Sekta AUM morduje wyznawców?

pią, 1 paź 2004, 13:10:46

Autor: Stanley

Gorliwa wyznawczyni guru Asahary, która nie straciła wiary nawet po ataku w tokijskim metrze, zmarła w dziwnych okolicznościach w Tokio. Służby bezpieczeństwa nie chcą ujawnić nazwiska 36-letniej zmarłej.

Policja twierdzi, że 11 września rano jedna z wyznawczyń odłamu AUM wezwała karetkę twierdząc, że jej przyjaciółka "stała się zimna". Lekarze w pośpiechu dotarli na miejsce i znaleźli ciało kobiety. Nie żyła już od kilku godzin. Pracownicy służb bezpieczeństwa zażądali autopsji, by określić przyczynę i dokładny czas śmierci kobiety, ale badanie nie spowodowało rozstrzygnięcia.

Zmarła była członkiem Klubu Keroyon. Według danych służb bezpieczeństwa klub został założony przez kilku byłych członków Aum Shinrikyo, którzy nie zgodzili się, by - zgodnie z wolą samego Asahary - na czele grupy stanęła jego córka. Obecnie klub liczy prawdopodobnie kilkadziesiąt członków.

25 września policja przeszukała kilka mieszkań w Tokio w związku z zagadkową śmiercią. Prowadzący śledztwo ujawnili, że jedna z wyznawczyń jako przyczynę śmierci wskazała przedawkowanie leków. Inna wyznawczyni natomiast twierdzi, że kobieta zmarła w czasie ćwiczeń, gdy została uderzona bambusowym mieczem.

Kilka dni później jeden z członków Klubu Keroyon potwierdził tę tezę. Przyznał się bowiem, że przypadkowo zabił kobietę. Mężczyzna twierdzi, że uderzył współwyznawczynię bambusowym mieczem i niechcący pozbawił ją życia. Stało się to w czasie wykonywania jednego z dziwacznych rytuałów, które są częścią nauk Asahary.

Prowadzący śledztwo byli zszokowani informacją, że również młodsza siostra zmarłej straciła życie w czasie rytuałów sekty cztery lata wcześniej. Istnieją silne podejrzenia, że młodsza siostra zmarła z powodu śmiertelnych obrażeń w czasie kąpieli w gorącej wodzie o temperaturze sięgającej 50 stopni. Tego typu kąpiel była również rytuałem zalecanym przez Asaharę.

Mężczyzna, który przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci członkini sekty, dodał, że w rzeczywistości zmarła ona w aśramie Nakano-ku, a po śmierci została przeniesiona do świątyni w Nerima-ku, gdzie odnaleziono ciało.

Służby bezpieczeństwa obawiają się skutków praktyk Klubu Keroyon i prowadzą dalsze śledztwo. Dotychczas co najmniej jedna osoba spośród wyznawców AUM została pozbawiona życia pod pretekstem religijnych rytuałów. Miało to miejsce we wczesnych latach '90.

www.kulty.info

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20041001131046493