Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Coś na temat ew. wg. św. Tomasza i nietylko...
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 wrzesień 25 2005 17:48  (Czytany 1179 razy)  

Sama osobiście nie czytałam tej Ew. ale mysle, że ona może byc prawdziwa... Nie rozumiem Kościoła... Potepia wszystko, co nowe, boi sie jakby, że jego autorytet zostanie podważony... zgadzam sie z tym, że Bóg jest wszedzie... Nie musimy chodzic do KOścioła, by oddawac mu cześć... Większość ludzi robi to nie z potrzeby ducha tylko dlatego by zaimponowac innym... Cos w stylu: "Zobaczcie chodze do Kościoła, jestem wierzący/a". Sama chodze do KOścioła, ale szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem tą instytucje... Dla mnie straciła swoją świetośc... Kiedy uczestnicze we mszy, to słowa Boga zagłusza pieniądz. Za wszystko trzeba płacic. Rozumiem naszym obowiezkiem jest utrzymywac świete instytucje... Ale są tego granice... Większość Księzy upomina sie o datki, chocuiaz dobrze wiedza ze ludzie wcale nie maja pieniędzy...

Cytaty, które czytam pochodzace z Ew., maja ukryty głęboki przekaz... Każa nam sie zastanowić.Nie daja nam spokoju, ponieważ ta tajemniczosc która emanują nas do nich ciągnie... Ostatnio rozmawiałam z diakonem, który sprawiłk ze inaczej zaczełam na to wszystko patrzec... Wiemy, ze istnieja 4 ew. objawione, których niektóre fragmenty są wrecz identyczne, czyli jakby jest jeszcze jedna  ksiega która kosciól nazywa (źródłem)Q... Moze to własnie ew. Tomasza była tym zródłem?? Nie wiem, tak tylko sie zastanawiam... Nie jestem zbytnio w to wszystko wtajemniczona... POdobno istnieja 24 ew.

Zaczne jeszcze jeden temat, ksiązki zakazane... To głupota ze Kościół zakazuje czytania niektórych z nich, dotyczy to równiez słuchania pewnych zespołów... Popadamy juz w jakas paranoje... Człowiek po to ma rozum, zeby z niego korzystac, ma wolną wole, pzeciez to od niego zalezy, co bedzie robił, jaki bedzie...Ja słucham zakazanych zespołów, czytałam niektóre ksiazki, i one sa dal mnei tylko ksiazkami, a muzyka muzyka.. nie hipnotyzuje sie tym, a Kościół nie powinien w to ingerowac... Powinien nas wspierac, dazyc do tego by na swiecie było dobrze, a nie jeszce nas buntowac... Nie wiem, pewnie to co pisze nie trzyma sie kupy, ale pisze to co mysle...

===

Cytat 
Izrael
 wrzesień 28 2005 22:09   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

eee, co to za bajdurzenie?

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 29 2005 00:12   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by gosc: Sama osobiście nie czytałam tej Ew. ale mysle, że ona może byc prawdziwa... Nie rozumiem Kościoła... Potepia wszystko, co nowe, boi sie jakby, że jego autorytet zostanie podważony... zgadzam sie z tym, że Bóg jest wszedzie...

Ewangelia ta prawdziwa nie może być. Specjaliści ją przemielili i wychodzi, że pop pierwsze jest nowsza niż pozostałe księgi kanoniczne. Nie chce przekłamać, ale wychodzi na to że powstała po śmierci ostatniego, najmłodszego Apostoła św. Jana. Po Apokalipsie, która jasno stiwerdza, że już żadne inne pisma natchnione nie powstaną. Ponadto trąci ona gnostycyzmem i naprawdę niedorzecznymi fragmentami.
Poza tym Bóg jest wszędzie, ale zwłaszcza w Kościele, zgromadzeniu (gdzie dwóch lub trzech...), a inna sprawa, że ten i ów Kosciol ma w zwyczaju zbierac się w budynkach.

Nie musimy chodzic do KOścioła, by oddawac mu cześć... Większość ludzi robi to nie z potrzeby ducha tylko dlatego by zaimponowac innym... Cos w stylu: "Zobaczcie chodze do Kościoła, jestem wierzący/a".

Czy większość czy mniejszość. Jest to problem ich i nasz (bo się być może za mało staramy, żeby poznali Boga).

Sama chodze do KOścioła, ale szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem tą instytucje... Dla mnie straciła swoją świetośc... Kiedy uczestnicze we mszy, to słowa Boga zagłusza pieniądz. Za wszystko trzeba płacic. Rozumiem naszym obowiezkiem jest utrzymywac świete instytucje... Ale są tego granice... Większość Księzy upomina sie o datki, chocuiaz dobrze wiedza ze ludzie wcale nie maja pieniędzy...

Po pierwsze ciągle za mało wszyscy modlimy się za duchownych a za bardzo narzekamy na nich.

Cytaty, które czytam pochodzace z Ew., maja ukryty głęboki przekaz... Każa nam sie zastanowić.Nie daja nam spokoju, ponieważ ta tajemniczosc która emanują nas do nich ciągnie... Ostatnio rozmawiałam z diakonem, który sprawił ze inaczej zaczełam na to wszystko patrzec... Wiemy, ze istnieja 4 ew. objawione, których niektóre fragmenty są wrecz identyczne, czyli jakby jest jeszcze jedna ksiega która kosciól nazywa (źródłem)Q...
Moze to własnie ew. Tomasza była tym zródłem?? Nie wiem, tak tylko sie zastanawiam... Nie jestem zbytnio w to wszystko wtajemniczona... POdobno istnieja 24 ew.

Mieszasz. Q i Tomasz nie wiele mają wspólnego ze sobą.

Zaczne jeszcze jeden temat, ksiązki zakazane... To głupota ze Kościół zakazuje czytania niektórych z nich, dotyczy to równiez słuchania pewnych zespołów... Popadamy juz w jakas paranoje... Człowiek po to ma rozum, zeby z niego korzystac, ma wolną wole, pzeciez to od niego zalezy, co bedzie robił, jaki bedzie...Ja słucham zakazanych zespołów, czytałam niektóre ksiazki, i one sa dal mnei tylko ksiazkami, a muzyka muzyka.. nie hipnotyzuje sie tym, a Kościół nie powinien w to ingerowac... Powinien nas wspierac, dazyc do tego by na swiecie było dobrze, a nie jeszce nas buntowac... Nie wiem, pewnie to co pisze nie trzyma sie kupy, ale pisze to co mysle...

Czy Kościół zakazuje ss, raczej nie (faktem, że tak było kiedyś). Teraz jednak Kościół bardziej nie zaleca czytanie jakieś literatury, przy czym podaje powody. Co do zespołów, też bym zabraniał tych, które śpiewają o tym jak to przyjemnie się jest upijać zabijać i rżnąć.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty