Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Polemiki - zasady zamieszczania

Polemiki zamieszczane w Kosciol.pl mogą dotyczyć zarówóno tekstów w naszym serwisie jak i w innych mediach. W obu przypadkach trzeba podać jednoznaczne linki do STALE dostępnych artykułów "pierwotnych".
W polemikach - podobnie jak w innych tekstach - obowiązuje przestrzeganie Zasad publikacji , teksty nie spełniające tych standardów nie będą publikowane.

Autorowi tekstu pierwotnego przysługuje odpowiedź na polemikę w postaci odrębnego artykułu. Kolejne odpowiedzi i głosy w dyskusji należy zamieszczać w komentarzach do artykułów. Istnieje także możliwość założenia odrębnego wątku na forum, dotyczącego tematu polemiki - należy wówczas zwrócić się do administracji o umieszczenie linku pod wszystkimi stosownymi artykułami.
Wersja do Wydruku

Błędna diagnoza ateistów

Polemiki

Nazywano ich "czterema jeźdźcami Apokalipsy". Teraz jest ich trzech. Jeden z nich Christopher Hitchens zmarł pod koniec 2011 roku. W swej znanej książce "Bóg nie jest wielki" umieścił rozdział o tytule " Religia zabija". Dawkins, Harris i Dennett są naukowcami. Hitchens był dziennikarzem i pisarzem. Jego książka napisana jest jasnym, prostym językiem, jednak jego przekonania są błędne.

2/10 6
Wersja do Wydruku

Sprzeczności Stephena Hawkinga

Polemiki

Dzięki wydawnictwu "W drodze" możemy od niedawna przeczytać książkę profesora matematyki z Oxfordu, Johna C. Lennoxa "Bóg i Stephen Hawking". Niewielkich rozmiarów publikacja zawiera polemikę matematyka ze znanym fizykiem. W 2015 r. ukazała się książka Hawkinga i Mlodinowa "Wielki projekt". W niej fizyk wyraził swój pogląd o nieistnieniu Boga.

3/10 6
Wersja do Wydruku

Luter to nie św. Franciszek. W odpowiedzi abp. Rysiowi i przywódcom ewangelickim

Polemiki

Zdaniem poważnych chrześcijańskich teologów projekt uczczenia Reformacji i wysiłki ekumeniczne kilkoma słowami wykreśliła niewiasta, posłanka i katoliczka.

4/10 6
Wersja do Wydruku

Niepokoje młodej dziewczyny

Polemiki

Na jednym z portali młoda dziewczyna stwierdziła, że " 11 listopada jest świętem państwowym, nie katolickim i ona na mszę nie pójdzie". Większość osób zgadzała się z nią. 11 listopada jest świętem państwowym, a że jest dniem wolnym od pracy w kościołach katolickich odprawiane są msze.

5/10 6
Wersja do Wydruku

Optymizm księdza Skubisia

Polemiki

 W ostatnim numerze tygodnika "Sieci" (16-22 października) ukazał się wywiad z ks. Ireneuszem Skubisiem, infułatem Archidiecezji Częstochowskiej. Podczas rozmowy z dziennikarzem kapłan mówił o ruchu Europa Christi, który powstał w Częstochowie. Celem ruchu jest powrót Europy do chrześcijańskich korzeni.

6/10 6
Wersja do Wydruku

Pasożyty redaktora Terlikowskiego

Polemiki

Tomasz Terlikowski w swoim najnowszym felietonie rzuca - według siebie skandaliczne - a według mnie marne stwierdzenie, że bezdzietni pasożytują na społeczeństwie. Dlaczego marne? Marne ponieważ nie jest podparte żadnymi wyliczeniami, a jedynie zdawkowymi populistycznymi hasłami osoby, które nie odrobiła zadania z matematyki.

6/10
Wersja do Wydruku

Pogarda dla życia w Denver. Polemizując z Michalskim

Polemiki

Masakra w amerykańskim kinie oddaje klimat pogardy dla życia. Kiedy niejasność - co do jego początków i końca - jest interpretowana w oderwaniu od tajemnicy, łatwiej jest pociągnąć za spust.

7/10
Wersja do Wydruku

Polemika z artykułem Wandy Prątnickiej zatytułowanym "Czy diabeł/szatan" istnieje?"

Polemiki

Od dłuższego już czasu (co najmniej od kilku lat) jest obecny w zasobach Internetu artykuł niejakiej Pani Wandy Prątnickiej, "świeckiej egzorcystki i parapsychologa o światowej sławie", zatytułowany "Czy diabeł/szatan istnieje?" (http://www.egzorcysta.pl/czy_szatan_istnieje.html).

 

8/10
Wersja do Wydruku

Porywczy dominikanin zdradza sympatie biskupów

Polemiki

Kontestatorski list dominikanina, Ludwika Wiśniewskiego, ogłoszony już chrześcijańskim wikiliksem, miał zdewaluować konserwatywną większość w episkopacie. Tego celu duchowny nie osiągnął, ale udała mu się wiwisekcja jedności wśród biskupów.

9/10
Wersja do Wydruku

KAI i C. Gawryś manipulują danymi CBOS

Polemiki

Brak akceptacji dla homoseksualistów w niektórych zawodach jest przejawem – piętnowanej przez Kościół stereotypizacji – uważa cytowany przez KAI publicysta miesięcznika “Więź” opierając się na ostatnich badaniach CBOS. Zarzut wobec polskich katolików jest całkowicie chybiony.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń

  Najnowsze

  ARTYKUŁY

  Brak nowych artykułów

  KOMENTARZE last 2 days

  O serwisie (info)


  Polski English Deutsch Français Portugues Dansk Suomi Espanol