Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Dział Pytania i odpowiedzi jest przeznaczony dla naszych użytkowników, by mogli oni zadawać nam pytania związane z tematyką serwisu. Na wszystkie postaramy się odpowiedzieć.

Aby zamieścić pytanie należy kliknąć "Prześlij" na górnej belce i wybrać dział "Pytania i odpowiedzi", jako ten w którym ma się pojawić pytanie. Pytanie wraz z odpowiedzią ukaże się w serwisie, kiedy redakcja na nie odpowie. Czasem na odpowiedź wystarczą 2-3 dni, kiedy indziej wymaga ona głębszego przemyślenia, redakcyjnej dyskusji lub znalezienia odpowiedniego specjalisty.

Przed zadaniem pytania zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami zamieszczonymi już w naszym serwisie. Pytania powielające się nie będą przez nas rozpatrywane. Dotyczy to przede wszystkim takich problemów jak:

Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa

Małżeństwo mieszane

UWAGA:Pytania dotyczące stwierdzenia neważności małżeństwa (unieważnienie małżeństwa), małżeństw mieszanych, oraz innych problemów z zakresu prawa kanonicznego można  także zadawać TUTAJ. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z serwisu Porad, z którym współpracują nasi eksperci z różnych wyznań.

 Aby zadać pytanie, nie trzeba się rejestrować. Jeśli chcesz, by odpowiedź została udzielona indywidualnie, podaj swój adres e-mail.

Dokładamy wszelkiej staranności, by prezentowane w serwisie artykuły były rzetelne i zgodne z prawdą, jednak redakcja ani wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wykorzystania porad. Odpowiedzi na pytania mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków.

 

Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Czy mam zamkniętą drogę do zakonu?

Pytania i odpowiedzi

Witam. Od dzieciństwa czułam powołanie do życia zakonnego. Na samą myśl o wstąpieniu do zakonu odczuwałam radość i szczęście. Wstąpiłam wreszcie mając 25 lat.

2/10 6
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

"Rozwód kościelny" a choroba psychiczna małżonka

Pytania i odpowiedzi

Gro toczących się procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego przebiega z tytułu niezdolności natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich (kan. 1095 nr 3 KPK) po którejś ze stron, i właśnie w aspekcie tej przyczyny, a dokładnie mówiąc: w kontekście jakiejś jednostki chorobowej przynajmniej jednego ze współmałżonków przeanalizujemy proces o stwierdzenie nieważności związku.

 

3/10 6
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Kontakt do księdza

Pytania i odpowiedzi

Witam, proszę o telefon lub adres do księdza upoważnionego do rozgrzeszania materii zastrzeżonych biskupowi w mieście Poznań. Bardzo trudno znaleźć kontakt przez internet do takiego duchownego. Dziękuję. Adriannna. 

 

4/10 6
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Warianty ważnych słów z Biblii

Pytania i odpowiedzi

Szczęść Boże, chciałem się zapytać o kwestie poprawnej wymowy czy raczej zapisu słów z Biblii. Wiele ważnych słów okazuje się mieć po kilka wariantów np. Yisrael-Yisroel, Hillel-Hellel, Aur-Ohr-Or-Ar (światło), Satan-Saton, Ariel-Auriel (nie wspominając już o imieniu Bożym). Często też okazuje się, że np. Żydzi przekazują inny zapis niż Chrześcijanie itd.

5/10 6
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Czy to grzech? Masturbacja z ciekawości.

Pytania i odpowiedzi

Proszę o pomoc. Wstydzę się zwrócić do kogoś innego. Mam 13 lat .Otóż jakiś czas temu zrobiłam dosyć wstydliwą rzecz. Mianowicie wsadziłam palec w miejsce intymne i powtórzyłam to ok. 4 razy.

6/10 6
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Masturbacja

Pytania i odpowiedzi

Kiedy masturbacja jest grzechem? Czy jest grzech, gdy zacznę się masturbować, lecz nie skończę? Gdy nie dojdzie do wytrysku? Jeśli tak to jaki jest to grzech?

6/10
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Katolik a Jehowa

Pytania i odpowiedzi

Mam problem, moja religijność cierpi, nie wiem co powinnam zrobić. Moim partnerem jest Świadek Jehowy, wychowany w tej wierze od urodzenia. Ja jestem katoliczką, głęboko wierzącą.

7/10
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Problem ze współżyciem

Pytania i odpowiedzi

Spowiadałam się juz wiele razy z tego, że współżyłam z chłopakiem, jesteśmy razem dwa lata i choć to nie jest dużo zamierzamy się pobrać, chcemy być ze sobą.

8/10
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Mąż transeksualista

Pytania i odpowiedzi

Jestem w związku małżeńskim 13 lat. W narzeczeństwie byłam zaledwie rok i wydawało mi się, że poznałam dobrze swojego męża. Z początku było zwyczajnie, jak w większości małżeństw, znakomite relacje, prawidłowe wypełnianie obowiązków, również tych małżeńskich.

9/10
Wyślij Znajomemu Wersja do Wydruku

Czy nalezy sie modlic do Marii Panny

Pytania i odpowiedzi

Każdemu, kto zetknął się z chrześcijaństwem, postać Marii jest dobrze znana. W Piśmie Świętym czytamy, że Bóg Wszechmocny szczególnie pobłogosławił tej młodej kobiecie, wybierając ją na matkę Jezusa. Wyjątkowość narodzin Syna Bożego polegała na tym, że w chwili jego poczęcia Maria była dziewicą. W roku 431 na soborze efeskim przyznano jej tytuł „Matki Bożej”. Niektóre kościoły chrześcijaństwa przez wieki propagowały kult Marii, po dziś dzień zachęca się wiernych, by kierowali do niej modlitwy.

Szukaj

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wielkanoc
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Menu Użytkownika

  Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
  Nie pamiętasz hasła?

  Sonda

  Czy uważasz że decyzja Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystycznych biskupów była słuszna?

  Czy uważasz że decyzja Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystycznych biskupów była słuszna?

  •  Tak
  •  Nie
  •  Nie mam zdania
  0
  Wyniki
  | 10,657 głosów | 9 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń

  Najnowsze

  ARTYKUŁY

  Brak nowych artykułów

  KOMENTARZE last 2 days

  Brak nowych komentarzy

  O serwisie (info)


  Polski English Deutsch Français Portugues Dansk Suomi Espanol