Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Czy chrześcijańskie kościoły powinny ordynować (wyświęcać) aktywnych homoseksualistów na duchownych (księży, pastorów)?

1/1: Czy chrześcijańskie kościoły powinny ordynować (wyświęcać) aktywnych homoseksualistów na duchownych (księży, pastorów)?

Zdecydowanie tak 4,255 (69,83%)
Raczej tak 68 (1,12%)
Tylko nieaktywnych 135 (2,22%)
Chyba nie 64 (1,05%)
Zdecydowanie nie 1,522 (24,98%)
Nie mam zdania 49 (0,80%)
| 6,093 głosów | 65 komentarzy
Czy chrześcijańskie kościoły powinny ordynować (wyświęcać) aktywnych homoseksualistów na duchownych (księży, pastorów)? | 65 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
maral
maral czw, 30 paź 2003, 10:43:26
nie powinno byc tego pytania. jezus by napewno zadnego geja nie wyswiecal.
Lev 18,22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. amen!
 
?
adam sob, 1 lis 2003, 12:53:32
Osobiście uważam praktykowanie homoseksualizmu za niemoralne i sprzeczne z nauczaniem Nowego testamentu, ale za nic nie moge zrozumieć wyników tej sondy. Dlaczego homoseksualista zyjacy w celibacie nie miałby byc duchownym??? Czy orientacja, ciagoty seksualne, grzeszne mysli w tej własnie kwestii wykluczaja taka mozliwość??? Na jakiej podstawie?? A moze to tylko niezręcznośc sformułowania pytania w tej sondzie sprawiła, ze wiele osób nie dostrzegło opcji w odpowiedzi \\"tylko nieaktywnych\\"?
 
Tradycja
Daryus sob, 6 gru 2003, 16:55:13
No coz, Kosciol moze kontynuowac wielowiekowa tradycje jesli chodzi o ten tema....
 
Pytanie jest zle postawione
Kaszub nie, 21 gru 2003, 12:22:45
Najpierw nalezy sobie odpowiedziec czym jest zjawisko nazywane homoseksualizmem. Nie ma podstaw naukowych by twierdzic ze homoseksualizm to odmienna orientacja seksualna. Sa natomiast powody by uwazac ze jest to choroba psychiczna i ludzie na nia chorujacy potrzebuja pomocy a nie klamstw. W USA i Holandii podjeto sie leczenia ludzi chorych na te chorobe która jest raczej przejawem niedojrzalosci plciowej i zaburzeniem psychicznym spowodowanym wieloma przyczynami jak np. bledy wychowawcze, rozbite rodziny, presja srodowiskowa do niezdrowej sexualnosci itp. W USA w jednej klinice na 200 przypadkow leczenia tej choroby po 5 latach moga sie poszczycic 100% skutecznoscia. Poki nie sprawa homoseksualizmu nie zostanie definitywnie wyjasniona to dokonywanie wylomu w kaplanstwie moze zakonczyc sie katastrofa dla Kosciola.
 
Sprawdzanie impotentow...
montsegur wto, 23 gru 2003, 12:14:01
Tomku, a mozesz mi wyjasnic jak sie \"sprawdza\" impotencje w seminariach? Tak sie sklada, ze sam kiedys bylem kandydatem do seminarium i jakos nikt mnie nie sprawdzal. Zapytal jedynie rektor, czy mialem dziewczyne. Kazdy moze powiedziec, ze tak.

A co do \"bycia ojcem\" jako \"warunku\": jesli ojcem w PELNYM tego slowa znaczeniu, no to \"Celibat rrraus!!!\" A jesli duchowym, to moze byc kazda osoba wysoko rozwinieta pod wzgledem duchowym: hetero-, homo-, bi-, a-, nawet eunuch.

Natomiast gratuluje Ci uczynienia dyskusji (jak ktos to juz tu zauwazyl) \"coraz ciekawsza\"!!!


Cheers!!!
 
Stosunek Koscioła
nastolatka wto, 30 gru 2003, 19:32:20
W ostatnia niedzielę,czytany był list od księży biskupów.Wyrażali oni w nim swój stosunek to homoseksualistów.Właśnie wtedy dowiedziałam sie ze Kościół,nie gardzi aczykolwiek nie pochwala orientacji homoseksualistów.
 
prześwięcanie
rejs69 wto, 6 sty 2004, 01:57:02
A niech sobie wyświęcają. Niech by i nekrofilów. To też jakaś odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Ale ja w takim \"kościele\" nie będę nawet 10 minut.Nie mam zamiaru co niedziela spoglądać z drżeniem na strop.
 
...
ToMeK śro, 7 sty 2004, 12:26:29
Nie uważam, jak to jest modne - i co katoliccy biskupi polscy podkreślili w swym orędziu - że homosekualizm to choroba. Owszem, co do rodzin i potomstwa to oczywista przesada z adopcją... Ale gdy mowa o kapłaństwie - chyba nie należałoby robić przeszkód w kontekście składania przyrzeczenia celibatu. I, co się z tym wiąże, jego łamanie powinno być tak samo karane u hetero jak i homoseksualistów. Swoją drogą, trzeba mieć sporo odwagi, żeby - jak bp Robinson - mówić o sobie otwarcie i nie ukrywać.

---
ToMeK
 
o co ten krzyk?
S.Niemiec pon, 19 sty 2004, 00:51:17
A właściwie... jeżeli osoba homoseksualna pragnie poświęcić swoje życie służbie bliźnim (bo to jest przecież podstawowy cel kapłaństwa), to jakie ma znaczenie jej orientacja seksualna?
Jeżeli w październiku zostanę ordynowany na diakona, to jakie ma znaczenie, dla mojej pracy na rzecz diakonii, to, że żyję w stałym zwiazku z mężczyzną?
Czyż podstawowymi nakazami Chrystusa nie była miłość do bliźniego i służba bliźnim?
Czyż nie nakazał on swoim uczniom żyć w miłości?

---
Szymon Niemiec
 
głupie pytanie
emkapucyna pią, 27 lut 2004, 15:48:13
po co wogole ta sonda??? chyba logiczne jest że homoseksualizm jest wbrew naturze...
 
Przepraszam za pomyłki w poprzednim komentarzu
mateuszwroc czw, 4 mar 2004, 19:31:07
Pytacie się, czy Kościoły powinny ordynować/ wyświęcać aktywnych homoseksualistów. To to po co zamieszczacie odpowiedź :"tylko nieaktywnych". Pytanie jest sformułowane jasno, a odpowiedzi nie. A tak a propos to ważne święcenia maja tylko Kościoły: Rzymskokatolicki (Jeden, Święty, Powszechny [Catholicam w łacinie]i Apostolski), a także Prawosławny. Nikt nie może wyświęcać homoseksualistów aktywnych. Pozdrawiam wszystkich i modlę się za błądzących w wierze, którzy jeszcze nie doznali, albo odrzucili dobrowolnie miłość Naszej Matki, Kościoła Rzymskokatolickiego.
 
a jednak...
emkapucyna pią, 5 mar 2004, 15:26:41
podobno Bóg stworzył kobietę i mężczyznę... a nie mężczyznę i mężczyznę, albo kobietę i kobietę! podejrzewam że byłby problem z przetrwaniem gatunków gdyby stało się inaczej... a poza tym... z tego co mi wiadomo-tak mnie uczyli-homoseksualizm to są zaburzenia organizmów. Nie jestem gebetykiem,a le tyle udało mi sie dowiedzieć... :) więc o co właściwie chodzi??? HOMOSEKSUALIZM jest wbrew naturze i nie da się tego wykluczyć!!!
 
Dwa problemy
MRB śro, 17 mar 2004, 13:40:38
Właściwie nie widzę przeszkód do ordynowania homoseksualistów (oczywiście nieaktywnych) - wszak są to ludzie powołani swą ułomnością do większej jeszcze świętości. Mam jednak dwie wątpliwości (acz być może są one "do zbicia"):
1)Praktyczna - czy nie jest to troche pchanie się w kłopoty, których potencjalnym źródłem byłby taki duchowny ?
2)Teoretyczna - ordynacja jest swoistym poswięceniem człowieka, swoistą ofiarą. A Biblia wszędzie zastrzega iż na ofiarę musi być "wszystko bez skazy (np. baranki bez skaz na skórze)". Czy zatem nie znaczy to że w zasadzie duchowni powinni być całkowicie zdrowi ?
W wymiarze o którym rozmawiamy - istnieje obawa że ktoś może mieć motywację "negatywną" zostania duchownym (w rodzaju "nie mogę byc mężem ani partnerem - zostane ksiedzem")

Jak widzicie, nie są to zbyt silne argumenty. "Za" jest momi zdaniem więcej.
 
Czy chrześcijańskie kościoły powinny ordynować (wyświęcać) aktywnych homoseksualistów na duchownych (księży, pastorów)?
rys pią, 17 gru 2004, 15:35:43
Jeżeli wierzymy w Biblię,że jest ksiegą świętą i natchnioiną [całą Biblię Stary i Nowy Testament] to tez wiemy, ze Mojżesz kazał kamienować męszczyzn którzy współżyli z męszczyznami. Jest to obrzydliwość w oczach Pańskich [zboczenie] Dlaczego zginęła Sodoma i inne miasta? warto poczytać St.Testament i dowiemy sie co Bóg myśli na ten temat.

---
Chcę błogosławić Pana w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała Ps.34:2

 
Czy chrześcijańskie kościoły powinny ordynować (wyświęcać) aktywnych homoseksualistów na duchownych (księży, pastorów)?
juno śro, 26 sty 2005, 12:40:49
jeśli chodzi o katolicyzm-to chyba żart...
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń