Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Lekcje scjentologii w australijskich szkołach

Scjentologia uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w szkołach w Melbourne. Narconon, fasadowa organizacja Kościoła Scjentologicznego wygłosiła pogadankę w szkole średniej Melbourne High oraz poprowadziła szereg prelekcji w klasach w wielu szkołach w Melbourne.Grupa, która nie ujawnia w szkołach swego scjentologicznego rodowodu, rozdaje uczniom broszury, w których potępia się nie tylko narkotyki, ale też leki przepisywane przez lekarzy oraz przedstawia się kawę za równie szkodliwą, jak heroina.

„W zasadzie wszystkie leki są truciznami… Dwie lub trzy filiżanki kawy pobudzają. Dziesięć filiżanek prawdopodobnie usypia osobę. Sto filiżanek kawy prawdopodobnie uśmierci”, naucza broszurka Narcononu.

Przewodniczący Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego Mukesh Haikerwal powiedział, że budzi jego troskę fakt, że ośrodek odwykowy prowadzony przez tę grupę w Australii, nie zatrudnia medycznie przeszkolonego personelu.

Ośrodek, kierowany przez neuropatologa, traktuje wszystkich pacjentów, jakby byli szesnastolatkami.

Scjentolodzy są przeciwni wszelkim lekom, łącznie z psychotycznymi i przeciwnowotworowymi. Uważają też psychiatrię za szarlatanerię. Wierzą, że leki szkodzą thetanom [duch lub dusza, w scjentologii - thetan, to najważniejsza część człowieka, stanowiąca jego osobę, gdyż ciało nie jest osobą, a umysł służy tylko do komunikowania się z otoczeniem; thetan przechodzi przez kolejne ciała - odpowiednik reinkarnacji; przyp. tłum.].

Dr Hairkerwal oznajmił, że Narconon uważa swój program za bardzo skuteczny, oraz dodał, że organizacja przedstawia działanie narkotyków w sposób niewiarygodny naukowo.

„Uzależnienie od narkotyków takich jak heroina jest tak silne, że gdy odstawi się narkotyk nagle, powinno się dostawać leki przeciwskurczowe oraz łagodzące mdłości i ból” stwierdził Dr Haukerwal, dodając, że ”odstawienie nagłe narkotyków jest ryzykownym procesem. Ludzie mogą wpaść w szał. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc medyczna i chciałbym mieć nadzieję, że jakakolwiek lekarska opieka pojawi się w tych ośrodkach.”

Narconon zaprzecza związkom z scjentologią. Jednakże scjentologami są: rzecznik grupy w Melbourne, przewodniczący Narcononu oraz sławny mecenas grupy Kate Ceberano.

Ponadto, program Narcononu jest ściśle związany z pracami twórcy scjentologii, L. Rona Hubbarda.

Przedstawiciel Narcononu, Charles Tonna, występując w szkole średniej Melbourne High stwierdził, że narodowe programy leczenia odwykowego metadonem są dojną krową dla koncernów farmaceutycznych. Jeden z członków Narcononu powiedział, że niedzielne wystąpienie było ogłoszone w ponad czterdziestu szkolnych gazetkach wychodzących w szkołach stanu Victoria.

Specjalista od uzależnień, dr Adrian Dunlop, wyraził zastrzeżenia, co do skuteczności programu odwykowego Narcononu.

Jednakże zastępca dyrektora ośrodka rehabilitacyjnego Narcononu, Susie Morrison, zaprzeczyła temu. W ciągu ostatniego roku ośrodek pomógł aż 25. pacjentom pokonać różnego rodzaju nałogi, oznajmiła p.Morrison.

Powiedziała: „Nie jesteśmy scjentologami. Tylko pewne techniki, takie jak ćwiczenia w komunikowaniu się, wywodzą się z prac L. Rona Hubbarda”.

Kulty.infoOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20050825012815465

No trackback comments for this entry.
Lekcje scjentologii w australijskich szkołach | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń