Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Chrześcijanie i polityka

1/1: Czy chrześcijanin może brać czynny udział w życiu politycznym?

Tak, nawet powinien 3,541 (51,90%)
Może ale nie musi 2,250 (32,98%)
Nie powinien się angażować w sprawy tego świata 526 (7,71%)
Zaangażowanie w politykę to grzech 384 (5,63%)
Nie mam zdania 122 (1,79%)
| 6,823 głosów | 13 komentarzy
Chrześcijanie i polityka | 13 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
kościół a polityka
pimi40 sob, 26 sty 2008, 17:04:05
pytanie tendencyjne, mające na celu wytworzenie kamuflarzu w udziale w życiu politycznym kościoła katolickiego, tworząc w ten sposób mylne przekonanie wiernych jakoby byłaby to ich osobista sprawa.
 
zgadzam sie z pimi 40.
skans nie, 10 lut 2008, 17:11:19
Pytanie tendencyjne, mylnie stwarzajace poparcie dla uczestnictwa  kosciola w polityce. To pytanie nalezaloby zadac dzieciom z  IIa

---
skans

 
tendencyjnosc?
Markus nie, 10 lut 2008, 20:31:03
Nie wiem, czy to pytanie jest tendencyjne, bo nie mam wgladu do motywacji jego autora, ale niewatpliwie moze byc naduzyte przez KRK, w kierunku ktory sugeruja poprzednie komentarze. Zwroccie wszakze uwage, ze pytanie zadane jest w kontekscie jednostki, a nie organizacji koscielnej takiej czy innej. Uwazam, ze chrzescijanin powinien brac udzial w zyciu spolecznym i politycznym jako jednostka, co jak mi sie zdaje jest dosc zgodne z wynikiem sady.

Czy zas zbory powinny angazowac sie w owo zycie na poziomie lokalnym, na ktorym dzialaja, a koscioly jako calosc, czy protestanci, takze wspolnie powinni byc zauwazalni na arenie ragionow, w ktorych dzialaja i calego kraju? Jak sadzicie?
 
stanowcze NIE
petroniusz100 wto, 15 kwi 2008, 18:40:30
Kosciol - to wiara ,to sposob na zycie duchowe , umiejscowione w duszy kazdego czlonka tej wspolnoty. Polityka jest  sztuka  balansowania pomiedzy prawda a polprawda. Kosciol wchodzac w ten region zawiesza powage duchowosci na to balansie . To niedopuszczalne aby ataki na jedna z partii politycznych byly odbierane jako atak na kosciol . Taka sytuacje mamy obecnie: Ataki na PiS (z winy biskupow) sa rownoznaczne z atakami na Kosciol Rozpowszechniona opinia o tej partii przykleja sie do spolecznosci katolickiej. Jezus zaznaczyl ten podzial wyraznie - co boskie Bogu , cesarskie Cesarzowi..........Brak sily przekonywania , autentyzmu wiary, lenistwo w gloszeniu Prawdy kosciol chce nadrobic na polu przepisow prawnych ktore moze zapewnic rzadzaca partia . DROGA DO NIKAD!!!!!!!!!

---
Tylko pytania moga byc proste ......niestety

 
Moje trzy grosze
skierka śro, 7 maj 2008, 18:33:33
Polityka jest grzechem ? ...a z którego przykazania ? tego w Biblii nie ma, "wyborcza" nie jest/ jak dotąd/ źródłem wiedzy o tym co jest grzechem a co nie.
Jeżeli Pan rękami Samuela namaścił Saula czy Dawida na króla to chyba ...nie popełnił grzechu/mam nadzieję/
Jeżeli komuś polityka "śmierdzi" to nie powinien obejmować stanowiska biskupa czy papieża, bo to tak jakby ktoś nie znosił zapachu chmielu i poszedł pracować do browaru, nonsens.Tam gdzie jest władza tam jest i polityka, pytanie tylko czy sprawowana właściwie czy nie.
Jam jest Droga, Prawda... o ile się orientuję On został skazany  za politykę a nie za kradzieże kieszonkowe, jakże można mówić'' Nauczycielu" a jednocześnie nie brać z Niego wzoru?
Kwestia techniczna, "paś baranki moje" to nie to samo co "mów do moich baranków" pastorał to nie mikrofon.
Polityka ze swej natury jest osadzona w Biblii, z dwóch powodów, jest transparentna/ głoście Słowo na pagórkach i na tarasach/ jeśli dobrze zrozumiałem to nie trzyma się światła pod korcem.Po drugie,   sprawiedliwość.
"Błogosławieni którzy łakną i pragną sprawiedliwości..." Już samo pragnienie jest zbawcze, sprawiedliwość jest bardzo silna jak idzie o ewangelizację , ba nawet komuniści/ ci  pierwsi/ mieli swoich męczenników . Taki był kościół lat osiemdziesiątych , a teraz, przypominam sobie rok np.1993 to został ogłoszony "rokiem rodziny " w tymże samym roku PIS odnotowała ok .19 tys. niewypłacenia  pensji robotniczych /sic/ liczba rzeczywistych poza statystycznych przypadków to wielokrotność tej cyfry, czyli co ? grzech wołający o pomstę do nieba w skali masowej i to w samej ojczyźnie JP2 a jaka reakcja ? Piękny list pasterski o... zgubnych skutkach pijaństwa na życie rodzin...ufff
Moi drodzy jeśli "polityka w wykonaniu...ma tak wyglądać to może rzeczywiście niech lepiej stosowne czynniki nie zabierają głosu...słuchać hadko, ot co.      
 
chrześcijanstwo a zycie polityczne
ewa1003 nie, 2 lis 2008, 17:50:47

chrześcijanin czy katolik ??????? bo to poniekad nie do końca to samo !!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń