Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Chrzest bez Komunii???
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 wrzesień 13 2004 15:46  (Czytany 1719 razy)  

dlaczego nie mogę przestapić do Komunii Sw podczas mszy na której ochrzczone ma zostać moje dziecko? Mężczyzna z którym jestem i mieszkam nie ma rozwodu.

===

Cytat 
naniby
 wrzesień 13 2004 14:28   
Forum

Status: offline

To proste - jeśli on nie ma rozwodu, to Ty nie masz ślubu kościelnego, więc żyjesz w grzesznym związku cudzołożniczym.(*) Uważaj z chrztem - Teoretycznie Kościół powinien przejąć od was wychowanie chrześcijańskiego dziecka w sytuacji, kiedy jego rodzice nie są dla niego właściwą katolicką opieką. Kiedyś zabierał takie dzieci siłą...

*naniby nie odpowiada za poglądy wyrażone w powyższym tekście - to tylko wykładnia jaką pamiętam z lekcji religii.

===

Uuk!

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 wrzesień 13 2004 15:41   
Forum

Quote by gosc: dlaczego nie mogę przestapić do Komunii Sw podczas mszy na której ochrzczone ma zostać moje dziecko? Mężczyzna z którym jestem i mieszkam nie ma rozwodu.

Otóż naniby powiedział dobrze. A nawet jeśliby miał rozwód, to proszę pamietać, że Kościół nie uznaje ani ślubów, ani rozwodów cywilnych. Kościół stosuje się do własnych praw. W tym przypadku popełnia Pani grzech przeciwko VI-emu przykazaniu: Nie cudzołóż. Pani uprawiając stosunki seksualne nie ze swoim mężem popełnia grzech cudzołóstwa. Czyni to Pani jawnie i nie ma Pani o to żalu i nie może uzyskać rozgrzeszenia, bo poprawy nie będzie. Sam fakt współżycia z żonatym mężczyzną nie ma wpływu na Komunię. Wpływ ma fakt, że każda Komunia przez Pamią przyjęta będzię świętokradcza. Ksiądz w Pani parafii wie o tym i Pani Komunii nie udzieli, bo nie może. W Pani przypadku stosuje się
Kan. 915 - Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 wrzesień 13 2004 23:38   
Forum

Naniby,

chciałem powiedzieć że doceniam twoje wesołe logo oraz twój ogólnie wesoły występ, tego nam tu od dawna brakowało :-)Za dużo tu sztywniaków!

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty