Katoliczki nie chcą refundacji

pon, 9 sie 2004, 23:25:49

Autor: Mirosław Miarczyński

Polski Związek Kobiet Katolickich wydał oświadczenie, w którym ostro sprzeciwia się refunfowaniu środków antykoncepcyjnych. Związek wskazuje zarówno na ekonomiczny jak i na moralny aspekt decyzji o dokładaniu publicznych pieniędzy do antykoncepcji.

"Zwracamy się do stanowiących prawo w Polsce z apelem o rozsądek w wydawaniu publicznych pieniędzy. Przesłanki zdrowotne, troska o przyszłe pokolenia są przez Państwo niestety ignorowane. Może więc zwykła ekonomia i fakt, że nie wolno marnować pieniędzy podatników na cele sprzeczne z ich interesami, przemówi do Państwa." - pisze PZKK.

Związek oświadczł iż odnosi się z niepokojem do do uchwalonej przez Sejm RP zmiany Ustawy o NFZ dotyczącej refundacji środków antykoncepcyjnych, w sytuacji drastycznego spadku przyrostu naturalnego i coraz szerzej występującej bezdzietności małżeństw. PZKK podkreśla, że środki antykoncepcyjne nie mają nic wspólnego z ochroną zdrowia a ich refundacja będzie niezwykle kosztowna dla budżetu.

"Paradoksalne jednocześnie chce się przeznaczać ogromne kwoty na metodę zapłodnienia in vitro, która jest, nie wchodząc w ocenę etyczną, bardzo kosztowna i bardzo mało skuteczna i niestety często dotyczy par, które zniszczyły swoją płodność stosując wcześniej środki antykoncepcyjne." - stwierdza PZKK.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20040810002549660