niech Pan pisze są są to Pana poglądy a nie moje.

Slusznie !
Ale zastosuj SWOJE uwagi najpierw do tych, ktorzy PRZEDTEM wiernopoddanczo sie wypowiadali, a nie do tych co wobec tego faktu protestuja (ZGODNIE z TWOIMI regulami) !

Chyba, ze nie wiesz o co chodzi ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
 maj 30 2005 00:53   
Forum

Dziękuję

===

Cytat 
Edmund Belter
 maj 30 2005 09:00   
Forum

Francuzi Konstytucję Eutopejską odrzucili!!!! I dobrze. Sam będę głosował przeciwko przyjeciu Konstyt. Europ. przez Polske, tylko wkurza mnie jak w moim imieniu próbują wypowiadać się różni Reprezentanci Wszystkich Polaków (RWP), różne Radia Ma Ryja, narodowcy, globalisci, antyglobaliści, obrońcy praw człowieka, łamiący prawa człowieka, katoliccy biskupi, homoseksualiści i ich przeciwnicy, różne Trybuny, Wyborcze, Fakty i Mity, Leppery, Giertychy, Rydzyki!!!

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 30 2005 09:24   
Forum

Eeeeeeeejmen, bracie!

===

Profil   Email 
 Cytat 
 maj 30 2005 22:15   
Forum

informacja od doktora Eugeniusza Sendeckiego

UE-NIE!
Pikieta przed ambasadą Holandii.
Warszawa ulica Chocimska 6.
Noc z wtorku na środę (30 maja na 1 czerwca)
godzina 21.
Ostrzegamy Holendrów przed współpracą ze złodziejską Grupą Trzymającą Władzę w Polsce.
(informacja od doktora Eugeniusza Sendeckiego)

0 601 927 817 ,
0 609 559 313

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,20 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post