Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 wegetarianizm
 |  Wersja do druku
m4
 wrzesień 17 2005 15:01   
Forum

Status: offline

Quote by lucid:
Chrzescijanie sa przeciwni meczeniu zwierzat?
Dziwi mnie to, dlaczego wiec tak malo mowi sie o tym w kosciolach, nawet wsrod chrzescijan ten temat nie jest poruszany czesto.

Bo najpierw trzeba zająć się prawami ludzi. Widzisz, co się dzieje w Afryce czy Azji? Nie da się niestety wszystkiego zrobić od razu.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 17 2005 21:58   
Forum

Quote by ven2ra:Czy widziałeś te filmy w których pokazana jest hodowla przemysłowa i rzeźnia? Zanim zwierzę zostanie zgładzone jego życie jest 100xstraszniejsze niż najgorszy horror.

Nie zwykłem oglądać propagandowych filmików. Nie działają na mnie takie tanie chwyty.

Quote by ven2ra:Więźniowie w Ośwęcimiu w porównaniu do tych zwierząt mieli wakacjie na Bahamach w 5 gwiazdkowym hotlelu.

Bądź łaskawy nie porównywać ze sobą torturowanych ludzi i zwierząt. Takie zestawienie nie służy porównaniu. Jest po prostu obraźliwe dla ofiar obozów.

Quote by ven2ra:Np. świnie które nie zginęły porażone prądem są wrzucane do wrządku żywcem.

Pewnie na kilku propagandowych filmach. Człowieku nie ograniczaj swojej wiedzy do kitu wciaskanego przez oszalałych "zielonych"! Znajdą jeden czy dtugi tak drastyczny przypadek i się cieszą, bo znakomicie służy to sianiu w ludzkich umysłach zamętu, znakomicie służy to generalizowaniu.

Quote by ven2ra:To tylko ułamek tego co przechądzą te biedne istoty z rąk najwiękrzych bestii chodzących po tej ziemi - czyli ludzi

To uwagą czuję się osobiście obrażony. Ja też jestem człowiekiem i wypraszam sobie, żebyś tak określał, generalizując. napisałeś o wszystkich ludziach, a więc i o mnie. Przy okazji - oprócz broszurek "zielonych" mógłbyś sięgnąć do elementarza z trzeciej klasy podstawówki.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Sebastian
 wrzesień 17 2005 22:30   
Forum

Quote by m4:
Quote by lucid:
Dziwi mnie to, dlaczego wiec tak malo mowi sie o tym w kosciolach, nawet wsrod chrzescijan ten temat nie jest poruszany czesto.

Bo najpierw trzeba zająć się prawami ludzi. Widzisz, co się dzieje w Afryce czy Azji? Nie da się niestety wszystkiego zrobić od razu.

Od 80 lat, wegetarianie walczą ramie w ramie z obrońcami przyrody na naszej planecie. To nasza mięsożerność, według nich prowadzi bowiem do wycinania (wypalania) lasów, zanieczyszczania atmosfery i gleby. Aby wyprodukować KILOGRAM BIAŁKA ZWIERZĘCEGO, trzeba zużyć aż DZIESIĘĆ (10) KG BIAŁKA ROŚLINNEGO, którym mogło by się wyżywić więcej osób. PONAD 70% amerykańskiej produkcji zboża i 1/3 światowej przeznacza się na pasze dla zwierząt, których mięsem żywi się około 30% populacji. By wykarmić te stada , w rolnictwie stosuje się obficie pestycydy, nawozy sztuczne. Według źródeł wegetariańskich, gdyby Anglicy przestali jeść mięso, bez chemii wystarczyłoby jedzenia dla całego narodu, a przejście całego świata na roślinną dietę uchroniło by ludzi przed głodem
Bardzo obrazowe jest wyliczenie, często przytaczane przez wegetarian, że z obszaru ziemi uprawnej wielkości 5 boisk futbolowych (10 hektarów)można wyżywić 2 ludzi jedzących mięso, 24 jedzących zboża lub 64 zjadaczy soi.

Zjemy Ziemię
Prof. ekologii i nauk rolniczych David Pimentel z Corrnell Uniwersity w USA zaproponowałby opodatkować produkty adekwatne do ekologicznych kosztów, jakie ponosi się na ich wytworzenie. Gdyby to weszło w życie, najtańsze byłyby produkty rolnicze (...) a najdroższe - zwierzęce (...). Prof. Pimentel oszacował zużycie wody w procesie produkcji żywności - otrzymanie 1kg wołowiny wymaga aż...10tysięcy litrów wody, a zużywając tę samą ilość można by uzyskać 100 kg. zboża. Według jego badań, tylko 500 litrów wody potrzeba do wychodowania 1kg. ziemniaków, 1,9 tyś. litrów - 1kg ryżu, a 3,5tyś. litrów 1kg kurczaka

===

"Dla zwierząt wszyscy ludzie są nazistami" - Isaac Bashevis Singer

Profil   Email 
 Cytat 
Sebastian
 wrzesień 17 2005 22:33   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by ven2ra:Czy widziałeś te filmy w których pokazana jest hodowla przemysłowa i rzeźnia? Zanim zwierzę zostanie zgładzone jego życie jest 100xstraszniejsze niż najgorszy horror.

Nie zwykłem oglądać propagandowych filmików. Nie działają na mnie takie tanie chwyty.

Quote by ven2ra:Więźniowie w Ośwęcimiu w porównaniu do tych zwierząt mieli wakacjie na Bahamach w 5 gwiazdkowym hotlelu.

Bądź łaskawy nie porównywać ze sobą torturowanych ludzi i zwierząt. Takie zestawienie nie służy porównaniu. Jest po prostu obraźliwe dla ofiar obozów.

Quote by ven2ra:Np. świnie które nie zginęły porażone prądem są wrzucane do wrządku żywcem.

Pewnie na kilku propagandowych filmach. Człowieku nie ograniczaj swojej wiedzy do kitu wciaskanego przez oszalałych "zielonych"! Znajdą jeden czy dtugi tak drastyczny przypadek i się cieszą, bo znakomicie służy to sianiu w ludzkich umysłach zamętu, znakomicie służy to generalizowaniu.

Quote by ven2ra:To tylko ułamek tego co przechądzą te biedne istoty z rąk najwiękrzych bestii chodzących po tej ziemi - czyli ludzi

To uwagą czuję się osobiście obrażony. Ja też jestem człowiekiem i wypraszam sobie, żebyś tak określał, generalizując. napisałeś o wszystkich ludziach, a więc i o mnie. Przy okazji - oprócz broszurek "zielonych" mógłbyś sięgnąć do elementarza z trzeciej klasy podstawówki.

Prowadzisz hodowlę przemysłową i ubój zwerząt????????
Wybacz, ale do elementarza trzeciej klasy nie będę zaglądał. Zaglądam do poważniejszych naukowych publikacji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 17 2005 22:35   
Forum Moderator
Moderator

Wszystko pięknie. Tyle tylko, że jest obecnie produkowane więcej pożywienia, niż cała populacja ludzi może zjeść.
Zamiast bronić zwierząt, zacznij tą energię zuzywać na obronę ludzi przed ludźmi. Wiem, że trudniej.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Sebastian
 wrzesień 17 2005 23:07   
Forum

Quote by Rafi F: Wszystko pięknie. Tyle tylko, że jest obecnie produkowane więcej pożywienia, niż cała populacja ludzi może zjeść.
Zamiast bronić zwierząt, zacznij tą energię zuzywać na obronę ludzi przed ludźmi. Wiem, że trudniej.

??????
proszę o źródło.

pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Sebastian
 wrzesień 17 2005 23:47   
Forum

Quote by Marcin W:

Stwierdziłeś, że to co piszę, jest obraźliwe dla ofiar obozów?
zacytuję Ci to co powiedział Isaac Bashevis Singer. On wie co to holocaust.

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 17 2005 23:56   
Forum

Quote by ven2ra:
Quote by m4:
Quote by lucid:

Ok. odpowiem tak. Myślę, że zrozumiesz o co mi chodzi. Zacytuję fragmencik artykułu z miesięcznika FOCUS (nr 9 z września 2005r)

Od 80 lat, wegetarianie walczą ramie w ramie z obrońcamiprzyrody na naszej planecie. To nasza mięsożerność, według nich prowadzi bowiem do wycinania (wypalania) lasów, zanieczyszczania atmoswery i gleby. Aby wyprodukować KILOGRAM BIAŁKA ZWIERZĘCEGO, trzeba zużyć aż DZIESIĘĆ (10) KG BIAŁKA ROŚLINNEGO, którym mogło by się wyżywić więcej osób. PONAD 70% amerykańskiej produkcji zboża i 1/3 światowej przeznacza się na pasze dla zwierząt, których mięsem żywi się około 30% populacji. By wykarmić te stada , w rolnictwie stosuje się obficie pestycydy, nawozy sztuczne. Według źródeł wegetariańskich, gdyby Anglicy przestali jeść mięso, bez chemii wystarczyłoby jedzenia dla całego narodu, a przejście całego świata na roślinną dietę uchroniło by ludzi przed głodem
Bardzo obrazowe jest wyliczenie, często przytaczane przez wegetarian, że z obszaru ziemi uprawnej wielkości 5 boisk futbolowych (10 hektarów)można wyżywić 2 ludzi jedzących mięso, 24 jedzących zboża lub 64 zjadaczy soi.

Zjemy Ziemię
Prof. ekologii i nauk rolniczych David Pimentel z Corrnell Uniwersity w USA zaproponowałby opodatkowaćprodukty adekwatne do ekologicznych kosztów, jakie ponosi się na ich wytworzenie. Gdyby to weszło w życie, najtańsze byłyby produkty rolnicze (...) a najdroższe - zwierzęce (...). Prof. Pimentel oszacowałzużycie wody w procesieprodukcji żywności - otrzymanie 1kg wołowiny wymaga aż...10tysięcy litrów wody, a zużywając tę samą ilość można by uzyskać 100 kg. zboża. Według jego badań, tylko 500 litrów wody potrzeba do wychodowania 1kg. ziemniaków, 1,9 tyś. litrów - 1kg ryżu, a 3,5tyś. litrów 1kg kurczaka

Ok, rozumiem. Tylko dla mnie problem jest szerszy i nie dotyczy jedynie produkcji mięsa. Dotyczy w ogóle podejścia tzw. cywilizowanego człowieka do dóbr naturalnych i jego nieprzemożnej chęci konsumpcji.
A co do zwierząt hodowlanych - problemem jest nie sama hodowla, tylko jej sposób. Krowa powinna jeść trawę, a nie sztucznie wytwarzaną paszę ze szczątków innych zwierząt, której produkcja pochłania tyle wody i energii. A trawy człowiek nie je, prawda? Co do uprawy roślin, to one również potrzebują pestycydów, nawozów. To też kosztuje. I jeszcze trzeba pomyśleć o kosztach przestawienia produkcji rolniczej - z hodowli zwierząt na uprawę roślin. Koszty mogłyby być ogromne... Zresztą nie znam się na tym, nie jestem ekonomistą.
Faktem jest w każdym razie, że ludzie Zachodu jedzą o wiele za dużo, mięsa również, coraz bardziej tyją i chorują. I że należy to ograniczyć.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 18 2005 00:11   
Forum Moderator
Moderator

Quote by m4:
Faktem jest w każdym razie, że ludzie Zachodu jedzą o wiele za dużo, mięsa również, coraz bardziej tyją i chorują. I że należy to ograniczyć.

Nie wiem , czy nie wiecej jedzenia jest wyrzuce niż zjadane.

Quote by ven2ra:
?????
proszę o źródło.

No dane na temat produkcji rolnej ( w tym i hodowli ) łatwo znaleść. Wokół tego sie połowa giełd kręci. Zachęcam do poszukiwań. Choć dane na temat Azji są wg niektórych zawyżone, wg innych zaniżone - niby nie uwzględnia się węży, owadów i innych takich jadalnych w Azji stworzeń.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Sebastian
 wrzesień 18 2005 01:15   
Forum

Wszystko pięknie. Tyle tylko, że jest obecnie produkowane więcej pożywienia, niż cała populacja ludzi może zjeść.

to podaj mi dane dotyczące tej wypowiedzi. Nie potrafię znaleść.

pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 18 2005 07:39   
Forum

Quote by ven2ra: Stwierdziłeś, że to co piszę, jest obraźliwe dla ofiar obozów?

Szanuję Singera, ale nie to miał na myśli. Nie interpretują pokrętnie jego słów. Nie usoprawiedliwiaj nimi swojego chamskiego porównania ofiar obozu ze zwierzętami.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Sebastian
 wrzesień 18 2005 10:39   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by ven2ra: Stwierdziłeś, że to co piszę, jest obraźliwe dla ofiar obozów?

Szanuję Singera, ale nie to miał na myśli. Nie interpretują pokrętnie jego słów. Nie usoprawiedliwiaj nimi swojego chamskiego porównania ofiar obozu ze zwierzętami.

No to jeszcze raz zacytuję ci słowa - Isaac`a Bashevis Singera
"Dla zwierząt wszyscy ludzie są nazistami"
Jest pochodzenia Żydowskiego i dobrze wie czym jest HOLOCAUST

zaglądnij tutaj:
href="http://www.think-baby-think.com/vegevibrations/"

oraz:
Patrz niżej

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mentos23
 wrzesień 18 2005 21:12   
Forum

DO ven2ra.

Czy zwierz ma świadomość. No tego dociec nie można przynajmniej na razie. nauka nie zna jeszcze biologicznych podstaw świadomości więc w to czy zwierz ma czy nie można tylko wnioskować z zachowania.

No wiec wyobrażmy sobie rozkszyczanego komara. Pac a tu ryk na pół świata.

to że śmierć komara jest dla nas obojetna, hmm no na tym zastanawiać sie nie trzeba, tak idąc dalej do coraz bardziej ludzko podobnych zwierzat można dojść do małpy. Wniosek jeden aby w absurdy nie popaść trzeba przyzwolić na zabijanie zwierzat.

Co złego jednak można w tym dostrzec to sposób zabicia, a raczej nasz stosunek do czynu.
Jeśli zabijać będziemy świniaka lejąc go wrzątkiem ale tak co by celem naszym było jego cierpienie to będzie poprostu złe i tego trzeba sie wystrzegać.

===

Jestem TEISTĄ. NIE przynależe do ŻADNEJ RELIGI!

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 18 2005 21:25   
Forum

Ven2ra. Tobie naprawdę mózg wyprało!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 18 2005 21:27   
Forum

Quote by Mentos23:No wiec wyobrażmy sobie rozkszyczanego komara. Pac a tu ryk na pół świata.

A co z taką amebą naprzykłąd i z miliardami innych, które nie widzimy, a które bezmyślnie niszczymy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 18 2005 21:37   
Forum Moderator
Moderator

Maricnie ! Ty niehumanitarny (chyba powinno byc nieanimalitarny) zabójco ! Czy wiesz, że kiedy idziesz do wanny giną tysiące różnch robaczków żywiących się twoim naskórkiem (roztocza chyba ich miano) ? Ty morderco !!

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Sebastian
 wrzesień 18 2005 21:58   
Forum

Do trzech ostatnich panów, a może dzieciaczków.
Słyszeliście kiedyś o ośrodkowym układzie nerwowym????
nieee?????
a to szkoda. myślę, że nie skończycie edukacji na poziomie trzeciej klasy podstawowej.
Pozdrawiam i namawiam do dalszej edukacji, bo zakończenie jej na poziomie programowym ameby to wydaje mi się trochę za wcześnie....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mentos23
 wrzesień 18 2005 22:03   
Forum

[QUOTE by mentos23]
to że niewypada zabić komara[/QUOTE]

Mentos23: Mentos jeśli piszesz coś to przeczytaj czy aby błąd sie nie wkradł.
Mentos23: OK sorki, zawsze sprawdzam, poprostu z rozpędu wysłalem
Mentos23: dobra wybaczam Ci, ale na przyszłość uważaj
Mentos23: OK sorki mentos naprawde nie chciałem
Mentos23: spoko mentos ja poprostu chcialem ci zwrucic uwage. To jak chciałeś napisać ?
Mentos23: A no tak "to że komara można zabić" znnaczy się każdy ma w*censored* to co się stanie z komarem
Mentos23: ano słusznie tak jak z amebami
Mentos23: true true

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mentos23
 wrzesień 18 2005 22:05   
Forum

[QUOTE by ven2ra]
Słyszeliście kiedyś o osirodkowym układzie nerwowym????
nieee?????[/QUOTE]

eee... no przecierz nikt nie neguje tego że komar czuje ? tzn. do jego muzgu docierają bocce czuciowe.

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 18 2005 22:11   
Forum

Quote by Mentos23: [QUOTE by mentos23]
to że niewypada zabić komara

Mentos23: spoko mentos ja poprostu chcialem ci zwrucic uwage. To jak chciałeś napisać ?
Mentos23: A no tak "to że komara można zabić" znnaczy się każdy ma w*censored* to co się stanie z komarem
Mentos23: true true [/QUOTE]

masz rozdwojenie jaźni

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 18 2005 22:16   
Forum

Quote by ven2ra:
Słyszeliście kiedyś o osirodkowym układzie nerwowym????

A skad wnioskujesz, że jego posiadanie = samoświadomość? Że to, co nam się wydaje "przerażeniem" czy "bólem" jakiegoś zwierzęcia, nie jest tylko zwykłym instynktownym odruchem?

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 18 2005 22:20   
Forum

Quote by Jakub: Maricnie ! Ty niehumanitarny (chyba powinno byc nieanimalitarny) zabójco ! Czy wiesz, że kiedy idziesz do wanny giną tysiące różnch robaczków żywiących się twoim naskórkiem (roztocza chyba ich miano) ? Ty morderco !!

Khe, khe, khe... Odezwał sie ten, co z miłosierdzia do wszystkich stworzonek - dużych i małych - nigdy się nie kąpie!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 18 2005 22:22   
Forum

Quote by ven2ra:a może dzieciaczków.

Czy używanie SFORMUŁOWAŃ OBRAŹLIWYCH, to twoja specjalność?

Jakubie! Wnoszę o zaprowadzenie porządku!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 18 2005 22:24   
Forum

Quote by Mentos23: [QUOTE by mentos23]
to że niewypada zabić komara

Mentos23: true true [/QUOTE]

Ale ortografii to mógłbyś się poduczyć!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 18 2005 22:33   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Marcin W:
Quote by ven2ra:a może dzieciaczków.

Czy używanie SFORMUŁOWAŃ OBRAŹLIWYCH, to twoja specjalność?

Jakubie! Wnoszę o zaprowadzenie porządku!

Ven4a > zaczynasz przesadzać. Nie daje Ci ostrzeżenia tylko dlatego, że sam aktywnie w tej dyskusji biore udział, wiec nie chce byc posądzony o stronniczosc.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 18 2005 22:37   
Forum

To, że bierzesz udział nie znaczy, że czegoś nie możesz czy nie powinieneś. Od tego jest kierowca, żeby kręcił kólkiem! To, że kierowca jedzie sam samochodem, który prowadzi - co wydaje się być oczywiste - i że odczywa z tego powodu dziką satysfakcję, wcale nie znaczy, że nie powinien prowadzić, żeby przypadkiem nie być posądzonym o to, że celowo skręca w tą czy tamtą stronę!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Sebastian
 wrzesień 19 2005 00:22   
Forum

Szanowny Panie moderatorze, może dać ni Pan bana. Nie zależy mi. Wpadłem na to forum przypadkowo i już z niego odchodzę. Ja sam jestem tu wyśmiewany i obrażany. Tego Pan nie zauważa. Myślę, że mój udział w dyskusji nie ma najmniejszego sensu, ponieważ na widzę, że wymyka się wszystko z jakiegokolwiek ładu. Do pewnych spraw niestety trzeba mieć choć niewielką ilość wrażliwości. Bóg dał ludziom ziemię poddaną i hulaj dusza.
Niektórzy mówią, że żyjemy w czasach ostatecznych (choć nie zauważyli, że trwają one od 2000lat)
Nie sposób wywnioskować, że niestety ale ludzie na prawdę wzięli sobie do serca słowa Boga i rżną co się da. Wycinanie lasów, zanieczyszczanie środowiska - od szarego człowieczka, który wywala swoje śmieci do lasów, po potężne korporacje.
Następstwem tych dwóch czynników jest wymieranie wielu gatunków zwierząt. Wielu?? Niesamowitej ilości gatunków.
No dobra będę kończył. Aby pewne sprawy zauważyć trzeba mieć serce i wrażliwą duszę.
Nie będę więcej pisał. Wiem, że za chwilę zostanę ponownie obrzucony błotem inwektyw, ale trudno. Nie ma sprawy - wybaczam. Na pewno nie czuję do nikogo urazy, ale chodziło mi o UŚWIADOMIENIE. Aby ludzie, którzy tak nie szanują życia i drwią sobie z cierpienia zastanowili się nad tym. Może użyłem paru dogłębnych słów, ale myślałem, że to pomoże w zrozumieniu sensu szanowania życia. Widać nie pomogło.
Więc przepraszam Wszystkich dotkniętych. Może potrzeba czasu na zrozumienie, czym jest cierpienie zwierząt i bezsensowna śmierć. Człowiek ma to w sobie, że lubi zabijać. Wojny, napady, zabójstwa, (właśnie dzisiaj na TVN oglądałem program "Uwaga", w którym opowiadano za kolejnym zamordowaniu kilkumiesięcznego dziecka i ciężkiemu pobiciu drugiego, które walczy o życie. Przez wyrodnych rodziców. Ile słyszy się o wyrzucaniu noworodka do śmietnika. NA PEWNO NIE UOGULNIKOWUJĘ. Tacy na szczęście nie są ludzie. chce jednak zwrócić uwagę na fakt do czego dochodzi na tej planecie.

Jeszcze raz zapraszam nawspaniałą stronę. Jest pięknie zrobiona. NIestety to nie ja jestem jej twórcą, ale i tak zachęcam do obejżenia. Może jeszcze za jakiś czas zaglądnę tutaj, jeśli oczywiście nie zostanę zbanowany.
Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz przepraszam. Niestety kocham wszystkie stworzenia, przyrodę i ciężko patrzeć na jej zagładę.

>>>>> http://www.think-baby-think.com/vegevibrations/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 19 2005 01:11   
Forum

Quote by ven2ra: Ja sam jestem tu wyśmiewany i obrażany. Tego Pan nie zauważa.

Niky nie użył żadnego obraźliwego słowa. A co się tyczy wyśmiewania - a co należy robić, gdy ktoś jest śmiesznu i sam tego nie widzi? Jak inaczej mu to pokazać?

Quote by ven2ra:
Myślę, że mój udział w dyskusji nie ma najmniejszego sensu, ponieważ na widzę, że wymyka się wszystko z jakiegokolwiek ładu.

Jeśli wprowadzasz bezład, to nie spodziewaj się, że będzie porządek.

Quote by ven2ra:
Do pewnych spraw niestety trzeba mieć choć niewielką ilość wrażliwośći. Bóg dał ludziom ziemię poddaną i hulaj dusza.

Bóg ludziom dał też odpowiedzialność. nieuzasadnione zabijanie zwierząt i zadawanie im niepotrzebnego cierpienia jest grzechem. Bezmyślna dewastacja przyrody jest grzechem. Bo są wykroczeniem przeciw Bożemu stworzeniu, przeciw Bożemu darowi. Ale Ty próbujesz wmówić, że grzechem jest nawet to, co zdaniem Boga nie jest grzechem. Kim Ty jesteś, żeby mieć inne zdanie, niż Bóg? Bóg jasno się wyraził w Biblii, dał nam konkretne wytyczne, ale Ty oczywiście jesteś mądrzejszt niż On! Prawda? A ja Ci powiem, że nie jesteś mądrzejszy! Względem Boga jesteś głupi jak but - nie wiesz dosłonie NIC! Tak samo, jak każdy z nas - nawet najmądrzejszy profesor.

Quote by ven2ra:Nie sposób wywnioskować, że niestety ale ludzie na prawdę wzięli sobie do serca słowa Boga i rżną co się da. Wycinanie lasów, zanieczyszczanie środowiska - od szarego człowieczka, który wywala swoje śmieci do lasów, po potężne korporacje.

Czyli Bóg jest temu winien? Oskarżasz Boga, bo powinien tego zabronić? Bo powinien nigdy nie powiedzieć: "Czyń sobie ziemię poddaną"? Bo powinien powiedzieć: "Nie rusz!"? Bóg dał człowiekowi po to rozum, żeby nim się kierował. jeśli człowiek robi coś nie tak, to oskarżaj wyłacznie człowieka - mów, że powinien się kierować wolą Boga, ale z umiarem, z rozsądkiem. Ty tymczasem wprowadzasz nauki, których w chrześcijaństwie nie ma. Reprezentujesz najgorszy rodzaj "ekologizmu" (bo nie ekologii!), jaki sobie można wyobrazić - gdzieś na samej granicy z kultem Matki Ziemi!

Quote by ven2ra:
Następstwem tych dwóch czynników jest wymieranie wielu gatónków zwierząt. Wielu?? Niesamowitej ilośći gatunków.

Zgoda, ale nie samo bicie zwierząt jest grzechem, ale nieuzasadnione.

Quote by ven2ra:
No dobra będę kończył.

I dobrze. Dość tej pseudo-ekologicznej propagandy!

Quote by ven2ra:
Aby pewne sprawy zauważyć trzeba mieć serce i wrażliwą duszę.

Wykazałeś się szczególną wrażliwością serca i duszy porównując więźniów obozów koncentracyjnych do zwierząt. Trzeba mieć wrażliwe serce i duszę, trzeba kochać ten świat swtorzony przez Boga, ale nie robić sobie boga z tego świata, jak sam to czynisz.

Quote by ven2ra:
Nie będę więcej pisał. WIem, że za chwilę zostanę ponownie obrzucony błotem inwektyw, ale trudno.

Tak się składa, że to raczej Ty zacząłeś obrzucać. No chyba, że za inwektywy uważasz ktuyukę Twoich wypowiedzi. Są tacy, niestety, którzy się mają za nie wiadomo co, i są później tak wyczuleni, że z byle powodu gotowi się poryczeć.

Quote by ven2ra:
ale chodziło mi o UŚWIADOMIENIE. Aby ludzie, którzy tak nie szanują życia i drwią sobie z cierpienia zastanowili się nad tym.

Taaaaaaak, starałeś się nam udowodnić, że żyjąc zgodnie z Bożym słowem grzeszymy. Bo Bóg dał ludziom zwierzęta jako pokarm także, i rzekł by człowiek rządził Ziemią. A przecież to, że człoeiwk zabija i je zwierzęta i że wycina lasy to grzech. A więc Bóg także jest grzeszny. Tak przynajmniej powinieneś stwierdzić, by być konsekwentnym.

Quote by ven2ra:
Może użyłem paru dogłęnych słów, ale myślałem, że to pomoże w zrozumieniu sensu szanowania życia. WIdać nie pomogło.

Widzisz, tak się jakoś dziwnie składa, że to nie eko-maniacy, ale chrześcijaństwo, wzorce z Biblii, dają światu prawdziwy wzór poszanowania życia. trafiłeś więc pod zły adres!

Quote by ven2ra:
Więc przepraszam Wszystkich dotkniętych.

Nie ma sprawy, bo JEZUS UCZYŁ PRZEBACZAĆ.

Quote by ven2ra:MOże potrzeba czasu na zrozumienie, czym jest cierpienie zwierząt i bezsensowna śmierć.

Może to Ty potrzebujesz czasu, by dostrzec doskonałośc wytycznych danych przez Boga.

Quote by ven2ra:
Człowiek ma to w sobie, że lubi zabijać. Wojny, napady, zabujstwa, (...) NA PEWNO NIE UOGULNIKOWUJĘ. Tacy na szczęście nie są ludzie. CHcę jednak zwrucić uwagę na fakt do czego dochodzi na tej planecie.

No właśnie rzyciłeś kolejnym uogólnieniem!

Quote by ven2ra:Niestety kocham wszystkie stworzenia, przyrodę i ciężko patrzeć na jej zagładę.

ja też kocham wszystkie stworzenia, ale jeszcze bardziej kocham Boga i wierzę jego słowu, wierzę w Jego wytyczne, a nie w to, co wmawiają mi pseudo-ekolodzy.

Z licznych błedów ortograficznych i językowych wnioskuję, że jesteś jeszcze raczej młodym człowiekiem. radzę Ci więc, żebyś się zastanowił nad sobą i swoją postawą. Przyznam, że Twiją decyzję odejścia przyjąłem z pewnym westchnieniem ulgi, bo dość miałem już tej nahalnej propagandy wegetraianizmu i źle rozumianej miłości przyrody. Wolałbym jednak, żebyś pozostał i pracował nad sobą, nie zalewając nas równocześnie wyuczonymi z propagandowych broszurek argumentami i nie oskarżając.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 19 2005 01:13   
Forum

Nie wyświetla się tekst powyższego posta - trzeba coś z tym zrobić!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 19 2005 03:10   
Forum

Quote by Marcin W: Ven2ra. Tobie naprawdę mózg wyprało!

MARCINIE! Kolejny raz już Ci się to zdarza! Obrażasz kogoś (czyt. powyższy cytat), a potem jak ktoś nazwie Cię dzieciaczkiem, to skarżysz...
Nie ładnie!
Co wolno Tobie, to i innym... No i żeby wytykać błędy ortograficzne...
Pozdrawiam...

P.S. No i nici z naszej dyskusji na wielki temat

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,65 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty