Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 cudu nad wisla nie bylo!
 |  Wersja do druku
milka
 sierpień 15 2005 09:45  (Czytany 1513 razy)  
Forum

Status: offline

heh, czemu nikt nie rzucil tego tematu na dorum ?
od kilku tygodni pisze o tym interia i gw.
ja sie tylko zastanawiam dlaczego wielcy geniusze jak pilsudski czy mickiewicz i milosz nie sa uznawani przez wlasnych wspolobywateli? zawsze znajda sie tacy ktorzy za wszelka cene chca przekreslic ich oddanie i milosc do ojczyzny. wiec wola to nazwac cudem niz przyznac geniusz pilsudskiego.
przerazaja mnie ludzie pokroju giertychow zwlaszcza gdy ogladam ich reklame w tv, ktora zludnie przypomina klimaty faszystowkie, brrr!
pozdro

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 sierpień 15 2005 10:29   
Forum

Przepraszam, Milko, ale kto nie uznaje Miłosza, Mickiewicza (wolę Słowackiego ), czy Piłsudskiego? Nie zauważyłem.
Czytałem wszystkie artykuły, znam osobiście autora i choć mam z nim złe doświadczenia, to jednak jestem pełen szacunku do jego pracy. Praca Grześka Nowika potwierdza geniusz nie tylko Piłsudskiego ale i wielką pracę Polaków.
A cud nad Wisłą był i to kilka. Jeden z nich polegał na tym, że "przypadkiem" w ręce Polaków wpadła sowiecka radiostacja, co sparaliżowało na jakiś czas łączność Czerwonej Armii.
A druga zabawna historia, to ta, że sowieckie radiostacje zagłuszano nadając ze stacji dużej mocy Pismo Święte

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2005 12:11   
Forum

nie uznaja go (ich) narodowcy, nacjonalisci, ultra-prawicowcy i na koncu tradycjonalisci (a jest ich mnostwo! cala masa "ciemna"!)

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 sierpień 15 2005 12:16   
Forum

aha, chyba mamy na mysli rozne cudy nad wisla!
ten o ktorym ty wspominasz to rzeczywiscie prawdziwy cud, darowany przez boga, bo jak inaczej mozna bylo pokonac armie czerwona? czerwoni to byli zombie. wierze ze wlasnie w taki sposob bog dziala a nie jakims obrazkami na niebie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
macli
 sierpień 15 2005 15:46   
Forum

Quote by milka: wierze ze wlasnie w taki sposob bog dziala a nie jakims obrazkami na niebie.

Jakimi obrazkami?
Możesz napisać jakieś szczegóły?

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 sierpień 15 2005 17:53   
Forum

Quote by milka: nie uznaja go (ich) narodowcy, nacjonalisci, ultra-prawicowcy i na koncu tradycjonalisci (a jest ich mnostwo! cala masa "ciemna"!)

Mickiewicza? Nie no, wolne żarty.
A na marginesie, co to ma wspólnego z tematyką kosciol.pl?

===

Cytat 
Bogumiła Grabowska
 sierpień 21 2005 00:09   
Forum

Wczoraj wróciłam z Beskidów. Jakie piękne kazanie usłyszałam w niedzielę i w poniedziałek na temat tegoż wywiadu i "pewnej masońskiej gazety"...

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
m4
 sierpień 26 2005 12:23   
Forum

Quote by milka:
przerazaja mnie ludzie pokroju giertychow zwlaszcza gdy ogladam ich reklame w tv, ktora zludnie przypomina klimaty faszystowkie, brrr!
pozdro

mnie też lpr przeraża...
IMO wątpię w ten "cud nad Wisłą". Facet był po prostu dobrym strategiem i tyle.
Mieszanie Boga do wojny kojarzy mi się z fundamentalizmem islamskim. To tak na marginesie...

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 sierpień 26 2005 21:57   
Forum

Nie wiem, czy masz cokolwiek wspólnego z działaniami bojowymi, ale gwarantuję ci, że na wojnie tzw. "szczęście" ma więcej do powiedzenia, niż wszelkie umiejętności. Nad Wisłą też takie szczęście miało miejsce. Jak zapewne przeczytałeś w prasie, kluczowe znaczenie dla dezorientacji sił sowieckich miała przypadkowa wpadka sowieckiej radiostacji w poslkie ręce. W efekcie jedna armia nie wiedziała, co ma robić, co spowodowało bałagan zakończony klęską.

===

Cytat 
Gocek
 październik 17 2005 17:16   
Forum

aha, chyba mamy na mysli rozne cudy nad wisla!
ten o ktorym ty wspominasz to rzeczywiscie prawdziwy cud, darowany przez boga, bo jak inaczej mozna bylo pokonac armie czerwona? czerwoni to byli zombie. wierze ze wlasnie w taki sposob bog dziala a nie jakims obrazkami na niebie.

Darowany przez "Boga"? To czemu "Bóg" nie dał nam cudów w kampanii wrześniowej? Sorki ale nie lubie jak ktoś zasługi ludzi (bohaterów) wybitnych przypisuje "Bogom". Kluczowa sprawa to między innymi radiostacja i genialny manewr wykonany przez Piłsudskiego, oraz waleczność polskich żołnierzy przyczyniła się do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,15 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty