Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Subkultura
 |  Wersja do druku
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 11 2005 10:09  (Czytany 1569 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

W przedziale pociągu siedzi ksiądz, zakonnica i dwóch przedstawicieli alternatrywnej subkultury...Kapłan ma rękę w gipscie.
- Co się stało Wam, ojcze? - zapyta się zakonnica
- Pośliznąłem się w wannie. - odpowiedział duchowny
Na to jeden z przedstawicieli subkultury do drugiego:
- Ty, co to jest wanna, wole?
- Wole, ja nie jestem żaden katolik, żeby wiedzieć co to wanna.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Damian Kowalski
 wrzesień 12 2005 14:14   
Forum

Dla znających j. czeski :
Hovoří spolu jednou tři duchovní – katolický kněz, imám a rabín – jaký největší zázrak ve svém životě zažili.
Katolický kněz:
– Jednou jsem šel na jakousi samotu zaopatřovat, když tu najednou se přihnala bouřka, ale opravdu strašná bouřka; lilo jak z konve, blesk za bleskem, vichr, no hrůza. Opravdu jsem měl strach, že nedojdu. A tak jsem se začal modlit: Ó Bože, ty víš, že konám službu Tobě, tak mi pomoz, ať dojdu k tomu umírajícímu a připravím jej na setkání s tebou. A najednou – zázrak! Všude kolem mě zuří bouře, a nade mnou čistá modrá obloha…
Imám:
– To nic není. To já takhle jednou jedu do Mekky na pouť, když se přižene písečná bouře, a to je na poušti naprostá katastrofa. Tak padnu tváří k zemi a modlím se: Ó Alláhu, tvůj prorok Mohamed nám přikázal putovat do Mekky, a teď tu mám bídně zahynout? A najednou – zázrak! Všude kolem mě písečná bouře, a v dosahu mého velblouda se nehne ani zrnko písku…
Rabín:
– No, to já si takhle jednou v sobotu jdu svých tisíc kroků do synagogy, a najednou vidím, že na zemi leží pětistovka. Co teď? Je sabbat, já ji nesmím zvednout, ani se nesmím dotknout peněz, co teď? Tak se začnu modlit: Ó Bože, tys ustanovil sabbat pro syny Izraele, pomoz mi jej zachovat! A najednou – zázrak! Všude kolem mě sobota, a já mám čtvrtek…

A teraz próba tłumaczenia:

Rozmawiało sobie trzech duchownych - ksiądz katolicki, imam i rabin - jakiego największego cudu w swoim życiu zaznali

KSIĄDZ KATOLICKI:
Kiedyś szedłem do chorego, kiedy nagle przybliżyła się burza, ale taka straszna burza, lało jak z konewki, wicher, aż strach. Naprawdę obawiałem się, że nie dojdę. I zacząłem się modlić: O Boże, Ty wiesz, że pełnię Twoją wolę, proszę Cię więc o pomoc, abym doszedł do tego umierającego i przygotował go na spotkanie z Tobą. I tu nagle cud! Wszędzie dookoła mnie rozszalała się burza, a nade mną czyste, błękitne niebo...

IMAM:
To jest nic. To ja pewnego razu pielgrzymuję do Mekki, gdy tu zaczyna się burza piaskowa, a to jest na pustyni prawdziwa katastrofa. To ja upadam na twarz do ziemi i modlę się: O Allahu, Twój prorok Mohamed nam rozkazał pielgrzymować do Mekki, a teraz mam tak marnie zginąć? I tu nagle cud! Wszędzie dookoła mnie szaleje burza piaskowa, a w zasięgu mojego wielbłąda nie drgnie się nawet ziarenko piasku...

RABIN:
No to ja w pewną sobotę idę swoich tysiąc kroków do synagogi, i naglę widzę, ze na ziemi leży dwieście zł. Co teraz? Jest szabat i ja nie mogę podnieść tych dwóch stów, nawet nie mogę dotknąć pieniędzy, co teraz? Zaczynam się więc modlić: O Boże, Tyś ustanowił szabat dla synów Izraela, pomóż mi go zachować! I nagle cud! Wszędzie dookoła mnie sobota, a ja mam czwartek...

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 wrzesień 12 2005 14:18   
Forum

Zemřel jeden technik a přišel před nebeskou bránu. Když uviděl svatého Petra, začal protestovat:
– Tak počkej, Petře, já jsem moc mladý na smrt, mně je teprve pětatřicet.
Svatý Petr se zamyslel, zahloubal do záznamů, pak se obrátil na technika a zavrtěl hlavou:
– Kdepak, chlapče, kdepak; podle toho, kolik sis nechal proplatit odpracovaných hodin, ti táhne na stodvacátý rok…

Umarł technik i przyszedł przed bramę nieba. Kiedy zobaczył świętego Piotra zaczął protestować:
Poczekaj Piotrze, ja jestem za młody na śmierć. Mam dopiero 35 lat.
Święty Piotr pomyślał, popatrzył głębiej w księgę i obróciwszy się do technika i przecząco kręcąc głową powiedział:
Ależ skąd chłopczyku, według tego co dałeś sobie wypłacić jako godziny przepracowane idzie ci już 120 rok życia ...

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 wrzesień 12 2005 14:28   
Forum

Wtedy wziął Jezus swych uczni na górę, zawołał ich ku sobie i ucząc mówi:
Błogosławieni ubodzy duchem, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy płaczą...
Błogosławieni cisi...
Błogosławieni, którzy łakną pragną sprawiedliwości...
Błogosławieni miłosierni...
Błogosławieni czystego serca...
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój...
Błogosławieni, którzy są prześladowani...
Cieszcie się, bo wielka jest wasza nagroda w niebie

Wtedy odzywa się Szymon Piotr: „Mamy robić notatki?”
Andrzej powiedział: „Mamy się tego uczyć na pamięć?”
Jakub powiedział: „Będzie z tego kolokwium?”
Filip dopowiada: „Ile z tego możemy zapomnieć?”
Jan zaproponował, że wystarczy, aby się nauczyć tylko jedno z nich.
Mateusz się odezwał: „Jak to się ma do realnego życia?”
A Judasz zakończył: „Kiedy pójdziemy w końcu dalej?”
Na koniec jeden z obecnych faryzeuszy zażądał, aby mógł zobaczyć prawo do nauczania, i pytał się, jakie konkretne cele ma Jego nauczanie

I Jezus zapłakał...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 wrzesień 12 2005 14:43   
Forum

Jak to wygląda w USA..

Na mostowym murku stoi samobójca i przymierza się do skoku. Podbiega do niego jakiś człowiek i próbuje go ratować
-Poczekaj nie skacz!
-Dlaczego nie? Już nie mam po co żyć?
-Jak to? Jest przecież tyle rzeczy, które nadają sens naszemu życiu.
-Na przykład?
-No chociażby... Jesteś wierzący, czy ateista?
-Wierzący.
-Ja również! Jesteś chrześcijaninem, żydem, czy muzułmaninem, a może kimś innym?
-Chrześcijanin.
-Ja również! Jesteś może katolikiem, czy protestantem?
-Protestantem.
-Ja również! A jesteś prezbiterianinem, czy baptystą?
-Baptystą.
-Ja również! A jesteś z Kościoła Baptystycznego, czy z Reformowanego Kościoła Baptystycznego?
-Z reformowanego.
-Ja również! A jesteś z Reformowanego Kościoła Baptystycznego naszego Pana Jezusa Chrystusa czy Reformowanego Kościoła Baptystycznego naszego Zbawiciel Jezusa Chrystusa
- Reformowanego Kościoła Baptystycznego naszego Pana Jezusa Chrystusa.
- Ja również! A jesteś z Reformowanego Kościoła Baptystycznego naszego Pana Jezusa Chrystusa założonego w roku 1875, lub z Reformowanego Kościoła Baptystycznego naszego Pana Jezusa Chrystusa założonego w roku 1884?
- Reformowanego Kościoła Baptystycznego naszego Pana Jezusa Chrystusa założonego w roku 1875.
- Hmmmm.... Ja jestem z Reformowanego Kościoła Baptystycznego naszego Pana Jezusa Chrystusa założonego w roku 1875. Tak skocz ty przeklęty heretyku

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 wrzesień 12 2005 19:21   
Forum

No jesli chodzi o subkultury...
here

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat