Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Film "Luther" Kanadyjczyka Erica Tilla
 |  Wersja do druku
New
 sierpień 24 2005 15:26  (Czytany 3536 razy)  
Forum

Status: offline

Projekcja filmu "Luther"

Film "Luther" Kanadyjczyka Erica Tilla, którego premiera odbyła się 30.10.03, osiągnął znakomitą oglądalność. Jak donosi monachijska branżowa gazeta "Blickpunkt: Film", w ciągu pierwszych pięciu dni film obejrzało 234.000 widzów. "Luther" osiągnął przy okrągłej liczbie 200 kopii 3 miejsce po "Cudzie z Bern" i po "(Nie)możliwie trudnym przypadku".

"Kina są zachwycone, niektóre od miesięcy nie osiągnęły takiej oglądalności" – mówi się w branży. Najwięcej widzów film przyciągnął w Berlinie, Monachium, Hamburgu oraz w nowych landach, przede wszystkim w Saksonii, Turyngii oraz Saksonii-Anhalt, szczególnie związanych z osobą Reformatora.

Dwugodzinny film z Josephem Finnesem (fot. obok) w roli głównej ukazuje Reformatora jako młodego buntownika, który przez wytrwałość i odwagę występuje przeciw najpotężniejszym władcom swojego czasu i który poprzez swą wiarę, zmienia świat. Reżyser Till ("Dworce – ostatni poziom") zaangażował międzynarodowe gwiazdy.

Obok Finnesa można zobaczyć Sir Peter Ustinova, Alfreda Moline, Bruno Ganzz oraz Uwe Ochsenknechta. Film został wyprodukowany przez niemiecką firmę NFP i sfinansowany przez amerykańskich luteran oraz Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD).

W związku z wieloma pytaniami od naszych Czytelników o dostępność filmu w Polsce, skontaktowaliśmy się z głównymi dystrybutorami w naszym kraju. Niestety żaden z nich nie ma w planach dystrybucji Lutra. Możliwe jednak, że podejmie się tego, któryś z dystrybutorów niszowych. Ze swej strony będziemy starać się umożliwić premierę "Lutra" w Polsce. Na razie film dostępny jest tylko w Niemczech i USA.

Na razie zapraszamy na serwisy internetowe filmu, gdzie znaleźć można m.in. informacje na temat Marcina Lutra, filmu i jego obsady, tapety, fotografie oraz zwiastuny filmu w wysokiej rozdzielczości, które przybliżą atmosferę tego wyjątkowego filmu.

Zwiastun filmu
http://www.baptysci.jezus.pl/
http://www.apple.com/trailers/independent/luther/medium.html
http://www.luther-der-film.de/
http://www.lutherfilm.de/

===

Im mniej ktoś wie o ewolucji, tym bardziej w nią wierzy!

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 sierpień 24 2005 16:27   
Forum

Oglądałam. Rzeczywiście ciekawy i wcale nie antykatolicki.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 sierpień 24 2005 17:40   
Forum Admin
Admin

Mam ten film na DVD - z polskimi napisami - ktore zreszta wspoltworzylem.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
macli
 sierpień 24 2005 18:52   
Forum

Quote by hermes: Mam ten film na DVD - z polskimi napisami - ktore zreszta wspoltworzylem.

Hermes - byś się wstydził tak się chwalić :-)
Nie tylko Ty masz ten film na DVD :-)

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Klaudiusz
 lipiec 23 2006 00:54   
Forum

No ciekawe kto ma go z lektorem, he? A tu jest - www.luther.za.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogusia
 lipiec 23 2006 08:49   
Forum

Też go oglądałam...

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 lipiec 23 2006 11:24   
Forum

Oglądałem, ale mogłby byc lepszy. Osoba nie znająca ysu historycznego reformacji nie połąpałaby się

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 lipiec 23 2006 11:41   
Forum

oglądałem z 3 lata temu, o ile pamietam byl dobry, dziwi mnie ze w Kanadzie dopiero teraz, no coz w Polsce moze nigdy :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 lipiec 23 2006 16:09   
Forum

Dobry film, nie powiem... ale - jeśli wierzyć 'Historyi Reformacyi XVI w.' pana d'Aubigne, to jest tam cała masa uproszczeń, zmian w stosunku do prawdziwej historii Lutra i ogólnie to raczej film nie mogący aspirować do miana filmu historycznego. A szkoda, bo historia Lutra ciekawa jest... I szkoda tylko, że film tak szybko się kończy.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Klaudiusz
 lipiec 24 2006 00:02   
Forum

Quote by kacerz_Marek:I szkoda tylko, że film tak szybko się kończy.

Zawsze można puścić od początku

Do Bartek.D:
Dobrze znać historię. Film z oczywistych względów zawsze jest tylko uproszczoną wersją historii. Uważam że "Luther" jest zapodany w bardzo czytelnej i zrozumiałej formie, jest logiczny, a jeśli jest logiczny to do zrozumienia istoty sprawy nie trzeba wspomnianej "Historyi" - też polecam przy okazji. Najważniejsze że jest już powrzechnie dostępny i to z lektoremna na wymienionej przeze mnie stronie (parę postów wyżej). Ma to znaczenie myślę duże bo wielu ludzi nie ogląda filmów ze względu na to że trudno im nadążyć z czytaniem. Dzięki lektorowi ten film mogła obejrzeć nawet moja babcia Film powinien oglądnąć każdy - takie moje zdanie - bez względu na to jakie ma poglądy, czy zna inne źródła historycznej wiedzy, czy ile ma lat. Przecież film pokazuje wyraźnie jeden z najważniejszych okresów w dziejach ludzkości! - początek reformacji chrześcijańskiej europy!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 lipiec 24 2006 11:24   
Forum

Czy to ten sam film, który co jakiś czas jest puszczeny na HBO?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Klaudiusz
 lipiec 24 2006 13:07   
Forum

Tak, to właśnie ten film.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 25 2006 09:00   
Forum

Quote by hermes: Mam ten film na DVD - z polskimi napisami - ktore zreszta wspoltworzylem.

A te napisy w 90% będą wykorzystane przez ludzi, którzy ten film zasysają z eMule

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
Klaudiusz
 lipiec 25 2006 12:05   
Forum

Quote by R_O_B:A te napisy w 90% będą wykorzystane przez ludzi, którzy ten film zasysają z eMule Wink

Chyba nie rozumiesz, że w Polsce nie można tego filmu kupić za pieniądze, ? Minąłeś ważne informacje. Bynajmniej. Po co ciągnąć ciurkiem na eMule, skoro jest udostępniony już z lektorem na dość szybkim serwerze? Idea Neutral Idea A jeśli nawet ludzie szukają napisów to nie jest to myśl odkrywcza do czego im są potrzebne Smile Lepiej napisz jak Ci się film podobał Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 25 2006 12:45   
Forum

Quote by klaudion:
Chyba nie rozumiesz, że w Polsce nie można tego filmu kupić za pieniądze, ? Minąłeś ważne informacje. Bynajmniej. Po co ciągnąć ciurkiem na eMule, skoro jest udostępniony już z lektorem na dość szybkim serwerze? A jeśli nawet ludzie szukają napisów to nie jest to myśl odkrywcza do czego im są potrzebne Lepiej napisz jak Ci się film podobał

Szczerze powiedziawszy, to nie oglądałem tego filmu.
I nie wiedziałem, że jest darmowy.
Także sypię głowę popiołem, sorry.
Tak napisałem, bo w większości przypadków napisy są wykorzystywane do filmów, do których nie ma polskich wersji językowych i są ściągane z eMule. W tym przypadku się pomyliłem

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 lipiec 25 2006 12:45   
Forum Admin
Admin

Quote by R_O_B:

A te napisy w 90% będą wykorzystane przez ludzi, którzy ten film zasysają z eMule

Masz lepszy pomysl zeby go udostepnic w polsce? Nomen omen napisami zajmowalem sie korzystajac z orginalnej plyty (nie mojej) sprowadzonej z niemiec. Wtedy jeszcze na HBO go nie bylo. Jezeli cos w naszym kraju jest niewydawane to ja przepraszam ale ochorny autorskiej sie samo pozbawia. Nie mozna nielegalnie kopiowac czegos.. czego nie ma.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 25 2006 14:40   
Forum

Quote by hermes:
Masz lepszy pomysl zeby go udostepnic w polsce? Nomen omen napisami zajmowalem sie korzystajac z orginalnej plyty (nie mojej) sprowadzonej z niemiec. Wtedy jeszcze na HBO go nie bylo. Jezeli cos w naszym kraju jest niewydawane to ja przepraszam ale ochorny autorskiej sie samo pozbawia. Nie mozna nielegalnie kopiowac czegos.. czego nie ma.

Hermes, OK.
Widzę, że pisaliśmy swoje posty w tym samym czasie, więc wytłumaczenie znajduje się wyżej.
pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 25 2006 15:24   
Forum

Quote by klaudion: Po co ciągnąć ciurkiem na eMule, skoro jest udostępniony już z lektorem na dość szybkim serwerze?

naprawdę? gdzie ten film jest dostępny?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Robert
 lipiec 25 2006 15:57   
Forum

Quote by medieval_man:

Na eMule to poniżej.
Tylko chyba w wersji włoskiej to jest.
ed2k://|file|[DIVX][DVDRIP][ITA].LUTHER.by.THEONE.XVID.1.0.2.avi|733325312|A9DC755D3AD9F6E90C13608B45E8B679|/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 lipiec 25 2006 16:13   
Forum

Ja sciagam na Torrencie, ale słaba predkosc; bede juz ogladał 3 raz MOze pokaze mamie jaki był KRK.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Klaudiusz
 lipiec 26 2006 02:43   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by klaudion: Po co ciągnąć ciurkiem na eMule, skoro jest udostępniony już z lektorem na dość szybkim serwerze?

TUTAJ JEST DOSTĘPNY Z POLSKIM LEKTOREM:
www.luther.za.pl lub www.luther.webpark.pl (mirror) - w dziale downloadu - guzik "ściągnij".
Dlaczego czytacie wybiurczo posty, hę?
Bartek.D daj spokój z torrentem, od serca radzę. Po pierwsze to wersja do czytania, dwa to to że powolne ściąganie. Chyba że tak wolisz...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 lipiec 26 2006 09:13   
Forum

Film bardzo dobry. Postaram się zgrać go na kasetę i przyniosę na religię jako "Film o odpustach". Katechetka się ucieszy, mam nadzieję, że mnie nie ekskomunikuje

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 lipiec 31 2006 09:43   
Forum

gdzie mozna dorwac ten film?
jak ktos ma, czy moze mi pozyczyc? albo gdzi takie filmy wyswietlaja?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 kwiecień 18 2008 13:18   
Forum

Jakby ktoś był ciekawy - recenzja filmu napisana przez krytyka z "Esensji":

http://esensja.pl/film/dvd/tekst.html?id=5202&PHPSESSID=33064a8c151de310db16de346683c77f

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,58 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości