Polskie cerkwie prawosławne na pocztówkach

wto, 24 maj 2005, 10:37:39

Autor: Jarosław Charkiewicz

Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej wydało drugą serię pocztówek prezentujących prawosławne świątynie Białostocczyzny. Większość ich złożyła się na komplet prezentujący prawosławne cerkwie Białegostoku i okolic.

Znalazły się w nim zdjęcia 19 świątyń: białostockich - soboru św. Mikołaja, Świętego Ducha, Zmartwychwstania Pańskiego, św. proroka Eliasza, św. Jerzego Zwycięzcy, Św. Sofii Mądrości Bożej, Wszystkich Świętych, św. Marii Magdaleny, kaplica cmentarna św. Eufrozyny Połockiej, Zaśnięcia Matki Bożej w Starosielcach, św. Pantelejmona w Zaściankach, Podwyższenia Św. Krzyża w Fastach; soboru Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu, cerkwi - św. Jana Teologa w Supraślu, św. apostołów Piotra i Pawła w Wasilkowie, Opieki Matki Bożej w Choroszczy, św. Mikołaja w Topilcu, Zaśnięcia Matki Bożej w Zabłudowie oraz św. męczennika Gabriela w Zwierkach.

Pocztówki te zostały umieszczone w specjalnej estetycznej obwolucie, zawierającej m.in. mapkę z rozmieszczeniem prezentowanych świątyń.

Równolegle Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej wydało oddzielne pocztówki soboru św. Mikołaja w Białymstoku, cerkwi św. Marii Magdaleny w Białymstoku, cerkwi św. Mikołaja w Topilcu, cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej w Ostrowiu Północnym oraz cerkwi św. apostołów Piotra i Pawła w Samogrodzie.

Pocztówki są do nabycie: w odnośnych parafiach, Wydawnictwie WMP, a także za pośrednictwem internetu poprzez stronę www.sklep.cerkiew.pl.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2005052410344640