Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Książka na wakacje 2005

Książka na wakacje 2005

UWAGA - konkurs rozwiązany!

Pierwszą nagrodę otrzymała pani Katarzyna Kot za recenzję książki J.Grishama, Testament
Drugą nagrodę otrzymała pani Justyna Rut za recenzję książki Gian Franco Svidercoschi, Historia Karola Wojtyły
Trzecia nagroda przypadła pani Barbarze Borowiec za recenzję książki Arash Miro Córka Gangesu

Nie przyznano specjalnej nagrody za recenzję książki wydanej przez wydawnictwo Vocatio, gdyż żaden z uczestników konkursu nie oceniał książek z tego wydawnictwa.

Specjalną nagrodę Portalu Świętego Izydora otrzyma pani Justyna Rut za recenzję książki Gian Franco Svidercoschi, Historia Karola Wojtyły

Nagrody zostaną wysłane pocztą.

Regulamin konkursu

1. Konkurs organizowany jest przez portal Panorama Internetu, Kosciol.pl, Portal Świętego Izydora oraz Wydawnictwo Vocatio

2. Konkurs odbędzie się w dniach 27.06 - 30.09.2005

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 10 dni od daty zakończenia konkursu. Dokona go jury trzyosobowe jury złożone z:
- niezależnego eksperta (Michał Piotrowski z Gdańska),
- przedstawiciela wydawnictwa Vocatio
- przedstawiciela serwisów Kosciol.pl, Panorama Religii, Panorama Książki (Joanna Gacka)

4. Wszystkie recenzje zakwalifikowane do konkursu, zostaną opublikowane w serwisie Kosciol.pl, pojawią sie także (zbiorczo) w dziale Debiut miesiąca w Panoramie Książki oraz w dziale Warto zobaczyć w Panoramie Religii. O zakwalifikowaniu pracy do konkursu będziemy informować e-mailowo.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają 5 procentową zniżkę przy jednorazowym zakupie książek oraz 3 procentową przy jednorazowym zakupie innych artykułów w serwisach sklep.kosciol.pl i sklepik.isidorus.net

5. 3 najlepsze recenzje pojawią sie w dziale Artykuł Tygodnia w Panoramie Religii, w dziale Recenzje Panoramy Książki oraz (jako linki do tytułów) w dziale Gorące tematy serwisu Kosciol.pl. Ich autorzy otrzymają następujące nagrody:
- Zwycięzca: ufundowaną przez wydawnictwo Vocatio książkę Powrót Pana (ostatni tom serii Left behind), 15 procentową roczną zniżkę na zakupy książek oraz 5 procentową roczną zniżkę na zakup innych artykułów w serwisach sklep.kosciol.pl i sklepik.isidorus.net
- Zdobywca II miejsca: ufundowaną przez wydawnictwo Vocatio książkę Chleb płaczu, 10 procentową roczną zniżkę na zakupy książek oraz 5 procentową roczną zniżkę na zakup innych artykułów w serwisach sklep.kosciol.pl i sklepik.isidorus.net
- Zdobywca III miejsca: ufundowaną przez wydawnictwo Vocatio książkę Egzamin z przyjaźni, 5 procentową roczną zniżkę na zakup książek oraz 5 procentową roczną zniżkę na zakup innych artykułów w serwisach sklep.kosciol.pl i sklepik.isidorus.net

Dla autora recenzji najlepszej książki wydanej przez Vocatio, oficyna przygotowała nagrodę w postaci książki Słuchając swoich uczuć.

Portal Świętego Izydora wybierze swojego zwycięzcę, któremu ufunduje 20 procentową roczną zniżkę na zakupy książe oraz 5 procentową roczną zniżkę na zakup innych artykułów w serwisach sklep.kosciol.pl i sklepik.isidorus.net

6. Uczestnikiem może być każda osoba fizyczna z wyjątkiem pracowników portalu Panorama Internetu, redakcji Portalu św. Izydora oraz członków ich rodzin.

7. Warunkiem udziału w konkursie jest podanie prawdziwych danych osobowych oraz adresu pocztowego (tradycyjnego!). Biorąc udział w Konkursie uczestnicy wyrażają zgodę na zbieranie, przechowywanie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych w celach związanych z konkursem zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r.

8. Wraz z recenzją uczestnicy przesyłają także oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do tekstu i zgoda na jego publikację w serwisach organizujących konkurs.

9. Dane osobowe Zwycięzców (5 osób) zostaną opublikowane na stronach serwisów Kosciol.pl, Panorama Książki i Panorama Religii. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest, w przypadku wygrania nagrody, ze zgodą na opublikowanie imienia i nazwiska oraz miejscowości zamieszkania uczestnika na stronach serwisów Kosciol.pl, Panorama Książki i Panorama Religii.

11. Nagroda zostanie przesłana zwycięzom pocztą w ciągu 21 dni od dnia opublikowania listy zwycięzców.

12. Nagrody nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną.

13. Jedna osoba może wziąć udział w konkursie więcej niż jeden raz, pod warunkiem że przesłane recenzje będą dotyczły różnych ksiązek.

14. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.

Co zrobić by wziąć udział w konkursie?

1. Napisać recenzję książki

2. Przesłać ją pod adres kosciol@kosciol.pl wraz z danymi i oświadczeniem o których mowa w regulaminie. W temacie należy wpisać Ksiazka_na_wakacje_ 2005.


Akcja Książka na Wakacje 2005

Książka na wakacje 2005 - "Samolubny gen"- o Richardzie Dawkinsie słów kilka
Gość serwisu

Przełomowe odkrycia w nauce kojarzą się na ogół z czymś spektakularnym – o doniosłym znaczeniu. Najczęściej przywołujemy na myśl wielkie wynalazki techniczne o praktycznym zastosowaniu - jak żarówka czy komputer. Zdarza się jednak, że odkrycia odbywają się poza sferą ich praktycznego wykorzystania. Często nie są one tworami materialnymi, ale stanowią wynalazki myśli ludzkiej. Nie umniejsza to doniosłości roli, jaką odgrywają. O randze wynalazku, poza skalą jego praktycznego wykorzystania, decyduje również wpływ, jaki wywiera on na dalszy postęp cywilizacyjny ludzkości. Takie dziedziny wiedzy jak filozofia czy psychologia, pomimo ich niematerialnej natury, wywierają znaczący wpływ na nasze codzienne życie.


dalej>>

Książka na wakacje 2005 - J.Grisham, "Testament"
Katarzyna Kot

Żaden z thrillerów prawniczych Johna Grishama nie jest pozbawiony swoistego przesłania; bądź to dotyczącego wartości w życiu człowieka, bądź będącego przykładem zbłądzenia i podążenia niewłaściwą - bo mało ludzką - drogą. Wbrew pozorom, Grisham tak samo skupia się zawsze na człowieku i aspektach nierozerwalnie z nim związanych, jak na budowaniu wartkiej, wciągającej aż do ostatniej strony akcji i kumulowaniu wydarzeń.
dalej>>

Książka na wakacje 2005 - Gian Franco Svidercoschi, "Historia Karola Wojtyły"
Gość serwisu

Ostatnio przeczytałam bardzo interesującą i wciągającą książkę. Pozycja owa nosi tytuł  "Historia Karola Wojtyły" i napisana została przez Gian Franco Svidercoschi. Jest ona prawdziwym i jakże przejmującym obrazem życia pierwszego papieża Polaka. Ukazuje nam nie tylko "suche fakty", ale przede wszystkim duchowe przemiany w życiu chłopca, młodzieńca, mężczyzny, a później kapłana.
dalej>>

Książka na wakacje 2005 - "Córka Gangesu" Arash Miro
Gość serwisu

Bardzo spodobała mi się książka:  "CÓRKA GANGESU" Arash Miro  i dlatego postanowiłam ja polecić i napisać do niej recenzję.
dalej>>

Książka na wakacje 2005 - "Kochanek wielkiej niedźwiedzicy"
Verba Docent

Dziś nie będzie teologii, Bizancjum, krzyżowców, filozofów ani genialnych fizyków. Jest środek wakacji i czas na lektury stricte wakacyjne, co nie oznacza, że byle jakie.  Książka, którą chciałbym dziś przedstawić jest niezwykła. W swoim czasie była absolutnym bestsellerem, bywały lata, gdy miała po dwa lub trzy wydania rocznie, tłumaczono ją na kilkanaście języków, sfilmowano (nie znam nikogo, kto widziałby ekranizację). Biografia jej Autora była sama w sobie na tyle niezwykła, że też mogłaby posłużyć za kanwę romansu awanturniczego lub scenariusza filmu sensacyjnego. Przez prawie pięćdziesiąt lat nie wznawiano jej w Polsce, a pojedyncze egzemplarze, wydane przed wojną lub na emigracji wydzielane były w wąskim kręgu znajomych na zasadach niemal relikwii.
dalej>>

Książka na wakacje 2005 - Klub Niewiniątek
Joanna Gacka

Dobrej klasy literatura dla dziewcząt (zwana w dawnych czasach literaturą dla panien) to dziś niemal taka sama rzadkość jak dobrze ułożone panienki. Dlatego po "Klub niewiniątek" sięgałam z dużą rezerwą, spowodowaną wcześniejszym przeczytaniem kilku książek "dziewczęcych", które moja córka nieopatrznie przyniosła z publicznej biblioteki. Tak, przyznaję się - uważam, że obecnie ten rodzaj literatury niemal całkowicie zszedł na psy. Mimo to, staram się jednak śledzić to, co się dzieje w tej kategorii, szukając następczyń L.M. Montgomery.
dalej>>

Książka na wakacje 2005 - "Srebrne Orły" Teodora Parnickiego
Verba Docent

Już nie wiem, co było pierwsze. Czy moja wizyta u licealnego kolegi, gdy idąc do niego  w porządnym przedwojennym domu na warszawskiej Ochocie zobaczyłem na drzwiach piętro niżej wizytówkę „Teodor Parnicki - Literat” (kto dziś używa tego słowa?).  A może „Co wieczór powieść w wydaniu dźwiękowym” nadawana w „Trójce”, gdzie usłyszałem niesamowity głos Zdzisława Mrożewskiego (jego największa rola filmowa to Gabriel Narutowicz w filmie Jerzego Kawalerowicza „Śmierć prezydenta”) odtwarzającego powieściowego papieża  Sylwestra II? Dziś, po prawie trzydziestu latach trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Fakt jest faktem: „Srebrne orły” należą do dziesięciu najważniejszych lektur  mojego życia, tych które w sposób zasadniczy wpłynęły na to jakim jestem.  Co ciekawsze, nie mam jej na mojej półce.  Nie ma takiej potrzeby, znam ją przecież niemal na pamięć.  
dalej>>

Książka na wakacje 2005 - "Młot na czarownice"
Mateusz Markiewicz

Ostatnio wielką furorę robie książka Dana Browna pt. "Kod Leonarda DaVinci". Autor próbuje przekonać czytelnika do swojej, spiskowej, teorii dziejów za wszelką cenę. Natomiast ja proponuję książkę Jacka Piekary pt. "Młot na czarownice". Przedstawia ona alternatywną wersję średniowiecza i chrześcijaństwa.


dalej>>

Książka na wakacje 2005 - akcja i konkurs
Joanna Gacka

Akcja "Książka na wakacje" rozpoczęła się w ubiegłym roku. Zachęceni naprawdę ciekawymi recenzjami, przesłanymi do serwisu, postanowiliśmy również teraz, na początku kanikuły zaprosić Was drodzy Czytelnicy do podzielenia się informacjami na temat ciekawych, wartościowych a jednocześnie nadających się na wakacyjną lekturę książek. Tym razem akcji towarzyszy konkurs, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Organizatorami konkursu są - oprócz serwisu Kosciol.pl - wydawnictwo Vocatio, Portal Świętego Izydora, Panorama Książki oraz Panorama Religii.
dalej>>


Akcja Książka na wakacje 2004:

Książka na wakacje 2004 - M. Musierowicz "Język Trolli"
Joanna Gacka

Książka na wakacje 2004 - "Listy Nikodema"
Verba Docent

Książka na wakacje 2004 - Jak czynić ziemię poddaną?
Roman Zając

Książka na wakacje 2004 - M. Steedman "Ucieczka do Avalonu"
Roman Zając

Książka na wakacje 2004 - E. Wiechert "Dzieci Jerominów"
Verba Docent

Książka na wakacje 2004 - jedna nie wystarczy
Michał Terajewicz

Książka na wakacje 2004 - Marcina Wolskiego obrona chrześcijaństwa
Roman Zając

Książka na wakacje 2004 - R. Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi"
Dariusz Boniukiewicz

Książka na wakacje 2004
Joanna Gacka

Ostatnia Aktualizacja pią, 11 lis 2005, 14:19:38|6,537 Odsłon Wersja do Wydruku

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń

  Najnowsze

  ARTYKUŁY

  Brak nowych artykułów

  KOMENTARZE last 2 days

  Brak nowych komentarzy

  O serwisie (info)


  Polski English Deutsch Français Portugues Dansk Suomi Espanol