Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 wegetarianizm
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 wrzesień 19 2005 08:40   
Forum

Status: offline

Natalio, pewne rzeczy trzeba po prostu nazwać po imienuy.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 19 2005 08:40   
Forum Moderator
Moderator

Ven2ro - na tym forum wszysyc się zgadzają z Tobą, że zabijanie zwierząt bez sensu, nie dla spożycia to czyste barbarzyństwo.

Natomiast nie licz na to, że ktoś przy zdrowych chrześcijańskich zmysłach zgodzi się z Tobą, że jedzenie mięsa to barbarzyństwo...

Nie licz też, że kogoś wzruszy los zwierząt, kiedy jak na razie, my chrześcijanie nie możemy się uporać z problemami znacznie gorszymi - eutanazxja, aborcja, głod w krajach trzeciego swiata.

Dlatego jeszcze raz - NIE MÓW potrzeba czasu aby zrozumieć cierpienie zwierząt.
Po pierwsze, nie wiemy czy zwierzęta faktycznie cierpią czy tez jest to forma odruchu, reakcji instynktownej na pewne bodźce.
Po drugie, zasadniczo wszyscy zgadzamy sie z niemoralnością bezsensownego zabijania zwierząt, natomiast niezgadzamy się z Twoją tezą, że przeznaczenie zwierzęcia na pokarm dla ludzi jest juz bezsensowne.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 19 2005 08:45   
Forum Moderator
Moderator

Marcin, przeczytałem jeden Twój post. "Tobie mózg wyprało" nie jest odpowiednim zwrotem, zwłąszcza dla chrześcijanina.

Nie popełniaj błędu KRK, który przenosił czyn czy myśl na jego autora, bo tak działała inkwizycja, do czego KRK mial odwage sie przyznac.

Dlatego tez, nie potepiaj człowieka a czyn. Mozesz ocenic jego poglady za idiotyczne, ale jego samego za idiote nie - bo zlamiesz zasady publikacji.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 19 2005 09:48   
Forum

Drodzy bracia wegetarianie!
Wasz humanitaryzm zasługuje na najwyższe uznanie.
Spójrzcie jednak na problem jedzenia mięsa z innej strony: czy zwierzęta także nie zabijają?
Słyszałam o wypadku, w którym świnie zjadły małe dziecko, które wpadło do koryta. Bo świnia zje wszystko.
Czy wilk albo tygrys, głodny, na swoim terytorium, będzie się zastanawiał, czy aby zabicie człowieka jest ok? Czy piranie albo rekiny zadają sobie to pytanie? Nie! Zabijają, bo instynktownie wiedzą, ze na tym polega świat.
My też się o tym dowiedzmy.
Pozdrawiam.

(aha, Jakub, dzięki za wprowadzanie chrześcijańskiego porządku )

n

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 19 2005 10:04   
Forum

Jakubie. Stwierdzenie, że "wyprało mózg" nie służyło obrazie, lecz zauważeniu, że człowiek ten jest uzależniony od poglądów głoszonych przez pseudo-ekologów. Grupy te i ich przedstawiciele posługiją się często metodami "uświadamiania" bardzo zbliżonymi do metod, jakie znamy z sekt. Pranie mózgu ma prowadzić, do tego, by człowiek przestał samodzielnie myśleć, a tylko powtarzał formułki i hasła.

Jakubie, czy możesz coś zrobić, żeby wyświetliło mojego posta (patrz poprzednia strona tematu, na dole)?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 wrzesień 19 2005 10:19   
Forum Admin
Admin

Quote by Marcin W: Nie wyświetla się tekst powyższego posta - trzeba coś z tym zrobić!

No... na przykład kliknąć "edytuj" i pozamylać znaczniki...

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 19 2005 10:40   
Forum

Niezupełnie. Podobne miewałem problemy nawet z postami, w których nie było żadnych znaczników.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 19 2005 12:48   
Forum Moderator
Moderator

znacznikiem tez jest cytowanie. blad poza tym sie moze pojawiac przy cytowaniu cytowania cytowania...

===

Cytat 
Joanna Gacka
 wrzesień 19 2005 12:55   
Forum Admin
Admin

Quote by Marcin W: Niezupełnie. Podobne miewałem problemy nawet z postami, w których nie było żadnych znaczników.

Marcin - pozamykałam znaczniki QUOTE
,które zostawiłeś otwarte i po tym tekst się pojawił.

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 19 2005 12:56   
Forum

Quote by Jakub: znacznikiem tez jest cytowanie. blad poza tym sie moze pojawiac przy cytowaniu cytowania cytowania...

No rak, tego nie uwzględniłem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 19 2005 14:00   
Forum

Quote by Admin:
Quote by Marcin W: Niezupełnie. Podobne miewałem problemy nawet z postami, w których nie było żadnych znaczników.

Marcin - pozamykałam znaczniki QUOTE
,które zostawiłeś otwarte i po tym tekst się pojawił.

No to się niedokładnie pokopiowały. Eh! No cóż... Komputer jest na tyle głupi, że sam to myśleć mie potrafi. Może czasem trochę szkoda?

Inna sprawa, że byłoby niemiło, gdyby komputer okazał się mądrzejszy od właściciela!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mentos23
 wrzesień 19 2005 23:17   
Forum

Co do ortografi to mam dysleksjie i mam to gdzieś

Co do ven2ra, to posłuchaj Jakuba.
Są dwie zasadnicze sprawy okrucieństwo i zabijanie dla mięsa.

Przecierz żaden czlowiek nie poprze np. masowego wycinania drzew, o którym wspomniałaś, przecierz nie chodzi o to że nie wolno wycinać drzew wzupełności a o to aby nie popaść w paranoje (i ciąc na lewo i prawo).

Pozatym wydaje mi się że wegetarjanizm czy (to polega na tym że nie jem nic co nie umarlo naturalnie, nawet owoce) to sa poprostu wymysły zachodniej cywilizacji. gdybyśmy głodem przymierali albo żyli w ubustwie to by nam nawet do glowy nie wpadlo że zabicie zwierząt może być niemoralne.

===

Jestem TEISTĄ. NIE przynależe do ŻADNEJ RELIGI!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2005 00:28   
Forum Moderator
Moderator

Porównałem sobie uzębienie człowieka, goryla i ... konia.
Hmm, po co nam te kły i siekacze, skoro mamy się marchewką odżywiać ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 20 2005 09:00   
Forum Moderator
Moderator

Ide wyrwac sobie kły.

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2005 12:00   
Forum Moderator
Moderator

Mi się moje podobają. No, może troszkę przydługawe

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 20 2005 23:25   
Forum

Quote by Rafi F: Mi się moje podobają. No, może troszkę przydługawe

A nie wyjesz Ty czasem przy księżycu??

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 21 2005 00:10   
Forum Moderator
Moderator

"Ace ven2ra" się faktycznie obraził, a szkoda, bo było srandownie

===

Cytat 
Kacper Światłowski
 wrzesień 21 2005 14:33   
Forum

Quote by Maciek: Z pracy żony (naukowiec).
Przykazanie brzmi: "nie morduj",Morderstwo wiążące się z:
1. nieuzasadnionym,
2. nadmiernym w stosunku do potrzeby,
3. szczególnie okrutnym użyciem przemocy.
Morderstwem w stosunku do zwierząt jet "sport" łowiecki, czyli polowanie dla zabawy. Morderstwem w stosunku do zwierząt są wnyki (okrucieństwo). Natomiast zabicie w celu spożycia pokarmu (a w judaiźmie takzę złożenia ofiary) morderstwem w stosunku do zwierząt nie jest.

Musze sie odniesc do powyzszego. Definicja morderstwa podana przez Macka i naukowca, na ktorego sie powoluje JEST BLEDNA. Pojecie morderstwa dotyczy wylacznie czlowieka i nie wiaze sie z jakimis ilosciowymi pojeciami, jak doza okrocienstwa, czy zasadnosci.
Morderstwo to bezprawne (niesprawiedliwe raczej) pozbawienie zycia drugiego czlowieka, w sposob przemyslany i zaplanowany, czyli z wczesniejszym zamiarem wykonania.

Biblie trzeba czytac cala, a nie na wyrywki. Admin pisala dobrze: Bog pierw kazal zabic baranka, potem dal przykazania, nastepnie dal szereg przepisow ofiar rytualnych. Bog takze nakresli odpowiednia diete dla Zyda -- pelno w niej miesa.

===

Cytat 
Kacper Światłowski
 wrzesień 21 2005 14:35   
Forum

Ojej... ale tutaj duzo wpisow!

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 21 2005 21:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Natalia Róża:
Quote by Rafi F: Mi się moje podobają. No, może troszkę przydługawe

A nie wyjesz Ty czasem przy księżycu??

Jeszcze nie. Choć lubię noc i surowe (lub prawie) mięso.
Choć chwilami rzeczywiście chce mi się wyć

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 24 2005 17:06   
Forum Moderator
Moderator

Jak nigdy mam ochotę na wstretnego mcdonalda

===

Cytat 
Marek
 wrzesień 24 2005 17:42   
Forum

No, jak się czyta tę dyskusję, to aż się człowiek głodny robi...

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
lucid
 wrzesień 24 2005 18:11   
Forum

dla znajacych angielski polecam strone www.jesusveg.com. Mam nadzieje, ze chociaz skloni Was do myslenia. pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 24 2005 18:15   
Forum Moderator
Moderator

Jezus wegetrianinem - mało śmieszny kawał.

===

Cytat 
lucid
 wrzesień 24 2005 18:26   
Forum

Panie Jakubie, proponuje najpierw poczytac teksty na stronie a potem wydawac opinie.
Po drugie nie bylo moim celem opowiadania kawalow, wiec takie wypowiedzi proponuje zachowac dla siebie.
Autorzy tej strony nie chca nikogo przekonywac ze Jezus byl wegetarianinem.
tekst ze strony.
"However, whether Jesus was or wasn't a vegetarian, Christians today should be."
"Pomijajac fakt czy Jezus byl wegetarianinem czy nie, chrzescijanie powinni byc".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 24 2005 19:42   
Forum Moderator
Moderator

Powiedz mi w takim razie. Jaka jest różnica pomiędzy królikiem, a rybą, skoro rybę można zabić i ją zjeść, a królika nie ? A jajo ? A ikrę ?
Czyli co ? Chrześcijanie powinni być weganami ?
Jeżeli nie tylko marchewka i por, to gdzie postawisz granicę, co można zabić, a co nie ?
A co z grzybami ? Są w końcu bardziej zwierzętami niż roślinami (taka jest obecnie najnowsza tendencja) !
A owady ? A płazy, gady ?
Proszę przedstaw listę, co wg ciebie powinien jeść chrześcijanin i podyskutujemy. Na razie tylko hasła i hasła. A najlepiej poprzyj Biblią, bo inaczej ewangelicy zjedzą ciebie razem z butami.

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 24 2005 19:51   
Forum Moderator
Moderator

Rafiku, nasze sobory nic nie mówią o jedzeniu, więc przyłaczam się do ewangelikow w kwestii jedzenia....tyle, że buty jakoś nie bardzo...niesmaczne...

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 24 2005 20:39   
Forum Moderator
Moderator

Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli ktoś ma świadome korzyści z morderstwa, to jest współwinny jego popełnienia, czyż nie tak ?
Skoro Jezus nie był wegeterianem, to był współwinny morderstwa ????? Tak rozumiany wegetarianizm zakrawa już na bluźnierstwo !!!

===

Cytat 
lucid
 wrzesień 24 2005 22:26   
Forum

http://www.jesusveg.com/jesuslambindex.gif

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 24 2005 22:30   
Forum Moderator
Moderator

Panu Jezusowi zarzucali faruzeusz, że je obżartych... ciekawe co tez jadł....bo wątpie żeby suchy chleb dla konia...zwłaszcza u celników...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,62 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty