Sympozjum o bioetyce

czw, 13 lis 2003, 14:54:18

Autor: Joanna Gacka

Tajemnica życia - bioetyka wobec przejawów "kultury śmierci" - tak zatytułowane jest XXVI Sympozjum Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Podczas trzydniowego sympozjum o możliwościach i problemach związanych z rozwojem nauki będą dyskutować naukowcy, dziennikarze, duszpasterze i działacze społeczni.

Coraz szybszy rozwój nauki i techniki, a zwłaszcza nauk biologicznych, rodzi moralne i etyczne dylematy, na które trzeba odpowiadać. W czasie rozpoczynającego się dzisiaj sympozjum będą poruszane między innymi problemy związane z inżynierią genetyczną, takie jak klonowanie, zapłodnienie in vitro czy manipulacja ludzkim materiałem genetycznym. Dziennikarze i przedstawiciele organizacji społecznych omówią problem przedstawiania problemów bioetycznych przez media oraz konfliktu między tradycyjną moralnością chrześcijańską i liberalnym stylem życia prezentowanym w środkach masowego przekazu.

Uczestnicy sympozjum - osoby duchowne i świeckie, w tym młodzież z płockich szkół średnich - biorą udział w wykładach, warsztatach i dyskusjach panelowych. Wśród wykładowców znaleźli się między innymi ks. prof. dr hab. Wojciech Bołoz - teolog z UKSW, dr Magdalena Szymańska z Akademii Medycznej w Białymstoku, Ewa Kowalewska, prezes Human Life International oraz Piotr Semka, dziennikarz i publicysta.

Źródło: Polska.pl

Program konferencji

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20031113145418250