Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

O nas

Wszystkie formy społecznego przekazu powinny uznawać trzy podstawowe priorytety. Pierwszym z nich jest prawda - nie ma żadnego usprawiedliwienia dla przekazywania kłamstw. Drugi priorytet to wrodzona godność każdego człowieka - zawsze należy ją wzmacniać a nie umniejszać w dziennikarskich przekazach. Trzeci to pożytek społeczny - praca dziennikarska powinna służyć dobru społeczności i nie ranić jej moralnie lub też w jakikolwiek inny sposób. Jeśli wszyscy ludzie mediów będą w swojej pracy kierowali się tymi pryncypiami, świat stanie się szczęśliwszym miejscem.

(abp. John Foley)

 

Ekumeniczny Serwis Informacyjny Kosciol.pl jest miejscem, w którym przekazujemy informacje dotyczące kosciołów i wspólnot chrześcijańskich w Polsce i na całym świecie. Piszemy o wszystkim, co jest związane z chrześcijaństwem, nie unikając informowania o trudnych problemach zarówno w dialogu ekumenicznym jak i tych, z którymi borykaja się poszczególne wspólnoty.

Nade wszystko jednak pragniemy pokazywać bogactwo chrześcijaństwa i ogromny wpływ nauki Jezusa z Nazaretu na współczesny świat.

Oprócz zacytowanych powyżej słów przewodniczącego Papieskiej Komisji do Spraw Środków Społecznego Przekazu, arcybiskupa Foleya o trzech dziennikarskich cnotach, naszym mottem jest rada jaką dał swojemu uczniowi najlepszy chyba bilbijny publicysta - św. Paweł, który w liście do Tymoteusza napisał: "Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie". Nie chcemy skupiać się na jałowych dywagacjach, lecz publikując nawet kontrowersyjne teksty, pragniemy dążyć do poszukiwania prawdy, szanować godność każdego człowieka i działać dla wspólnego pożytku.

Obecnie w naszym serwisie publikujemy bieżące wiadomości, w których staramy się zachować maksymalny obiektywizm, pozostawiając wnioski naszym Czytelnikom oraz artykuły publicystyczne, które dobieramy tak, by wyrażały one różnorodność prądów teologicznych i postaw chrześcijan. Publikacja kontrowersyjnego tekstu nie oznacza, iż jako prowadzący serwis utożsamiamy się z jego tezami. Zawsze jednak zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Serwis ten nie istniałby bez naszych Czytelników, którzy regularnie nas odwiedzaja, czytają wiadomości, komentują je, zwracając niekiedy uwagę na nieścisłości, a także sami wysyłaja swoje artykuły, które w niezwykły sposób wzbogacają witrynę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem ekumenizmu i pojednania między chrześcijanami do aktywnej, stałej obecności na naszych łamach. Z radością powitamy także wszystkich, którzy będą chcieli nas wesprzeć swoją wiedzą i współuczestniczyć w tworzeniu projektu Kosciol.pl.

Joanna Gacka, Grzegorz Gacki, Mateusz Dunikowski, Robert Opala

Kontakt z redakcją: redakcja@kosciol.pl

Ostatnia Aktualizacja nie, 25 sty 2009, 20:33:15|70,813 Odsłon Wersja do Wydruku

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń

  Najnowsze

  ARTYKUŁY

  Brak nowych artykułów

  KOMENTARZE last 2 days

  Brak nowych komentarzy

  O serwisie (info)


  Polski English Deutsch Français Portugues Dansk Suomi Espanol