Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Żałoba
 |  Wersja do druku
Madzia86
 czerwiec 18 2005 21:00  (Czytany 17813 razy)  
Forum

Status: offline

3 tyg. temu zmarł mi dziadek. Mama powiedziała, że żałoba po dziadkach trwa 3 miesiące - czyli w tym czasie nie mogę chodzić na imprezy, słuchać bardzo głośno muzyki itd. A gdybym jednak poszła na imprezę to byłby to grzech??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 czerwiec 18 2005 23:21   
Forum Moderator
Moderator

Na co Ty liczysz? Na to, że powiem nie, czy że tak? Jak tak bardzo Cie sumienie zmęczy, to zawszeznajdziesz sobie wytlumaczenie. Poza tym, po co nazywasz to zaloba, skoro i tak chcesz ja zlamac? Albo masz żałobę albo nie. Zdecyduj sie.

Pozdrawiam

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 19 2005 09:16   
Forum

Szczerze mówiąc to takie narzucone terminy ile ma trwać żałoba to dla mnie coś dziwnego. Każdy przeżywa śmierć bliskiej osoby inaczej. Wydaje mi się, ża taka tradycyjna żałoba to jest bardziej na pokaz, dla ludzi.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 19 2005 11:35   
Forum

Czy dziadek był tak zły, żeby nie pójść pomodlić się za niego do kościoła zamiast iść na dyskotekę?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 czerwiec 19 2005 13:05   
Forum

Quote by adzia__86: 3 tyg. temu zmarł mi dziadek. Mama powiedziała, że żałoba po dziadkach trwa 3 miesiące - czyli w tym czasie nie mogę chodzić na imprezy, słuchać bardzo głośno muzyki itd. A gdybym jednak poszła na imprezę to byłby to grzech??

Jeśli chcesz uszanować żałobę i zdanie mamy, to poczekaj. Myślę, że nawet jeśli tego nie okaże, to mama w jakiś sposób będzie ci wdzięczna.
pozdrowienia

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Jolanta
 czerwiec 19 2005 14:30   
Forum

A gdybym jednak poszła na imprezę to byłby to grzech??

Myślę, że nie. Nie ma takiego przykazania, które mogłabyś tym czynem złamać.
Żałoby nie należy nikomu narzucać ani też udawać. Jest to smutek w sercu człowieka po stracie kogoś bliskiego, kochanego. Nie ma sensu też jej uzewnętrzniać dla opinii ludzkiej, choć na prośbę matki na pewno warto to zrobić.
Sądzę, że zmarli chcą, byśmy o nich zawsze pamiętali i dobrze ich wspominali, no i normalnie żyli aż do spotkania...Wątpię, czy Twój dziadek miałby coś przeciw dyskotece.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 19 2005 20:21   
Forum

Quote by mateuszwroc: Czy dziadek był tak zły, żeby nie pójść pomodlić się za niego do kościoła zamiast iść na dyskotekę?

Przecież jedno drugiego nie wyklucza!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty