Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Baśniowe wampiry - słudzy szatana - jedno i to samo?
 |  Wersja do druku
Marek Bry
 lipiec 23 2005 21:53  (Czytany 6356 razy)  
Forum

Status: offline

===

Profil   Email 
 Cytat 
MalGanis
 lipiec 24 2005 09:55   
Forum

Koncepcja istnienia istot wysysających krew wydaje mi się atrakcyjna, ale jakoś dla mnie istnieją tylko wampiry energetyczne.
Idą np. do zapełnionego ludźmi autobusu i zabierają ludziom energię. Niektórzy po prostu uznają to za zło konieczne, bo tej energii im brakuje, a że potrafią zabierać, więc zabierają. Większość jednak to ludzie którym daje satysfakcję myśl, że są kimś lepszym od innych, że mają swoistą władzę nad ludźmi... W końcu nie każdy potrafi to co oni, prawda?
Zagrożenie dla chrześcijaństwa? Zagrożenie jak każde inne.
Jeśli chrześcijaństwo zacznie podupadać (na obecną chwilę się na to nie zanosi ), to jego miejsce zajmie New Age i ewentualnie jakaś inna wpływowa religia... może Świadkowie Jehowy?
Wampirzy kult nie ma szans rozprzestrzenić się na szeroką skalę.

edit: Przejrzałem stronę, nie ma nic strasznego. Możecie wchodzić

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 lipiec 25 2005 16:10   
Forum

Zarowno wampiry jak i wilkolaki to postacie z demonologi słowiańskiej i tam pownienes raczej szukac informacji o nich (np. na http://http://slowianie.republika.pl/).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Remigiusz P. Garbiec
 lipiec 27 2005 13:11   
Forum

Według mnie legendy o wampirach i wilkołakach maja w sobie ziarno prawdy. Istnieje pewna odmiana anemii wymagająca dostarczania organizmowi swieżej krwi, a chory nienawidzi swiatła słonecznego. Kiedy nie było szpitali i transfuzji mogłosie zdarzać tzw wysysanie krwi z bliźniego lub ze zwierząt :-)
Jeśli chodzi o wilkołaki to istnieje choroba zwana boantropią. Zapadł na nią wg Księgi Daniela król babiloński Nabuchodonozor II, który zachowywał się jak wieprz. Inni chorzy mogli sie zachowywać jak wilki :-)

===

"A ja odnioslem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyscie na nas sie nauczyli nie rozumieć wiecej ponad to, co napisano". (Paweł z

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 sierpień 03 2005 22:10   
Forum

Quote by remigius:Inni chorzy mogli sie zachowywać jak wilki :-)

W tym przypadku watpie by wynikalo to z kwesti choroby - moim zdaniem odziani w skory dawni Slowianie, ogarnieci bitewnym szalem, napadjacy z kniej, w lasch tak wlasnie byli postrzegani przez np. Rzymian tamtego okresu.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marek Bry
 sierpień 04 2005 15:56   
Forum

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Zdzichu
 listopad 07 2005 20:57   

... nie istnieja (ja w to watpie) vampirki żywiące się krwią. Istnieje jednak taka 'moda'... gdzies widzialem stronke ktora byla tworzona podobno przez wapiry, pisza ze energia jest im potrzebna do zycia a czy pija krew czy nie to kwestia jakiegos chorego gustu. pozatym wampiryzm to wada wrodzona, nie mozliwe jest wg mnie jej przekazanie. Chyba ze chodzi ci o tzw. Przebudzonych - ludzi potrafiacych wysysac energie, oni robia to dla jaj, to jest jak alkohol mozna sie uzaleznic. Jesli sie bojisz ze zaraz wyskoczy ktos z krzakow i cie wyssie to mozesz byc raczej spokojny xD

PS. ja to znalazlem na roznych stronkach wiec nie jest to wiedza sprawdzona...

===

Cytat 
Gocek
 listopad 08 2005 22:02   
Forum

"Czy wampiry istnieją?"

A czy ty wierzysz, że istnieją? Jak wierzysz - to jasne że istnieją (taka niektórych logika tutaj)

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
zaskoczyciel wszystkich zgnuśniałych
 listopad 09 2005 16:15   
Forum

swego czasu trafiłem na coś w rodzaju wampirzego forum
opierając się jednak na własnym doświadczeniu poza filmami wampira jako takiego nie spotkałem, takiego, który pije ludzką krew

===

Tadzik Niepedzio

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 19 2005 22:03   
Forum

opierając się jednak na własnym doświadczeniu poza filmami wampira jako takiego nie spotkałem, takiego, który pije ludzką krew

Ja czasami pije ludzką krew jak się skaleczę .
Przecież przez takie tematy a zwłaszcza odpowiedzi można paść ze śmiechu. Dorosły człowiek zastanawia się, czy może wampiry istnieją lol. Za dużo filmów się naoglądało (Blade i te inne hehe).

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Shrek
 listopad 20 2005 19:13   

Ja tego zdania nie będę komentował bo czasem to ludzie wyrażaja swoje podlądy na~cając je innym (np. ty.
Ale jak poprostu uważasz że to tylko bzdety to napisz tak np. "Moim zdaniem..." a nie tak "Hehe to wszystko bzdury nie wierzcie w to...".

===

Cytat 
Gocek
 listopad 20 2005 21:43   
Forum

Ja tego zdania nie będę komentował bo czasem to ludzie wyrażaja swoje podlądy na~cając je innym (np. ty.
Ale jak poprostu uważasz że to tylko bzdety to napisz tak np. "Moim zdaniem..." a nie tak "Hehe to wszystko bzdury nie wierzcie w to...".

A co nie mogę mieć własnych poglądów? A jak mówisz, że nie będziesz komentował to się nie odzywaj - bo kłamiesz tym samym masz grzech i musisz iść do spowiedzi

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty