Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Czy władze Warszawy finansują organizacje gejowskie?
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 październik 12 2005 11:23  (Czytany 4070 razy)  

Nie wiem, na ile wiarygodny jest ten artykuł, ale dane na stronach UM się zgadzają. Jak się odbywa przyznawanie takich dotacji? Jeśli prawdą jest to co piszą w tym artykule to chyba nie chcę takiego prezydenta-hipokryty....

http://www.wszechpolacy.pl/t.php?id=1086

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 12 2005 11:29   
Forum

Status: offline

Powątpiewam w prawdziwość owego artykułu.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Jerzy Piątek
 październik 12 2005 11:31   
Forum

To prawda, co piszą...

Ale ja zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz w tym artykule... Geje i lesbijki nazwani są w nim "NAZIFOBAMI", jakby to była rzecz naganna. Idąc po nitce logiki: jeśli my jesteśmy "nazifobami", to Młodzież Wszechpolska to "NAZIFILE"? Czyli bycie nazistą jest OK? W końcu dziarskie chłopaki zrzucają maskę... Wstyd, panowie "patrioci"....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jerzy Piątek
 październik 12 2005 11:37   
Forum

Quote by mateuszwroc: Powątpiewam w prawdziwość owego artykułu.

http://um.warszawa.pl/samorzad/wladze/zarzadzenia/html/501_2003.htm

http://www.bip.warszawa.pl/dokumenty/uchwala/517/1417_0502.gif - nawet z podpisem prezydenta...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 październik 12 2005 12:54   
Forum

Czy mozna to odebrac jako pozytywny sygnal ze zwolennicy LPR i MW nie beda glosowac na Kaczynskiego?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 październik 12 2005 12:55   
Forum

Quote by gosc: Nie wiem, na ile wiarygodny jest ten artykuł, ale dane na stronach UM się zgadzają. Jak się odbywa przyznawanie takich dotacji? Jeśli prawdą jest to co piszą w tym artykule to chyba nie chcę takiego prezydenta-hipokryty....

Czy forum nie wymaga logowania do zamieszczenia postu???

===

Cytat 
Joanna Gacka
 październik 12 2005 13:06   
Forum Admin
Admin

Od pewnego czasu - nie. "Zamykamy" forum dla niezarejestrowanych tylko wtedy, kiedy ktoś zaczyna mocno rozrabiać.

===

Cytat 
Gość forum: Omak
 październik 12 2005 13:21   

Ostatnio zawsze gdy czytam o MW i LPR to przypomina mi sie sprawa opisana w Metropolu opisujacy obrazek z kotkiem, ktory powstal na wzor innego...
Mam nadzieje, ze nie naruszam w ten sposob tutejszej netykiety.

===

Cytat 
Reguly
 październik 12 2005 13:26   
Forum

Quote by Admin: Od pewnego czasu - nie. "Zamykamy" forum dla niezarejestrowanych tylko wtedy, kiedy ktoś zaczyna mocno rozrabiać.

Fajnie... To mile.

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 12 2005 13:59   
Forum

Quote by jerzyk:
Quote by mateuszwroc: Powątpiewam w prawdziwość owego artykułu.

http://um.warszawa.pl/samorzad/wladze/zarzadzenia/html/501_2003.htm

http://www.bip.warszawa.pl/dokumenty/uchwala/517/1417_0502.gif - nawet z podpisem prezydenta...

Teraz to wierzę. Ale zapobieganie HIV/AIDS a wspieranie homoseksualizmu, to co innego. Bo jakby Kacyński LAMBDZIE na zapobieganie HIV/AIDS nie dał, to by go posządzono o to, żeby homoseksualiści na AIDS umierali i HIV roznosili.

A ja mam 100% środek na zapobieganie HIV/AIDS. Ktoś chce, to napiszę.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 12 2005 14:01   
Forum Moderator
Moderator

Niewiem dlaczego, ale zawsze kiedu o czyms donosza Ci mlodzi pseudo patrioci cos mi nie pasuje... Czytam wiec na co przeznaczone jest 8.000 pln dotacji prezydenta miasta... Ano na pomoc ludziom chorym na aids. Czy to juz jest promowanie homoseksualizmu kiedy taka organizacja dostaje pieniadze? Czy nie liczy sie na co pieniadze sa wydawane?? Czy w koncu nie liczy sie to, ze nie kazdy musi byc chrzescijaninem ale kazdy placi podatki i moze oczekiwac rownego traktowania swojej inicjatywy przez miasto...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 październik 12 2005 14:09   
Forum

Quote by mateuszwroc:

O ile wiem, to kamienie czy drewno nie mają wzroku.

Czy to jest jedyny merytoryczny wniosek jaki wyniosles z tej dyskusji? Inna sprawa ze nie wiem do czego pijesz - jesli do tego, ze z takich sorowcow dawni Slowianie wykonywali wizerunki wyobrazen swoich Bogow to po pierwszen ie widze nadal zwiazku, a po drugie pozwole sobie zauwazyc, ze chrzescijanie (a przynajmniej ich czesc) obecnie rowniez to czynia (czesto z materialow znacznie bardziej zroznicowanych). Innymi slowy - tak jak posagi i figury chrzescijanskie obrazujace ich Bogow nie sa tymiż Bogami, podobnie posagi i figury obrazujace etnicznych Bogow slowianskich nie sa tymiz bogami... tak jak posagi i figury chrzescijanskie obrazujace ich Bogow nie posiadaja wzroku, tak nie posiadaly go posagi i figury obrazujace etnicznych Bogow slowianskich. Nalezy jednak umiec dostrzec roznice (ze sie posluze dygresja) w tym ze sie nie rozmawia z telefonem ale przez telefon.

Bardzo prosze tez Admina o zwrocenie szczegolnej uwagi na ten watek i w razie pojawienia sie kolejnych wypowiedzi zmierzajacych do calkowitej zmiany tematu watku o stosowna interwecje i upomnienie autorow tego rodzaju postow. Dziekuje.

===

Cytat 
Gość forum: Elizabeth
 październik 12 2005 14:18   

Quote by mateuszwroc:
Teraz to wierzę. Ale zapobieganie HIV/AIDS a wspieranie homoseksualizmu, to co innego. Bo jakby Kacyński LAMBDZIE na zapobieganie HIV/AIDS nie dał, to by go posządzono o to, żeby homoseksualiści na AIDS umierali i HIV roznosili.

http://warszawa.lambda.org.pl/?go=kontent/projekty/aids.html

Tam jest opisane na czym polega przeciwdziałanie:

"Program jest realizowany metodą streetworkingu , opierającą się na teorii harm reduction (pol. ograniczania szkód). Jego celem jest zmniejszenie szkód, wywołanych ryzykownymi zachowaniami seksualnymi. Docieramy do mężczyzn świadczących usługi seksualne oraz mężczyzn mających seks z mężczyznami - informujemy o ryzyku związanym z niezabezpieczonymi kontaktami seksualnym, rozdajemy bezpłatne prezerwatywy, lubrykanty i ulotki informacyjne. Służymy także radą i wsparciem w typowych sytuacjach życiowych. Prowadzimy warsztaty bezpieczniejszego seksu w klubach przeznaczonych dla gejów i biseksualistów w Warszawie.

Nie oceniamy postępowania naszych klientów i nie moralizujemy – zachęcamy do dbania o zdrowie własne i partnera, a także do budowania trwałych, monogamicznych związków."

Rozumiem, że prezydent Warszawy popiera promocję trwałych i monogamicznych związków homoseksualnych oraz (w przypadku kiedy takie związki nie są możliwe z przyczyn oczywistych - na przykład dana osoba trudni się prostytucją) - ze środków publicznych funduje imprezerwatywy.

Bardzo to szlachetne tylko dziwi mnie jedno. Dlaczego nie zgadza się na paradę również promującą monogamiczne związki gejowskie i bezpieczny seks z użyciem prezerwatyw? I czy przeznacza także (odpowiednio większe, bo i prostytutek heteroseksualnych jest odpowiednio więcej) środki na bezpłatne prezerwatywy dla klientów warszawskich prostytutek? Lub na automaty z bezpłatnymi prezerwatywami w szkołach? Dlaczego w tym wypadku geje są tak bardzo uprzywilejowani przez prezydenta ponoć-homofoba?

Elizabeth

===

Cytat 
Gość forum: j0sh
 październik 12 2005 14:40   

Proszę założyć organizację wolontariuszy-streetworker'ów rozdających bezpłatne prezerwatywy dla klientów warszawskich prostytutek i wystąpić z wnioskiem o wsparcie. Bo to wspaniała zabawa przecież, nie uważa Pani? I warto chyba dodać, że na tej stronie jest także napisane: "Swoją wiedzę w zakresie HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową wykorzystujemy uczestnicząc w pracach Rady przy Biurze Polityki Społecznej M. St. Warszawy, której celem jest wypracowanie efektywnego modelu współpracy organizacji pozarządowych z władzami miasta. Jesteśmy współtwórcami Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Opieki nad Żyjącymi z AIDS na lata 2004–2006 oraz Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Opieki nad Osobami Żyjącymi z AIDS dla Miasta Stołecznego Warszawy na lata 2004–2006" a to chyba coś więcej niż rozdawanie gumek. A co do uprzywilejowanej pozycji, to chyba jakaś teoria spiskowa zawładnęła Pani myślami. Jak pisałem na wstępie proszę założyć własną organizację. Swoją drogą po przyznanych kwotach nie widac tego uprzywilejowania.

===

Cytat 
Gość forum: Elizabeth
 październik 12 2005 14:54   

Ależ ja nie neguję słuszności takiego działania i (we własnym interesie) mam nadzieję, że jest rozciągnięte również na środowiska heteroseksualne, które coraz częściej stają się grupami ryzyka conajmniej tak wysokiego jak homoseksualne. Bardzo mnie cieszy, że prezydent Kaczyński podziela zatroskanie o zdrowie warszawiaków, bez względu na ich orientację seksualną i uprawiany zawód.

Zastanawiam się tylko nad tym, jaka jest wiarygodność i konsekwencja w postępowaniu człowieka, który z jednej strony krzyczy o dewiacjach i "promowaniu zboczeń" a z drugiej strony daje pieniądze (kwota jest tu mało istotna) na działania, które także mogą być za takowe uznane (te "warsztaty bezpiecznego seksu" w saunie na przykład). Zastanawia mnie spójność takiego postępowania, bo trudno stwierdzić, że nic o tym nie wiedział, skoro metody Lambdy są dostępne na stronie internetowej a i zapewne musialy zostać opisane we wniosku o dotację. Nie mam nic do metod, wydaje mi się że mogą się sprawdzić (i pewnie się sprawdzają) ale do nazwijmy to łagodnie "niekonsekwencji" prezydenta.

I nie myślę, że robi to ze strachu przed "krzykiem organizacji homoseksualnych", bo jakos nie obawiał się tego krzyku gdy metodami na granicy prawa zakazywał Parady Równości. Pozostaje więc pytanie - skąd aż taka niespójnośću człowieka, który deklaruje się nieomal jako obrońca wiary katolickiej?

Elizabeth

===

Cytat 
 październik 12 2005 15:38   

Quote by ElizabethRazzozostaje więc pytanie - skąd aż taka niespójnośću człowieka, który deklaruje się nieomal jako obrońca wiary katolickiej?Elizabeth
Taką niespójność widać w działaniu większości Polaków=Katolików (selektywność wiary), aczkolwiek w tym przypadku akcje Lambdy ("'warsztaty bezpiecznego seksu' w saunie na przykład") nie mogą byc uznane za "promowanie dewiacji" bo akcja w szczególności jest skierowana do samych "dewiantów", którzy już się na "promocję" kiedyś "załapali"

===

Cytat 
Grzegorz Gacki
 październik 12 2005 19:36   
Forum Admin
Admin

Posprzątałem wątek. Tematem tego wątku nie jest podpis naszego drogiego forumowego rodzimowiercy, czy - jak kto woli - poganina.

pozdrawiam

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 18 2006 23:50   
Forum

Quote by j0sh: Taką niespójność widać w działaniu większości Polaków=Katolików ...

To podłe uogólnienie, a z tą LAMBDĄ MW i Giertych się jeszcze policzą...

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
 styczeń 19 2006 01:13   

Quote by Grievous:a z tą LAMBDĄ MW i Giertych się jeszcze policzą...
Czyli co zrobią?

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 19 2006 10:37   
Forum

Quote by Grievous:To podłe uogólnienie, a z tą LAMBDĄ MW i Giertych się jeszcze policzą...

Czyzby kolega przynalezal?

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,20 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty