Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Ewolucja
 |  Wersja do druku
mjentus
 marzec 25 2008 19:06   
Forum

Status: offline

NAUKA
— autonomiczna część kultury służąca wyjaśnieniu funkcjonowania świata, w którym żyje człowiek. Nauka jest budowana i rozwijana wyłącznie za pomocą tzw. metody naukowej lub metod naukowych nazywanych też paradygmatami nauki poprzez działalność badawczą prowadzącą do publikowania wyników naukowych dociekań. Proces publikowania i wielokrotne powtarzanie badań w celu weryfikacji ich wyników, prowadzi do powstania wiedzy naukowej dostępnej dla całej ludzkości. Zarówno ta wiedza jak i sposoby jej gromadzenia określane są razem jako nauka.
Wiara Chrześcijańska-
Chrześcijańskie rozważania nad wiarą koncentrowały się wokół wersów 1-2 w 11 rozdziale Listu do Hebrajczyków, który przedstawiając owoce wiary (gr. pistis) definiuję ją jako hupostasis, co może być tłumaczone jako podstawa (w Biblii Tysiąclecia nawet poręka), albo jako substancja. Idąc za pierwszym rozumieniem tego słowa Święty Tomasz przedstawia wiarę jako przyrodzony stan umysłu, polegający na pewności prawd nie z racji dowodów rozumowych, ale przez przyjęcie świadectwa autorytetu, wynikająca z zaufania (wiarą chrześcijańska, czyli zaufanie do Kościoła jest nadto łaską oraz cnotą teologiczną).

Postrzeganie wiary jako duchowej substancji udzielonej do wnętrza serca człowieka, która następnie powoduje osobiste doświadczenie dogłębnego przekonania o czymś czego nie postrzegają zmysły jest często przyjmowane w teologii ewangelickiej. Współczesny katechizm Kościoła katolickiego kładzie nacisk na jeszcze inny, również nadprzyrodzony charakter wiary, określając ją jako relację z Bogiem: „Wiara jest osobowym przylgnięciem człowieka do Boga: równocześnie i w sposób nierozdzielny jest ona dobrowolnym uznaniem całej prawdy, którą Bóg objawił” (KKK 176).
źródło: WIKIPEDIA.

Wiary w Boga NIE NALEŻY ŁĄCZYĆ z nauką. Gdyby dało radę udowodnić istnienie Boga "wiara chrześcijańska" zmieniła by się w "naukę chrześcijańską". Tak jak pisze św. Piotr: "...polegający na pewności prawd nie z racji dowodów rozumowych, ale przez przyjęcie świadectwa autorytetu...". Katolik WIERZY że istnieje bóg, że jest niebo, że jest piekło, że aniołki istnieją itd. i jest tego pewien bo ufa kościołowi. I ta ufność jest jego świadectwem wiary. Katolik nie wierzy w Boga bo mu pokazano dowody na jego istnienie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
konfolut
 marzec 26 2008 15:17   
Forum

Z Piotrza:

Co do zaślepienia jakoby inteligentny projektant=Bóg, zacytuję Michaela Behe

Co do M. Behe. Niedawno poddałam krytyce jeden z jego artykułów. Dla niezorientowanych- M. Behe (biochemik!) to jeden z tych, którzy uważają się, że znają naukę nie spotkawszy jej nawet w drzwiach. Ktoś na wzór Piotrza- przepisuje fragmenty podręczników (nie popełnia błędów tylko w tych właśnie skopiowanych fragmentach) a potem dorabia do nich swoją domorosłą naukę i ideologię.
Aby nie być gołosłowną zamieściłam tę krytykę specjalnie dla tego wątku w sieci pod adresem http://geocities.com/olamous/Artykul_pana_Michaela

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
thorgal17
 kwiecień 03 2008 11:26   
Forum

Znalazłem fajny cytat z F. Schaeffera nt. wyjątkowości człowieka.

"Niedawno wygłosiłem kilka odczytów w Santa Barbara i tam przedstawiono mi chłopca, który był narkomanem. Twarz jego była przystojna, objawiał uczuciowość, miał długie kręte włosy, na nogach miał sandały i ubrany był w niebieskie dżinsy. Przyszedł na mój wykład i powiedział: "Jeszcze nigdy nie słyszałem czegoś podobnego!" Zaproszono go więc i na następny wykład na drugi dzień po popłudniu, a gdy przeszedł serdecznie go przywitałem. Spojrzał mi w oczy powiedział: "To było, proszę pana, bardzo piękne powitanie. Dlaczego mnie pan tak pięknie przywitał?" Odpowiedziałem mu: "Ponieważ wiem, kim pan jest - wiem, że jest pan stworzony na obraz i podobieństwo Boże". Następnie mieliśmy nadzwyczajną wprost rozmowę. Ale nie jesteśmy w stanie obchodzić się z ludźmi jak z istotami wysokiego rzędu, jeśli nie wiemy z całą pewnością, jakim był początek człowieka - kim on jest. Bóg mówi człowiekowi, kim on jest. Bóg nam mówi, że stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Tak więc człowiek jest kimś wspaniałym".

Francis Sacheffer, Dokąd?, Warszawa 1973, s. 32-33.
Pozdrawiam, Paweł Bartosik

===

"Żyjąc wiarą w realnym świecie" - www.pbartosik.blogspot.com

Cytat 
Gocek
 kwiecień 03 2008 15:15   
Forum

I co to wnosi do tematu EWOLUCJA?

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
thorgal17
 kwiecień 03 2008 15:46   
Forum

Ano to, że jeśli człowiek jest "produktem" ewolucji to nie może być traktowany w powyższy sposób.

A jeśli może, to dlaczego rzekomo ziemski ojciec Adama (małpolud) nie może? Czego mu zabrakło?

===

"Żyjąc wiarą w realnym świecie" - www.pbartosik.blogspot.com

Cytat 
konfolut
 kwiecień 03 2008 17:05   
Forum

To jest chyba pytanie do innego wątku. Ewolucjonizm nie zajmuje się traktowaniem człowieka a jedynie opisuje mechanizmy kształtujące osobniki czy populacje.
Odpowiadając jednak na twoje spostrzeżenie- czemu człowiek nie miałby być traktowany jako boski skoro sami sobie bogów wymyślamy i często sami postrzegamy się jako bogowie?
Ojciec Adama małpolud? Przecież Adam był stworzony w jednokrotnym akcie kreacji. Jego nie dotyczy ewolucja.
Jeżeli chodzi o naszych przodków to mogą być tak samo boscy jak i współcześni ludzie, bo od nich się my bogowie wszyscy, wywodzimy. Tylko o których przodków chodzi? Według najnowszych badań linia dla współczesnych małp i ludzi oddzieliła się 7 milionów lat temu a najstarsze znalezione szczątki Homo sapiens mają 195 tyś. lat (Etiopia, przy rzece Omo).

===

Cytat 
ryszrd
 kwiecień 05 2008 21:59   
Forum

Coś nie bardzo chce mi się wierzyć w te baśnie o pochodzeniu człowieka od małpoludów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
konfolut
 kwiecień 05 2008 22:28   
Forum

Quote by ryszrd: Coś nie bardzo chce mi się wierzyć w te baśnie o pochodzeniu człowieka od małpoludów.

Baśń to baśń. W języku potocznym "dosyć" jednoznacznie określa rzecz nieprawdziwą bądź po części zmyśloną a żeby nazwać baśnią teorię naukową trzeba by przedstawić choć rzeczowe argumenty. Same mechanizmy ewolucji zostały całkiem nieźle opisane przez kilka osób w tym, więc zapraszam do ich przeczytania.
Niemal każdego dnia nowe odkycia wnoszą jakiś ślad do całego długiego łańcucha filogenetycznego człowieka. Czasami wydaje mi się, że łatwiej nam spojrzeć w przyszłość niż w przeszłość, ale po to jest nauka aby rozwiać wszelkie wątpliwości, których jest nadal tak wiele a im więcej wiemy tym więcej pytań stawiamy.

===

Cytat 
ryszrd
 kwiecień 06 2008 18:10   
Forum

Ciekawe że tylko opisano mechanizmy makroewolucji a nie udowodniono ich naukowo.
Też zachęcam do czytania i myślenia.
Ciekawe te 7 mln lat. Kiedyś wmawiano nam 1 mln lat potem 3, 5, 7 albo 14 mln lat ewolucji człowieka. Czy nie widzisz tu fantazjowania i dopasowywania do z góry przyjętych wyobrażen.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 kwiecień 07 2008 15:17   
Forum

RYSZRD

Ciekawe że tylko opisano mechanizmy makroewolucji a nie udowodniono ich naukowo.

Może jak będziemy żyli miliony lat to przeprowadzimy doświadczenie?
Też zachęcam do czytania i myślenia.

Wydaje mi się, że o ewolucji Konfolut wie więcej niż czciciele boskiego pierwiastka człowieka.
Ciekawe te 7 mln lat. Kiedyś wmawiano nam 1 mln lat potem 3, 5, 7 albo 14 mln lat ewolucji człowieka. Czy nie widzisz tu fantazjowania i dopasowywania do z góry przyjętych wyobrażen.

Widzę tutaj weryfikację i falsyfikację naukową, zbliżanie się do prawdy. Czego ludzie pewnego pokroju nie są w stanie dostrzec. Wszędzie widzą fantazjowanie tylko nie w swoich "świętych", pełnych absurdów księgach, które przyjmują na wiarę, bo ich tak wychowano i nauczono.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
ryszrd
 kwiecień 09 2008 17:08   
Forum

"Może jak będziemy żyli mln lat to przeprowadzimy doświadczenia" Niezła argumentacja w ten sposób możemy wierzyć w różne głupoty których nie można udowodnić. Zachęcam do zapoznania się z definicją nauki bo widzę że o niej jak i o ewolucji wiesz niewiele.
Dostrzegam tu ślepą fascynację ewolucją a nie trzeżwość myślenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
konfolut
 kwiecień 10 2008 00:56   
Forum

Dopasowywanie z góry przyjętych wyobrażeń to np. doszukiwanie się Matki Boskiej w szczęku szklanek w szafce.
To, o czym pan mówi, o tych milionach lat jest dowodem na to, że nauka nie zatrzymała się kiedyś tam a kolejne odkrycia i badania wnoszą coś nowego. Najlepiej jakby pan prześledził wątek od strony 18.

Nauka nie jest fantazjowaniem, bo fantazji nie da sie udowodnić- mogę sobie fantazjować a nawet nie jestem w stanie udowodnić drugiej osobie, że naprawdę fantazjuję.
Rozumiem, że dla człowieka, który nie ma styczności z nauką takie donosy, że raz jest tak a raz siak denerwują, ale po pierwsze bardzo często wypowiedzi naukowców czy wyniki badań są pospiesznie i błędnie interpretowane przez media, które prześcigają się kto pierwszy zapoda wiadomość. Stąd sama codziennie czytam masę bzdur w portalach takich jak onet czy wp dotyczących a to zwykłego przeziębienia a to ocieplenia klimatu a to wybuchu wulkanu.
Po drugie naukowiec nigdy nie powie, że wynik przez niego otrzymany jest absolutnie niezmienny i że nikt na pewno już niczego lepszego nie wymyśli czy nie odkryje.
Ja napisałam 7 milionów lat, dlatego że takie są najnowsze dane- w 2002r. Nature opisał odkrycie najstarszych skamieniałości. Szczątki pochodzą z pustyni Djurab (Czad). Odnaleziona czaszka Sahelanthropus tchadensis liczy ok. 7 milionów lat i nosi typowo "małpo-ludzkie" cechy, jakich nie widziano nigdy dotąd- ludzkie uzębienie, łuki brwiowe, ale malutka puszka mózgowa.
Jeszcze kilka lat temu pojawienie się Homo sapiens datowano na 125 tyś lat temu. Dzisiaj już przesunięto tę granicę do 195 tyś. lat także za sprawą nowych odkryć.
Makroewolucję o której pan pisze jest trudno udowodnić- to prawda, ale już panu mówię dlaczego.
Otóż trudno jest teraz siąść i patrzeć na populację słoni oczekując śladów ewolucji, bo musielibyśmy poświęcić na takie obserwacje bardzo wiele ludzkich pokoleń, aby cokolwiek opisać. O wiele łatwiej jest doszukiwać się śladów w szczątkach kopalnych, ale... o ile trudniej je znaleźć. Dlatego tyle jest luk i tyle problemów. Natomiast dowodów na prawdziwość opisanych mechanizmów ewolucji w świecie mikro nie brakuje, ale większości zwykłych ludzi one nie obchodzą, bo co to za dowód dla człowieka, który zobaczy świecący pasek na ekranie monitora? Człowiek chciałby zobaczyć na własne oczy słonia, któremu rosną skrzydła.
To jest główny problem. Wystarczy jednak zajrzeć na ćwiczenia laboratoryjne pierwszych lat na kierunkach biologicznych, aby przekonać się jak powszechnie stosuje się w praktyce teorię dotyczącą mechanizmów ewolucji.

===

Cytat 
Gocek
 kwiecień 10 2008 09:15   
Forum

Quote by ryszrd: "Może jak będziemy żyli mln lat to przeprowadzimy doświadczenia" Niezła argumentacja w ten sposób możemy wierzyć w różne głupoty których nie można udowodnić. Zachęcam do zapoznania się z definicją nauki bo widzę że o niej jak i o ewolucji wiesz niewiele.
Dostrzegam tu ślepą fascynację ewolucją a nie trzeżwość myślenia.

Zatem w kontekście mojej ironicznej odpowiedzi, dostrzegasz u mnie ślepą fascynację teorią ewolucji i brak wiedzy w kwestii metodologi naukowej (bo rozumiem, że to rozumiesz pod pojęciem definicja)? Widzę, że zostałem już sklasyfikowany hmm. czy z kimś takim jak Ty warto w ogóle podejmować dysputę?

Przy okazji wypadałoby przeczytać chociaż pobieżnie całość tematu i dopiero potem się wypowiadać. No ale mamy tutaj przykład ignorancji in summo gradu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pomocny Duszek
 kwiecień 13 2008 18:15   
Forum

Konfolut ile w tobie zła moje dziecko

===

Profil   Email 
 Cytat 
konfolut
 kwiecień 13 2008 20:34   
Forum

Pani/Pana pierwszy post skierowany przeciwko człowiekowi- nie wierzy pani/pan w moje serce i od razu mnie skreśla? Miejmy w sobie trochę miłosierdzia, nawet dla najbardziej ułomnych.

A czym to zło się u mnie objawia?

===

Cytat 
potwor
 kwiecień 13 2008 22:00   
Forum

Quote by Pomocny Duszek: Konfolut ile w tobie zła moje dziecko

typowe określenie niewierzącego przez katolika.
"jesteś zły, bo nie wierzysz w to co ja"
"powinnismy cie spalić na stosie"
"szatan Cie opętał" itd...

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Pomocny Duszek
 kwiecień 13 2008 22:29   
Forum

Kiwi i Franciszek.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pomocny Duszek
 kwiecień 13 2008 22:31   
Forum

Śpioszki i pomarańcza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 kwiecień 13 2008 23:21   
Forum

pomocny duszek napisał coś głupiego i... teraz sie wstydzi.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
mjentus
 kwiecień 20 2008 19:02   
Forum

A wątek dalej się kręci... no cóż, prawda jest taka że niektórzy ludzie po prostu nie umieją czytać ze zrozumieniem. Ale to żaden wstyd- 40% polaków tego nie potrafi... Nic więc dziwnego że tak wiele osób nie rozumie czym zajmuje się nauka i nie umie jej oddzielić od wiary. Oczywiście- nauka z pełną dozą pewności może określić, przybliżyć nam jak powstał ludzki gatunek. Ale w naszym świecie nie ma nic na 100% zawsze jest to pewne prawdopodobieństwo. Jednak przynajmniej STARA się dociec jak było, ZROZUMIEĆ mechanizmu ewolucji i udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania. Są wykopaliska są szczątki jakiś małpoludów, każdy logicznie myślący człowiek stwierdzi że jednak coś w tym jest! Że było jeszcze COŚ przed homo sapiens, że nie jesteśmy gotowym produktem jakiejś mocy!
Niektóre wypowiedzi i zawarte w nich treści kojarzą mi się ze sposobem rozumowania człowieka sprzed paru tysięcy lat- coś w stylu: nie rozumiem co to jest to wielkie jasne coś na niebie i dlaczego się przemieszcza i świeci? eeee, to po co to wyjaśniać, przyjmę sobie że to jakaś boska sprawa i problem z głowy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł S.
 listopad 18 2008 18:59   
Forum

watek sie kreci, a tu prasa donosi

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 listopad 18 2008 22:12   
Forum

Quote by pluto: watek sie kreci, a tu prasa donosi

Zatem moja teoria, ze z kazdym dniem religia ustepuje zajmowane wczesniej pozycje na rzecz nauki, jest prawdziwa.
Nie obawiam sie o przyszlosc nauki i nie wierze, ze cos sie moze tu zmienic.

Jesli twierdzicie, ze Bog jest mistrzem w pozostawianiu po sobie sladow, to jest tez arcymistrzem w ukrywaniu sie przed nami...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 19 2008 08:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by pluto: watek sie kreci, a tu prasa donosi

Zatem moja teoria, ze z kazdym dniem religia ustepuje zajmowane wczesniej pozycje na rzecz nauki, jest prawdziwa.
Nie obawiam sie o przyszlosc nauki i nie wierze, ze cos sie moze tu zmienic.

Jesli twierdzicie, ze Bog jest mistrzem w pozostawianiu po sobie sladow, to jest tez arcymistrzem w ukrywaniu sie przed nami...

Tak? bo ja nic takiego w tej informacji nie wyczytałem oprócz tego, że im więcej wiemy tym więcej mamy pytań.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Miłujący prawdę
 listopad 19 2008 08:39   
Forum

Quote by suration:Zatem moja teoria, ze z kazdym dniem religia ustepuje zajmowane wczesniej pozycje na rzecz nauki, jest prawdziwa.

Nauka zawsze się będzie miała dobrze, bo ludzie zawsze będą poznawać Boga i życia wiecznego im nie starczy, i nie poznają Go do końca.Da im to jednak wiele wspaniałych zajęć i radości.
Raczej chodzi o to, iż w gruzy rozpadną się teorie - jak ta o ewolucji.

Quote by suration:Nie obawiam sie o przyszlosc nauki i nie wierze, ze cos sie moze tu zmienic.

Może nauka zmienić swoj front i podkreślać, iż każde jej odkrycie to powtwierdzenie istnienia Boga i Jego działania. Bo On stale działa.

Quote by suration:Jesli twierdzicie, ze Bog jest mistrzem w pozostawianiu po sobie sladow, to jest tez arcymistrzem w ukrywaniu sie przed nami...

Nie skąd? Co za pomysł?
Ty pewnie miałbyś przede mną problem schować jakiś drobiazg, a Ty mówisz, że Bóg może ukryć przed naszymi oczyma swoje potężne dzieła.
Jak zakryjesz niebo z gwiazdami? Bóg jes wszystkie woła po imieniu.
Tworzysz jakąś bajeczkę o ukrywjącym się Bogu. To nie przystoi, coś takiego opowiadac.
A Ciebie ktoś widzi?
No widzisz, a jesteś koroną stworzenia Bożego - jako czlowiek oczywiście.
Widzisz to tak jest, że błędna teoria pociąga za sobą błędne wnioski i lawina na całego.
Nie mądrości jednak.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 listopad 19 2008 10:36   
Forum

Quote by Miłujący prawdę: Ty pewnie miałbyś przede mną problem schować jakiś drobiazg, a Ty mówisz, że Bóg może ukryć przed naszymi oczyma swoje potężne dzieła.
Tworzysz jakąś bajeczkę o ukrywjącym się Bogu. To nie przystoi, coś takiego opowiadac.
A Ciebie ktoś widzi?
Widzisz to tak jest, że błędna teoria pociąga za sobą błędne wnioski i lawina na całego.
Nie mądrości jednak.

Ale cieniutkiej jakosci byl ten poscik. A moze to szatan stworzyl te wszystkie gwiazdy? Nic z tego, co widzisz nie zostalo stworzone bezposrednio przez Boga. Wszystko jest efektem Wielkiego Wybuchu. Jesli to Bog go spowodowal, to mozna powiedziec, ze posrednio wszystko stworzyl, ale sprawa co lub kto bylo katalizatorem WB jest nierozstrzygalna...

Ale oczywiscie mozesz czyjes bajeczki neutralizowac swoja bajeczka, jeszcze bardziej niedorzeczna... Rob, co chcesz...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 19 2008 13:14   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
A moze to szatan stworzyl te wszystkie gwiazdy?
Twoja teza?
Quote by suration:
Nic z tego, co widzisz nie zostalo stworzone bezposrednio przez Boga.
Twoja teza.
Quote by suration:Wszystko jest efektem Wielkiego Wybuchu.
Twoja teza.
Quote by suration:Jesli to Bog go spowodowal, to mozna powiedziec, ze posrednio wszystko stworzyl, ale sprawa co lub kto bylo katalizatorem WB jest nierozstrzygalna...
Twoja (zadziwiająca) teza!
Rozumiem, że gdy grawer użyje kwasów, to nie on wygrawerował, ale kwasy . a gdy saper użyje ładunków wybuchowych do rozbiórki, to nie on rozebrał budynek, ale trotyl
OK, I DO TAKIEJ TEZY MASZ PRAWO.
Quote by suration:
Ale oczywiscie mozesz czyjes bajeczki neutralizowac swoja bajeczka, jeszcze bardziej niedorzeczna... Rob, co chcesz...
Twoje tezy są bardziej wiarygodne? Hmm , zastanówmy się , inteligentny wybuch i skomplikowane, złożone życie z przypadku. Dowodów... żadnych.
Hmm... wolę "bajeczki" o Bogu.
W najgorszym razie będę tylko żył szczęśliwszy, zdrowszy i dłużej.
Miłego dnia.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Maxello
 listopad 19 2008 15:04   
Forum

Quote by suration:
Quote by Miłujący prawdę: Ty pewnie miałbyś przede mną problem schować jakiś drobiazg, a Ty mówisz, że Bóg może ukryć przed naszymi oczyma swoje potężne dzieła.
A Ciebie ktoś widzi?
Nie mądrości jednak.

Ale cieniutkiej jakosci byl ten poscik. A moze to szatan stworzyl te wszystkie gwiazdy? Nic z tego, co widzisz nie zostalo stworzone bezposrednio przez Boga. Wszystko jest efektem Wielkiego Wybuchu. Jesli to Bog go spowodowal, to mozna powiedziec, ze posrednio wszystko stworzyl, ale sprawa co lub kto bylo katalizatorem WB jest nierozstrzygalna...

Wielki Wybuch?...hmmmm.... wsadź granat w gardło świni, odpal i poczekaj aż na ziemie pospadają kiełbasy , balerony i inne gotowe doskonale wędzone specyjały....

Twoja teoria, że Go nie ma, jest tak samo lub gorzej poparta dowodami, że istnieje. Mi za dowód wystarczy złożoność świata od wnętrza atomów aż po galaktyki. Za dużo przypadków...

===

Broń w boju jest UFNOŚCIĄ i OSŁONĄ, a w czasie pokoju jest ZASZCZYTEM i WYRÓŻNIENIEM.- powiedzenie wikingów.

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 19 2008 16:24   
Forum

Ale przecież ten artykuł z góry nie zaprzecza ani jednemu poglądowi głoszonemu przez Kościół...
No faktem jest, że Kościół ustępuje z niektórych swoich stanowisk (choćby nawet geocentryczny model wszechświata), ale jakoś się jeszcze nie zdarzyło, by zrezygnował z dogmatu...
Stanowiska przecież mogą się zmieniać wraz z napływem nowych informacji...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 listopad 19 2008 16:50   
Forum

Arek, tylko Ty z sensem odpowiedziales. Dzieki.
Maxello nie rozumie nic z teorii ewolucji i nie winie go za to.
Rafi, to nie sa moje tezy, a wiekszosci przedstawicieli nauki. Chociaz Ty nie graj na tej samej strunie, co Maxello. Przeciez jest ogrom dowodow na to, ze swiat ewoluuje...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 19 2008 17:30   
Forum

Za czasów Jezusa średnia wzrostu człowieka wynosiła 160 cm bodajże jeżeli nie mniej...
Teraz wynosi około 10-15 cm więcej.

To tez oznaka ewolucji, której nie podważysz, bo kilka szkieletów z tamtych czasów się jednak zachowało...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,28 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty