Antypapież w Palmariańskim Kościele

nie, 21 sie 2005, 13:01:55

Autor: Mateusz Markiewicz

Pewien czas temu informowaliśmy, że umarł "Grzegorz XVII", który sam siebie ogłosił "papieżem". Po nim na "Stolicę Palmariańską św. Piotra" wstąpił Manuel Alonso Corral, zwany przez wiernych "Palmariańskiego Kościoła katolickiego" "Ojcem Biskupem Izydorem Marią". Jednak nie wszystko jest takie proste jak się wydaje. Otóż niektórzy wierni oskarżają antypapieża o to, że jest antypapieżem.

Otóż "Grzegorz XVII" 24 października 2000r. nominował "O.Bpa" Izydora Marię swoim sukcesorem jako sekretarz stanu. Zapewne "O.Bp" zrozumiał to opacznie i zaczął myśleć, że to on będzie następnym "papieżem". W Wielki Poniedziałek 2005r. zmarł "Grzegorz XVII". "O.Bp" od razu wziął się za zdobycie "Palmariańskie Katedry św. Piotra". Nie było nawet przepisowych dziewięciu dni. Izydor Maria już w Wielki Czwartek ogłosił się "Piotrem II" i koronował. Niestety, nie wszyscy uznali ten akt.

Otóż część "biskupów" nie uznaje "Piotra II" i na oficjalnej stronie "Kościoła" (sic!) oficjalnie twierdzi, że jest antypapieżem. Mają dwa powody. Otóż on sam siebie tym "papieżem" ogłosił, bez konsultacji z biskupami, ponadto jest inny, koronny, argument. Otóż "Grzegorz XVII" miał być ostatnim prawdziwym "papieżem". Niestety, nie sprawdziła się jego wizja śmierci (Miał go przybic do krzyża któryś z Papieży z Watykanu.), ale i tak był ostatnim "papieżem".

Trudno w tej chwili zrozumieć strukturę "jednego, świętego, powszechnego, apostolskiego i palmariańskiego Kościoła" (zmienili Credo), szczególnie patrząc na nią z boku.

Strona ze zdjęciami obu "papieży" w tiarach

"Kościół palmariańko-katolicki"

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20050820202741282