Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Manipulowanie energią
 |  Wersja do druku
Wladyslaw Bodzek
 maj 31 2005 03:10  (Czytany 4065 razy)  
Forum

Status: offline

moj kolega prosil mnie abym poszukal informacji na temat i wydaje mi sie ze tu moze byc dobre miejsce do zadania tego pytania:

czy manipulowanie energią (zarówno oddawanie jak i pobieranie) innych ludzi jest złe?

tak dokladnie mi je podal. Nie znam tematu wiec tylko powtorze mu to co tutaj zostanie napisane.
Prosze o wypowiedzi na temat i sensowne od osob ktore maja jakies rozeznanie w tym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 maj 31 2005 08:58   
Forum

To jakaś ezoteryczna bzdura. Jak można dodawać lub odejmować komuś energię? Litoooooościiiiii!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 31 2005 11:58   
Forum

specjalnie zaznaczylm zeby wypowiadaly sie osoby ktore chociaz troche znaja temat i beda mogly uzsadnic wypowiedz.... a twoja przedstawia jedynie twoj subiektywny stosunek do sprawy a brak tu odpowiedzi na pytanie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 31 2005 19:21   
Forum

Quote by wladekb: moj kolega prosil mnie abym poszukal informacji na temat i wydaje mi sie ze tu moze byc dobre miejsce do zadania tego pytania:

- po pierwsze: lepiej by było, żeby twój kolega sam zadał to pytanie
- po drugie nie wydaje mi się, żeby to było dobre miejsce do zadania tego pytania - chrześcijanie, niezaleznie od wyznania nie za bardzo interesują sie (a przynajmniej nie powinni) ezoteryzmem.

Quote by wladekb:czy manipulowanie energią (zarówno oddawanie jak i pobieranie) innych ludzi jest złe?

równie dobrze na tym forum mógłbyś postawić pytanie, czy próba zważenia krasnoludka jest zła czy dobra. Odpowiedź brzmi: nie zajmujemy się krasnoludkami

Quote by wladekb:tak dokladnie mi je podal. Nie znam tematu wiec tylko powtorze mu to co tutaj zostanie napisane.
Prosze o wypowiedzi na temat i sensowne od osob ktore maja jakies rozeznanie w tym.

Odpowiedź Marcina była jak najbardziej sensowna i na temat. Nie była subiektywna. Na tym forum znajdujemy się w zupełnie innym paradygmacie.
Oczywiście istnieją pisane przez osoby wierzące, książki (znam tylko katolickie wiem te podam) gdzie o manipulowaniu energią w różnych postaciach też sie pisze. Różnie są one oceniane, ale prosze poszukać w książkach na przykład ks. Posackiego (Niebezpieczeństwa okultyzmu;Okultyzm, magia, demonologia) albo w książkach o.Josepha Verlinde'a, lub wydawanym przez niego periodyku "Final Age" (jest wersja polska, AA, Kraków. Zresztą Final Age jest tez na internecie http://www.final-age.net Niestety podstrony w języku polskim doznały ataku hackerów, może manipulacja energią?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Wladyslaw Bodzek
 maj 31 2005 23:10   
Forum

Quote by medieval_man:
- po pierwsze: lepiej by było, żeby twój kolega sam zadał to pytanie
prosil mnie zebym poszukal na ten temat informacji wiec szukam
Quote by medieval_man:
- po drugie nie wydaje mi się, żeby to było dobre miejsce do zadania tego pytania - chrześcijanie, niezaleznie od wyznania nie za bardzo interesują sie (a przynajmniej nie powinni) ezoteryzmem.
proste pytanie nasuwa sie: dlaczego?
czy taka manipulacja energia (szczegolnie np odddawanie jej) jest zawsze zwiazane z silami zla czy moze byc tez zwiazana z silami dobra?
Quote by medieval_man:
równie dobrze na tym forum mógłbyś postawić pytanie, czy próba zważenia krasnoludka jest zła czy dobra. Odpowiedź brzmi: nie zajmujemy się krasnoludkami
dlatego prosilem o odpowiedz tylko tych ktorzy choc troche znaja temat, moze spotkali sie z tym albo w jakis inny sposob mieli kiedys okazje spotkac sie z informacjami na ten temat....
Quote by medieval_man:
Oczywiście istnieją pisane przez osoby wierzące, książki (znam tylko katolickie wiem te podam) gdzie o manipulowaniu energią w różnych postaciach też sie pisze. Różnie są one oceniane, ale prosze poszukać w książkach na przykład ks. Posackiego (Niebezpieczeństwa okultyzmu;Okultyzm, magia, demonologia) ...
z tytulu tej ksiazki wynika ze to zwiazane jest z silami zlymi, czy tak mam to rozumiec, pytam bo trudno moze byc mi dotrzec do tej ksiazki

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 czerwiec 01 2005 09:05   
Forum

to ja wam chłopaki tylko wspomnę, że jak się komuś podaje rękę na powitanie, to też się przekazuje energię. a co, może nie?
proszę mi tu nie demonizować. jasne, że ogólnie pojęta dziedzina przekazywania energii jest raczej mało znana, a i w związku z tym tajemnicza a też i o oszustów łatwo. tak myślę.
pozdrowienia

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
gabb
 luty 25 2006 20:03   
Forum

Witam

Nie wierze w jakis tam rozwoj ducha albo wejscie w inne cialo . Czy obee czyli zekomo wyjscie duszy z ciala jest grzechem? Wiem ze mamy jedna dusze i jedne cialo i jest to niemozliwe. Czy medytacja [aby medytowac a nie ulepszac siebie itd.] jest grzechem ??

Prosze o odpowiec osobe ktora cos o tym wie :]

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 25 2006 21:00   
Forum Moderator
Moderator

Kradziez energii elektrycznej innemu czlowiekowi to jest przestepstwo. PRzestepstwo to jest cos bardzo zlego. Nie wolno ludziom krasc energii!!

Serio!!

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 25 2006 21:05   
Forum

Quote by maxurd: Kradziez energii elektrycznej innemu czlowiekowi to jest przestepstwo. PRzestepstwo to jest cos bardzo zlego. Nie wolno ludziom krasc energii!!

Serio!!

POPIERAM!
teraz kiedy jest krucho z energia i w ogole z surowcami, trzeba karac dozywociem za takie przestepstwo!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 25 2006 21:38   
Forum

Ja nie uważam że takie zdolności są wymysłem.
Sam mam znajomego, baardzo pobożny człowiek, prosty i jeśli można tak powiedzieć ubogi. On posiada umiejętności którymi normalny czlowiek nie dysponuje. "Widzi" żyły wodne, i patrząc na człowieka potrafi wskazać czy jakiś jego organ nie jest chory. To jest na tyle bliska osoba, że wiem iż nie zmyśla, kasy za to nigdy nie bierze.
Na tym przykładzie wierzę że ludzie moga być obdarzeni energią, która np. leczy czy coś.
Nikt z nas pewnie sobie nie zdaje nawet sprawy, jak wielki i bogaty świat Bóg stworzył. Człowiek nawet zwykły może otrzymać taką energie, lub dokłdniej być jej posrednikiem od Boga do człowieka drugiego.
Np. JPII, już będąc papieżem, swoją modlitwą wyprosił o zdrowie dla wielu ludzi. Niezwykłe umiejętności posiadał także ojciec Pio.
Tak samo uważam moga być ludzie ktorym taka moc została dana od urodzenia. I przez nią mogą dojść do Boga. Moze stac sie pomocna nie tylko dla otoczenia takiego człowieka, ale dla niego samego, gdy uswiadomi sobie skad taką moc ma.
Nie uważam że to bajka, ale np. jeśli chodzi o zabieranie komuś mocy, energii, to jest to problem dosyć skomplikowany. Tak naprawdę to już jedno słowo wypowiedziane w złej intencji ma działanie negatywne. Nasze uczucia, co jest udowodnione , mają wpływ na nasz organizm.
Negatywne uczucia jakie w sobie wzbudzamy, powdują wydzielanie się jakiś szkodliwych substancji wewnątrz organizmu. Ale także pozytywne uczucia, emocję potrafią "uleczyć".

Choć takie moce są "drugoplanowe" w chrześcijaństwie.
One bardziej myślę spełniają rolę ciasteczka na deser, anizeli chleba którym się pożywiamy aby przezyć.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
gabb
 luty 26 2006 18:21   
Forum

witam nie obchodzi mnie energia tylko medytacja i obee
czy moze mi ktos kompetentny odpowiedziec na to pytanie.

"Glupi gdy czegos niemoze pojac to poprostu to wysmiewa"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 26 2006 18:42   
Forum Moderator
Moderator

Quote by gabb: witam nie obchodzi mnie energia tylko medytacja i obee
czy moze mi ktos kompetentny odpowiedziec na to pytanie.
"Glupi gdy czegos niemoze pojac to poprostu to wysmiewa"

Gosciu jezeli nie jestes chrzescijaninem to nie ma co pytac co jest grzechem, bo nie dotyczy Cie sprawa. Jezeli jednak jestes nowonarodzonym czlowiekiem, ktory oddal swoje zycie Bogu to powinienes wiedziec. Zreszta co... Nie czytasz Biblii??

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 26 2006 18:47   
Forum

rzeczywiscie, nie dobrze wyszlo. sorry za to ze cie wysmialam. przepraszam!
osobiscie nie wierze w takie sprawy, i stad czasem moja takowa reakcja.
jeszcze raz przepraszam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 26 2006 21:50   
Forum

Dziwie sie wam wierzacy - wasza religia to tez magia. W końcu wymawiacie zaklecia, macie swoje rytuały. Nawet pijecie krew i jecie ciało. To jak najbardziej temat religijny. "Sztuczki" magiczne nazywacie cudami.

Zalezy jakaenergięmasz na mysli. Czy bioenergię znachorów. Czy energię magiczną (niczym mana point w diablo ).

Manipulowanie energia innych ludzi w magii jest złe. Choc nie zawsze. Istnieje magia czarna, szara i biała. W zależności do jakich celów ją wykorzystujesz. Należy pamiętac że jak zechcesz wyczarować sobie pieiadze. To wiadomo że nie pojawia sie one pod podzuszką następnego dnia (gdyby tak było inflacja by nas zżarła ). Ktoś pieniadze zgubi, a Ty je znajdziesz. Albo ktoścosprzegra - a Ty to dostaniesz. Tak czy siak - ktośmusi stracić abyś Ty zyskał. Wiec jest to złe, ale tylko z mojego punktu widzenia. Niech kolega sam obierze co jest dobre/ a co złe.

Kiedys się tym zajmowałem. Ale zrezygnowałem. Samemu mozna wyrządzic sobie krzywde. Tylko nie - że opętają Cie zaraz szatańskie moce. Zupełnie nie to. Po prostu mozna zwariować

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
gabb
 marzec 02 2006 19:48   
Forum

nie chodzi mi o jakies picie krwi, zaklecia i inne satanistyczne rzeczy. Nie zamiezam czarowac itd. ale slyszalem , ze po medytacji mozna "dostac jakis nadprzyrodzonych zdolnosci" Interesuje mnie tylko czy MEDYTACJA I OBEE TO GRZECH :]

wydaje mi sie ze nieodeszlem od wiary :] i nieczytam bibli ale modle sie prawie codziennie i staram sie chodzic systematyczne na msze swieta :]

"Samemu mozna wyrządzic sobie krzywde. Tylko nie - że opętają Cie zaraz szatańskie moce. Zupełnie nie to. Po prostu mozna zwariować"

-Jak można zwariowac ?? - opętają Cie zaraz szatańskie moce . takie cos jest możliwe ???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 02 2006 20:09   
Forum Moderator
Moderator

Gabb

A jak by Cie ktos zapytal... Czy czujesz sie uczniem Jezusa?? Czy to jest dla Ciebie najwazniejsze w zyciu?? Czy chcesz zeby Bog panowal nad kazda sfera Twojego zycia?? o co bys odpowiedzial?? Bo widzisz... Nie chodzi o taka jakas wiare polegajaca na niedzielnym chodzeniu do kosciola... Chodzi o zazyla relacje z Bogiem... O rozmawianie z nim i poznawanie go...

Moge Ci powiedziec, ze to jest lepsze niz wszelkie medytacje czy wycieczki astralne... To jest najwspanialsza rzecz na swiecie kiedy czujesz, ze chodzisz z Bogiem No wiec jak?? Bog nie chce zebys medytowal! Bog chce dac Ci cos wiele lepszego i ciekawszego co zmieni Twoje zycie i nada mu sens...

===

Profil   Email 
 Cytat 
gabb
 marzec 02 2006 20:54   
Forum

Dzieki maxurd
chyba zrozumialem

ucieczka w astral to grzech, gdyz oddala nas od boga

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 marzec 03 2006 11:47   
Forum

Quote by gabb:
ucieczka w astral to grzech, gdyz oddala nas od boga

W zasadzie kazda ucieczka przed problemami w alkohol,
narkotyki, swiat wirtualny, gry komputerowe itp. jest
bledem. Problemy trzeba starac sie rozwiazac a nie
uciekac przed nimi.

Natomiast korzystanie z wiedzy i dorobku innych kultur
jest jak najbardziej pozytywne. Na przyklad ostatnio
popularna jest Joga. Z kolei medytacja znana jest i
praktykowana od dawna w kosciele. Zalecana jest rowniez
przez medycyne poniewaz ma korzystny wplyw dla organizmu.

Natomiast swiaty astralne czy mentalne, wchodzenie w
kontakt z innymi istotami to jest nic innego jak nauka
i poznawanie swiata. Bog wlasnie po to stworzyl swiat
abysmy mogli go poznawac i podziwiac.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 marzec 09 2006 23:56   
Forum

Od znajomego franciszkanina mam materiał na kasecie, wypowiedź francuskiego duchownego który zanim zostal księdzem, był w Tybecie, i tam praktykował Jogę i tego typu techniki.
Ten material jest jego swiadectwem nawrócenia.
I ona sie wypowiada, iż Joga jest na prawdę niebezpieczna. On doszedł do jakiegos bardzo wysokiego stopnia, mówił że podczas medytacji itd. otwierają się pewne kanały eneretyczne, w kręgosłupie i jeszzce gdzieś.
I one są niby furtką dla złej energii, trzeba mieć duże umiejętności, siłe woli aby nie ulec im.
W każdym bądź razie przestzrega przed Jogą.
Jego wypowiedz jest abrdzo obszerna, choć dawno ją sluchalem.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,19 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty