Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Wszystkich Świętych i Halloween

 

Poniżej prezentujemy linki do tekstów związanych z Halloween i Dniem Wszystkich Świętych

Wiadomości i artykuły

"Wszystkich Świętych" znokautowało Halloween
Marcin Stanowiec

2018-11-09 08:49:56

Wydatki na halloweenowe przebieranki to niewiele w stosunku do nakładów, które Polacy ponieśli, w dzień Wszystkich Świętych. Jako jedyni w Europie, na pamięć i modlitwę za zmarłych wydaliśmy ponad miliard złotych. Rytuały listopadowe wypływają z wiary w Zmartwychwstanie i trwanie po śmierci. Tymczasem Zachód dawno zaprzestał wierzyć w duszę. 

 

 

 

Zapomniani bohaterowie
Robert Kurpios

2017-10-30 18:44:16

W listopadzie obchodzimy dwa święta: Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości. Te dwa uroczyste dni zwróciły moją uwagę na dwie postacie: biskupa Juliusza Bursche i jego przyrodniego brata, Edmunda Bursche.

 

 

 

 

Święto Boga żywych!
Jakub Piotr Sowiński

2015-11-01 23:41:00
Listopad nierozerwalnie kojarzy nam się z świętami zaczynającymi się u progu tego miesiąca - Dniem Wszystkich Świętych i Wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych. Oba święta poprzedni reżim bodaj we wszysktich krajach komunistycznych starał się zmienić w smutne (żeby nie powiedzieć wręcz smętne) "święto zmarłych". Musimy przyznać tu, że ta zmiana świadomości w większości wypadków się udała.

 

 

 

Ekumeniczna Noc Kościoła w Poznaniu
Rafi F

2010-10-30 02:44:20

Ekumeniczna Noc Kościoła w Święto Reformacji i wigilię Wszystkich Świętych

W imieniu Poznańskiej Grupy Ekumenicznej zapraszamy do alternatywnego spędzenie tej szczególnej nocy gdy wielu młodych (i nie tylko) świętować będzie śmierć (Halloween) my chcemy celebrować życie. Ideą jest byśmy uświadamiali sobie, że “nie jesteśmy spod znaku wydrążonej dyni ale “jesteśmy spod znaku Chrystusa Zmartwychwstałego” oraz ukazanie, że życie z Bogiem nie ma końca.

 

 

 

V Maraton Biblijny
Rafi F

2009-03-09 14:43:59

Młodzi ludzie z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zorganizowali V-tą edycje Maratonu Biblijnego. Maraton rozpoczął się 8 marca 2009 roku w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu. Po raz pierwszy nie rozgrywa się w całości w Poznaniu.

 

 

 

Dzień Judaizmu. Warszawa 2009

2009-01-22 20:36:48

Dnia 17 stycznia 2009 roku miały miejsce centralne obchody 12 Dnia Judaizmu, zorganizowanego przez Kościół Rzymsko Katolicki. Na początku uczestników gościła parafia Wszystkich Świętych w Warszawie.

 

 

 

Dzień Judaizmu

2009-01-16 02:39:40

Już po raz dwunasty w Poznaniu obchodzone są Dni Judaizmu. Rozpoczęły się od wniesienia nowej Tory do siedziby poznańskiej Gminy. W ramach uroczystości odbędą się też spotkania, pokazy filmowe, wystawy oraz różnego rodzaju wydarzenia artystyczne. W tym roku obchody trwają od 8 do 18 stycznia. Centralne obchody zaplanowano na 17 stycznia w Warszawie. Tego dnia katolicy i żydzi modlić się będą pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza w kościele Wszystkich Świętych oraz w synagodze Nożyków.

 

 

 

 

 

 

Czy protestanci promują Halloween?
Mirosław Salwowski

2008-01-29 09:38:52
W piśmie "Zawsze Wierni" (listopad 2007), a konkretnie w dodatku "Rodzina Katolicka", ukazał się artykuł autorstwa p. Krzysztofa Chrząstka pt. ""Halloween - pogańska dywersja". Tekst ten w swym głównym zarysie jest słuszny, albowiem atakuje on okultystyczne i neopogańskie święto "Halloween". Niestety pośród wielu trafnych spostrzeżeń znalazło się tam stwierdzenie, którego nie sposób nazwać inaczej jak ewidentnie nieprawdziwym. Chodzi mianowicie o następujący fragment owego artykułu: "Okazuje się jednak, że w USA nadal jest wysoki wskaźnik tolerancji dla owego "święta" czynnie popieranego przez sekty protestanckie. Wynika to z faktu, że teologia protestancka nie uznaje czyśćca, przez co nie ma też u nich mowy o modlitwie za zmarłych; zastępuje ją swoista forma wyśmiewania dogmatów połączona z elementami okultyzmu" (podkreślenie moje - MS).

 

 

 

Świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie

2007-11-01 14:15:34

Uroczystość Wszystkich Świętych wprowadził dla całego kościoła Grzegorz IV w 834r, ale kult wszystkich świętych wiąże się z przemianowaniem w VII w. przez papieża Bonifacego IV rzymskiego panteonu na kościół chrześcijański ku czci NMP i wszystkich świętych. Na życzenie papieża do tego kościoła zwieziono dużą ilość bezimiennych relikwii chrześcijańskich z okolicznych katakumb i cmentarzy.

 

 

 

PO zniesie zakaz handlu w święta?
Jacek Lehr

2007-10-25 17:09:29

Zamieszanie wokół interpretacji przepisów na podstawie których w 12 wybranych świąt - w tym 1 listopada - pracować mogą tylko placówki usługowe posłuży prawdopodobnie jako pretekst do zniesienia ustawy o zakazie handlu w święta. Kierowcy nie będą mogli zatankować aut we Wszystkich Świętych, bo stacje benzynowe to właśnie placówki usługowe. To kwestia interpretacji przepisów tłumaczy Ministerstwo Pracy.

 

 

 

Przebrać się za Jezusa
Mirosław Miarczyński

2007-02-25 01:24:58
Amerykański chłopiec, któremu nauczyciele nie pozwolili przebrać się w święto Halloween za Jezusa Chrystusa, pozwał do sądu władze dystryktu – pisze Gazeta Wyborcza. W swoim pozwie zarzucił im naruszenie jego praw religijnych oraz do swobody wypowiedzi - podały amerykańskie media.

 

 

 

Zmarł Mariusz Kozioł
wodnica

2006-11-02 15:12:33

Mariusz Kozioł - lider zespołu Są Gorsi, aktor Teatru A, lirnik Maćko Korby, wokalista Naszej Rodziny Poszerzonej i muzyk zespołu Yerba Mater - zmarł w krakowskim szpitalu w wigilię Wszystkich Świętych, dziewięć dni po wypadku samochodowym, do którego doszło, gdy zespół Yerba Mater jechał na koncert Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 13.30 na cmentarzu parafii Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Grzybowej w Warszawie-Rembertowie. Przyjaciele organizują pomoc dla żony i dwojga nastoletnich dzieci Mańka.

 

 

 

Sataniści i poganie w więzieniach brytyjskich otrzymują wolne z okazji święta Halloween
Andrea Frizzarin

2006-10-31 23:00:35

Kilkuset więźniów, wyznawców szatana, odbywających karę pozbawienia wolności w Wielkiej Brytanii, otrzyma jednodniowe zwolnienie z pracy z okazji święta Halloween. Obawiając się sądowych procesów, zarząd więziennictwa przyznaje przywileje zwolnienia z pracy każdemu więźniowi w dniu ich święta religijnego.

 

 

 

Halloween - czy naprawdę pogańskie?
Bogumił Jarmulak

2006-10-28 15:38:41
Niektóre chrześcijańskie szkoły pod koniec października zwykły wysyłać do rodziców uczniów listy ostrzegające przed zagrożeniami związanymi z Halloween, ja zaś zwykłem zadawać pytania związane z tym zwyczajem.Słowo "Halloween" jest skrótem pochodzącym od "All Hallow's Eve" (Wigilia Wszystkich Świętych). Słowo "hallow" znaczy "święty" i stanowi synonim słowa "holy", co zresztą widać na przykładzie Modlitwy Pańskiej, której druga linijka brzmi: "Hallowed be Thy name" (święć się imię Twoje). Dzień Wszystkich Świętych przypada na 1 Listopada i jest świętowaniem zwycięstwa odniesionego przez świętych zjednoczonych z Chrystusem.

 

 

 

Nominacje i rezygnacje 31.10-5.11.2005
Mateusz Markiewicz

2005-11-06 20:10:32

W mijającym tygodniu Papież podjął niewiele decyzji personalnych. Zapewne wpłyneła na to uroczystość Wszystkich Świętych. Papież podjął także decyzje odnośnie Radia Watykańskiego. Jedną decyzję w sprawie Rozgłośni podjął Kard. Sodano.

 

 

 

Dzień Zaduszny
Jerzy Piątek

2005-11-02 02:00:53
O ile w Dniu Wszystkich Świętych czci się wszystkich tych, którzy po śmierci dostąpili zbawienia, o tyle obchodzony 2 listopada Dzień Zaduszny poświęcony jest modlitwom za osoby zmarłe, oczekujące na ostateczne pojednanie się z Bogiem. Tradycja obchodów tego święta sięga czasów biblijnych.

 

 

 

Brytyjczycy wierzą bardziej w duchy niż w Boga
Marta Kamińska

2005-11-01 22:35:25
W Wielkiej Brytanii przeprowadzono sondaż w związku ze świętem Halloween. Okazało się, że aż 68 proc. ankietowanych przyznało, że wierzy w istnienie duchów i innych sił nadprzyrodzonych.

 

 

 

Świadkowie XX wieku - Dietrich Bonhoeffer
Verba Docent

2005-10-31 00:58:24

„Kościoły nasze uczą o czci świętych, iż świętych można stawiać jako wzór do naśladowania ich wiary i dobrych uczynków, zależnie od powołania” napisał Melanchton w artykule XXI Konfesji Augsburskiej.  Jutro w Kościele rzymskokatolickim będziemy obchodzili uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcam więc moich braci (i siostry oczywiście też) w Chrystusie do przypomnienia męczennika, który  umarł w powszechnej opinii świętości.

 

 

 

Gwiazdkowy falstart
Ewa

2005-10-27 21:38:57
O ile do tej pory sprzedawcy szanowali polską tradycję i eksponowali bombki i mikołaje dopiero po Wszystkich Świętych, to w tym roku sezon bożonarodzeniowy w sklepach zaczął się już w październiku - podaje "Rzeczpospolita".

 

 

 

Bracie Rogerze - módl się za nami ?
Jakub Piotr Sowiński

2005-10-18 17:00:29
Kościół starokatolicki w Czechach dodał do pochwalnej Litanii do wszystkich świętych wezwanie do niedawno zamordowanego brata Rogera.

 

 

 

Bracie Rogerze - módl się za nami ?

I Polski Maraton Biblijny

Św. Walenty - biskup zakochanych

Siedem tysięcy świętych w nowym Martyrologium

Wszystkich Świętych - imieniny bezimiennych

Antysemityzm wiecznie żywy

A jednak podpisał

Łatanie Kościoła episkopalnego

Antysemicka literatura w kościele

Japońskie Święto Zmarłych

Antysemityzm w kościele


Forum

Dziady, Zaduszki, Wszystkich Świętych, Święto Zmarłych, Halloween

Ostatnia Aktualizacja nie, 15 paź 2017, 20:43:08|7,592 Odsłon Wersja do Wydruku

Wszystkich Świętych i Halloween | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń

  Najnowsze

  ARTYKUŁY

  Brak nowych artykułów

  KOMENTARZE last 2 days

  Brak nowych komentarzy

  O serwisie (info)


  Polski English Deutsch Français Portugues Dansk Suomi Espanol