Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 wegetarianizm
 |  Wersja do druku
Belle Star
 styczeń 26 2007 12:23   
Forum

Status: offline

Arku, ja bym radziła na parę rzeczy po prostu się uśmiechnąć. Od Rafiego dowiedziałam się właśnie że zabijam, zadaję cierpienie, nienawidzę ludzi i jestem antychrystem, bo uważam że niewegetarianie są mniej wrażliwi na cierpienia zwierząt niż wegetarianie, a często są nadto leniwi i egoistyczni, aby czegoś sobie odmówić.

Po prostu nic tylko powinien zadzwonić do prokuratora (i egzorcysty).

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 styczeń 26 2007 12:27   
Forum

Tak w kwestii formalnej.Jeżeli Belle zjada jajka , to wcale nie znaczy, że dokonuje na kurze aborcji. Może ma kury nioski, które znoszą niezapłodnione jaja?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: AT
 styczeń 26 2007 12:32   

Quote by Belle Star: Arku, ja bym radziła na parę rzeczy po prostu się uśmiechnąć.
Niestety nie jest mi do śmiechu. Pozdrawiam.

===

Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 26 2007 13:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star: Barany były jeszcze w Biblii przed przyjściem Jezusa, no chyba porównanie jest zresztą nie na miejscu. Chcesz powiedzieć, że Jezus umarł, żebyśmy nie musieli zabijać baranów?

Idź do kościoła i powiedz swojemu księdzu, że ponieważ w Biblii Bóg kazał składać w ofierze baranki na następnej Mszy jednego zaszlachtujesz. Napewno się wszyscy ucieszą.

Krew barankow zmywala grzechy. Dlatego Jezus jest nazywany Barankiem. Nie skladamy ofiar ze zwierzat, bo Jezus swoja ofiara zamknal temat. Jego krew oczyszcza mnie i wszystkich ludzi, ktorzy sie na to zdecyduja. Gdyby nie Jezus konieczne byloby dalej skladanie ofiar...

PS

Kochani!! Nie karmic trolla

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 styczeń 26 2007 14:07   
Forum

Trolle to widzę według pana moderatora osoby o niewygodnych dla pana poglądach.
Właściwsze było by słowo MOHERATOR
pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 26 2007 15:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Belle Star:

Trolle to widzę według pana moderatora osoby o niewygodnych dla pana poglądach.
Właściwsze było by słowo MOHERATOR
pozdrawiam

W trollowaniu nie chodzi o poglady, ale sposob ich wyrazania

Kategoria cytat:

Ty MODERATOR trwaj w tej swojej glupocie. Najlepiej wykasuj wszystko. Tacy jak ty ukrzyzowali Jezusa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 30 2007 13:28   
Forum

Bel Star - wyluzuj
Ja też jestem zwolennikiem wegetarianizmu ...ale niepraktykującym , ale to nie powód aby tak ostro napadać na Rafiego i Maxudra - który pisze takie wspaniałe rzeczy ;

Zjadanie jaj od kur to aborcja i to przez kanibalizm. Ziemniak to tez jakas forma zycia. Konia nikt nie pytal o zdanie...

A nazwanie Go
MOHERATOR Smile
to już przegięcie

Masz u mnie dużego plusa za twój styl życia, ale pamiętaj , że Bóg dał każdemu Wolną Wolę, której nie powinnaś naruszać
Powinnaś natomiast odwoływać się do Inteligencji, którą nas też obdarzył, ale nic na siłę!
Myślę, że z kilkanaście a może kilkadziesiąt lat i ja i Rafi dojrzejemy do wegetarianizmu.
Ataki z twojej strony mogą tylko opóźnić ten proces.
Pozdrawiam

Ps
A swoją drogą to jak ty tak możesz te biedne kury którym ...koguta nawet odmawiasz

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Joanna Gacka
 luty 14 2007 22:45   
Forum Admin
Admin

Jeden z użytkowników tej dyskusji zażyczył sobie usunięcia swojego imienia i nazwiska z naszego serwisu. Zastąpiono je inicjałami AT.

===

Cytat 
Andrzej
 luty 14 2007 23:35   
Forum

Quote by Admin: Jeden z użytkowników tej dyskusji zażyczył sobie usunięcia swojego imienia i nazwiska z naszego serwisu. Zastąpiono je inicjałami AT.

ehh.
jego imię i nazwisko pozostanie na zawsze w mojej pamięci (zabrzmiało trochę żałobnie, ale chyba o to PT użytkownikowi chodziło).

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
madziulka
 marzec 07 2007 18:29   
Forum

"nie zabijaj" to przykazanie liczy sie raczej do ludzi i nie zabijania bez potrzeby tzn dla zabawy. raczej miedzy zabiciem czlowieka a zwierzecia jest roznica i to ogromna... nie mam nic przeciwko wegeterianizmowi i lubie zwierzeta. ale teraz jedzac szynke dzieki tobie bede sie czula jak morderca ktory pozera swinie

===

"Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne" Antoine de Saint Exupéry

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 09 2007 09:25   
Forum Moderator
Moderator

A słabych w wierze przyjmujcie do siebie i nie spierajcie się o drobiazgi. Bo jeden sądzi, że może wszystko spożywać, inny natomiast - słaby - jada tylko jarzyny. Ten, który je, niech nie potępia tego, który nie je, a ten, kto nie je, niech nie osądza jedzącego - Bóg bowiem każdemu daje dostęp do siebie. Rz14:1-3 Przekład Poznański
Nie oceniajmy się więc po jedzeniu - nie jest to istotą chrześcijaństwa. Jeśli kto słaby w wierze nie je mięsa to jego sprawa, ale niech nie ocenia mięsożerców - i vice versa.

Dalej o jedzeniu
Wolność, jaką ci daje wiara, zachowaj dla siebie wobec Boga. Szczęśliwy ten, kto nie ma wątpliwości w swoich postanowieniach. Ten zaś, kto spożywa pokarmy mimo wątpliwości, jest potępiony, gdyż działa wbrew przekonaniu. A wszystko, co nie wynika z przekonania, jest grzechem. Rz14:22-23 Przekład Poznański
Jeżeli ktoś ma wątpliwości niech nie je mięsa, bo postępując wbrew sumieniu grzeszy.

Korzystajmy więc z wolności, niech każdy je co chce i nie ocenia reszty.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Belle Star
 marzec 09 2007 14:01   
Forum

Nie oceniajmy po jedzeniu, a tu słaby je jarzyny. No to wkońcu widzę że wegetarianie są gorsi...

Nikt nie mówił o braku wyboru, bo go mamy. Przez wegetarianizm możemy zbliżyć się do raju, gdzie lew będzie jadł trawę i pasł się z owcą (to nie moje przemyślenia ale jednego z katolickich duchownych). Natomiast mięso możemy jeść nie grzesząc bo Bóg na to pozwala. Z jakiego powodu to już kwestia do dyskusji i pewnie się tego nigdy nie dowiemy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 09 2007 16:27   
Forum Moderator
Moderator

Otóż czynami swoimi na zbawienie nie zasłużysz, dostaniesz z łaski wg twojej wiary i jej owoców. Człowiek słaby w wierze znajduje mnóstwo przeszkód, w tym i mięso (ja mam inną słabość). Mnie to nie przeszkadza (skupiam się na własnym "mięsku") i proszę tylko jeszcze raz : nie grupuj chrześcijan wg talerza, bo Bóg wg talerza nie ocenia.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Bruce Willis
 marzec 10 2007 16:12   
Forum

Moim zdaniem to dziwne, że Bóg według talerza nie ocenia. Dlaczego? Bo wyrządzanie krzywdy zwierzętom jest złe.
Powiedzmy, że zamknęlibyśmy zwierze na długie lata w bardzo małej klatce jednak nie po to by mieć pokarm, ale bez powodu. Powiedzmy, że zabilibyśmy jakieś zwierze siekierą bez powodu. Byłoby to grzechem, mało tego ktoś kto zobaczyłby, że drugi człowiek robi to dla zabawy, dla przyjemności powiedziałby, że jest on bestią. Bo spójrzmy prawdzie w oczy – kto zaakceptuje szaleńca który będzie z szatańskim uśmieszkiem biegał z siekierą ubroczony krwią i zabijał więzione zwierzęta?
Zatem skoro zabicie zwierzęcia siekierą dla przyjemności jest złem, dlatego bo jest to okrutne, to dlaczego zabicie zwierzęcia siekierą dla przyjemności nie jest złem?
Łatwo zauważyć sprzeczność tak jaskrawą, że oczy bolą. Pierwsza przyjemność użyta w zdaniu to przyjemność którą uzyskuje szaleniec zabijający zwierzęta, druga przyjemność to przyjemność którą uzyskuje „nie” szaleniec z racji pożerania tych zwierząt.

Co ciekawe sumienie odzywa się nawet u samych rzeźników – nie znajdziecie rzeźnika który zabiłby świnkę w ciąży.

Może i problem dla niektórych jest błahy, ale sprzeczność z pewnością tak błaha nie jest.
I Biblia tu nie pomoże, bo sprzeczność jest nie teoretyczna, ale wenątrz reguł wiary.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Ziom Ziomisław
 marzec 10 2007 17:35   
Forum

Quote by Bruce Willis
I Biblia tu nie pomoże, bo sprzeczność jest nie teoretyczna, ale wenątrz reguł wiary.
[/QUOTE:
Litosci Bruce !
Dobra spróbujmy jeszcze raz, może tym razem coś trafi:
Zgodnie z naszą wiarą zwierzęta i cały ten świat zostały stwożone dla człowieka, aby ten z nich kożystał. Zatem gdy człowiek tego potrzebuje może skozytać z tego daru - np. zabijając jakieś zwierzątko żeby się najeść. Inną sprawą jest zabijanie bez celu czy w sposób taki aby zwieżęta odczuwały niepotrzebny ból (czyli żadnego sadyzmu). Zwierzęta są Bożym darem dla nas i jako takie zasługują na szacunek.

Proste ja tu sprzeczności nie widzę. Tylko znowu nie wyjeżdzaj z tekstami typu 'zabijanie zwierząt jest grzechem i złem, toć to oczywiste'. Uprzejmie informuje - dla nas to nie grzech, nie widzimy w tym nic niezgodnego z naszym sumieniem. Jeżeli nie jest to zgodne z twoim to luz, ale nie próbuj nam nażucać twojego stanowiska. Polecam przemyśleć cytaty z Bibli które zapodał Rafi.

Pzdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 marzec 10 2007 21:05   
Forum

Może ja również coś przytoczę – Rdz 1, 28-31:

28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». 29 I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona». I stało się tak. 31 A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.

Mieliśmy panować stworzeniami. Pokarmem miały być dla nas owoce, rośliny. Podobnie sprawa się miała jeśli chodzi o zwierzęta.
Inną sprawą jest zabijanie bez celu czy w sposób taki aby zwieżęta odczuwały niepotrzebny ból

A zabijane zwierze to bólu nie czuje?
Ból tych zwierząt jest niepotrzebny, wszyscy jesteśmy w stanie jeść rośliny i wcale nas to wiele nie musi kosztować.
Co innego, gdy takowej możliwości nie ma i by przeżyć trzeba zabijać. Ale to nie w dzisiejszym świecie.
Również polecam przemyśleć cytaty.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 10 2007 21:20   
Forum

Po grzechu pierwszych ludzi, po potopie:
Księga Rodzaju:
"Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: "Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. 2 Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. 3 Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. 4 Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia. 5 Upomnę się o waszą krew przez wzgląd na wasze życie - upomnę się o nią u każdego zwierzęcia. Upomnę się też u człowieka o życie człowieka i u każdego - o życie brata."

Widzenie Piotra:
Dzieje Apostolskie:
"9 Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. 10 Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. 11 Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. 12 Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. 13 "Zabijaj, Piotrze i jedz!" - odezwał się do niego głos. 14 "O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego" - odpowiedział Piotr. 15 A głos znowu po raz drugi do niego: "Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił". 16 Powtórzyło się to trzy razy i natychmiast wzięto ten przedmiot do nieba."

-------------------------------------------------------------------------------------
Nie jedz nigdy niczego, co świeci.

Czy wy w ogóle wiecie, jak to jest, kiedy musisz pytać: Hej, jedzenie, czy potrafisz mówić?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 marzec 11 2007 16:00   
Forum

Zatem skoro zabicie zwierzęcia siekierą dla przyjemności jest złem, dlatego bo jest to okrutne, to dlaczego zabicie zwierzęcia siekierą dla przyjemności nie jest złem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 marzec 11 2007 16:30   
Forum

Bruce, nie wiem o co Ci chodzi, ale zdanie które napisałeś powyżej nie ma sensu.

Zabicie zwierzęcia dla samej przyjemności zabijania jest złem, natomiast zabicie zwierzęcia dla pożywienia złem nie jest.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 marzec 11 2007 18:07   
Forum

Sęk w tym, że pożywienie się zwierzęciem to też przyjemność smakowa. Zabijamy zwierzęta dla przyjemności smakowych. Moglibyśmy żywić się tylko roślinami, ale robimy inaczej tylko dla przyjemności.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 marzec 11 2007 19:54   
Forum

Quote by Bruce Willis: Sęk w tym, że pożywienie się zwierzęciem to też przyjemność smakowa. Zabijamy zwierzęta dla przyjemności smakowych. Moglibyśmy żywić się tylko roślinami, ale robimy inaczej tylko dla przyjemności.

Też, ale nie tylko. Nie myl efektu wtórnego z pierwotnym. Chyba nie sądzisz, że ludzie najpierw zaczęli przyżądzać mięso a dopiero potem zaczęli je jeść.

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 11 2007 20:33   
Forum

Czy jedzenie mięsa świadczy o braku poszanowania dla życia?
Czy zabijanie zwierząt jest okrucieństwem?
Czy z Księgi 1 Mojżeszowej 1:29 wynika, że spożywanie mięsa jest niewłaściwe?
W Psalmie 50:10-11, Bóg Stwórca wszystkiego, w tym oczywiście i zwierząt mówi:
„10 bo do Mnie należy cała zwierzyna po lasach,
tysiąc zwierząt na moich górach.
11 Znam całe ptactwo powietrzne,
i do Mnie należy to, co się porusza na polu.
12 Gdybym był głodny, nie musiałbym tobie mówić,
bo mój jest świat i to, co go napełnia. "

Skoro wszystkie zwierzęta w rzeczywistości należą do Boga, to tylko On może nimi dysponować i wydawać polecenia dotyczące spożywania ich, albo nie przez człowieka.
Pismo Święte wskazuje, że Bóg inaczej zapatruje się na życie ludzi, a inaczej na życie zwierząt, które z różnych powodów pozwala zabijać. Na przykład w Izraelu można było uśmiercić zwierzę, stanowiące zagrożenie dla człowieka albo trzody (2 Mojżeszowa 21:28-29; 1 Samuela 17:34-36).
Bóg, do którego należą wszystkie żywe stworzenia, miał prawo wydać takie rozporządzenie w określonym celu, czy nam się to podoba, czy nie.
Po potopie klimat na ziemi zmienił się w znacznym stopniu. Biblia nie mówi, czy Bóg pozwolił człowiekowi jeść mięso dlatego, że przewidywał potrzeby przyszłych pokoleń, które mogły żyć na obszarach ubogich w roślinność., ale jako
właściciel wszystkich żywych stworzeń miał prawo dokonać takiej zmiany.

Pozwolenie na spożywanie mięsa przez ludzi nie upoważnia nikogo do nieuzasadnionego przelewania krwi zwierząt i do okrucieństwa wobec nich.
W biblijnej Księdze Przypowieści 12:10 czytamy: „Sprawiedliwy dba o życie swojego bydła”. Również Prawo Mojżeszowe nakazywało otaczać zwierzęta domowe należytą troską (2 Mojżeszowa 23:4-5; 5 Mojżeszowa 22:10; 25:4).

Ale sam fakt jedzenia czy nie jedzenia przez kogoś mięsa nie czyni nikogo lepszym, czy gorszym człowiekiem.
Poza tym przestrzeganie określonej diety nie może stać się głównym celem w życiu.
Jezus powiedział: „Lecz On mu odparł: "Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych". Mat 4;4.

I o to powinniśmy sie martwić i zabiegać, bo z tego będziemy rozliczani przed Bogiem, a nie ze spodobu naszego pożywienia.
Z tego, czy żyjemy zgodnie ze Słowem Bożym.

----------------------------------------------------------------------------------
Powtórz to jeszcze raz i słuchaj tego co mówisz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 11 2007 21:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bruce Willis: Sęk w tym, że pożywienie się zwierzęciem to też przyjemność smakowa. Zabijamy zwierzęta dla przyjemności smakowych. Moglibyśmy żywić się tylko roślinami, ale robimy inaczej tylko dla przyjemności.

Sery pleśniowe, mmmmmniaammmmm. Sałatka z wodorostów z cytryną i kwaśnym jogurtem - pyyyychaaaa.
Czarna rzepa ze śmietaną i bakaliami - wykwintne. Nie wspominając o wszelkich owocowych sorbetach !
I co to zmienia ?

Oby nikomu talerz nie przysłonił Jezusa. Jedz warzywa jeżeli masz wątpliwości, nie oceniaj tych, którzy wątpliwości nie mają.

A tak na marginesie - wszystko co dobre i przyjemne pochodzi od Boga, od szatana złe wykorzystanie tych darów. Dobre: smaczne jedzenie, dobre wina, sex, złe: obżarstwo, pijaństwo, cudzołóstwo.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 11 2007 21:15   
Forum Moderator
Moderator

Przy okazji : to Abel hodował zwierzęta i składał z nich krwawą ofiarę, która tak się Bogu podobała. Kain siał zboże i z plonów ofiarę składał. Nie żeby wg tego było cokolwiek oceniane, ale wg serca ofiarodawcy. Jednak daje to do myślenia

===

Cytat 
Belle Star
 marzec 12 2007 12:52   
Forum

Skoro w raju lew ma jeść trawkę i zabijania ma nie być, znaczy że to jest cel i tak jest dobrze. Dla mnie wystarczający argument na to że zabijanie to zawsze jakieś zło, bo w miejscu idealnym Bóg go nie przewiduje.

"Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze – mówi Pan."

No chyba że chcesz się kłócić i poprosić żeby specjalnie dla ciebie Bóg wprowadził kotlety do raju, specjalna stołówka dla Rafiego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 12 2007 13:22   
Forum Moderator
Moderator

Kto wie, może i kotleciki będą ... jeżeli w ogóle będziemy jakiejkolwiek strawy dla naszych przemienionych ciał potrzebowali.

===

Cytat 
HUMANIZM
 marzec 14 2007 13:29   
Forum

Co tu dużo mówić, jesteście zgrają tępaków i poprostu mordujecie zwierzęta.
Wierzycie w tą swoją biblię bardziej niż w ludzkość i siebie samych.
Zamiast tkwić w tym biblijnym gównie, miejcie trochę odwagi wziąść odpowiedzialność na siebie.
Wierzycie w jakiegoś tam bożka i w jego imię zabijacie! Jesteście pożałowania godni.
Nie wtrącałbym się do tego w co wierzycie, gdyby nie kalectwo, które ze sobą niesiecie i szerzycie.
Zacznijcie wreszcie samodzielnie myśleć!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 14 2007 13:42   
Forum Moderator
Moderator

Witaj "Humanizmie" my tez sie cieszymy, ze jestes z nami. Jezeli jednak chcialbys z nami pozostac to zmien tresc swojej wiadomosci i zacznij zwazac na zasady panujace na forum.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 14 2007 13:52   
Forum Moderator
Moderator

Quote by HUMANIZM: Co tu dużo mówić, jesteście zgrają tępaków i poprostu mordujecie zwierzęta.
Wierzycie w tą swoją biblię bardziej niż w ludzkość i siebie samych.
Zamiast tkwić w tym biblijnym gównie, miejcie trochę odwagi wziąść odpowiedzialność na siebie.
Wierzycie w jakiegoś tam bożka i w jego imię zabijacie! Jesteście pożałowania godni.
Nie wtrącałbym się do tego w co wierzycie, gdyby nie kalectwo, które ze sobą niesiecie i szerzycie.
Zacznijcie wreszcie samodzielnie myśleć!

Witaj humanizmie. Wiesz czym my się kierujemy. Powiedz czy ty się kierujesz i dlaczego ?

===

Cytat 
Dezerter
 marzec 14 2007 14:49   
Forum

Humanizmie
Spokojnie z tą Biblia i Stwórcą:
na poczatku w Raju
(Patż Ksiega Rodzaju) (Edenie) byliśmy wega i to jest ideał i pierwotne założenie Stwórcy -
no chyba nikomu nie przyszło do głowy , że mógł zaprojektować to inaczej

ale narozrabialiśmy,
a co było później i jest do tej pory to sami już wiecie
Poniżej wklejam tekst
o. Sali na temat Chrześcijanin a wegetarianizm

polecam warto:

Z drugiej jednak strony, etyka chrześcijańska -- jak wiadomo -- nie zabrania zabijania zwierząt ani jedzenia ich mięsa. Stwierdzenie to domaga się jednak natychmiast dwóch dopowiedzeń. Po pierwsze, pozwolenie na jedzenie mięsa otrzymał człowiek dopiero po grzechu pierworodnym (Rdz 9,2n). Jak to pięknie formułuje polska Encyklopedia kościelna sprzed stu lat, "według porządku, pierwotnie danego przez Stwórcę, zarówno świat zwierzęcy, jak i człowiek miał się żywić rzeczami roślinnymi. Zwierzęta miały się żywić trawami, człowiek owocami drzew i krzewów (Rdz 1,29n). Stworzenie miało na celu mnożenie i doskonalenie życia, a nie jego niszczenie. Zabijanie istot żyjących przez inne istoty żyjące celem pożywania z nich mięsa sprzeciwiało się przeznaczeniu stworzenia w jego stanie pierwotnym, i w ogóle nie zgadzało się z pokojem i harmonią, jaka obejmowała i uszczęśliwiała wszystkie istoty przed upadkiem pierwszych ludzi. Dopiero po upadku grzechowym, a zwłaszcza po potopie, człowiek otrzymuje pozwolenie używania także pokarmów mięsnych obok roślinnych" (t. 20, s. 161).
Św. Tomasz z Akwinu (+ 1274) -- który, chociaż sam, tak jak wszyscy ówcześni zakonnicy, był wegetarianinem, nigdy jednak wegetarianizmu nie propagował -- tak pisze na ten temat: "Przed potopem ludzie spożywali rośliny oraz inne płody ziemi. Natomiast jedzenie mięsa zostało wprowadzone po potopie, jak o tym czytamy w Rdz 9,3. Otóż było tak dlatego, iż życie proste poprzestaje na pożywieniu z płodów ziemi, jemy zaś mięso z szukania rozkoszy oraz ciekawości życia. Ziemia bowiem sama z siebie rodzi rośliny, albo wystarczy niewielki wysiłek, aby urodziła obfitość płodów. Natomiast zwierzęta wymagają uciążliwej hodowli albo trzeba je upolować" (Suma teologiczna, 1-2 q.102 a.6 ad 2). Dzisiejsi propagatorzy wegetarianizmu zwracają uwagę na to, jak wielkie obszary ziemi przeznaczamy dzisiaj na paszę dla zwierząt rzeźnych, podczas gdy ziemia ta mogłaby rodzić pokarm dla ludzi.
Po wtóre, duchowość chrześcijańska zawsze bardzo wysoko ceniła sobie powstrzymywanie się zarówno od jedzenia mięsa, jak od jakiegokolwiek zabijania. Wśród wielkich chrześcijan znajdziemy również takich, którzy zasadę niezabijania starali się realizować w sposób absolutny. Ograniczę się do przykładów, jakie pozostawili po sobie sami tylko święci dominikańscy. Taki św. Marcin de Porres (+ 1639) -- znany jako założyciel pierwszego w świecie schroniska dla bezdomnych zwierząt, jakby mało mu było niezwykłego wręcz zaangażowania w dzieła miłosierdzia wobec ludzi -- otrzymał kiedyś od przeora polecenie rozsypania trutki na szczury. Nie mogąc przekonać przeora, że szczury też chciałyby żyć, zmartwiony idzie do szczurów i powiada im tak: "Kochane szczury, napsociłyście w naszym klasztorze i przeor kazał mi podrzucić wam trutki. Dlatego naprawdę idźcie stąd, poszukajcie sobie takiego miejsca, gdzie nie będziecie nikomu przeszkadzały". Szczury podobno usłuchały Marcina i same opuściły teren klasztoru, a zdumiony przeor zwolnił Marcina z obowiązku wykonania polecenia.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty