Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Proszę, pomóżcie spełnić marzenie moich rodziców.
 |  Wersja do druku
Ula 98
 wrzesień 17 2005 11:31  (Czytany 1403 razy)  
Forum

Status: offline

Moi rodzice bardzo by chcieli złożyć przysięgę małżeńską przed Bogiem. Kiedyś to było niemożliwe, gdyż tata od 37 lat jest rozwiedziony. Wczoraj drugi raz doszły krewnych wieści, że jego była żona nie żyje od kilku lat. Problem w tym, że to przyszło drogą pantoflową z bardzo daleka. By się o tym przekonać, musialabym ją odszukać, ale nikt nie ma pojęcia gdzie ona się wyprowadziła i gdzie mieszkała, bo ojciec całkowicie zerwal z nią kontakty. Zna jedynie jej pierwsze miejsce zameldowania po ślubie, potem jedynie tyle co usłyszał od ludzi, że podobno wyprowadziła się w okolice X-miasta.

Czy znacie jakieś sposoby, by znaleźć poszukiwaną osobę? Gdzie się kierować, by zdobyć informacje dotyczące nowego miejsca zameldowania? Jak się w ogóle za to zabrać? Czy są jakieś instytucje, gdzie mogłabym takie informacje zdobyć?
Jedyne co mi przyszlo do głowy, to prywatny detektyw - jednak koszty uslug w kwocie kilkuset złotych są zbyt duże. Czy można to załatwić taniej?

Bardzo proszę o rady i pomoc.
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 17 2005 13:00   
Forum Moderator
Moderator

Urząd Stanu Cywilnego. Tam się rejestruje narodziny, śluby i zgony. Tam może się dowiedzieć, ćzy jego pierwsza żona żyje. Jak trafi na życzliwych urzędników, to praktycznie od ręki.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ula 98
 wrzesień 17 2005 13:14   
Forum

Byłam w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tam powiedziano mi, że istnieje ochrona danych osobowych i nie mogą mi udostępnić takich informacji. Na nic się zdały tłumaczenia, że mój ojciec był jej mężem i że w tym samym urzędzie przecież brali ślub.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 17 2005 13:21   
Forum Moderator
Moderator

Bo to musi zrobić osobiście zainteresowany...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Anna Maria Śliwińska
 wrzesień 17 2005 16:03   
Forum

Witaj wiem że takie problemy można też roztrzygnąc w Sądzie Duchownym.Tam porady i pomoc jest za darmo.Taki Sąd znajduje się w wiekszych miastach np.we Wrocławiu.Pozdrawiam serdecznie

===

"Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata" (Mt 28, 20)

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 17 2005 20:03   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Jakub: Bo to musi zrobić osobiście zainteresowany...

Dokładnie. Pani ojciec musi się tam udac osobiście.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
macli
 wrzesień 19 2005 18:02   
Forum

Nie wiem, prawdę mówiąc, jak ustalić, że ktoś umarł, ale z racji swojego zawodu wiem jak ustalić adres kogoś kto żyje.
Może przyda się to w ustaleniu ostatniego miejsca pobytu, a tym samym pozwoli znaleźć osoby które wiedzą o ew. śmierci tej osoby.

1. Wizyta u sąsiadów
Jedną z możliwości uzyskania adresu jest udanie się do ostatniego znanego miejsca zamieszkania poszukiwanego i rozmowa z jego dawnymi sąsiadami (osobą lub rodziną zamieszkującą pod tym adresem). Często osoby wyprowadzające się na nowe miejsce pozastawiają nowy adres dotychczasowym sąsiadom, ew. utrzymują później kontakt.

2. Wydział spraw obywatelskich
W przypadku, gdy znane jest chociaż miasto gdzie powinien być zameldowany poszukiwany, należy udać się do wydziału spraw meldunkowych (np. Wydział Spraw Obywatelskich) prowadzonych przez urzędy miasta czy gminy. Tam należy zwrócić się z prośbą o podanie aktualnego adresu.

3. Centralne Biuro Adresowe
Informacje o wszystkich osobach zameldowanych w Polsce są gromadzone w Centralnym Biurze Adresowym zajmującym się udzielaniem informacji adresowych ze zbioru PESEL.

Ostatnie dwa przypadki wymagają dotrzymania pewnych procedur, poza tym wymagany jest też interes prawny, którego w Twoim poście się nie dopatrzyłem. Możliwe jednak, że istnieje jakiś punkt zaczepienia.

Gdybyś miała jakieś pytania - pisz na e-mail.

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,23 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty