Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Spowiedź On-Line
 |  Wersja do druku
MalGanis
 czerwiec 20 2005 10:53  (Czytany 83508 razy)  
Forum

Status: offline

Znalazłem w internecie stronę, która umożliwia katolikom spowiedź on-line. Strona znajduje się pod tym adresem: http://rara11.webpark.pl/spow/grz1.html ... Co o tym sądzicie? Niech wypowiedzą się specjalisci. Czy jest to zgodne z nauką kościoła i czy bylibyście gotowi skorzystać z takiej formy odpuszczenia grzechu?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Roman Zając
 czerwiec 20 2005 11:10   
Forum

Odpowiedź na to pytanie jest taka, że nie mozna spowiadać się przez internet, a podana strona jest prawdopodobnie czyimś żartem. Szerzej na ten temat:
http://www.katolik.pl/forum/index1.php?st=artykuly&id=182
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/spowiedz_przez_internet.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAP/spowiedz_internetowa.html
http://www.kosciol.pl/content/article/20050323163650924.htm

===

Roman Zając Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 20 2005 11:13   
Forum

Nawet z punktu widzenia doktryny protestanckiej (spowiedź wyłącznie Bogu) jest to absurd. ;?
A przy okazji: czemu podpisujesz się imieniem piekielnego władcy z Warcrfaft III?

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
MalGanis
 czerwiec 20 2005 12:03   
Forum

Dlatego, że utożsamiam się z MalGanisem A taka spowiedź byłaby nieważna?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 20 2005 12:16   
Forum

Quote by MalGanis: Dlatego, że utożsamiam się z MalGanisem A taka spowiedź byłaby nieważna?

Aha, to przynajmniej wiemy, z kim mamy do czynienia. Tak, nieważna.

A i link masz "ciekawy"

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 20 2005 15:00   
Forum

Kan. 964 -

§ 1. Miejscem właściwym przyjmowania spowiedzi jest kościół lub kaplica.

§ 2. Co do konfesjonału, powinny być ustanowione normy przez Konferencję Episkopatu, z tym wszakże zastrzeżeniem, aby zawsze były w miejscu widocznym konfesjonały zaopatrzone w kratę między penitentem i spowiednikiem, aby wierni mogli z nich swobodnie korzystać, gdy tego pragną.

§ 3. Spowiedzi nie należy przyjmować poza konfesjonałem, z wyjątkiem uzasadnionej przyczyny.

Ponadto taka "spowiedź" jest nieważna, bo nie ma kontaktu bezpośredniego.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
iudex
 czerwiec 20 2005 16:22   
Forum

Nie słuchaj tych bzdur!! Spowiedź przez telefon i internet jest ważna!!
Wielokrotnie dyskutowaliśmy na ten temat w ramach wykładów i ćw. na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego KUL.
Dzisiaj większość profesorów prawa kanonicznego nie ma żadnych wątpliwości, że taka spowiedź jest ważna!!

===

Iudex

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 20 2005 17:04   
Forum

Quote by MalGanis: http://rara11.webpark.pl/spow/grz1.html

To jakaś jajcarska strona - satrczy otworzyć główną. Tego gościa nie można brać poważnie, to jakiś psychol. A ważna spowiedź jest tylko wobec Boga.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 20 2005 17:11   
Forum

Quote by iudex: Nie słuchaj tych bzdur!! Spowiedź przez telefon i internet jest ważna!!
Wielokrotnie dyskutowaliśmy na ten temat w ramach wykładów i ćw. na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego KUL.
Dzisiaj większość profesorów prawa kanonicznego nie ma żadnych wątpliwości, że taka spowiedź jest ważna!!

Ha, ha, ha!! To ja już wolę spowiedź powszechną w KEA. Przynajmniej duchowny jest obecny!

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 20 2005 17:15   
Forum

A ja wolę spowiadać się Bogu. Przynajmniej nkt nie rży z moich grzechów i mam pewność, że nie dowie się o nich pół plotkarskiego świata.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 czerwiec 20 2005 19:00   
Forum

Maciek!
No cóż, skompromituję się, ale skąd pochodzi to MalGanis i w ogole, co to za bajka (bo wygląda mi na stworka z bajki). Z góry dziękuję za info.
Pozdro
n

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 czerwiec 20 2005 19:57   
Forum

Quote by iudex: Nie słuchaj tych bzdur!! Spowiedź przez telefon i internet jest ważna!!

Proszę zacytować KODEKS PRAWA KANONICZNEGO, albo inne USTAWY KOŚCIELNE.
Taka spowiedź nie jest ważna. Musi być kontakt bezpośredni.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 20 2005 22:36   
Forum

Quote by Natalia Róża: Maciek!
No cóż, skompromituję się, ale skąd pochodzi to MalGanis i w ogole, co to za bajka (bo wygląda mi na stworka z bajki). Z góry dziękuję za info.
Pozdro
n

Mal'ganis pochodzi z gry strategicznej (czyli takiej interaktywnej bajki) Warcraft III. Jest demonem, Piekielnym Władcą, który prowadzi plagę na królestwo ludzi, Lordaeron. Mal'ganis prowdzi nieumarłych i nekromantów, z którymi rozdaje zatrute ziarno ludziom. Po zjedzeniu ludzie sami stają się zombie.
Z Mal'ganisem walczy następca tronu, książę Artas. W końcu udaje mu się dopaść demona, ale żeby tego osiągnąć buntuje się przeciw swojemu ojcu, morduje sojuszników, zdradza swoich żołnierzy, w końcu zaprzedaje duszę Władcy Ciemności. Sam staje się rycerzem śmierci i dokańcza dzieło Mal'ganisa, nmordując swego ojca i prowadząc dalej najazd zła na świat.
To tak w skrócie.
Ostatecznie przegrywa.

===

Cytat 
MalGanis
 czerwiec 22 2005 13:16   
Forum

To nie żadna bajka To poważna gra strategiczna zaliczająca się do Fantasy Bardzo fajna

===

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 czerwiec 22 2005 15:06   
Forum

Marcinie W a jak się do pojednanie z Bogiem ma jego nakaz z Ew. Jana rozdz. 20 wersety 22-23

Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

Czy Bóg w takim razie dał ludziom moc odpuszczania grzechów ?? A jezeli tak to komu ??

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 22 2005 17:39   
Forum

Quote by MalGanis: To nie żadna bajka To poważna gra strategiczna zaliczająca się do Fantasy Bardzo fajna

Fantasy=bajka

===

Cytat 
adiboy
 czerwiec 28 2005 18:28   
Forum

1. Modlitwa o Wielu Obliczach. (wiele razy)
2. Zaoraj wujowi całe pole (bez traktora).

to jest dziwne://

===

Profil   Email 
 Cytat 
Artur Rumpel
 czerwiec 28 2005 18:56   
Forum

Quote by adiboy: 1. Modlitwa o Wielu Obliczach. (wiele razy)
2. Zaoraj wujowi całe pole (bez traktora).

to jest dziwne://

cóz ów post znaczy?
nijak pojąć nie mogę

===

Zapraszam na mojego bloga: http://svetomir.blox.pl/html

Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 28 2005 20:42   
Forum

Quote by DD: Czy Bóg w takim razie dał ludziom moc odpuszczania grzechów ?? A jezeli tak to komu ??

A-PO-STO-ŁOM! Nikomu więcej...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Artur Rumpel
 czerwiec 28 2005 20:49   
Forum

Quote by Marcin W:

a apostołowie przekazali ja dalej.
chyba, ze uważa Pan, ze chrystus załozył Kościół mający tylko w pierwszym pokoleniu cieszyć sie pełnia środków zbawienia

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 28 2005 21:12   
Forum

Zgadzam się z Arturem. Co więcej, w pewnym sensie każdy z nas ma tę władzę. Jeśli nie wybaczysz winowajcy, jego grzech wobec ciebie będzie go nadal obciążał.

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 czerwiec 28 2005 21:12   
Forum Moderator
Moderator

to IUDEX - albo ty bredzisz albo KUL na prawdę zszedł na psy. Idź i nie grzesz wiecej - glupotą.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Izrael
 czerwiec 28 2005 21:56   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Maciek: Zgadzam się z Arturem. Co więcej, w pewnym sensie każdy z nas ma tę władzę. Jeśli nie wybaczysz winowajcy, jego grzech wobec ciebie będzie go nadal obciążał.

Oczywiście nie mogę się zgodzić. Twierdzisz, że jeśli moja ofiara nie przebaczy mi mojego grzechu, to z grzechu nie jestem uwolniony JA? W takim razie bardzo wielu ludzi nie zostało nigdy zbawionych. Poprosiłem o wybaczenie, przeprosiłem za błędy - reszta mnie nie dotyczy (nie jestem już związany; wiąże się ten, kto nie chce przebaczyć.).
Co sądzisz o słowach
"I odpuść nam nasze winy
Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom?"

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Artur Rumpel
 czerwiec 28 2005 22:11   
Forum

Quote by Maciek: Zgadzam się z Arturem. Co więcej, w pewnym sensie każdy z nas ma tę władzę. Jeśli nie wybaczysz winowajcy, jego grzech wobec ciebie będzie go nadal obciążał.

ja natomiast sie z tym zgodzic nie mogę. To podejscie judaizmu, a niechrześcijaństwa. To w religii mojzeszowej Bóg przebacza grzechy przeciw Bogu, a ludzie grzechy przeciw ludziom. W Kosciele bóg przebacza wszystkie grzechy, badź to bezposrednio, w przypadku żalu doskonałego, bądź za posrednictwem kapłana, w przypadku sakramentalnej spowiedzi.

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 28 2005 22:12   
Forum

Quote by Izrael:

Oczywiście nie mogę się zgodzić. Twierdzisz, że jeśli moja ofiara nie przebaczy mi mojego grzechu, to z grzechu nie jestem uwolniony JA? W takim razie bardzo wielu ludzi nie zostało nigdy zbawionych. Poprosiłem o wybaczenie, przeprosiłem za błędy - reszta mnie nie dotyczy (nie jestem już związany; wiąże się ten, kto nie chce przebaczyć.).
Co sądzisz o słowach
"I odpuść nam nasze winy
Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom?"

A czy ja pisałem coś o ofiarach?
Ja natomiast zgadzam się z tobą. Obie sytuacje zachodzą jednocześnie. Następuje tu wzajemne uwiązanie. Niewybaczony grzech obiąża zarówno tego, który nie wybaczył, jak i tego, któremu nie wybaczono.
Wybaczenie uwalnia obu.
Wiem to z autopsji.

===

Cytat 
Wieslaw1gr
 czerwiec 28 2005 23:39   
Forum

"Poprosiłem o wybaczenie, przeprosiłem za błędy - reszta mnie nie dotyczy (nie jestem już związany; wiąże się ten, kto nie chce przebaczyć.)."

Bardzo egoistyczne podejście. A gdzie zadośćuczynienie za wyrządzone szkody?
Przykładowo: okradłem kogoś, zszargałem mu opinię, zniszczyłem mienie...
Uważasz, że wystarczy przeprosić, aby być usprawiedliwionym? Nie wiem, czy ktokolwiek z takim podejściem może się pogodzić.

===

Nawet diabeł wierzy, że Bóg istnie. Czy więc wystarczy to do zbawienia?!

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 czerwiec 28 2005 23:49   
Forum

hmmm to jesli ksiedzu sie spowiadasz z tego że biłes kolege a ksiądz udzieli Ci rozgrzeszenia to mimo to tak nie jest bo kolega Ci nie wybaczył tak ?? hmm z chrześcijaństwem Twój tok myślenia niewiele ma współnego

Pozdrawiam

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 29 2005 00:28   
Forum

Quote by Artur Rumpel:
Quote by Marcin W:

chyba, ze uważa Pan, ze chrystus załozył Kościół mający tylko w pierwszym pokoleniu cieszyć sie pełnia środków zbawienia

Jezus dał to im, nie powiedział, że także następnym ludziom. Gdzie niby Kościół ma dowody na to, że oni to dalej przekazali? NIE MA! Na tej zasadzie ja też mogę gadać, że ktoś coś mi przekazał, jakąś moc... I co? Ano mogę sobie gadać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 29 2005 00:33   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by Artur Rumpel:
Quote by Marcin W:

Jezus dał to im, nie powiedział, że także następnym ludziom. Gdzie niby Kościół ma dowody na to, że oni to dalej przekazali? NIE MA! Na tej zasadzie ja też mogę gadać, że ktoś coś mi przekazał, jakąś moc... I co? Ano mogę sobie gadać.

Marcin, wybacz, ale bełkoczesz. A gdzieś jest powiedziane, że komukolwiek poza uczniami wolno chrzcić? A gdzieś jest powiedziane, że Duch jest udzielany także tym, których nie było w miejscu, gdzie nastąpiło wylanie? Tak, jest powiedziane. Skoro więc mogli przez nałożenie rąk przekazać Ducha Świętego, to razem z Duchem mogli przekazali też dary niesione przez Ducha, w tym i moc odpuszczenia. To jest logiczne. Nie wszystko musi być napisane "kawę na łąwę". Słowo Trójca też nie występuje i co? Wiesz dobrze, że Bóg jest w Trójcy Jedyny i łatwo to udowodnić.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 czerwiec 29 2005 00:50   
Forum

O ile wiem "idźcie i nauczajcie wszystkie narody chrzczac je" powiedział do ogółu... A jeśli miało by być tak, jak Ty piszesz to i prymat papieski powinieneś iznawać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,51 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty