"Israel Exploration Journal", naukowe pismo izraelskie, donosi o biblijnym znalezisku sprzed 50 lat: pierścieniu z wygrawerowanym imieniem Piłata.
[image1_left]Amerykański profesor Bart D.Ehrman jest autorem ponad dwudziestu publikacji książkowych z których pięć zostało przetłumaczonych na język polski. Najważniejszymi pozycjami wydanymi w Polsce są: "Nowy Testament. Historyczne wprowadzenie do literatury wczesnochrześcijańskiej" i "Przeinaczanie Jezusa".
Z krytykami Boga, z ateistami jest pewien problem. Słabo znają Biblię. Mają niedużą wiedzę o teologicznych problemach. Można zrozumieć ich zdziwienie, gdy przytaczają wersety z Biblii o złym Bogu. Ateista nie powienien zajmować się złym czy dobrym Bogiem, gdyż nie warto mówić o bycie, którego nie ma. Są jednak wojujący niewierzący jak Richard Dawkins i niewierzący, którzy nie poświęcają uwagi Bogu, tacy jak Frans de Waal.
Wiek XIX był złym okresem dla chrześcijaństwa. Po ogłoszeniu teorii Darwina i większego znaczenia teologii liberalnej do głosu doszli fundamentaliści. Dziś są często przedmiotem kpin, a nowi ateiści traktują ich jako wzorcową grupę chrześcijańską.
Przed świętami ludzie są zajęci pracami związanymi z przygotowaniem Wielkanocy, warto więc przypomnieć o niedawnym, ważnym wydarzeniu. Towarzystwo Biblijne po ponad dwudziestu latach pracy wydało Biblię Ekumeniczną.