Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego
 |  Wersja do druku
angela29
 sierpień 05 2005 12:08  (Czytany 7563 razy)  
Forum

Status: offline

Cześć!Mogę pomóc wszystkim ,ktorzy są zainteresowani sprawą uniewaznienia małżeństwa kościelnego, sama jestem w trakcie takiego procesu i pragne pomóc ludziom znajdującym się w podobnej sytuacji.Podaje mój email: jasmine28@interia.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 sierpień 05 2005 12:26   
Forum

Jak może Pani pomóc, skoro Pani nawet nie zna PRAWIDŁOWEJ nazwy tego procesu?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
angela29
 sierpień 05 2005 12:47   
Forum

domagasz się prawidłowej nazwy ok: proces o stwierdzenie niewazności małżeństwa kościelnego!a moja pomoc wynika z tego ze jest mnóstwo osób w podobnej sytuacji do mojej i nikt nie chce im pomóc a kazdy ma prawo do zbadania własnej sytuacji przez Trybunał Biskupi jesli zachodzą ku temu przesłanki.Bardzo prosze nie oceniaj i nie osadzaj mnie pochopnie bo mnie nie znasz ani moich dobrych intencji.Skąd ta wrogość?Korzenie zła które tkwią w człowieku nalezy krzyżowac od wewnątrz to taka rada na marginesie.Pozdrawiam i łącze modlitwy Angela

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 sierpień 05 2005 12:53   
Forum

Dla mnie Pani wydaje się osobą niekompetentną, bo nie zna Pani nazwy tego procesu. Jak może Pani pomagać w czymś, czego nie ma?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
angela29
 sierpień 05 2005 15:20   
Forum

Coś mi się wydaje że Ty masz jakiś problem, wiesz prawo prawem ale jest jeszcze coś takiego jak Miłość o której Ty najwidoczniej nie masz wiele pojecia a o Milosierdziu i duchowości to juz wogóle odsyłam Cię do przestudiowania Sumy Teologicznej sw. Tomasza z Akwinu a potem Poematu Boga Czlowieka Marii Valtorty i oczywiście do kontemplacji Jezusa w jego Człowieczeństwie i prosze nie zachowuj się jak faryzeusz i uczony w pismie bo o takich ludziach Jezus powiedział ze są obłudnikami ,kochaj ludzi i módl się za wszystkich a gwarantuje Ci ze poczujesz sie szczesliwszy!!!Pozdrawiam .Angela

===

Profil   Email 
 Cytat 
angela29
 sierpień 05 2005 15:29   
Forum

jak moge pisać o czymś czego nie ma?odpowiem ci tak to ty jestes zle poinformowany oczywiście proces o stwierdzenie niewazności małzeństwa kościelnego istnieje jak najbardziej i kazdy kto ma watpliwości ma prawo do takiego procesu pozostaje ci tylko przestudiować kodeks prawa kanoniczego i komentarze do poszczególnych kanonów skoro jestes takim znawcą i to ortodoksyjnym to skad ten brak wiedzy?jESLI CHODZI O ENCYKLIKI PAPIESKIE TO TEZ CHYBA JESTEŚ TROCHE NIE POINFORMOWANY!Miłego dokształcania!Angela

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 sierpień 05 2005 15:38   
Forum

jak moge pisać o czymś czego nie ma?

A co? Powie mi Pani, że istnieje proces o UNIEWAŻNIENIE małżeństwa?

===

Profil   Email 
 Cytat 
angela29
 sierpień 05 2005 15:48   
Forum

nie ma procesu o unieważnienie malżeństwa tylko jest proces o stwierdzenie nieważności a to istotna różnica , w procesie tym bada się czy tak naprawdę doszło do zawarcia tego małzeństwa w chwili składania przysięgi przed Bogiem.A mozesz mi napisac jaki masz problem tak wogóle?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Małgorzata Bryła
 sierpień 05 2005 18:01   
Forum

Witam
Mam na imię Małgosia, z zawodu jestem prawnikiem i zajmuje się procesami o orzeczenie nieważności małzenstwa.Na stronie kosciol.pl możesz znaleść moj artykuł odnośnie procesów, jak i odpowiedzi na pytania z dziedziny kanonistyki. Za soba mam pięcioletnie studia magisterskie konkrentnie z prawa kanonicznego, wydałam ksiązkę, obecnie robie doktorat.Nie wydaje się własciwe, by osoba która nie ma takiego wykształcenia mogą pomagac w tych sprawach, a wręcz przeciwnie może szkodzić. Mimo, ze istnieją ogólne przepisy kazdy Trybunał ma swoją własną regulację, która nalezy znać. Nalezy znać terminologie, fachowe nazewnictwo,rozumieć język łaciński, który jest w kodeksie prawa kanonicznego,znać literaturę, najnowsze orzecznictwa. Pani podejście do proces z pewnością nacechowana jest subiektywistycznie, emocjonalnie, stąd nie można mówić o zachowaniu zdrowego rozsądu i dystansu w tych sprawach.Oczywiście jestem pełna uznania, że Pani chce w ten sposób poświecać sie dla innych, ale wpierw prosze rozważyć, czy to nie przyniesie komuś szkody.

===

Małgorzata Bryła

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
angela29
 sierpień 05 2005 18:52   
Forum

moja pomoc polega na poleceniu pewnego bardzo dobrego ksiedza kanonika który prowadzi mój proces a takich osób jest w kraju bardzo mało on ma 30-letnie doświadczenie w tej kwestiia mnie osobiscie udzielił duzej pomocy i fachowej porady prawnej tylko tyle!Jesli ktos jest zainteresowany niech pisze do mnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 sierpień 05 2005 18:58   
Forum

Quote by angela29: Cześć!Mogę pomóc wszystkim ,ktorzy są zainteresowani sprawą uniewaznienia małżeństwa kościelnego, sama jestem w trakcie takiego procesu i pragne pomóc ludziom znajdującym się w podobnej sytuacji.Podaje mój email: jasmine28@interia.pl

To jest mój "problem".

===

Profil   Email 
 Cytat 
amanda105
 sierpień 22 2005 20:08   
Forum

mam pytanie czy jezeli po zawarciu zwiazku malżenskiego w kościele nie doszlo po jego zawarciu do zblzenia cielesnego malżonków i jeden z nich wyjechal za granice .To czy mozna sie starac o unieważnieie malżeństwa.dodam ze przed zawarciem zwiazku malżeńskiego doszlo do zblizeń ale po jego zawarciu już nie.Jak do takiej sytuacji odnosi sie prawo kanoniczne?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 sierpień 22 2005 20:33   
Forum

Quote by amanda105: mam pytanie czy jezeli po zawarciu zwiazku malżenskiego w kościele nie doszlo po jego zawarciu do zblzenia cielesnego malżonków i jeden z nich wyjechal za granice .To czy mozna sie starac o unieważnieie malżeństwa.dodam ze przed zawarciem zwiazku malżeńskiego doszlo do zblizeń ale po jego zawarciu już nie.Jak do takiej sytuacji odnosi sie prawo kanoniczne?

Jeżeli nie było pożycia po ślubie, to to małżeństwo nie zaistniało. Tu nie starać się o stwierdzenie nieważności, ale rozwiązanie małżeństwa niedopełnionego. Po takiej sprawie jest się odpowiednio panną lub kawalerem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 24 2005 10:16   
Forum

Quote by mateuszwroc: Dla mnie Pani wydaje się osobą niekompetentną, bo nie zna Pani nazwy tego procesu. Jak może Pani pomagać w czymś, czego nie ma?

A dla mnie niektóre twoje wypowiedzi wydają się być po prostu głupie.

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
harrykewell
 sierpień 25 2005 19:37   
Forum

Ja nie rozumiem po co całe zamieszanie, wystarczy że nazwiemy to po imieniu - rozwód kościelny i wszyscy wiedzą o co chodzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 sierpień 25 2005 20:01   
Forum

Quote by harrykewell: Ja nie rozumiem po co całe zamieszanie, wystarczy że nazwiemy to po imieniu - rozwód kościelny i wszyscy wiedzą o co chodzi.

Nie można tak o sobie upraszczać, zwłaszcza, że to rozwodem nie jest i nie oznacza tego samego! Po rozwód to do Cerkwii!

===

Profil   Email 
 Cytat 
harrykewell
 sierpień 25 2005 21:55   
Forum

Uważam że jest to rozwód, róznica moze polega na tym że w kościelnym przypadku rozwodu, małżeństwa nigdy nie było, było nieważnie zawarte, nie rozumiem o co chodzi z Cerkwią, moze jakieś uprzedzenia????

===

Profil   Email 
 Cytat 
harrykewell
 sierpień 25 2005 21:57   
Forum

a moze w Cerkwi występuje rozwód. Jezeli tak to przynajmniej nazywają żeczy po imieniu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rose_dowson
 lipiec 12 2006 21:34   
Forum

a ja myślę, że osoba mateuszwroc chce najzwyczajniej w świecie zabłysnąć.
To miłe ze strony Anieli, że chce udzielić wsprcia, i nie mam tu na myśli pomocy w prowadzeniu sprawy ale o sam kontakt z osobą która ma podobny problem. Ja już od roku zbieram się do napisania pozwu/wniosku - nie wiem jak to się fachowo nawywa-mam nadzieję, że mateuszwroc się do mnie nie przyczepiRazz. Jestem w trakcie unieważnienia małżeństwa z powództwa cywilnego.Dzieki temu dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, np.dostałam odpis z historii choroby mojego męża i zdałam sobie sprawę, że on i jego lekarz mnie okłamali wmawiając mi, że jego choroba jest w trakcie reemisji(jest chory na schizofrenię).Wiedziałam na czym polega ta choroba, ale nie miałam pojęcia co znaczy życie z człowiekiem chorym. Wiem, że ta chorba to nie katar, ale dowiedziałam się, że byłam oszukiwana w trakcie małżeństwa, a lekarz zasłaniając sie tajemnica lekarską nie zdradziła mi żadnych szczegółów, powiedziała mi tyle co mogła bym przeczytać w książce.

Aniela ma dobre serce i chce pomóc, może nie tak fachowo jak Pani Małgorzta ale duchowo i po przyjecielsku. Ja też uważam, że sprawę trzeba oddać w ręce fachowca, ale on nigdy nie będzie wstanie czuć tego co my.
Jeszcze słówko do mateuszwroc.
Znajdz sobie jakieś miłe zajęcie zamiast nękać ludzi na forum. Złożę się, że nawet nie jesteś ani nie byłeś stroną w sprawie o unieważnienie małżeństwa.
Na takiego typu formu powinni się wypowiadać ludzie zaangażowani w tego typu sprawy, którzy wiedzą co czują jego uczestnicy a nie takcy ingorancji jak mateuszwroc.
Dziękuję Smile Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 lipiec 12 2006 22:25   
Forum Moderator
Moderator

Cerkiew prawosławna zna termin rozwodu i stosuje go. Rowniczesnie uwaza ten proceder za ostatecznosc, czego potiwerzeniem jest pokutna liturgia ponownego zawarcia malzenstwa...

Nie dam sobie głowy uciąc ale prawdopodobnie Cerkiew zna również proces o stwierdzenie nieważnosci....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Arletta Bolesta
 grudzień 26 2011 15:35   
Forum

Witam,
w przypadku zapytań z dziedziny kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa, również zapraszam do kontaktu:
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

===

Cytat 
Dezerter
 grudzień 26 2011 18:54   
Forum

Quote by: Arletta+Bolesta

Witam,
adwokat kościelny

Confused
w drugi dzień Świąt Bożegonarodzenia uprawiać reklamę firmową Oops!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,34 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty