Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Kosciol w polsce to....
 |  Wersja do druku
Gość forum: Jur
 październik 08 2004 22:32  (Czytany 1850 razy)  

Dopiero zaczalem przegladac to arcy ciekawe forum.i trafilem na moderatora ,ktory pisze-"ksieza to tylko ludzie miedzy ktorymi znajduja sie tez nikczemnicy".Mam jedno pytanie,czy "nikczemnicy" nie powinni byc karani? Jezeli sa "tez ludzmi "tym bardziej? Przyznajesz sam ze wsrod ksiezy sa "niegodziwi",a wiec dlaczego, dlaczego jestem oszczerca?! Piszesz o zagladaniu w "cudze kieszenie",nie musze zagladac,widze jak jeden z polnocy drugi ze srodka "poruszaja" sie mercedesami za kilkaset tysiecy zl.,a z poludnia ksiadz nie ma pieniedzy na reperacje dachu.Czyzby istnialy w kosciele klasy(kasty)?Uwazam ze wladze kosciola powinny natychmiast reagowac i zdecydowanie odcinac sie od ksiezy "nikczemnikow".Pozdrawiam.

===

Cytat 
Shuper
 październik 31 2004 00:46   
Forum

Status: offline

no cóż nic dodac nic odjąć... zgadzam się z tobą całkowicie

===

I'm not a slave to a god that doesn't exist !!! I'm not a slave to world that doesn't give a shit !!!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
ks. Adam Sekściński
 październik 31 2004 10:23   
Forum

Może najpierw zacznijmy od udowodnienia owej "nikczemności" a potem domagajmy się kary.
Przez analogię mógłbym również nazwać "nikczemnikami" piszących powyższe posty - bo mają komputery (skoro wg. nich np. korzystać = mieć) a wielu ludzi głoduje...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joel
 październik 31 2004 12:58   
Forum

krotki post ode mnie w tej sprawie.powiem,ze jest w tym troche racji.Po pierwsze ksieza sa traktowani jak swiete krowy w tym kraju.Spojrzmy na przyklad bp Sliwisnkiego.Czy gdybym ja spowodowal wypadek po pijaku i potem to jeszcze tuszowal czy sad by sie ze mna tak lagodnie obszedl???inne przyklady-sprowadzanie samochodow na organizacje religijne i potem handel nimi...Spojrzmy na amerykasnie podworkio i molestwoanie dzieci-u nas taki problem moze istniec.Czy zwierchnicy nie powinni cos z tym zrobic?tymczasem nabiraeli wody w usta,przenosili ksiezy do innych parafii i uwazali sprawe za ropzwiana...czy to jest ok?nie mowie,ze wszyscy ksieza sa be.nie mowi,ze tylko duchowni rzymsy majaj odchyly,ale tak nie powienno byc nigdzie.pozdrawiam

===

Joel

Profil   Email 
 Cytat 
ks. Adam Sekściński
 październik 31 2004 13:36   
Forum

No to ja też krótko jeszcze

1. Zgadzam się, że generalnie wobec prawa wszyscy powinni być równi i odpowiadać za swoje czyny, tyle że u nas niestety system jest chory - jak to widać również w przypadku polityków, "biznesmenów", sędziów, policjantów etc. więc to system trzeba uzdrowić, a nie podejście do księży. Poza tym nie "księża" są tak traktowani ale "niektórzy księża" tak dla ścisłości. I wobec powyższego owych "świętych krów" jest w naszym kraju o wiele więcej w innych grupach społecznych.

2. Kwestie nadużyć przy korzystaniu z ulg podatkowych opisywał kiedyś tygodnik Wprost oraz omawiała bodajże TVN w jednym z programów - i występowały one w wielu kościołach oraz organizacjach religijnych

3. Rzeczywiście tuszowanie zła, milczenie gdy ono się dzieje, nie wyciąganie konsekwencji w stosunku do tego, który go popełnił - jest niedopuszczalne. Jednakże tak jak pisałem wyżej - winę trzeba najpierw udowodnić. Były już przypadki oskarżeń, które później okazywały się nieprawdziwe. Dlatego tez moim zdaniem roztropne jest wstrzymanie się od wydawania pochopnych opinii i sądów przed wyjaśnieniem sprawy.

ale tak nie powienno byc nigdzie

ano nie powinno

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Jur
 październik 31 2004 22:40   

Alef-ie,popelnilem drobny blad.Otoz moj post mial trafic do tematu "Kosciol Kat.w Polsce organizacja oszustow i zlodziei",miala to byc odpowiedz na "post moderatora".Niechcacy "otworzylem "nowy temat,coz ,teraz juz za pozno.
Nie musze chyba wyjasniac ze z wyzej cytowanym tematem sie nie zgadzam.
Zaczne od Twojej "analogi" - hm..,nie powinno byc "miec = korzystac"? Z "glodnymi ludzmi" ,pozwolisz,podaruje sobie komentarz.Podejrzewam ze byles wzburzony,ale "nikczemnicy" to nie moje slowa,ja tylko cytowalem.Jestem rowniez zdania ze Wine trzeba Udowodnic i pozniej ferowac wyroki.Jednakze dziwi mnie slabosc hierarchi koscielnej(moze jej brak) w zdecydowanym dzialaniu.Dopiero jak media podnosza wrzask i pol spolecznosci sie oburza zaczyna sie cos dziac.Dlaczego tak pozno? Podejrzewam ze Ty tez jestes lojalny,tylko gdzie jest granica lojalnosci? Pracuje razem z "ortodoksem"(Serb) i protestantem(niem),nasze dyskusje mozesz sobie wyobrazic(albo i nie) i jest mi przykro,wolalbym zeby mnie atakowano Pozdrawiam. Przepraszam za "balagan w myslach".

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty