Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 "A teraz zniszczymy wasza rodzine..."
 |  Wersja do druku
Łukasz Gawryś
 wrzesień 09 2005 23:43  (Czytany 2892 razy)  
Forum Admin
Admin

Status: offline

Chcą zniesienia małżeństwa

Nowo powstała szwedzka partia kobieca pod nazwą Inicjatywa Feministyczna chce likwidacji zarówno instytucji małżeństwa jak i rejestrowanych związków homoseksualistów.

Jak poinformowały inicjatorki w piątek na kongresie założeniowym partii w mieście Oerebro w środkowej Szwecji, Inicjatywa Feministyczna postuluje zamiast legalizacji małżeństw i związków partnerskich stworzenie norm prawnych dla w pełni otwartych form dobrowolnego współżycia dwóch lub więcej osób, niezależnie od ich płci.

- Historia małżeństwa nie wiąże się z miłością i współżyciem, lecz z posiadaniem - powiedziała współzałożycielka partii Tiina Rosenberg gazecie "Svenska Dagbladet".

Partia zamierza walczyć o równe zarobki dla mężczyzn i kobiet, przeciwko przemocy mężczyzn wobec kobiet oraz przeciwko dominacji mężczyzn w życiu publicznym.

Socjolodzy oceniają potencjał wyborczy nowej partii na 20 proc. O stanowisko przewodniczącej partii (rzeczniczki) ubiega się była przywódczyni Partii Lewicy, 57-letnia Gudrun Schyman.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 10 2005 09:54   
Forum

Quote by hermes:
- Historia małżeństwa nie wiąże się z miłością i współżyciem, lecz z posiadaniem - powiedziała współzałożycielka partii Tiina Rosenberg gazecie "Svenska Dagbladet".

stwierdzenie w znacznej mierze prawdziwe, tylko po co od razu przeprowadzać rewolucję i niszczyć struktury społeczne, które istnieją od zarania ludzkości... Lepiej starać się je uzdrowić.

A jak już jesteśmy w tematyce feministycznej, to dorzucę mój ulubiony cytat
"Mężczyzna z natury jest krwiopijcą i emocjonalnym pasożytem, który ze względów moralnych nie zasługuje na to, żeby żyć"
("SCUM Manifest" (Society for Cutting Up Men), Valerie Solanas )
Bójcie się faceci, bójcie, bo Was niedługo feministki eksterminują

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 10 2005 11:43   
Forum

Przez coraz większy materializm, do anarchii.

Historia małżeństwa nie wiąże się z miłością i współżyciem, lecz z posiadaniem

współżycia dwóch lub więcej osób, niezależnie od ich płci.

Według tej wizji, małżeństwo nie będzie sie różnić niczym od jakiejś spółki handlowej, w której dodatkowo jako jedną z usług wewnętrznych będzie możliwość dobrowolnego współzycia. To jest straszne w jakim kierunku idą ludzie. Tutaj to juz chyba tylko diaboł płaci takim partiom łapówki, aby wprowadzały jego program i jego ustawy

Prosto w przepaść

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 10 2005 12:09   
Forum

Quote by Matija:
Według tej wizji, małżeństwo nie będzie sie różnić niczym od jakiejś spółki handlowej, w której dodatkowo jako jedną z usług wewnętrznych będzie możliwość dobrowolnego współzycia.

Wizja nieciekawa, tylko zauważ, że tego typu małżeństwa występowały już wielokrotnie w dziejach Europy. I nie są wymysłem feministek. Pomyśl chociażby o polityce dynastycznej rodów królewskich...
Małżeństwo jako układ handlowy to nic nowego. Jak również nic chlubnego
Ja jednak mam nadzieję, że aż źle nie będzie i szwedzkie panie feministki nie zyskają takiego poparcia, żeby przeforsować swoje osobliwe pomysły

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 10 2005 12:28   
Forum

No dobra, tylko tam byly malzenstwa hetero, a co by bylo gdyby tak, troje książąt zawarlo jedno malzenstwo

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 10 2005 12:30   
Forum

Quote by Matija: No dobra, tylko tam byly malzenstwa hetero, a co by bylo gdyby tak, troje książąt zawarlo jedno malzenstwo

musieliby adoptować następcę tronu.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 10 2005 13:19   
Forum

Quote by m4:
Quote by hermes:

stwierdzenie w znacznej mierze prawdziwe, tylko po co od razu przeprowadzać rewolucję i niszczyć struktury społeczne, które istnieją od zarania ludzkości... Lepiej starać się je uzdrowić.

A jak już jesteśmy w tematyce feministycznej, to dorzucę mój ulubiony cytat
"Mężczyzna z natury jest krwiopijcą i emocjonalnym pasożytem, który ze względów moralnych nie zasługuje na to, żeby żyć"
("SCUM Manifest" (Society for Cutting Up Men), Valerie Solanas )
Bójcie się faceci, bójcie, bo Was niedługo feministki eksterminują

To ja dodam mój ulubiony:

Podział funkcji biologicznych między kobietą a mężczyzną jest skutkiem walki klasowej między nimi.
Fryderyk Engels Pochodzenie rodziny, własności prywatnej i państwa

A drugi równie piękny:
Empiryczne badania socjologiczne zakwestionowały w zasadzie wszystkie tezy Engelsa przedstawione w "Pochodzeniu rodziny", jednak jest to dzieło fundamentalne ze względu na zastosowanie właściwej, materialistycznej metody badawczej Jerzy J. Wiatr Wstęp do socjologii. I ten człowiek był 10 lat temu ministrem edukacji

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 wrzesień 10 2005 20:56   
Forum Admin
Admin

Quote by m4: Ja jednak mam nadzieję, że aż źle nie będzie i szwedzkie panie feministki nie zyskają takiego poparcia, żeby przeforsować swoje osobliwe pomysły

Mnie przeraza najbardziej w tym wszytskim jedno one maja 20% poparcia!!! Ja wiem ze idioci sa wszedzie ale to nawet bolszewicy w 1917 roku kiedy w rosji byla zupelna anarchia zdolai zdobyc tylko 25%. Spoleczenstwo szwedzie juz oszalalo zupelnie...

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 10 2005 23:12   
Forum

Quote by hermes:
Quote by m4: Ja jednak mam nadzieję, że aż źle nie będzie i szwedzkie panie feministki nie zyskają takiego poparcia, żeby przeforsować swoje osobliwe pomysły

Mnie przeraza najbardziej w tym wszytskim jedno one maja 20% poparcia!!! Ja wiem ze idioci sa wszedzie ale to nawet bolszewicy w 1917 roku kiedy w rosji byla zupelna anarchia zdolai zdobyc tylko 25%. Spoleczenstwo szwedzie juz oszalalo zupelnie...

A mnie to nie przeraża.

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 11 2005 00:29   
Forum

Quote by Natalia Róża:
Quote by hermes:

A mnie to nie przeraża.

Spokojnie, Natalio, przerazisz się wtedy, kiey urzędowo będą decydować, kto ma prawo żyć i jak długo.

===

Cytat 
Łukasz Gawryś
 wrzesień 11 2005 12:33   
Forum Admin
Admin

Quote by Natalia Róża:
A mnie to nie przeraża.

Nie martw sie hitler tez zaczynal od "walki o prawa niemcow - ciemiezonych przez zlych zydow".
A teraz zamiast niemcow wstaw sobie kobiety a zamiast zydow mezczyzn - co ci wyjdzie ?

Feminizm jako pochodna komunizmu - jak maciek zreszta zauwazyl - jest ruchem z grunty antychrzescijanskim, i jako chrzescijanie mamy obowiazek mu sie przeciwstawic.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 11 2005 15:25   
Forum

Ujmę to szerzej:

W Chrystusie "nie ma Żyda, ani Greka, nie ma kobiety, ani mężczyzny". Każda doktryna przeciwstawiająca jakąś grupę społeczną innej jest antychrześcijańska.

===

Cytat 
m4
 wrzesień 11 2005 19:41   
Forum

Quote by hermes:Feminizm jako pochodna komunizmu - jak maciek zreszta zauwazyl - jest ruchem z grunty antychrzescijanskim, i jako chrzescijanie mamy obowiazek mu sie przeciwstawic.

nie no, może bez przesady... ja do pań sufrażystek nic nie mam, wywalczyły mi prawo wyborcze i prawo do noszenia dresów
Walkę kobiet w celu uznania ich praw - chodzi mi o prawa kobiety jako człowieka, które są nieuznawane w niektórych państwach islamskich - uważam za właściwą. Nie widzę w niej nic niechrześcijańskiego.
To jedna sprawa.
A ten feminizm, który jest w Szwecji, to chyba powinien mieć jakąś inną nazwę. Może antymaskulinizm? Przecież one nie walczą juz o równouprawnienie kobiet, tylko po prostu o jak największe zgnojenie mężczyzn

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 11 2005 19:51   
Forum

Quote by m4:
Quote by hermes:Feminizm jako pochodna komunizmu - jak maciek zreszta zauwazyl - jest ruchem z grunty antychrzescijanskim, i jako chrzescijanie mamy obowiazek mu sie przeciwstawic.

nie no, może bez przesady... ja do pań sufrażystek nic nie mam, wywalczyły mi prawo wyborcze i prawo do noszenia dresów
Walkę kobiet w celu uznania ich praw - chodzi mi o prawa kobiety jako człowieka, które są nieuznawane w niektórych państwach islamskich - uważam za właściwą. Nie widzę w niej nic niechrześcijańskiego.
To jedna sprawa.
A ten feminizm, który jest w Szwecji, to chyba powinien mieć jakąś inną nazwę. Może antymaskulinizm? Przecież one nie walczą juz o równouprawnienie kobiet, tylko po prostu o jak największe zgnojenie mężczyzn

Walka o równe prawa jest jak najbardziej OK i ma rodowód w ruchach wolnościowych typu liberalnego. Natomiast feminizm, którego skrajnym wydaniem jest szwedzki obłęd jest potworkiem wywodzącym się z marksizmu.
Przypomniało mi się jeszcze jedno hasło, zresztą cytowane w filmie Machulskiego "Deja vu": Żywienie zbiorowe wyzwoleniem kobiet od kuchni domowej. W filmie było bez "kobiet".

===

Cytat 
Łukasz Gawryś
 wrzesień 11 2005 20:45   
Forum Admin
Admin

"nie no, może bez przesady... ja do pań sufrażystek nic nie mam, wywalczyły mi prawo wyborcze i prawo do noszenia dresów"

Spojrz na to w inny sposob - krolowe byly juz w starym testamecie. A i w naszej erze ich nie brakowalo. Jakkolwiek ma wiele watpliowsci co do udzielania sie
kobiet w polityce to jednak wczesniej to wcale nie bylo tak czarno-bialo.

"Walkę kobiet w celu uznania ich praw - chodzi mi o prawa kobiety jako człowieka, które są nieuznawane w niektórych państwach islamskich - uważam za właściwą. Nie widzę w niej nic niechrześcijańskiego."

Jasne tak samo jak np prawa murzynow, robotnikow itd. Ale to nie jest istota feminzmu. to tylko polsrodek w osiagnieciu celu - dokaldnie tak samo jak
komunizm byl "ruchem robotniczym" tak samo feminizm jest "ruchem kobiecym". Chodzilo o zdobycie wladzy - a jednym z pierwszych celow represji byli robotnicy. Tak samo piewszym celem feminstek jest niszczenie tego co dla kobiet cenne - rodziny.

Spojrz:
- feminizm jest ruchem majacym "wyzwolic kobiety"
- komunizm jest ruchem majacym "wyzowlic klase pracujaca"

- feminizm glosi ze swiat jest oparty na wyzysku kobiet przez mezczyzn, ich dyskryminacji.
- komunizm glosi ze swiat jest oparty na wyzysku klasy pracujacej przez klase posiadajaca.

- feministki i feminisci daza do przeksztalcenia tradycyjnych relacji miedzy plciami, uwazanych za zniewalajace jednostke
- komunisci chcieli (chca) tego samego. To wlasnie w ich systemi powstal homo sovieticus - nowy czlowiek - o nowych relacjach miedzy ludzkich, opartych na
innych wartosciach.

A na czym to sie opiera - na tym samym - zniszczeniu rodziny jako podstawowej wartosci. Obie ideologie to zakladaja. I nie tylko szwedzkie feministki - z
polskiej feminstej listy dyskusyjnej "debata" nad pomyslem szwedzkim:

"Logiczny i konsekwentny postulat. Od poczatkow swojego istnienia instytucja
malzenstwa "nie sluzyla" kobiecie. I teraz dopiero, gdy kobiety osiagnely
pewna autonomie widac na jakich kruchych podstawach sie opiera. Malzenstwo
jako stabilna instytucja moze istniec tylko w spoleczenstwach religijnego
terroru - zakazow i nakazow oraz ostracyzmu wobec "innych". "

"tez uwazam, ze sluszny,"

Nikt (sic!) nie zaprotestatowal przeciwko temu pomyslowi - najwyzej bylo glosy ze to nierealne - albo innymi srodkami trzeba malznestwo zwlaczac.

- feministki "mysla", ze wyzwolenie kobiet jest i wyzwoleniem mężczyzn - wyzwolenie ogolu.
- komunizm tez mial byc system dla wszytskich.

A teraz sobie zobacz praktyke - w szwecji mezczyzna nie ma nic do powiedzenia kiedy popelnia ona abrocje. W norwegi kobietom "nalezy" sie 40% miejsc w parlamencie, mezczyzna nie moze zarabiac wiecej niz kobieta. W bolszewickiej rosji burzuazja rownierz zostala uznana jako gorsza - co owocowalo np mniejszymi racjami zywnosci i innymi represjami. Feminzm wmaiwa mezczyznom ze ograniczanie praw mezczyzn jest dzialaniem w ich interesie (sic!!!)

- nienawisc do religi. Komunizm wziol sobie za cel zniszczenie fizyczne chrzescijanstwa
- feminzm zaklda zniszczeni jej psychiczne. Przez media obraznia itd. Widzias reklame pani srody 10 przykazan i 12 praw ?

I na koniec wsrod odmian feminzmu jedne z glownych to feminzm marksistowski/socjalistyczny. W polsce feminiski sa w parti postkomunistycznej. Zeszloroczna pani Jelinek "wybitna" feminstki - to dawna dzialaczka parti komunistycznej w Austri. Szwedzka partia feminstyczna o ktorej mowa w artykule wywodzi sie z parti lewicy -> ktora z koleji wywodzi sie z parti komunistycznej. Ufff.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 11 2005 20:57   
Forum

A apropos tak lansowanych u nas parytetów. W USA kilka lat temu biały kandydat na studia nie dostał się do bodaj Harvardu mimo, że uzyskał wymaganą liczbę punktów, bo musiał "zrobić miejsce" dla afroamerykanina (po ludzku: Murzyna), który miał mniejszą liczbę punktów, ale "łapał się" na parytet rasowy.
Biały zaskarżył uczelnię o rasizm i... wygrał.

Ja akurat załapałem się jeszcze na "punkty za pochodzenie". Mój ojciec jako syn robotnika miał ułatwiony start na studia. Ja jako syn inteligenta już miałem gorzej. Skutek: nieopłacało się uczyć. Opłacało się być robolem i nieukiem. Skutki znamy.

Jaki może być skutek "parytetów" w kwestiach płciowych? Choćby taki, że może nastąpić odwrócenie sytuacji, jaką znamy z Chin, czy Indii: tam zabija się dziewczynki, tu zabijać się będzie chłopców.

===

Cytat 
Łukasz Gawryś
 wrzesień 11 2005 21:12   
Forum Admin
Admin

Choćby taki, że może nastąpić odwrócenie sytuacji, jaką znamy z Chin, czy Indii: tam zabija się dziewczynki, tu zabijać się będzie chłopców.

Macku to zadna nowosc.Juz kiedys o tym pisalem
W szwecji:
"Socjaldemokraci zaprosili na konferencję poświęconą handlowi kobietami międzynarodową aktywistkę Sheilę Jeffrey. Głosi ona, że kobiety mające synów należy wyłączać z organizacji walczących z uciskiem kobiet. Kobiety, które nie decydują się na aborcję, wiedząc, że urodzą syna, okazują brak solidarności z feministkami. Mężczyzn cechuje bowiem niemożliwe do usunięcia zło i nikt nie jest w stanie wychować chłopców na dżentelmenów.

Pisarka Sara Stridsberg przetłumaczyła i spopularyzowała tzw. SCUM. Jest to manifest Organizacji do Rozkrojenia Mężczyzn. Jej autorka, amerykańska feministka Valerie Solanas, stała się znana z usiłowania zabójstwa Andy Warhola. Przesłanie manifestu głosi, że mężczyzna, seksualny krwiopijca i emocjonalny pasożyt, to niezasługujące na istnienie "biologiczne nieszczęście". Dlatego należy skończyć z mężczyznami jako genetycznie gorszą od kobiet rasą. Najbardziej szokująca była jednak reakcja na publikację manifestu. Przyjęto go w Szwecji z entuzjazmem i chwalono.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 wrzesień 11 2005 21:14   
Forum

A niedawno przy okazji wystawy w Warszawie pani profesor Maria Janion powiedziała, że "Seksmisja, to obrzydliwy film". A to tylko zapowiedź tego, co się już dzieje. Tylko pani profesor-feministka woli tego nie widzieć.

Precz ze środą, niech żyje piątek!

===

Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 11 2005 23:57   
Forum

Quote by Maciek:
Quote by Natalia Róża:
Quote by hermes:

A mnie to nie przeraża.

Spokojnie, Natalio, przerazisz się wtedy, kiey urzędowo będą decydować, kto ma prawo żyć i jak długo.

A co ma, że tak powiem, piernik do wiatraka???

===

Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?

Profil   Email 
 Cytat 
Natalia Róża
 wrzesień 12 2005 00:00   
Forum

No to ja, jako "feministka" (wmawiają mi) wszem i wobec ogłaszam, że nie wyobrażam sobie świata bez mężczyznv
Pozdrowionka
n

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 12 2005 18:48   
Forum

Quote by Maciek: A niedawno przy okazji wystawy w Warszawie pani profesor Maria Janion powiedziała, że "Seksmisja, to obrzydliwy film".

Mnie też za bardzo nie śmieszył Nie wiem, co w nim takiego zachwycajacego. Co innego "Miś"...

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 12 2005 19:09   
Forum

Quote by hermes:

Tak samo piewszym celem feminstek jest niszczenie tego co dla kobiet cenne - rodziny.

A dla facetów rodzina nie jest cenna? W koncu sam jej tak mocno bronisz
BTW: dla kobiet cenne są też inne rzeczy

Dużo się napisałeś i już rozumiem, że feminizm nie jest taki fajny, jak się wydaje. I że ma o wiele mniej wspólnego z ruchem praw człowieka, niż myślałam.
Już na pewno nie zagłosuję nigdy na feministki

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 12 2005 22:54   
Forum Moderator
Moderator

Quote by hermes: przeciwko dominacji mężczyzn w życiu publicznym.

To mnie zawsze zastanawia : kobiet jest więcej niż mężczyzn i w każdej partii obecnie kandydują do władz kobiety. Widocznie kobiety do kobiet nie mają zaufania, albo kierują się innymi kryteriami. Np. moja żona powiedziała mi kiedyś, że nigdy nie zagłosuje na kobietę i nie chce wyjaśnić mi dlaczego.
Inna sprawa, że wygrałem zakładowy konkurs na największego pantoflarza, a moja żona wygrała analogiczny konkurs na największą kurę domową

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,21 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty