Muzułmanin nie równa się terrorysta

sob, 25 wrz 2004, 22:17:12

Autor: Mirosław Miarczyński

Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii (MCB) opublikowała kieszonkowy przewodnik pod tytułem " Poznaj swoje prawa i obowiązki". Przewodnik jest kierowany do brytyjskich muzułmanów, w związku z sytuacją po licznych ostatnio porwaniach i atakach terrorystycznych dokonywanych przez islamskie ugrupowania.

- Ostatnie miesiące i lata były bardzo trudne dla brytyjskich muzułmanów. Akcje antyterrorystyczne, wzrost aktywności polocji w zakresie zatrzymywania i przeszykiwania wyznawców islamu i ciągłe deprecjonowanie islamu i jego wiernych przez media doprowadziło do tego, że wielu muzłman czuje zaniepokojenie lub wręcz lęk. Wydany przez nas przewodnik ma na celu upewnienie ludzi co do ich praw i przypomnienie obowiązków, które spoczywaja na nas wszystkich i pomagają w budowaniu bardziej sprawiedliwego i silniejszego społeczeństwa - powiedział podczas prezentacji przewodnika Iqbal Sacranie, generalny sekretarz MCB.

Przewodnik zawiera wskazówki co robić gdy muzułmanin trafia do aresztu, zostaje zatrzymany lub gdy policja chce przeszukać jego dom - jakie ma prawa i jakie obowiązki w taiej sytuacji. Broszura zawiera także rady w jaki sposób powiększać asymilację muzułmanów w społeczeństwie - mówi na przykład że wyznawcy islamu powinnu brać czynny udział w życiu politycznym, włączając się w działania największych partii i pracując dla wspólnego dobra. Przypomina też, że powinnością muzułmanów jest podjęcie wszelkich wysiłków w celu zapobieżenia atakom terrorystycznym.

Przewodnik został wydany w nakładzie miliona egzemplarzy. MCB planuje wydanie broszury w językach urdu, bengalskim, arabskim i tureckim.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2004092522171262