Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Prymat papieski
 |  Wersja do druku
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 05 2005 22:55   
Forum

Status: offline

Quote by Marcin W:A gdzie niby Bóg powiedział, że daje mu taką władzę? Kościół nie ma w tym władzy. Pozwolę sobie przytoczyć słowa pewnego katolickiego (!) biblisty, który twierdzi, że kanon pism właściwie ustalił się sam. Argument? Były wprawdzie inne pisma, które okresowo nawet wchodziły w skłąd Biblii, a potem wogóle zniknęły - nie ma po nich śladu. Uważa się, że Bóg w ten sposób sam oczuścił Biblię.

To już Pan przyznał, że Bóg działa przez Sobory Powszechne. To dlaczego nie uznaje Pan wszystkich 21 Soborów Powszechnych?
P.S. Kolejna pała z historii, za to, że Pan nie wie kto ustalił skład Pisma Św. Wstyd. A taki "biblista".

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 05 2005 22:57   
Forum

Quote by Marcin W:Nauki brali raczej z Pismy, z których póxniej powstał NT.

Skoro jest słowo "raczej", to nie jest Pan pewien. Czyżby jednak umysł mówił "Biblia + Tradycja", a serce neofity "tylko Biblia"?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 05 2005 23:01   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Ad.1 To Panu pała z historii się należy. To nie ssą apokryfy, ale ksiegi deuterokanoniczne, które tak jak reszta ksiąg zostały uznane przez Sobór Powszechny. Cerkiew Prawosławna też te ksiegi deuterokanoniczne uznaje. I kto tu niedouczony?

Jak to zwał tak to zwał. Gdybyś był lepiej douczony, to...

Quote by mateuszwroc:
Ad.2 Na uzasadnienie pały dla mnie proszę zacytować pismo papieskie, które zakazuje WSZYSTKICH wydań Biblii. Papież zakazywał czegoś, co było gorsze od dzisiejszego "Pisma Nieświętego" jehowitów.

Nie mam w tej chwili czasu, żeby szukać. Poszukaj sobie sam. Jeśli jesteś choć trochę bystry znajdziesz.

Quote by mateuszwroc:
Ad.3 A czy św. Piotr przeczytał CAŁĄ Biblię? Jestem ciekaw jak. W niebie po 300 roku? Nawet św. Jan nie mógł przeczytać całego Nowego Testamentu z prostego powodu. Nie wiedział co do niego należy. A któż stwierdził co jest Biblią, a co nie? Sobór, który zalicza się do Tradycji.

Argument na poziomie dziaciaka z kołyski.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 05 2005 23:04   
Forum

Quote by mateuszwroc: To już Pan przyznał, że Bóg działa przez Sobory Powszechne. To dlaczego nie uznaje Pan wszystkich 21 Soborów Powszechnych?

O soborach "powszechnych" można mówić tylko do momentu podziałów w chrześcijaństwie.

Quote by mateuszwroc:
P.S. Kolejna pała z historii, za to, że Pan nie wie kto ustalił skład Pisma Św. Wstyd. A taki "biblista".

Napisałem kto ustalił, a że poprzez ludzi Kościoła to już jest mniej istotne.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 05 2005 23:05   
Forum

Quote by mateuszwroc:

Skoro jest słowo "raczej", to nie jest Pan pewien. Czyżby jednak umysł mówił "Biblia + Tradycja", a serce neofity "tylko Biblia"?

Dzieciaku! Nie nauczyli Cię czytania kontekstiwego? Ja mówię BIBLIA I TYLKO BIBLIA. Tradycja bowiem wcale nie jest ważna. Z tradycji wziełu się wszystkie błedy Krk!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 05 2005 23:07   
Forum

Quote by Marcin W:Jak to zwał tak to zwał. Gdybyś był lepiej douczony, to...

Nie mam w tej chwili czasu, żeby szukać. Poszukaj sobie sam. Jeśli jesteś choć trochę bystry znajdziesz.

Argument na poziomie dziaciaka z kołyski.

Ad.1 Pana normalna reakcja, kiedy się powie Panu, że nie ma Pan racji.

Ad.2 To Pan twierdzi, że Biblia była zakazana, proszę udowodnić swoje słowa.

Ad.3 Odpowiedź na poziomie dzieciaka z kołyski, który nie chce przyznać, że mam rację.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 05 2005 23:10   
Forum

Quote by Marcin W:
O soborach "powszechnych" można mówić tylko do momentu podziałów w chrześcijaństwie.

Napisałem kto ustalił, a że poprzez ludzi Kościoła to już jest mniej istotne.

Ad.1 A dlaczego? To nei nasza wina, że prawosławni zostali odłączeni. To oni mieli błędy. Raczej ze schizmatykami (przepraszam prawosławnych, ale innego słowa znaleźć o tej godzinie nie umiem) rozmawiać na Soborach nie będziemy.

Ad.2 Mniej istotne? Dlaczego? Bo nie potwierdza Pańskiej wizji historii?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 05 2005 23:11   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by mateuszwroc:

Dzieciaku! Nie nauczyli Cię czytania kontekstiwego? Ja mówię BIBLIA I TYLKO BIBLIA. Tradycja bowiem wcale nie jest ważna. Z tradycji wziełu się wszystkie błedy Krk!

Nie ja pisałem "raczej". To nie ja okazałem niepewność. Pana niepewność oznacza, że logika dopuszcza Panu to, że brali z Tradycji, ale serce neofity nie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 05 2005 23:23   
Forum

Quote by Marcin W:

O co Ci właściwie chodzi? Jak już się nie masz czego czepić, to jakieś straszne głupoty wypisujesz!

Marcinie
zapytałem tylko Wloderta o to skąd wie, że Biblia jest od Boga.
Wątpię, żeby wiedział to z prywatnego objawienia
Wątpię, żeby przyjmował argument wewnętrzny: "Biblia sama mówi, że jest dziełem Boga", bo taki argument opiera się tylko na ślepym zaufaniu, że jakiś tekst sprzed dwóch tysięcy lat jest Słowem Boga.
Katolicy nie opierają się na ślepym, nieuzasadnionym zaufaniu,lecz na autorytecie Kościoła.
Skąd ten autorytet? Na pewno nie z Biblii, bo wtedy wpadlibyśmy w błędne koło: Kościół opiera się na autorytecie Biblii, która opiera się na autorytecie Kościoła.
Ten autorytet to dzieje tej wspólnoty, która od pierwszego wieku rozrasta się organicznie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 05 2005 23:40   
Forum

Quote by mateuszwroc:Ad.3 Odpowiedź na poziomie dzieciaka z kołyski, który nie chce przyznać, że mam rację.

Przyznać rację można komuś kto ma rację, a nie stosuje pustej gadaniny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 05 2005 23:43   
Forum

Quote by mateuszwroc: A dlaczego? To nei nasza wina, że prawosławni zostali odłączeni. To oni mieli błędy.

1. Nie można ich nazwać powszechnymi, skoro powszechnymi już nie były, bo nie dotyczyły całości chrześcijaństwa.
2. Proszę udowodnić, że to prawosłąwni popełnili błedy!

Quote by mateuszwroc:
Ad.2 Mniej istotne? Dlaczego? Bo nie potwierdza Pańskiej wizji historii?

Mniej istotne, bo ludzie są mniej istotni od Boga. Mojej wizji historii nic potwierdzać nie musi...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 05 2005 23:45   
Forum

Quote by mateuszwroc:Nie ja pisałem "raczej". To nie ja okazałem niepewność. Pana niepewność oznacza, że logika dopuszcza Panu to, że brali z Tradycji, ale serce neofity nie.

Ja jestem pewny, więc mi nie wmawiaj niepewności. I przestań z siebie wreszcie robić idiotę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 05 2005 23:50   
Forum

Quote by medieval_man:
Marcinie
zapytałem tylko Wloderta o to skąd wie, że Biblia jest od Boga. Wątpię, żeby wiedział to z prywatnego objawienia
Wątpię, żeby przyjmował argument wewnętrzny: "Biblia sama mówi, że jest dziełem Boga", bo taki argument opiera się tylko na ślepym zaufaniu, że jakiś tekst sprzed dwóch tysięcy lat jest Słowem Boga.
Katolicy nie opierają się na ślepym, nieuzasadnionym zaufaniu,lecz na autorytecie Kościoła.
Skąd ten autorytet? Na pewno nie z Biblii, bo wtedy wpadlibyśmy w błędne koło: Kościół opiera się na autorytecie Biblii, która opiera się na autorytecie Kościoła.
Ten autorytet to dzieje tej wspólnoty, która od pierwszego wieku rozrasta się organicznie

Biblia nie musi się opierać na aiyorytecie Kościoła. Biblia mówi, że jest słowem Bożym, a dowody na to można znaleźć wcielając jej słowa w życie. Bóg sam uwiaryganid Biblię działając poprzez zawarte w niej słowa i działając bezpośrednio w życiu ludzi. Nic więcej nie trzeba.

Dlaczego niby Kościół ma uwiarygadniać Biblię? Mormoni mają swoją Księgę Mormona i nauczają na jej podstawie. Czy więc Księga Mormona jest autentycznym słowem Bożym, skoro poparta jest autorytetem kościoła?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Slawek
 czerwiec 06 2005 00:46   
Forum

Quote by Marcin W:
Protestanci czytają Biblię tak, jak została napisana! Ram zachęca się ludzi przede wszystkim do samodzielnego czytania i analizowania...

Biblia jest Słowem Bożym od początku do końca (choć w to słowo wplecione są elementy ludzkie, opisy historii). Czy wiesz, że Słowo Boże zostało w średniowieczu przez Kościół umieszczone na "indeksie ksiąg zakazanych"? Zwykłemu człowiekowi nie wolno było czytać Biblii! Mógł być za to srogo ukarany. Biblię mieli czytać duchowni i przekazywać ją ludziom. A wiesz dlaczego? Śmiem twierdzić, że papież wprowadził to, żeby wykształcić w ludziach przywiązanie do nauk Kościoła, które tak często nie były zgodne z Biblią. Efekt tego mamy dzisiaj. Katolicy naprawdę nie znają Pisma Świętego. Niewielu ma je w domach, a jeszcze mniej je czyta. Słyszy się argumenty, że: "A, Biblia to jest dla księży!" A prawda jest taka, że ten, kto nie zna Biblii, w rzeczywistości nie zna Boga, nie zna Chrystusa.

Gdy rozmawiam z katolikami niezwykle rzadko słyszę argumenty biblijne - tak jest np. w Twoim m.in. przypadku. Gdy poruszam jakiś problem z protestantem, ciągle słyszę: "Chwileczkę! (szu-szu-szu-szu-szu... - przewracają się kartki Biblii) A w Biblii jest napisane tak a tak." Jest róznica?

Witam Cię Marcinie. Nie masz racji pisząc, że katolicy nie czytają Biblii. nawiązując do tematu pragnę zacytować Hebr. 13,17 "...Bądźcie posłuszni przewodnikom waszym i bądźcie im ulegli; oni to bowiem czuwają nad duszami waszymi i zdadzą z tego sprawę; niechże to czynią z radością, a nie z wzdychaniem, gdyż to wyszłoby wam na szkodę".
Moim zdaniem każdy człowiek potrafiący czytać powinien czytać Biblię, Ale jej wykład pozostawmy teologom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 06 2005 01:04   
Forum

Katolicy czytają Biblię, ale niewielu. Co do podanego przez Ciebie cytatu - o wszem, jest piękny, ale... o co właściwie ci chodzi. O prymat papieża?

O.K. O Biblii dosyć powiedzieliśmy - starczy. Wróćmy do artykułów i prymatu papieża!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 czerwiec 06 2005 08:47   
Forum

Jeszcze raz podaję linka do artykułu Jana Lewandowskiego OZNAKI PRYMATU KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO W PIERWSZYCH WIEKACH CHRZEŚCIJAŃSTWA
PRYMAT

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę poprawiać swoich postów.

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 czerwiec 06 2005 08:50   
Forum

I nie wiem dlaczego wycina mi linka

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 czerwiec 06 2005 08:51   
Forum

Ostatnia próba podania linka

PRYMAT

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 czerwiec 06 2005 09:54   
Forum

Do Mateusza i Marcina W

Drodzy chłopcy!
Po pierwsze, muszę Was zbesztać, bo po lekturze Waszych utarczek niejeden zagubiony mógłby do reszty zwątpić w Chrystusa i zostać ateistą. Takie kwaśne te Wasze owoce (aczkolwiek nie zamierzenie...)

Po drugie, sam Wasz dialog jest genialny, materiał na niezły dramat. Wstyd przyznać ale uśmiałam się podczas lektury. Całe szczęście, równowagę przynosiły rozsądne wypowiedzi pozostałych uczestników debaty.
Pomyślcie o tym następnym razem.
A nawiązując do Waszego stylu wypowiedzi:
"Szóstka z dramaturgii
Dwója z chrześcijańskiego świadectwa..." (no może trója, bo chyba się jednak lubicie

Szczerze pozdrawiam

Natalia

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 06 2005 19:44   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by mateuszwroc:Nie ja pisałem "raczej". To nie ja okazałem niepewność. Pana niepewność oznacza, że logika dopuszcza Panu to, że brali z Tradycji, ale serce neofity nie.

Ja jestem pewny, więc mi nie wmawiaj niepewności. I przestań z siebie wreszcie robić idiotę.

To Pan robi z siebie idiotę. Słowo "raczej" pewności nie oznacza. Proszę zajrzeć do słownika.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 06 2005 22:14   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Quote by Marcin W:

To Pan robi z siebie idiotę. Słowo "raczej" pewności nie oznacza. Proszę zajrzeć do słownika.

Słownikowo ma znaczenie konkretne. Należy je jednak zawsze czytać w kontekście - wówczas bowiem nabiera róznych znaczeń. Mówimy "raczej tak", lub "raczej nie" - i wówczas oznacza to takie lekkie wahanie. Ale jeśli komuś mówimy np. "Zrób to raczej tak a tak" - to już nie jest wahanie, tylko nasze przekonanie, że tak jest lepiej, że tak własnie powinno być. Tak samo w moim zdaniu słowo "raczej" oznacza przekonanie. I skończ już tą głupawkę, bo jak nie masz czego się czepiać, to się czepiasz słówek... DZIECINADA!

Quote by mateuszwroc:
To Pan robi z siebie idiotę

A znasz takie powiedzonko: "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"? Wypraszam sobie takie teksty pod moim adresem. Zwracam uwagę, że jest między nami sproa róznica wieku i nie życzę sobie od Ciebie takich uwag, bo jesteś jeszcze smarkacz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 07 2005 15:10   
Forum

Quote by Marcin W:A znasz takie powiedzonko: "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"? Wypraszam sobie takie teksty pod moim adresem. Zwracam uwagę, że jest między nami sproa róznica wieku i nie życzę sobie od Ciebie takich uwag, bo jesteś jeszcze smarkacz.

Moja była polonistka mówiła: Wiek nie liczy się w latach, ale w madrości.

Ponadto to Pan pierwszy takiego określenia użył. Nie żałuję tego, że tak napisałem. Może i jestem "smarkacz", ale jak się mylę, to potrafię się do tego przyznać, a nie obrzucam innym wyzwiskami i zmieniam temat. Proszę prześledzić sobie Pana posty przynajmniej na ten temat. Jak ktoś udowadnia Panu, że Pan nie ma racji, to Pan zmienia temat i się jeszcze oburza. TO jest DZIECINADA!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 07 2005 20:46   
Forum

Ale ja właśnie udowodniłem, że to ja mam rację, a Ty wciąż obstajesz przy swoim.

Co do wieku - wiek się liczy, bo młodszy wienien starszemu szacunek.
Co zaś się tyczy mądrości - wątpię, żebyś miał jej więcej ode mnie.
A Ty zachowujesz się po prostu, za przeproszeniem, jak gówniarz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 07 2005 21:31   
Forum

no tak, człowiek otwiera serwis, widzi, że sa nowe posty w interesującym go temacie, sprawdza i widzi: jeden uważa, że ma rację drugi uważa, że jest mądzrejszy
a nie moglibyście tak na privie sobie pokłócić się?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Natalia Róża
 czerwiec 07 2005 21:38   
Forum

Och, nie nie nie! Niech sie kłócą na forum! Ja tam mam z tego ubaw!
Aczkolwiek już pisałam wyżej, co o tym myśle

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 czerwiec 07 2005 21:43   
Forum Admin
Admin

Marcin W., mateuszwroc - koniec pyskówki. Więcej nie powiem, ale będę wyciągać konsekwencje. Żeby ułatwić Wam milczenie, zablokowałam temat.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 20 2005 17:22   
Forum

Pojawiła się druga część obu tekstów - dodałem linki w pierwszym poście! Prośba do Admina - czy możnaby je wszystkie uczynić "klikalnymi"? Bardzo proszę!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 20 2005 18:03   
Forum

Quote by kurczak: Nie Marcinie nie tylko ironizowac potrafie...

Po prostu tyle mam do powiedzenia na takie akcje - analiza bledow KRK przez ludzi z poza tego kosciola. Powiem jeszcze tak. Poraza mnie takie cos, ze protestatnt az tyle czasu i wysilku intelektualnego wklada w to zeby obalac kosciol, ktory mimo swoich slabosci i wad jest ciagle zywy i glosi Jeuzsa Chrystusa. Nie twierdze, ze ten czlowiek ma zle intencje. Nie twierdze, ze poruszajac na forum dyskusyjnym ten typ tematu zle intencje masz Ty, ale uwazam, ze to nie jest najlepsze miejsce do omawiania tak trudnych i zlozonych problemow. Wielu z nas bowiem zaczyna potem dyskusje, ktore rodza bledy i
potem to jest tak ze sie je powiela w roznych srodowiskach (plotka). Pewnych problemow nie da sie wytlumaczyc dwoma nawet bardzo dobrymi artykulami.

Taki jest moj komentarz - inni sie wypowidza inaczej...

Ps. Wiesz co Marcin nie lubie tego w Twoim dyskutowaniu, ze jak ktos powie cos przeciwnego do Twojego zdania, zaraz osadzasz go z gory i atakujesz - troszku agresywny bywasz - zaraz jest niemila atmosfera => zero szans na dialog => (a w porywach) klotnia, z ktorej nic juz nie wynika dobrego.

Witaj Kurczaczku!
Tak na wstępie zwrócę ci tylko uwagę, że protestanci nie wzięli się z kosmosu, ani wiatr ich nie przywiał, ale wywodzą się (wszystkie odłamy) z KRK. Każde z wyznań protestanckich bezpośrednio lub pośrednio wyrosło z Kościoła Rzymskiego i tylko wobec niego istnieją. Gdyby nie było Kościoła Rzymskiego, my bylibyśmy Rzymem.
Ponieważ jednak z definicji nasz stosunek do katolicyzmu jest polemiczny, bo z tej polemiki powstaliśmy, to nasza tożsamość z definicji na polemice z katolicyzmem się opiera.
Nie tylko więc mamy prawo - jako wywodzący się z KRK, ale także i obowiązek głosić Jezusa poprzez między innymi polemikę z Kościołem Rzymskim. Polemika ta nie jest nioczym złym, jeśli jej istotą jest znalezienie wspólnego języka i zasypanie podziałów, a nie wzajemne zniszczenie. Dyskusja wymaga jednak przedstawienia swojego stanowiska w najbardziej skrajnej formie. Przez to określam granice porozumienia (bynajmniej nie kompromisu ).

A co do prymatu papieskiego, zdanie Lutra było takie:
1. jest to, jak cała hierarchia ustanowienie ludzkie,
2. może być jednak pożyteczne dla Kościoła.
3. warunkiem pozostawienia urzędu papieskiego jest powrót do Ewangelii.

A szczerze mówiąc, to tematem prymatu papieskiego jestem nieco zmęczony. Uważam, ze istnieją poważniejsze sprawy.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
Jakub
 czerwiec 20 2005 20:06   
Forum

A szczerze mówiąc, to tematem prymatu papieskiego jestem nieco zmęczony. Uważam, ze istnieją poważniejsze sprawy.

Niewątpliwie. Jednak dla panów Zielińskiego i Tasaka to, jak się wydaje, istotny element ich eklezjalnej tożsamości

ps. Dwa zdania komentarza do podanych artykułów.

Opracowania Włodka Tasaka oceniam jako zdecydowanie lepsze pod względem merytorycznym (duży wpływ świetnej książki Karla Schatza "Prymat papieski"), aczkolwiek nie wszystkie jego wnioski podzielam.

Opracowania prof. Zielińskiego są niestety poniżej krytyki...

Na razie to tyle. Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 20 2005 22:26   
Forum

Quote by Kuba: Opracowania prof. Zielińskiego są niestety poniżej krytyki...

Może napisz coś lepszego. Prof. Zieliński jest uznanym autorytetem, znakomitym publicystą i znawcą teologii. A mogę zapytać o Twoje osiągnięcia i wykształcenie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty