Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 O 'bracie Rogerze' dla równowagi
 |  Wersja do druku
m4
 wrzesień 28 2005 15:45   
Forum

Status: offline

Quote by Marcin W:
Ja nic nie poradzę na to, że dla mnie świadkiem Chrystusa jest np. Billy Graham a nie Józef Ratzinger vel Benedykt XVI.

Ok, nie będę z Tobą dyskutowac o tym, czego nie znam. O panu Grahamie słyszę po raz pierwszy.

Quote by Marcin W:
Może z kilka procent katolików przyjmuje Jezusa osobiście, zaprasza Go do swego życia, otwiera się na Niego, z gotowością że On przemieni ich życie (część z nich zresztą wkrótce przestaje być katolikami, bo coraz ciężej im być w Kr-k ).

Hmm... myślałam kiedyś o konwersji, ale w końcu stwierdziłam, że dla mnie przejście na protestantyzm byłoby pójściem na łatwiznę. W KRK jest wiele jeszcze do zrobienia. Obawiam się, że jeżeli wszyscy w miarę myślący i czytający PŚ katolicy odłączą się od KRK, to ten kościół stanie się ostoją lefebrystów i tym podobnych. Koszmar Poza tym, świadectwo Chrystusowi można dawać w każdych warunkach, nawet w KRK

Quote by Marcin W:
Ale ja spotkałem ludzi nowonarodzonych - protestantów, a nie spotkałem nowonarodzonych katolików.

Nie uogólniaj osobistych doświadczeń.
Dla mnie "nowonarodzonym" był np. prof. Śnieżawski czy ks. Tischner.

Quote by Marcin W:
Wierz mi, albo nie, ale ja znam ludzi, któzy - gdyby żyli w średniowieczu - z odwagą poszli by na stos.

Czemu miałabym Ci nie wierzyć?

Quote by Marcin W:
Ja nie jestem taki doskonały, a tak bardzo chcialbym być.

I dobrze, że tak myślisz. Mi to się czasami w ogóle odechciewa bycia doskonałą

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 28 2005 15:55   
Forum

Quote by m4: Ok, nie będę z Tobą dyskutowac o tym, czego nie znam. O panu Grahamie słyszę po raz pierwszy.

W takim razie polecam Ci jego ksiązki. Świetne! Zwłaszcza "Musicie się na nowo narodzić"!

Quote by m4:
Hmm... myślałam kiedyś o konwersji, ale w końcu stwierdziłam, że dla mnie przejście na protestantyzm byłoby pójściem na łatwiznę. W KRK jest wiele jeszcze do zrobienia. Obawiam się, że jeżeli wszyscy w miarę myślący i czytający PŚ katolicy odłączą się od KRK, to ten kościół stanie się ostoją lefebrystów i tym podobnych. Koszmar Poza tym, świadectwo Chrystusowi można dawać w każdych warunkach, nawet w KRK

W sumie myślę tak jak Ty - zmieniać ten Kościół od środka, ale coraz bardziej mi się odechciewa, coraz mniej widzę szansy na radykalne zmiany.

Quote by m4: Nie uogólniaj osobistych doświadczeń.
Dla mnie "nowonarodzonym" był np. prof. Śnieżawski czy ks. Tischner.

Podkreślam jeszcze raz - ja mogę pisać o ludziach, których ja spotkałem, z własnego doświadczenia.

Quote by m4:

Dlaczego?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 wrzesień 28 2005 16:14   
Forum

Quote by Marcin W:
W takim razie polecam Ci jego ksiązki. Świetne! Zwłaszcza "Musicie się na nowo narodzić"!

Rozejrzę się za nią.

Quote by Marcin W:
W sumie myślę tak jak Ty - zmieniać ten Kościół od środka, ale coraz bardziej mi się odechciewa, coraz mniej widzę szansy na radykalne zmiany.

Jeszcze nie straciłam nadziei. Na wszystko trzeba czasu.

Quote by Marcin W:
Quote by m4:

Dlaczego?

Dobre pytanie... Trudno odpowiedzieć. Może z lenistwa? Może z lęku? Albo z powodu małej wiary? Wstyd przyznać, wiarę to mam malutką Ale pracuję nad nią.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 28 2005 16:34   
Forum

Quote by m4: Rozejrzę się za nią.

Jeśli masz gdzieś blisko jakiś zbór ewangeliczny - np baptystów czy "zielonych" - to powinni ją mieć w bibiotece.

Quote by m4:
Wstyd przyznać, wiarę to mam malutką Ale pracuję nad nią.

Eh, to tak jak ja! Fajnie, że nie jestem w tym sam!

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Pius
 wrzesień 28 2005 16:42   

Joker nie dołuj się sposób prowadzenia polemiki przez Marcina W wprawia go w dobry nastrój gdyż nikomu nie chce się odpisywać na te stosy nielogicznych, chaotycznych bzdur. Bombarduje on zdaniami niezwiązany z tematem byleby coś napisać a wszystkie rozmowy i tak sprowadzi do pytania gdzie to jest w Biblii(zostan ŚJ). Myśli, że jest zwycięzcą, bo nikt mu nie odpisuje. Mała rada Marcinie jak chcesz żeby ktoś odpisywał na twoje posty to ustosunkowuj się do całości jakimś logicznym wywodem a nie do każdego zdania z osobna stekiem bzdur.

Pozdrawiam (:

===

Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 28 2005 17:01   
Forum

Quote by Pius: Joker nie dołuj się sposób prowadzenia polemiki przez Marcina W wprawia go w dobry nastrój gdyż nikomu nie chce się odpisywać na te stosy nielogicznych, chaotycznych bzdur.

Za to ty zawsze piszesz w sposób logiczny u ipirządkowany, co? Właśnie jest na odwrót - na najbardziej logiczne argumenty Ty własnie nie potrafisz odpowiedzieć. To po pierwsze. Po drugie - nie muszę się wprawiać w dobry nastrój, bo dobry nastrój naogół mam. Wkurzają mnie tylko tacy, co takie własnie kretynizmy potrafią napisać.

Quote by Pius:
Bombarduje on zdaniami niezwiązany z tematem byleby coś napisać a wszystkie rozmowy i tak sprowadzi do pytania gdzie to jest w Biblii(zostan ŚJ).

1. Nikogo niczym nie bombarduję, tylko rozwijam wątki, które się pojawiają, a to zasadnicza róznica. Jeśli tego nie rozumiesz, to trudno. Twój problem!

2. A to teraz rozumiem czemu katolicy trzymają się na dystans od Biblii - nie chcą przypominać Świadków Jehowy! Pokazujesz wyraźnie, że jak katolicy nie potrafią czegoś uzasadnić biblijnie, to kręcą jak się da, uciekają od Biblii i śmieją się gdy ktoś oczekuje od nich biblijnych wyjaśnień. Takie stanowisko jest po prostu niepoważne. I później ktoś ma traktować Kr-k poważnie?

Quote by Pius:
Myśli, że jest zwycięzcą, bo nikt mu nie odpisuje.

Owszem. Wiem dlaczego nie ma odpowiedzi na część moich wpisów. Po prostu brak argumentów, a niektórzy nie umieją przyznać, że nie mają racji.

Quote by Pius:
Mała rada Marcinie jak chcesz żeby ktoś odpisywał na twoje posty to ustosunkowuj się do całości jakimś logicznym wywodem a nie do każdego zdania z osobna stekiem bzdur.

A wiesz co sobie możesz zrobić z takimi "radami"? Pisać to ja będę tak, jak mi to odpowiada i Tobie nic do tego. Nie będziesz mnie pouczał jak powinienem robić, dzieciaczku. Mi jest tak wygodnie i bardziej przejrzyście. Jak Ty się nie potarfisz pozbierać i zrozumieć, to jest to wyłacznie Twój problem.

Co do "steku bzdur" - ty sam nic mądrego jeszcze tu nie napisałeś, więc nie pyskuj. Ośmielam się sądzić, że ja jednak coś do tej dyskusji wnoszę - w doróżnieniu od Ciebie, co tylko rzucasz tym, co cię twój Kościół nauczył. Papuga też umie powtarzać...

I tylko zastanawiam się po co tu wsadziłęś tego głupiego, napastliwego posta. Chyba po to tylko, żeby mnie rozzłościć, prowokatorze! Spadaj pajacu!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 28 2005 18:40   
Forum

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 wrzesień 28 2005 19:28   
Forum

Sorry, Medieval, ale prowokator musiał dostać po łapach. Jaki był sens tego jego wpisu? Klimat się uspokajał i jemu chyba to przeszkadza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,21 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty