Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Nowy Cud Odnowienia
 |  Wersja do druku
 wrzesień 23 2005 14:37  (Czytany 1190 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 09/19/05
Postów:: 13

Witajcie!

Wiecie kim jesteśmy? Większość odpowiedziałaby: „ludźmi”, inni: „stworzeniami Boga na Jego podobieństwo”. Zastanawiam się to jest bardziej podobny do kogo....
Szukamy cudów. Tworzymy wytyczne kiedy to cud, a kiedy tylko zjawisko w pełni wytłumaczalne naukowo lub też mistyfikacja. Bóg nas umiłował dając nam największy cud – życie. Dał nam zwierzęta, rośliny, powietrze, wodę, Ziemię, Księżyc, Słońce... a my co robimy? Szukamy dalej cudów, szukamy Boga. Czyż nie piękny jest ranek skąpany w rosie na tle wschodzącego Słońca? Czy to nie cud? Czy cudem nie jest, że widzimy, słyszymy, smakujemy, dotykamy? Bóg z miłości do nas dał nam tak wiele, że nie jestem w stanie opisać choć jednego z cudów słowami. Mamy oczy, lecz jesteśmy ślepi, mamy uszy, lecz jesteśmy głusi, mamy umysł, lecz jesteśmy głupi. Czymże więc jesteśmy? Czyż jeśli nie szanuje się obrazu stworzonego przez malarza, nie oznacza to iż nie szanujemy artysty? Czemu więc nie szanujemy Boga? My, Jego obrazy, pejzaże... Żyjemy w systemie, który sami stworzyliśmy, tworzymy go nadal. Ów system jest na tyle względny i stały, że nierzeczywisty. Jest względny jak czas, który dla większości z nas płynie nieubłaganie. Czyżby?
Czy czytając te słowa, oddychasz powietrzem, widzisz je? Czy to nie cud? Może to tylko wybujała wyobraźnia. Stwórca Wszystkiego, Niczego, Pustki, Pełni, Chaosu, Wszechświata, Wymiarów, Czasu jest Bogiem Jedynym i Prawdziwym. Tak wiele potrafilibyśmy gdybyśmy wierzyli w Niego. „Karz drzewu wyrwać korzenie i skoczyć do morza, a ono zrobi to jeśli masz choć grosz wiary”. Czemu wszyscy interpretują Biblię? Dlaczego nie biorą jej dosłownie? Przecież Jezus mówiąc te słowa do Uczniów, nie miał na myśli przenośni. Ludzie naprawdę mogą przenosić góry, tylko muszą w to uwierzyć. Telekineza, telepatia, psycho-zdolności, uzdrawianie to nie jest wymysł, każdy z nas ma te zdolności ale nie wieży w nie. Biblia to kod dany nam od Boga. Czemu kościół tworzy własną Biblie? Dlaczego nie da ludzią pełnej prawdziwej Biblii, bez uzasadnień, opisów, ze wszystkimi ewangeliami, pismami. Przecież pisząc objaśnienie czy sposób interpretacji, narzucają swój sposób myślenia, a wielu ludzi sugeruje się tym co tam jest napisane. „Rozłup belkę, a będę tam, podnieś głaz a znajdziesz mnie. Kościół nie jest w drzewie i w kamieniach, jest w nas”. Czemu większość ludzi jest tak słabej wiary, że potrzebuje pośrednika kościoła między Bogiem, a nim samym? Człowiek to kościół a nie budynki, czy organizacje. Ludzie są tacy śmieszni, a najzabawniejsze jest to, że nie widzą tego jak sami z siebie robią pośmielisko. Wolna wola nie istnieje. Są pewne punkty w życiu każdego z nas do których dojść musimy, są one wyznaczone przez Boga, droga jaką do nich dojdziemy jest naszym wyborem. Dlaczego gdy umiera bliska nam osoba smucimy się? Przecież podobno wierzymy w to iż dusza tej osoby odchodzi do Boga, czy nie powinien być to czas radości? „Miłujcie bliźniego swego, jak siebie samego” – wojny, mordy, ludobójstwa... – dziwnie rozumujemy miłość. Tworzymy swoje prawa, sądzimy, wydajemy wyroki; kto ma żyć, a kto nie. Bóg dał nam dziesięć prostych i zrozumiałych praw... czy którekolwiek z nich przestrzegamy?
Zło, Dobro, Szatan, Bóg istnieją. Ja nie wierze w Boga... nie potrzebna mi wiara, bo wiem, że Bóg jest - istnieje. Jeśli dotykasz szklanki, to żeby z niej wypić, musisz w nią wierzyć? Czemu z istnieniem Boga tak nie postępujesz? Tak płytcy, głupi niszczymy samych siebie, wszystko co Bóg nam podarował. Nie doszczegamy kodu który Bóg nam podarował. Jest wszędzie. Jego odzwierciedleniem jest matematyka. Wszystko można za jej pomocą opisać. Ruch, przyśpieszenie, przewidywania... nawet stworzyć algorytm opisujący przyszłość. Wszystko jest w liczbach, tyle że my nadal w nich widzimy liczby. To co jest, było, to co będzie, było, wszystko należy do Koła Powtórzeń. Nic co będzie, a już było nie dokona się. Bóg jest Niczym, i Wszystkim Zarazem. Tak wiele mamy, moglibyśmy mieć więcej ale tylko z i w Bogu. Żądzą nami kawałki papieru, złość, nienawiść, zazdrość... czemu? Bo dla większości z nas Bóg już nie istnieje. Stworzył nas przecież przypadek. Miliardy lat temu z chaosu narodził się Wszechświat, Galaktyki, nasz Układ Słoneczny, Planety, Ziemia, Życie.

To wszystko przypadek, prawda?

Miłujcie się, jak On was umiłował.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 24 2005 13:23   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 08/13/05
Postów:: 857

Zgadzam sie z tym. Tylko, że z tą wiarą, to nie jest tak łatwo. Człowiek tak sie, zapętał w swoich sprawach, ze trudno jest teraz sie od nich uwolnić.
Jezus powiedzial o wierze jak ziarenko gorczycy.
W tamtych czasach byla to jedna z najmniejszych rzeczy jaki zwykly tubylec ;] moze sobie wyobrazić. Dzisiaj pewnie to by bylo, : gdybyś miał wiarę jak elektron..
Więc jesli taka wiara przenosi góry, a my nawet nie potrafimy sobie często odmówić najprymitywniejszej przyjemności, pewnie my wogóle wiary nie mamy.
Z drugiej strony jakie rzeczy moze zdzialac pelna, duza wiara !!!
Człowiek poszedł swoja drogą , oddalil sie od Boga, więc teraz musi poniesc konsekwencje.

Chodź Matuzalem, chodżcie Wszyscy , którzy myślicie podobnie, zmieniajmy sie na lepsze i zmieniajmy świat!
Karol Wojtyla powiedzial, ze nawet mamy sie zmuszac do czynienia dobra.
Przybliżmy sie do światła!

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,07 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana