Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Świat bez kobiet
 |  Wersja do druku
milka
 lipiec 09 2005 12:20  (Czytany 1532 razy)  
Forum

Status: offline

dziwny jest ten swiat! :-) oczami hindusow i chinczykow:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53581,2806653.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
ks. Artur Karbowy SAC
 lipiec 09 2005 17:49   
Forum

Moge tylko dodac, ze w Brazylii na 100 kobiet przypada 95 mezczyzn, czyli nieco inaczej niz srednia swiatowa wedlug artykulu

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 lipiec 09 2005 18:50   
Forum

ale mam nadzieje ze brazyliczyjcy nie zaczna zabijac niemowleta plci zenskiej? :-)
z reszta chyba we wszystkich krajach synowie sa bardziej preferowane niz corki. z wlasnego domu to znam. moj ojciec bil moja matke w brzuch gdy byla w ciazy z braciszkiem mowiac ze nie zyczy sobie wiecej kotki-pieski (czyli ja i ma siostra). na szczescie przyscie mego brata na swiat uratowalo pozycje mojej mamy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 lipiec 10 2005 21:27   
Forum

Quote by milka: ale mam nadzieje ze brazyliczyjcy nie zaczna zabijac niemowleta plci zenskiej? :-)
z reszta chyba we wszystkich krajach synowie sa bardziej preferowane niz corki. z wlasnego domu to znam. moj ojciec bil moja matke w brzuch gdy byla w ciazy z braciszkiem mowiac ze nie zyczy sobie wiecej kotki-pieski (czyli ja i ma siostra). na szczescie przyscie mego brata na swiat uratowalo pozycje mojej mamy.

Nie, w Europie lepiej mają dziewczynki.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 lipiec 11 2005 08:06   
Forum

ktora czesc europy masz na mysli? bo w tej gdzie mieszkam w cale nie jest tak jak mowisz! czesto slysze mezow mowiacych ze zycza chlopczyka, nie mowia: niech bedzie co bedzie, wola boza. ale staraja sie wlasnie o niego az do skutku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 lipiec 11 2005 08:40   
Forum

Quote by milka: ktora czesc europy masz na mysli? bo w tej gdzie mieszkam w cale nie jest tak jak mowisz! czesto slysze mezow mowiacych ze zycza chlopczyka, nie mowia: niech bedzie co bedzie, wola boza. ale staraja sie wlasnie o niego az do skutku.

A biją żony lub zabijają córki? Preferencje można mieć różne i "woleć", ale wyjdź na ulicę i zobaczysz rozpuszczone i rozkapryszone "księżniczki", córeczki tatusia.

===

Cytat 
m4
 sierpień 29 2005 15:54   
Forum

Quote by Maciek: A biją żony lub zabijają córki? Preferencje można mieć różne i "woleć", ale wyjdź na ulicę i zobaczysz rozpuszczone i rozkapryszone "księżniczki", córeczki
tatusia.

biją. moją ciotkę wujek tak długo prał, aż kuzyn urósł na tyle, że mógł ją wziąć w obronę...
co do morderstw, to chyba nie ma u nas.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 sierpień 29 2005 17:11   
Forum

Quote by m4:
Quote by Maciek: A biją żony lub zabijają córki? Preferencje można mieć różne i "woleć", ale wyjdź na ulicę i zobaczysz rozpuszczone i rozkapryszone "księżniczki", córeczki
tatusia.

biją. moją ciotkę wujek tak długo prał, aż kuzyn urósł na tyle, że mógł ją wziąć w obronę...

A to jest norma, czy patologia?

I wystarczy

===

Cytat 
m4
 sierpień 29 2005 18:13   
Forum

Quote by Maciek:
A to jest norma, czy patologia?

wg danych Amnesty International "przemoc domowa jest zjawiskiem powszechnym i dotyczy ona wszystkich warstw społeczeństwa, a nie tylko środowisk patologicznych"

prawie 1/3 kobiet w Polsce stała się ofiarą przemocy w rodzinie.

Sam zdecyduj, czy to norma, czy patologia.

I wystarczy[/QUOTE]

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 sierpień 29 2005 18:15   
Forum

wg danych Amnesty International "przemoc domowa jest zjawiskiem powszechnym i dotyczy ona wszystkich warstw społeczeństwa, a nie tylko środowisk patologicznych"

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 sierpień 29 2005 20:49   
Forum

Quote by m4: wg danych Amnesty International "przemoc domowa jest zjawiskiem powszechnym i dotyczy ona wszystkich warstw społeczeństwa, a nie tylko środowisk patologicznych"

1. "Przemoc domowa" dotyczy także bicia dzieci, w tym chłopców. Więc są to dane szersze, niż te, które dotyczą omawianego problemu.
2. Według AI przemocą jest też danie smarkaczowi klapsa. Statystyka obejmuje zarówno przypadki dyskusyjne, jak i ewidentne i ciężkie.
3. Nawet gdyby, to w naszej kulturze jest to coś piętnowanego, a w islamie (Koran i Hadisy) zalecanego.
4. A jakie są dane AI na temat krajów islamskich?

P.S. Bez obrazy, ale gdyby ciotka była mądra, to złożyłaby zawiadomienie o przestępstwie i byłaby sprawa z urzędu. Z tego wniosek, że z punktu widzenia polskiego prawa jest to patologia.

===

Cytat 
m4
 sierpień 30 2005 22:21   
Forum

Quote by Maciek:
P.S. Bez obrazy, ale gdyby ciotka była mądra, to złożyłaby zawiadomienie o przestępstwie i byłaby sprawa z urzędu. Z tego wniosek, że z punktu widzenia polskiego prawa jest to patologia.

tak... tylko że cała historia miała miejsce ze 20 lat temu, a wtedy sprawa przemocy w rodzinie była właściwie tematem tabu, przynajmniej u nas na wsi. Jasne, wg prawa RP przemoc domowa jest patologią - ale prawo prawem, a mentalność społeczna... wiadomo...

Chyba się zaraz obrażę w imieniu ciotki
EOT

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 sierpień 30 2005 22:41   
Forum

Równouprawnienie jestem za a nawet przeciw.
Nie wiem czy to tylko w mojej okolicy, ale większosc kobiet za pierwszym razem zdaje kurs prawa jazdy ( czy napawde są lepszymi kierowcami? znam jedną dziewczyne która mi sie przyznala, ze nawet teraz "nie umie pacholkow" , a zdala za pierwszym razem) a moi znajomi koledzy : często dopero za 3 podejsciem ledwo, rzadko któremu udaje sie za pierwszym, mimo, że jeżdzą naprawde dobrze.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,26 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty