O nas

Wszystkie formy społecznego przekazu powinny uznawać trzy podstawowe priorytety. Pierwszym z nich jest prawda - nie ma żadnego usprawiedliwienia dla przekazywania kłamstw. Drugi priorytet to wrodzona godność każdego człowieka - zawsze należy ją wzmacniać a nie umniejszać w dziennikarskich przekazach. Trzeci to pożytek społeczny - praca dziennikarska powinna służyć dobru społeczności i nie ranić jej moralnie lub też w jakikolwiek inny sposób. Jeśli wszyscy ludzie mediów będą w swojej pracy kierowali się tymi pryncypiami, świat stanie się szczęśliwszym miejscem.

(abp. John Foley)

 

Ekumeniczny Serwis Informacyjny Kosciol.pl jest miejscem, w którym przekazujemy informacje dotyczące kosciołów i wspólnot chrześcijańskich w Polsce i na całym świecie. Piszemy o wszystkim, co jest związane z chrześcijaństwem, nie unikając informowania o trudnych problemach zarówno w dialogu ekumenicznym jak i tych, z którymi borykaja się poszczególne wspólnoty.

Nade wszystko jednak pragniemy pokazywać bogactwo chrześcijaństwa i ogromny wpływ nauki Jezusa z Nazaretu na współczesny świat.

Oprócz zacytowanych powyżej słów przewodniczącego Papieskiej Komisji do Spraw Środków Społecznego Przekazu, arcybiskupa Foleya o trzech dziennikarskich cnotach, naszym mottem jest rada jaką dał swojemu uczniowi najlepszy chyba bilbijny publicysta - św. Paweł, który w liście do Tymoteusza napisał: "Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie". Nie chcemy skupiać się na jałowych dywagacjach, lecz publikując nawet kontrowersyjne teksty, pragniemy dążyć do poszukiwania prawdy, szanować godność każdego człowieka i działać dla wspólnego pożytku.

Obecnie w naszym serwisie publikujemy bieżące wiadomości, w których staramy się zachować maksymalny obiektywizm, pozostawiając wnioski naszym Czytelnikom oraz artykuły publicystyczne, które dobieramy tak, by wyrażały one różnorodność prądów teologicznych i postaw chrześcijan. Publikacja kontrowersyjnego tekstu nie oznacza, iż jako prowadzący serwis utożsamiamy się z jego tezami. Zawsze jednak zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Serwis ten nie istniałby bez naszych Czytelników, którzy regularnie nas odwiedzaja, czytają wiadomości, komentują je, zwracając niekiedy uwagę na nieścisłości, a także sami wysyłaja swoje artykuły, które w niezwykły sposób wzbogacają witrynę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem ekumenizmu i pojednania między chrześcijanami do aktywnej, stałej obecności na naszych łamach. Z radością powitamy także wszystkich, którzy będą chcieli nas wesprzeć swoją wiedzą i współuczestniczyć w tworzeniu projektu Kosciol.pl.

Joanna Gacka, Grzegorz Gacki, Mateusz Dunikowski, Robert Opala

Kontakt z redakcją: redakcja@kosciol.pl


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/staticpages/index.php/20030116214143307

()