Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 List do Prezydenta Ukrainy
 |  Wersja do druku
Dariusz Benedykt Ciesielski
 wrzesień 09 2005 10:53  (Czytany 3104 razy)  
Forum

Status: offline

List do Prezydenta Ukrainy

Wiktor Juszczenko
Prezydent Republiki Ukrainy
Ambasada Ukrainy w Polsce
Warszawa, Al. Szucha 7

Warszawa, 8 września 2005

Szanowny Panie

W związku z zaistniałymi ostatnio w Pańskim Kraju faktami ujawnienia złodziejstwa w najwyższych sferach rządowych kierujemy do Pana nasze pismo.
Złodziejstwo jako obiektywne Zło towarzyszy ludziom od zawsze – jest skutkiem nieposzanowania praw ludzkich i objawionych przez Boga. Systemem, który z upodobaniem stosował złodziejstwo jako sposób perfidnego uwikłania ludzi i sposobu na manipulowanie nimi – był komunizm, którego erozję ostatnimi laty obserwowaliśmy w Pańskim i Naszym Krajach.
Niestety – okazuje się, że złodziejstwo w Polsce i – jak się okazuje – również na Ukrainie jest żywotniejsze od komunizmu. Mamy smutne doświadczenia w obserwowaniu i ujawnianiu złodziejstwa w Polsce, w warszawskich sferach samorządowych i rządowych. Nasze zmagania ze Złem opisujemy na stronie internetowej www.naszasprawa.fir.pl
Pragniemy wyrazić solidarność z tymi Pańskimi działaniami, które zmierzają do uczynienia z Ukrainy normalnego chrześcijańskiego kraju, w którym dobrym, pracowitym i oszczędnym ludziom żyje się dobrze, gdzie aby żyć godnie – nie trzeba niczego kraść.
Ponadto jednak – pragniemy wyrazić nasze zatroskanie, że w imieniu Polski i Polaków występują wobec Pana osoby znane nam jako nestorzy złodziejstwa w Polsce. Być może u Was, na Ukrainie się po prostu nie wie, że dziwnie i wprost podejrzanie wyglądało, gdy politycznego wsparcia przemianom politycznym, które wyniosły Pana na najwyższy urząd w Państwie udzielali Złodzieje z Polski. Nie chcemy, żeby kiedyś, w wypadku, gdyby anty-ukraińskie złodziejstwo zwyciężyło i zniewoliło Ukrainę, Pańscy obywatele winili nas, Polaków, że to my jesteśmy sprawcami Waszych nieszczęść.

Często przychodzimy w Warszawie przed pałace prezydentów Polski i Warszawy i – trzymając napis „ZŁODZIEJSTWU NIE!” manifestujemy swój sprzeciw wobec Systemu Zła.
Dzisiaj przyszliśmy przed ambasadę ukraińską aby Pana wesprzeć. Niech Pan nie da zwyciężyć na Ukrainie Systemowi Złodziejstwa.
Niech żyją wolne Ukraina i Polska – bez złodziejstwa wśród Rządzących!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Z wyrazami szacunku

Eugeniusz Sendecki
Marian Kawka

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 09 2005 12:14   
Forum

A może tak zajmiemy się aferami, złodziejstwem i korupcją we własnym kraju? Coś gdzieś czytałem o belce i źdźble.
Pomijając szczegół, że ten list ma się nijak do tematyki portalu.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
 wrzesień 09 2005 21:47   
Forum

Dziękuję za odpowiedż, ale proszę jeszcze raz przeczytać i przeanalizować nasz list.
Można czytać równolegle z "Weselem" Wyspiańskiego.
Wtedy okaże się , że jest w temacie portalu.
Anliza "transformacji" w Polsce , na Ukrainie , w Jugosławi, Iraku..... pozwoli też złamać tezę o specyfice i oderwaniu od geopolityki "polskiego" złodziejstwa.

Z wyrazami szacunku

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 09 2005 23:30   
Forum

Można też czytać razem poranną kawą i gazetą. Nie zmienia to faktu, że pouczanie innych, kiedy ma się bałagan na własnym podwórku jest arogancją. Ponadto w liście nie ma żadnych odniesień religijnych, a więc jest OOT (out of topic).

===

Cytat 
 wrzesień 10 2005 12:19   
Forum

Nie mogę zrozumieć Pańskich intencji.
List zawiera kilka elementów religijnych.
Złodziejstwo, które kryje i umocowuje inne złodziejstwo tworzy złodziejski system. System Zła.
Cywilizację Zła. Złodziejstwo dotyczy przykazania VII, ale system który wytwarza łamie już wszystkie zasady Boże i ludzkie. To fundament na którym buduje się świat oparty na antydekalogu - świat Szatana.
Nie może być takiej otwartości i "tolerancji"(przyzwolenia), która dozwoli łamania Bożego Prawa, a łamanie VII nakazu uzna za sprawę nie dotyczącą religii.
NON POSSUMUS!

Z wyrazami szacunku

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 10 2005 13:11   
Forum

Mat. 7:1-5

Primo: Zanim zaczniesz pouczać innych, zacznij od siebie.

Secundo: z kilku motywów religijnych deklarowanych widzę jeden (potępienie - zresztą słuszne - złodziejstwa), w dodatku nie tyle religijny, co moralny, zasada "nie kradnij" występuje w wielu kulturach i chrześcijaństwo nie ma na nią monopolu.

Tertio: Nie wiemy i nie mamy żadnych podstaw do twierdzenia, że pan Juszczenko zamierza budować kraj chrześcijański.

Quarto: Nie wiemy, co w istocie wydarzyło się w Kijowie, znamy tylko zewnętrzne tego przejawy, a błotem obrzucają się obie strony.

Quinto: Kierujmy się prykazaniami Boga, ale bądźmy wstrzemięźliwi przy angażowaniu Go do doraźnej gry politycznej, bo może się okazać, że napisaliśmy "Gott mit uns" na klamrach pasów Wehrmachtu.

Trochę rezerwy proponuję, politycy chętnie wykorzystują takie gorące głowy jak pańska do swojej gry.

===

Cytat 
 wrzesień 10 2005 13:59   
Forum

""Primo: Zanim zaczniesz pouczać innych, zacznij od siebie.""
Czy mógłby Pan uściślić jakie zarzuty Pan mi stawia?

""Secundo: z kilku motywów religijnych deklarowanych widzę jeden (potępienie - zresztą słuszne - złodziejstwa), w dodatku nie tyle religijny, co moralny, zasada "nie kradnij" występuje w wielu kulturach i chrześcijaństwo nie ma na nią monopolu.""
Napisałem: "łamie już wszystkie zasady Boże i ludzkie."
Nie ma sprzeczności w naszych wypowiedziach.

""Tertio: Nie wiemy i nie mamy żadnych podstaw do twierdzenia, że pan Juszczenko zamierza budować kraj chrześcijański. ""
Jeśli go o to nie posądzamy to jako chrześcijanie może powinniśmy coś podpowiedzieć i to niekoniecznie panu Juszczence.(list nosi znamiona listu otwartego)

""Quarto: Nie wiemy, co w istocie wydarzyło się w Kijowie, znamy tylko zewnętrzne tego przejawy, a błotem obrzucają się obie strony.""
Wiemy. To samo odbywa się u nas przez 15, a może 25 lat.
Miast mafii złodziejskiej wchodzi międzynarodowa supermafia złodziejska.

""Quinto: Kierujmy się prykazaniami Boga, ale bądźmy wstrzemięźliwi przy angażowaniu Go do doraźnej gry politycznej, bo może się okazać, że napisaliśmy "Gott mit uns" na klamrach pasów Wehrmachtu.""
Zgadzam się z Panem. Jednak człowiekowi, a tym bardziej chrześcijanom należy się aktywnie wskazywać ZŁO.
Zdaje się , że o tym było czytane na ostatniej Mszy Świętej. (Te słowa kieruje Bóg do ludzi wiedząc , że sami są grzeszni)

""Trochę rezerwy proponuję, politycy chętnie wykorzystują takie gorące głowy jak pańska do swojej gry.""

Ja nie znam, a może Pan podpowie jacy to politycy
reprezentują linię zgodną z naszym wystąpieniem?
No i pytanie ostatnie jakim politykom nasze wystąpienie jest na rękę,? Uczciwym?
Komu konkretnie?

Z wyrazami szacunku

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 10 2005 15:01   
Forum

Quote by Benedykt: ""Primo: Zanim zaczniesz pouczać innych, zacznij od siebie.""
Czy mógłby Pan uściślić jakie zarzuty Pan mi stawia?

Nie stawiam żadnych zarzutów Panu. Uważam, że zanim zaczniemy się wypowiadać na temat złodziejstwa u innych, zróbmy porządek u siebie. I tyle. Doszukiwanie się w mojej wypowiedzi ukrytych znaczeń jest zbędne.

""Secundo: z kilku motywów religijnych deklarowanych widzę jeden (potępienie - zresztą słuszne - złodziejstwa), w dodatku nie tyle religijny, co moralny, zasada "nie kradnij" występuje w wielu kulturach i chrześcijaństwo nie ma na nią monopolu.""
Napisałem: "łamie już wszystkie zasady Boże i ludzkie."
Nie ma sprzeczności w naszych wypowiedziach.

Ale mówił pan o "kilku motywach religijnych", a podał jeden moralny. Jest to daleko idąca nieścisłość.

""Tertio: Nie wiemy i nie mamy żadnych podstaw do twierdzenia, że pan Juszczenko zamierza budować kraj chrześcijański. ""
Jeśli go o to nie posądzamy to jako chrześcijanie może powinniśmy coś podpowiedzieć i to niekoniecznie panu Juszczence.(list nosi znamiona listu otwartego)

Jak na wstępie: zajmijmy się przede wszystkim własnym podwórkiem. Pouczać innych będziemy mogli wtedy, kiedy sami zobaczą, że u nas jest lepiej, niż u nich.

""Quarto: Nie wiemy, co w istocie wydarzyło się w Kijowie, znamy tylko zewnętrzne tego przejawy, a błotem obrzucają się obie strony.""
Wiemy. To samo odbywa się u nas przez 15, a może 25 lat.
Miast mafii złodziejskiej wchodzi międzynarodowa supermafia złodziejska.

To znaczy? Taki bełkot to jest dobry do Trybuny, NIE i Naszego Dziennika . Ja poproszę o konkrety: fakty, nazwiska, rzeczy sprawdzalne.
Inaczej bawimy się w insynuacje.
Nie wiemy, kto na Ukrainie ma rację, więc na razie przyjrzyjmy się temu.

""Quinto: Kierujmy się prykazaniami Boga, ale bądźmy wstrzemięźliwi przy angażowaniu Go do doraźnej gry politycznej, bo może się okazać, że napisaliśmy "Gott mit uns" na klamrach pasów Wehrmachtu.""
Zgadzam się z Panem. Jednak człowiekowi, a tym bardziej chrześcijanom należy się aktywnie wskazywać ZŁO.
Zdaje się , że o tym było czytane na ostatniej Mszy Świętej. (Te słowa kieruje Bóg do ludzi wiedząc , że sami są grzeszni)

Tak, ale zgodnie ze słowami Mateusza (i Pawła z listu do Rzymian), kto poucza innych, ten sam musi być bez zarzutu, a my jako państwo, naród i społeczeństwo daleko odstajemy od ideału.

""Trochę rezerwy proponuję, politycy chętnie wykorzystują takie gorące głowy jak pańska do swojej gry.""

Ja nie znam, a może Pan podpowie jacy to politycy
reprezentują linię zgodną z naszym wystąpieniem?
No i pytanie ostatnie jakim politykom nasze wystąpienie jest na rękę,? Uczciwym?
Komu konkretnie?

Z wyrazami szacunku

Każdemu, kto będzie chciał to wykorzystać. Niekoniecznie musi to być ktoś, z kim Pan się zgadza. Na przyklad jestem w stanie wyobrazić sobie, że taki list bierze niejaki Putin i mówi: Zobaczcie do czego doprowadziła rewolucja na Ukrainie! Zachodni heretycy z kraju przeżartego korupcją pouczają Juszczenkę jak nie kraść.

Wykorzystać to może naprawdę każdy, bo ni o to chodzi, czy polityk się z tym zgadza, czy nie, tylko czy może do czegoś to wykorzystać.

===

Cytat 
 wrzesień 10 2005 16:16   
Forum

Wydaje się, że jasno określiliśmy swoje stanowiska
i mozna na tym poprzestać. Chciałbym jedynie uzupełnić w związku z zapytaniem. Nie mam takich możliwości i aspiracji aby w tej chwili i w tej dyskusji udowadniać przemilczane przez światowe media prawdziwe inspiracje tak zwanych transformacji.
Ale skoro między wierszami nazywa mnie Pan manipulantem pisząc:
""To znaczy? Taki bełkot to jest dobry do Trybuny, NIE i Naszego Dziennika . Ja poproszę o konkrety: fakty, nazwiska, rzeczy sprawdzalne.""
Pozwolę sobie zatewm skierować Pana na jawne strony fundacji Batorego i Schumana. Tam są podane nazwiska, zdięcia, zrealizowane konferencje, przelane sumy na zrobienie "kolorowych" rewolucji. Dowodzę niniejszym, że te same środowiska i ludzie są odpowiedzialne za podpalanie Białorusi, Ukrainy, Rosji, Polski, Iraku, Gruzji.......
Jeśli po analizie przelanych sum i przeprowadzonych konferencji np: w roku 2002 i 2003 podtrzyma Pan swoje zarzuty, to chętnie podyskutuję.

I jeszce tylko jedno:
"kto poucza innych, ten sam musi być bez zarzutu,"
Jezus dowódł, że nie ma ludzi bez grzechu. Kamienowanie nie odbyło się, a zamiast niego nastąpiło nawrócenie.
Jednak wyraźnie mówi wskazując nawet metodę, że mamy braci "pouczać". Dlatego iście talmudycznym zachowaniem jest przytaczanie cytatów odnoszących sie do innych spraw, aby obezwładnić chrześcijańskość chrześcijanina.

Dlatego powiem:
"pouczajcie" Bracia , bo Jezus tak kazał.

Z wyrazami szacunku

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 11 2005 00:38   
Forum

A ja proponuję poczytać stenogramy z konferencji prasowych niejakiego Jerzego Urbana z okresu stanu wojennego. Głosił dokładnie to, co pan teraz. tak się składa, że w przeciwieństwie do pana siedziałem w konspirze, nosiłem gazetki, dostałem po ryju od "nieznanych sprawców" itp. i mam gigantyczny niesmak do tego, co jest teraz. W dodatku mam powody, żeby nabluzgać paru ludziom. Ale nie gadajmy głupot o "ukrytych inspiracjach". Każda rewolucja przebiega tak samo i ma takie same efekty i tyle.

Nie uważam Pana za manipulatora, raczej za ofiarę manipulacji.

===

Cytat 
Gocek
 październik 31 2005 12:50   
Forum

Napisz także do skorumpowanej ONZ Buahahaha

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 październik 31 2005 13:19   
Forum

Ej no, po co odgrzewasz tego bzdurnego posta?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 październik 31 2005 19:11   
Forum

Ej no, po co odgrzewasz tego bzdurnego posta?

Wybacz, ale coś mnie opętało hehe chyba jakiś zły duch

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,17 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty